Cristalizarea "MY" MDMA freebase

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Am citit o mulțime de fire și mesaje diferite care întreabă și vorbesc despre metodele de cristalizare a MDMA freebase.
Cred că multe dintre ele sunt testate, iar altele sunt luate doar din literatură.
Am testat unele dintre ele și, ca întotdeauna, am postat cele mai eficiente în cazul meu și pentru ceea ce am nevoie, care nu înseamnă că este cea mai bună metodă înseamnă doar că este cea mai bună pentru mine.
În mod normal, nu-mi place să postez metode detaliate ca aceasta, sunt foarte precaut cu ele pentru că oamenii obișnuiesc să înțeleagă că postez cea mai bună și unică metodă cu toate consecințele colaterale pe care le are, prefer să postez sinteze complete și concrete nu metode generale.

Oricum, aici este:

1. Adăugați porționat HCL37% rece la baza liberă MDMA (răcită și ea anterior) amestecând până la PH 3.

2. Se încălzește treptat amestecul în timp ce se amestecă până la 130C

3. Se pregătește o găleată, cu un volum de 10 ori mai mare decât freebase-ul inițial, de acetonă congelată care a stat cel puțin 48 de ore în congelator

4. Când amestecul este la 130C se oprește încălzirea și se toarnă rapid în găleata cu acetonă amestecând energic.

5. Se lasă găleata în congelator cel puțin 72 de ore.

6. În partea finală a procesului, se toarnă o cantitate mică de acetonă congelată peste solide pentru a le spăla înainte de uscarea completă. Acetona filtrată se păstrează în congelator pentru a încerca să cristalizați mai mult material, dacă nu s-a cristalizat nimic, puteți lăsa acetona să se usuce la temperatura RT într-o placă plată sau similară pentru a recupera materialul sau baza liberă

7. După ce este complet uscat, zdrobiți și transformați totul în pulbere.

8. Solvați pulberea în apă caldă distilată (1gr/1ml).

9. Când toată pulberea este rezolvată Se încălzește amestecul până la 112C cu unele amestecări și se aruncă rapid în găleata de cristalizare aleasă.

10. 10. Lăsați găleata într-un loc "calm", fără flux de aer, fără mișcări, vibrații... Cel puțin 48 de ore la temperatura RT după 48 de ore puneți-l 30 de minute în congelator înainte de a-l filtra.

11. 11. Filtrați cristalele și spălați-le cu acetonă congelată, lichidul filtrat se păstrează pentru a-l adăuga la pasul 9 în lotul următor.

Sper că această metodă ar putea rezolva majoritatea problemelor de cristalizare pe care le-ați putea și întrebările trimise prea.

Aș dori să clarific din nou că nu este cea mai bună metodă sau cea unică, este doar una mai există o mulțime de metode și tehnici Eu doar postez cea mai potrivită pentru mine, pentru cazul meu și pentru circumstanțele mele.

Mulțumesc.
 

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
Excelentă postare, întrebare scurtă totuși.
ce culoare are mdma dacă folosești un raport de acetonă de 10 la 1? Îmi imaginez că ar fi mdma albă. Ce raport de acetonă recomandați pentru mdma de culoarea șampaniei?
 

Sig

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 30, 2023
Messages
42
Reaction score
27
Points
18
Facem 2,5 litri de aceton pe 1 litru de bază și apoi punem ph-ul pe 5,5 cu hcl 37% și apoi înghețăm 4 zile
 

Attachments

  • UzTiFEJY18.jpeg
    UzTiFEJY18.jpeg
    373.8 KB · Views: 327

crocodile

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 3, 2022
Messages
20
Reaction score
4
Points
3
De asemenea, ca o notă secundară, ce faceți cu acetona maro care v-a rămas de la pasul 4, o distilați și o reutilizați sau o eliminați? (Folosiți acetonă anhidră, corect?)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Acetona filtrată se păstrează în congelator pentru a încerca să cristalizați mai mult material, dacă nu s-a cristalizat nimic altceva, puteți lăsa acetona să se usuce la RT într-o placă plată sau similară pentru a recupera materialul sau freebase
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Raport de 10 la 1?? Asta pare o cantitate destul de mare de acetonă nu? De obicei, cu un raport de 4:1 se obține mdma albă pură.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Adăugați HCL 36% direct în baza liberă brută fără solvent?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Foarte tare!

Se pare că se adaugă direct la freebase fără solvent, ceea ce mă îngrijorează lol
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Desigur, puteți amesteca freebase cu solvent înainte de a adăuga HCL, dar mai târziu veți avea nevoie de mai mult timp pentru a pune amestecul la 130C, deoarece acest solvent va fi evaporat, cu HCL din congelator, freebase rece prea și evitarea temperaturilor ridicate în timpul adăugării nu va fi nici o problemă ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Știți că MDMA nu poate fi încălzită cu acizi la temperaturi ridicate? Produsul se descompune și nu mai este MDMA pură.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Acidul este neutralizat cu baza liberă nu este un amestec acid, dacă ceva nu ar fi în regulă cu procesul, produsul nu ar fi raportat de laborator ca MDMA pură în proporție de 95%.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Oricum:
În postările mele întotdeauna clarific:

"Postez cea mai eficientă în cazul meu și pentru ceea ce am nevoie, ceea ce nu înseamnă că este cea mai bună metodă, ci doar că este cea mai bună pentru MINE.
În mod normal, nu-mi place să postez metode detaliate ca aceasta, sunt foarte precaut cu ele pentru că oamenii obișnuiesc să înțeleagă că postez cea mai bună și unică metodă cu toate consecințele colaterale pe care le are, prefer să postez sinteze complete și concrete nu metode generale."


Totul dintr-o atitudine posesivă ;-) doar pentru a evita acest gen de discuții care nu se vor termina niciodată;-)
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Majoritatea laboratoarelor nu pot face diferența între MDMA sau MDDMA sau MDMMA, primele două având, de asemenea, aceeași greutate molară.

Numai RMN poate diferenția MDMA de MDDMA
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Bănuiesc că vă referiți la acetona pură "chimică", nu la acetona din supermarket.
Atunci, ce zici de 99% pe care o pot obține aici?
 

chuckmcgill

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 7, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
Știe cineva ce se întâmplă dacă ph-ul scade prea mult, cum ar fi ph 2? Am constatat că trece de la 7 la 2 foarte repede și mă întreb dacă merită să iau cristalele din acetonă și să le tratez Am obținut o cantitate bună de cristale
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ar trebui să fie în regulă, pentru că te-ai prăbușit în acetonă. Mai mult acid nu face decât să producă mai multe impurități.
Ați obținut cristale mari turnând baza liberă acidificată fierbinte în acetonă rece?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Când am făcut-o în trecut la 120C, da, am obținut cristale mari, acum la 130C am obținut pulbere strălucitoare

Mulțumesc.
 
View previous replies…
Top