Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
domnilor, de ce o parte din ulei s-a cristalizat în congelator? după ce a fost lăsat la temperatura camerei, acesta revine la stare lichidă
OVCW3l0jdh IOvx8zbB29
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Da, ar trebui să se potrivească. Majoritatea cratițelor pe care le-am găsit au în jur de 39 cm diametru, în timp ce balonul meu are 37,5, continui să caut o cratiță care este puțin mai mare decât ar trebui să fie perfectă
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Bună,

Dacă vă întoarceți în fir și citiți am avut aceeași problemă cu imaginile.

Nimeni nu știe de ce se întâmplă acest lucru sau ce este.

Doar cristalizați baza liberă în loc să o puneți în congelator.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3

Există mai multe locuri și țări în Europa care vând legal acest compus.

Din nefericire ați pus întrebarea în firul greșit, încercați din nou și aplicați-vă în firul potrivit și s-ar putea să vă răspund.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
doar că pentru mine a fost astfel încât întregul 300ml nu a fost făcut în congelator, iar când l-am turnat pe 3x 100ml, a fost făcut în două borcane ... în opinia mea, concentrația produsului poate fi prea mare, deci nu poate rămâne sub formă de lichid. dar mă pot înșela
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

în olanda, în magazinele aldi se vând acum fierbătoare de conserve ( inmaak ketels )
pentru a găti legume sau fructe pentru depozitare în borcane de sticlă.
calitate și ieftin
 

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
acesta este firul potrivit aici!
aveți nevoie de el pentru această sinteză.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Nu l-am găsit online, poate este doar în magazin. Care este diametrul lor interior?
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Întrebarea dvs. este că ar trebui să puteți afla singur dacă este vorba despre substanțe chimice ușor accesibile.
E ca și cum ai întreba de unde pot cumpăra IPA sau apă distilată...

Dar, am găsit pentru dvs:


Puteți să o vedeți în pagina de rezultate și să alegeți cea mai convenabilă opțiune.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

da îl văd în magazin de câteva săptămâni aggo
dar știu că tot ce au în Olanda ajunge și în Belgia după 2 până la 3 săptămâni.

https://offers.kd2.org/pics/35/63/3563188de5ba9a44382090b755d7695ea5eb944f.jpg
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Mulțumesc :) Olanda și Belgia sunt prea departe pentru a merge acolo să o cumpăr. Voi rămâne la opțiunile pe care le am!
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18

Și poate că voi folosi fără un balon de sticlă, deoarece interiorul este acoperit cu smalț dublu.
Am dificultăți în a cumpăra anonim un balon cu gât multiplu, poate pot folosi încălzitorul de vin ca reactor și să fac niște găuri în capac. Asta au făcut în laboratorul distrus, nu-i așa?
Mulțumesc că ne-ai împărtășit asta!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Într-adevăr, au folosit astfel de încălzitoare de vin pentru înlocuirea unui reactor și au folosit încălzitoare de vin mai mari ca sistem de răcire.
Din câte știu eu, l-au folosit pentru o singură etapă de producție, care a fost producția de P2P
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Deoarece ați atins punctul de topire al amfetaminei 11,3 °C (52,3 °F)
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Bună ziua,

Nu prea înțeleg această parte.

Cum se poate topi un lichid precum amfetamina freebase?

Deci, atunci când amfetamina freebase ajunge la 11,3°C, cristalizează într-o formă gelatinoasă, așa cum se arată în a doua imagine?

Dar nici acest răspuns nu poate fi corect, deoarece am făcut aproximativ 15 l de ulei de amfetamină și l-am pus în congelator peste noapte într-un recipient închis, doar 1/3 a devenit "gelatinos", restul rămânând în forma sa originală.

Aș aprecia dacă chimiștii/administratorii ar putea face un test cu privire la această problemă și să ia teste de "Jelly" pentru a vedea ce este de fapt, dacă poate fi aruncat sau dacă este de fapt o parte a uleiului de amfetamină și trebuie să fie conservat cu restul.

Pot adăuga că eu nu-mi distilez sau aspir uleiul după adăugarea NaoH 25%, doar separ straturile și trec direct la cristalizare sau, atunci când nu am timp, îl pun în congelator și apare starea de Jelly.

Cu cele mai bune considerații
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Bună ziua, vă rugăm să citiți despre caracteristica punctului de topire în Wiki.
La ce imagine vă referiți? :unsure:
Ați eliminat toată apa cu ajutorul unui desicant precum MgSO4 sau Na2SO4?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Să vedem dacă o pot găsi ;)

Ts9wm4Ndx1
Această imagine, răspunsul tău la el a fost amfetamineoil a ajuns la punctul de topire, când i-am arătat imaginea mea acum câteva săptămâni nu știai care era forma de stare gelatinoasă.

Nu, nu am folosit niciun desicant, deși voi începe să o fac. Deci răspunsul ar putea fi că apa din NaoH 25% se cristalizează în timpul congelării? După părerea mea, dacă acesta este rezultatul, atunci este bine, deoarece atunci putem arunca gelatina fără a pierde ulei de amfetamină.

Cele mai bune considerații
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Apa poate forma această gelatină cu amfetamina. Este mai bine să uscați acest amestec și să îl congelați din nou.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
după separarea fazelor, turnați eter de petrol în faza organică și efectuați extracții. acest lucru va tăia murdăria și apa și va deplasa baza liberă în sine. faza apoasă poate fi, de asemenea, extrasă o dată cu eter. combinați extractele și evaporați la 40 de grade. clătirea cu soluție de naoh 10% poate fi, de asemenea, necesară pentru a crește pH-ul.
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Vă mulțumesc pentru contribuție, deși nu doresc să adaug mai mulți compuși la sinteză, din cauza logisticii și a multor alți factori implicați.

Vă rog să aruncați o privire la noua mea postare cu imagine.
 
Top