Sinteza fenilacetonei (P2P) prin glicidat de etil BMK

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
can you pls clarify that in step 14 "(14. După un timp, se adaugă 500 ml de apă distilată și amestecul este încălzit puțin (nu mai mult de 60°C).".

Întrebarea mea este cât timp ar trebui să fie încălzit. (Durata de timp) sau orice semn.
Mulțumesc în avans.
 

jotoy

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 20, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Bună și este din acest pas că stqrt dacă aveți pulbere BMK 5449-12-7 sau noua pulbere bmk pe piață acum?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Am început de la dimetilformamidă, benzaldehidă exact ca în video.
 

virus0815

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 30, 2024
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
de cât acid glicidic BMK (sare de sodiu) am nevoie pentru 1 gram de P2P?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
27
Reaction score
10
Points
3
există o mică eroare : ați spus pmk în loc de bmk în primele rânduri
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18

Raportul dintre acidul glicidic BMK (sare de sodiu) și apă este de 1:1, apoi se adaugă acid clorhidric la un ph de 1?
dacă se începe cu acid glicidic BMK (sare de sodiu), raportul cu apa este de 1:1, apoi se adaugă acid clorhidric la un ph de 1? apoi se încălzește amestecul și se amestecă timp de 5 ore
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Corect
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
a găsit acest articol, este 80 de grade la cald? este 1 kg de acid clorhidric prea mult doar adăugați pentru a ajunge la ph1?

Cum se transformă pulberea BMK în ulei? (Mai jos este doar o descriere generală a procesului de hidroliză, este posibil să mai aveți nevoie să ne contactați dacă nu puteți obține ulei în mod corespunzător).
1, 1 kg de pulbere se amestecă cu 1 kg de apă caldă (aproximativ 80 de grade).
2, puneți 1 kg de acid clorhidric (HCL 37%) și veți vedea bulele generate.
3,Agitați amestecul timp de o oră și apoi opriți-vă.
4,După încă o oră veți obține un strat de ulei de culoare galben deschis.
5,Folosiți o pâlnie separată pentru a recupera uleiul.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
bună ziua
deci, ca exemplu, se amestecă 1 kg de acid glicidic bmk (sare de sodiu) și 1 l de h2o, apoi se adaugă acid clorhidric pentru a obține un ph de 1.
apoi se încălzește la 60 de grade și se decarboxilează cu agitare constantă timp de 5 ore. apoi se opresc căldura și agitatorul și se transferă într-o pâlnie separatoare unde se separă straturile.
Stratul superior este p2p dacă camera este încă fierbinte, sau stratul inferior dacă camera este rece. deci randamentul ar trebui să fie de 1 litru de p2p?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton
În pasul 7 care ar trebui să fie pH-ul stratului separat?
deoarece am avut 2 probe, una proaspăt colectată care are un pH de 6 și este de culoare deschisă 600 ml. În timp ce restul de 400 ml care a fost colectat după 2 luni din soluția în picioare are pH de 8. Și este de aproximativ 400ml și ușor închisă la culoare.
Cu ce soluție ar trebui să procedez. Una proaspătă sau una ulterioară, sau ambele. Vă rog să sugerați. Caut îndrumare. Mulțumesc anticipat.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Înainte de toate, aș dori să vă salut.
pH-ul său nu este important în etapa 7. Le puteți utiliza pe amândouă.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton bună ziua,
Aveți nevoie de binecuvântările și sprijinul dvs.
În pasul 6 este necesară o soluție de NaOH 30% 450 ml.
Am pelete NaOH. Cât de mult din aceste pelete sunt necesare cu cât de multă apă, pentru a face de dorit 450 ml soluție.
Plz ghidează-mă, deoarece primesc răspunsuri diferite diferite.
Mulțumesc în avans
Salutări
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton plz ajută-mă, cum să fac 30% NaOH aq soluție. Este 30% w/w sau w/c. Produse chimice Cauze sunt foarte costisitoare, și un singur pas greșit poate ruina întregul proces. Plz
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Frate, te gândești prea mult la asta. Uită-te în Lab FAQ. Patton nu te va hrăni cu lingurița.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@Throw-off
Frate, acestea nu sunt întrebări ipotetice, eu trec prin proces, iar acestea sunt probleme rafinate cu care se confruntă cel care trece prin wl.
Spuneți-mi doar în w/w și w/v, veți obține aceeași cantitate, diferență uriașă,
În al doilea rând, după aceea, pentru a face pH 1 într-o altă etapă în timp ce adăugarea HCl nu este de gând să facă diferența. @G.Patton este aici pentru a ne ghida. Deci, el va merge cu siguranță să mă hrănească cu linguriță pe mine și pe alții. El este mentorul nostru.
Nu sunt arogant, vă rog să mă scuzați dacă așa vi se pare. Dar sunt serios în căutarea unui răspuns. Sunt în domeniul chimiei de un deceniu lung. Așa că știu importanța întrebărilor mele. Și acest lucru nu este supra gândire
Îmi pare rău dacă aceste texte v-au făcut să aveți o părere negativă despre mine.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
30 g de hidroxid de sodiu și 70 ml H2o.

Există o diferență enormă între ghid și bunătățile pe care le așteptați de la el. Cred că ești primul chimist care a fost în joc pentru un deceniu care nu poate lucra cum să facă o soluție de hidroxid de sodiu 30%? Așa că Bravo dă-ți o palmă pe spate. Dacă ai ajuns într-o astfel de stare de hidroliză, poate că adevărata întrebare pe care ar trebui să ți-o pui este "este asta pentru tine?".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Apa are o densitate de 1g/1ml, astfel încât 1ml de apă distilată poate fi considerat drept 1g.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Alo
450*0,3=135g de NaOH se încarcă în pahar, se adaugă acolo apă pentru a ajunge la 450 ml risc.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Mulțumesc foarte mult. Tu ești cel mai bun. Dumnezeu să vă binecuvânteze. Dacă voi reuși, voi contribui cu siguranță la proiectul dvs. bb. Îmi doresc dacă aș putea fi studentul dvs. de chimie experimentală. Vă mulțumesc foarte mult din nou.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
A încercat cineva noul BMK Oil? cas 41232-97-7. Cu un deceniu în urmă ai putea obține doar pulbere BMK face o soluție cu metanol 1: 1 și picurați-l direct în al / hg ai fi făcut în aceeași zi.. este necesară hidroliza cu toți noii derivați BMK? Sarea de sodiu 5449 este nașpa în comparație cu BMK de școală veche.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trebuie să efectuați o hidroliză alcalină și nu una acidă pentru glicidații PMK.
Nu este adevărat, nu ați putea produce metamfetamină direct din sarea de sodiu a acidului glicidic BMK. Trebuie să obțineți P2P la început.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Nu spun că a fost o sare de sodiu, știu că nu a fost o sare de sodiu textura pulberii părea total diferită de consistența derivatului BMK 5449.
 
Top