Sinteza uleiului PMK din PMK (CAS 28578-16-7 Forma de ceară) la scară largă

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bună ziua,

Aici este ultima mea realizare face să se cristalizeze în mod natural în forma moleculară a cristalului în sine. Mai pur imposibil!!! ;-)
Pare handmade dar credeți-mă sunt formate în mod natural!
 

Attachments

  • wldNCAsF4M.jpg
    wldNCAsF4M.jpg
    139.6 KB · Views: 444
  • CKiR7j9A6g.jpg
    CKiR7j9A6g.jpg
    109.1 KB · Views: 403
  • 1X8JdEuVg6.jpg
    1X8JdEuVg6.jpg
    106.6 KB · Views: 418
  • t4kfM3X6Ks.jpg
    t4kfM3X6Ks.jpg
    120.5 KB · Views: 408

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Foarte frumos lucrat. Ce procedeu folosiți pentru a elimina impuritatea neagră asemănătoare gudronului? Chiar și pe cristalele albe ca zăpada, aceasta apare la recristalizările ulterioare și produsul final devine destul de întunecat.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Faceți o a doua bază acidă pentru a elimina substanța neagră? Când gazez cristalele freebase sunt albe ca zăpada, dar devin întunecate și conțin acea substanță lipicioasă după recristalizare în cioburi mari. Acetona murdară folosită la spălare conține și ea mult din asta și mdma. M-am gândit să încerc să distilez freebase-ul înainte de cristalizare.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Ceara era cea maro. Stoc vechi. Am auzit că cea galbenă nouă este mult mai curată. Nu am avut încă ocazia să o folosesc.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu o fac decât o singură dată, posibil ca calitatea precursorului să afecteze acest lucru Eu folosesc întotdeauna ceară pulbere este mai murdară Am avut-o și la început.
Da, cea mai bună opțiune este distilarea cu abur.
Am verificat și se pare că impuritatea este mdp2ppol sau similară, dar numele nu este important în acest caz.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Bine, mulțumesc, se pare că pulberea este calea de urmat. Am o cantitate de eșantion de pulbere metoda de conversie este identică cu ceara?
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Btcboss2022, vă rog să mă ajutați Am urmat rețeta dvs. pentru sinteza pulberii pmk 28578-16-7 la mdp2p și după refluxare se produce separarea uleiului, dar încă mai existau unele lucruri tulburi albe în ulei și, pe măsură ce uleiul se răcea, lucrurile tulburi albe deveneau mai groase ca niște cereale moi și mă lăsau cu foarte puțin ulei.
A mai văzut cineva să se întâmple asta?
Ce am făcut greșit btcboss2022?
Mă poate ajuta cineva cu asta?
Am atașat câteva fotografii.
 

Attachments

  • koTBxKiRCv.jpg
    koTBxKiRCv.jpg
    439.9 KB · Views: 227
  • R3FbCejtKV.jpg
    R3FbCejtKV.jpg
    486.3 KB · Views: 209
  • 0Tp1RDzIMg.jpg
    0Tp1RDzIMg.jpg
    463.7 KB · Views: 200
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
OMG! Ar trebui să fie destiny sau ceva similar hahhaah
Nu am avut niciodată probleme în mai mult de un an cu acest proces și săptămâna trecută mi s-a întâmplat același lucru cu un lot de 15 kg de pulbere (a fost ultimul 15 kg dintr-un lot mare, deci același produs)
Sunt la 99% sigur că este vorba despre depozitare și timpul de depozitare, în cazul meu am depozitat într-o găleată cu capac în jur de 6 luni.
Am izolat acel solid care pare un fel de polimerizare a materialului original.

Am testat cu ce produs se rezolvă:
Cu apă: Nu
Apă acidă: Nu
Apă alcalină: Nu: Practic nimic
DCM: Nu
Metanol: Nu Practic nimic
Acetonă: Nu

Ciudat, nu? Devine lichidă doar la temperaturi ridicate sau cu apă caldă similar cu produsul original, deci singurele 2 opțiuni sunt:
- Produs nereacționat ( foarte improbabil după sute de ori de efectuare a aceluiași proces, de asemenea, cu același lot, și trebuie să fie rezolvat și în apă alcalină)
- Un fel de polimerizare datorată timpului și condițiilor de depozitare.

Puteți încerca mai mult timp la 90C cu HCL, dar cred că nu va funcționa.

Ce am făcut eu( nu înseamnă că asta este soluția sau că trebuie să faceți la fel)

Am adăugat apă, am amestecat și apoi DCM și totul într-o pâlnie separatoare.
Veți avea un strat superior de apă, un strat mijlociu de solid și un strat inferior de ulei DCM+PMK, după care veți evapora DCM.
Este o separare lentă și am făcut-o de 3 ori cu DCM.
Evident, randamentul este mult mai mic decât în mod normal, dar mai bine așa decât nimic.

Îmi pare rău că nu v-am putut ajuta mai mult, am avut aceeași problemă și am încercat să o rezolv cât de bine am știut folosind bunul simț și experiențele mele anterioare.

Este posibil ca un chimist să vă ajute într-un mod mai bun.
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Btcboss2022
Vă mulțumesc pentru răspunsul la postarea mea. Pulberea a venit într-o pungă de plastic groasă învelită într-o cutie de carton, ca de obicei. Am primit-o doar 1.5luni în urmă, dar cât timp în depozitare înainte de mine, cine știe. O păstrez într-un spațiu răcoros la temperatura camerei. Am făcut 2 reacții în total, 1 reacție dintr-o cutie și o altă reacție dintr-o altă cutie, cu aceleași rezultate. Cred că acest lot este compromis. Sunt de acord cu "ceva este mai bun decât nimic"
Ați spus "Am adăugat apă, am amestecat și mai târziu DCM și toate într-o pâlnie de separare".
Întrebare...
1. Care a fost proporția de apă și DCM pe care ați adăugat-o la ulei și cât timp ați amestecat-o?
2. Cu cât a fost mai mic randamentul?
Voi încerca o temperatură de 90C sau mai mare cu HCL pe o durată mai lungă, așa cum ați sugerat. Dacă găsesc soluția, o voi posta aici și vă voi anunța.
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
G.Patton, Gordon Ramsey sau orice chimist din această comunitate - puteți oferi soluții la această problemă? Orice ajutor este foarte apreciat. Vă mulțumim în avans.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Se obține acid fosforic alb și se agită deasupra într-o cratiță din oțel inoxidabil și se pune totul împreună și se încălzește la 80/90 pentru a vedea reacția care are loc și apoi, după câteva ore de reacție, se spală acidul fosforic până la pH 7.
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Belfort, mulțumesc. Voi încerca sugestia dumneavoastră.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
@btcboss2022 Va exista o descriere a modului dvs. de sinteză a MDMA din ulei PMK (MDP2P: cas 4676-39-5)


/ Mulțumesc
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Am scris despre faptul că, dacă precursorul nu este în condiții bune, ar putea apărea un solid în proces?
În acest caz, toate procesele ar trebui să îl aibă, nu-i așa?
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Urmează @btcboss2022 test de laborator pentru ICE PURITY & ENIANTOMETER R,S reveniți pentru a fi actualizați
 

Attachments

  • 4xfwozrdWH.png
    4xfwozrdWH.png
    27.4 KB · Views: 105

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Se poate înlocui soluția de bicarbonat cu o cantitate mai mică de soluție de hidroxid, presupunând că acestea au același ph?
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Bicarbonatul de sodiu neutralizează acidul, dar prea mult bicarbonat de sodiu face ca bicarbonatul de sodiu rămas să rămână în ulei, pe care îl puteți scoate doar prin distilare sau punând din nou acid și leșie ultima parte
 
View previous replies…

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Deci, dacă scopul este de a neutraliza acidul, de ce nu ar putea o soluție de hidroxid de sodiu să înlocuiască soluția de bicarbonat, presupunând că au același ph?

Pur și simplu nu înțeleg de ce trebuie să se utilizeze o cantitate atât de mare de soluție de bicarbonat.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Personal, prefer neutralizarea majoră cu bicarbonat de sodiu și când este 5/6 ajustez ultima cu leșie.

Dacă este hcl, HCL se neutralizează în NaCl și gaze, ceea ce înseamnă că a fost deja o parte a produsului dvs.
 
Top