Sinteza fenilacetonei (P2P) prin glicidat de etil BMK

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton bună ziua,
Aveți nevoie de binecuvântările și sprijinul dvs.
În pasul 6 este necesară o soluție de NaOH 30% 450 ml.
Am pelete NaOH. Cât de mult din aceste pelete sunt necesare cu cât de multă apă, pentru a face de dorit 450 ml soluție.
Plz ghidează-mă, deoarece primesc răspunsuri diferite diferite.
Mulțumesc în avans
Salutări
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Alo
450*0,3=135g de NaOH se încarcă în pahar, se adaugă acolo apă pentru a ajunge la 450 ml risc.
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton Mulțumesc foarte mult. Tu ești cel mai bun. Dumnezeu să vă binecuvânteze. Dacă voi reuși, voi contribui cu siguranță la proiectul dvs. bb. Îmi doresc dacă aș putea fi studentul dvs. de chimie experimentală. Vă mulțumesc foarte mult din nou.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
A încercat cineva noul BMK Oil? cas 41232-97-7. Cu un deceniu în urmă ai putea obține doar pulbere BMK face o soluție cu metanol 1: 1 și picurați-l direct în al / hg ai fi făcut în aceeași zi.. este necesară hidroliza cu toți noii derivați BMK? Sarea de sodiu 5449 este nașpa în comparație cu BMK de școală veche.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Trebuie să efectuați o hidroliză alcalină și nu una acidă pentru glicidații PMK.
Nu este adevărat, nu ați putea produce metamfetamină direct din sarea de sodiu a acidului glicidic BMK. Trebuie să obțineți P2P la început.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Nu spun că a fost o sare de sodiu, știu că nu a fost o sare de sodiu textura pulberii părea total diferită de consistența derivatului BMK 5449.
 

guideme

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua experți, acesta este primul meu Post. Sper că voi primi răspuns.
Am 200 ml ester glicidat
Întrebarea mea este cât de mult soluție de hidroxid de sodiu, apă și solvent ar trebui să folosesc în pasul 11, 14, 15,
Și HCl în pasul 18. Mulțumesc.
 

guideme

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton voi primi un răspuns. eu sunt noob. Dar am acces la chimie
 
Last edited:
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Le puteți calcula singuri. Aceasta are o dependență directă și poate fi redusă proporțional.
 

guideme

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 29, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
G.Patton Plz corectați-mă dacă greșesc
Pentru 700 ml de easter glicidic, ați folosit 450 ml de soluție de hidroxid de sodiu 30%,
deci pentru 200 ml trebuie să folosesc 128,5 ml soluție de hidroxid de sodiu, și 142,8 ml apă distilată și 142,8 ml toulen.

Sau dacă este altceva.plz notificați-mă.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cum ați calculat numărul de 700 ml? Din acest lot, veți obține în teorie 658 ml de ester glicidic (randament de 100%). Într-o sinteză reală va fi mai puțin.

proporția este corectă, dar nu trebuie să luați 700 ml. Numărați-l pentru 530ml (de exemplu 80% randament).
 

skanderbeg

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Oct 14, 2022
Messages
59
Reaction score
33
Points
18
Adăugarea HCL este, de obicei, de 2-3 ori mai mare decât cantitatea de pulbere de glicidat sau făcând-o cu ochiul liber, adăugați HCL încet până când nu mai reacționează cu soluția de apă-glicidat.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Uleiul BMK=P2P produs prin acest proces trebuie distilat și purificat ulterior?
Sau puteți utiliza direct uleiul BMK pentru a produce bază fără metamfetamină?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Există vreun profesor care poate răspunde la această întrebare? Am nevoie să-mi clarific îndoielile.

Care este calitatea P2P obținut prin această metodă? Am început cu dimetilformamidă, dar conform procesului și învățăturii din videoclip, culoarea P2P-ului meu finit pare să fie foarte deschisă. Care este motivul pentru aceasta și ce o va afecta? Rezultatele testului de bază fără metamfetamină vor fi urmărite?
 

Attachments

  • UxRJQ41Sm2.jpeg
    UxRJQ41Sm2.jpeg
    5.4 MB · Views: 262

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Iv a avut o surpriză p2p similară după hidroliză prea cu toate acestea a mea a fost cu pulbere BMK de slabă calitate și produsul final a fost destul de slab.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Iv a avut o surpriză p2p similară după hidroliză prea cu toate acestea a mea a fost cu pulbere BMK de slabă calitate și produsul final a fost destul de slab.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Fiecare reactiv utilizat are o șansă de a le afecta? Sau există vreun reactiv din listă pe care trebuie să îl înlocuiesc?
Folosesc întotdeauna aceeași metodă, dar de data aceasta este diferită. Este evident că este mai întunecată, dar nu știu care parte o afectează, deoarece timpul, cantitatea și procesul sunt toate la fel.
 

Attachments

  • mDJugV0l32.jpeg
    mDJugV0l32.jpeg
    4.7 MB · Views: 97

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
O uitați pe cea mai importantă care ar afecta-o.. Temperatura
 

Teotaita

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 16, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
GPATTON doar pentru a fi clar "19. Amestecul este încălzit la 60°C și decarboxilat cu agitare constantă timp de 5 h."
Amestecul este încălzit tot timpul la 60 C sau, odată ce atinge 60 C, căldura este oprită doar cu agitare constantă timp de 5 ore?? Mulțumiri
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Sunt un pic confuz, acesta este BMK randament 300 ml, este p2p sau BMK ulei
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ce vreți să spuneți? BMK înseamnă benzil metil cetonă, care este celălalt nume al fenil-2-propanonei (P2P). Puteți căuta ușor pe Google sau deschide BB Wiki pentru a citi...
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Îmi pare rău că am puține cunoștințe, vreau să știu că cu ajutorul acestui videoclip pot face metamfetamină din uleiul BMK pe care îl primesc.
 

Manisj@1290

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 7, 2023
Messages
38
Reaction score
6
Points
8
Am BMK Glycidic Acid (Sodium Salt) (CAS No.-5449-12-7) sub formă de pulbere, cum îl putem face P2P
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Căutați sinteza P2P a eterilor glicidilici BMK

Sau citiți mai multe în zona de răspunsuri. Există, de asemenea, o modalitate de a produce P2P prin hidroliza acidului fosforic. Alegeți reactivii pe care îi puteți obține și apoi alegeți metoda pentru a evita rătăcirea.
 
Top