Sinteza uleiului PMK din PMK (CAS 28578-16-7 Forma de ceară) la scară largă

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
8. Aruncați stratul superior de apă.
9. Puneți din nou în reactor stratul superior de ulei.

Câte straturi vor fi? partea superioară a fost aruncată apa și apoi ?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Am văzut și eu asta. Este o greșeală de tipar. Ar trebui să fie doar două straturi. M-aș aștepta ca stratul de ulei să cadă la fund. Se separă stratul superior, de apă, și se aruncă. Păstrați stratul inferior de ulei pentru pasul următor. Apoi, mai târziu, dacă folosiți DCM, produsul dvs. final se va afla în stratul DCM de jos, care nu conține aqua. Dacă înlocuiți DCM cu toluen sau dietil eter (așa cum a întrebat altcineva), produsul dvs. se va afla în stratul superior non-aquas. DCM, în jos. Toluen și eter dietilic, sus. V-aș sugera să rămâneți cu DCM, deoarece poate fi separat folosind căldură scăzută, spre deosebire de toluen, și nu prezintă același pericol de incendiu ca DE. Totuși, este cancerigen și *are un punct de aprindere scăzut*. Utilizați un spațiu bine ventilat și colectați într-un recipient răcit pentru reutilizare.
 

Dafunkphenomena

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 5, 2022
Messages
6
Reaction score
3
Points
3

Bună ziua , aceasta este metoda mea, (im Fring, tocmai am pierdut nenorocita de parolă)
Am văzut că ai adăugat câțiva pași, întrebări:

ați decis să folosiți bicarbonat de sodiu în loc de NaOH, de ce mai exact? (am încercat ambele, toate au funcționat)
și în ultimul pas, spuneți "evaporați DCM de jos" , de ce evaporați? nu ar fi mai bine să separați straturile?
sau vreți să spuneți , după separare le puneți la distilare în vid pentru a scăpa de eventualele reziduuri de apă?

Și culoarea PMK? roșu-maroniu închis, sau gălbui ca cea veche?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Îl separați. Se separă stratul inferior, care este compus din DCM și produs, apoi se evaporă DCM din * ceea ce era stratul inferior* (aș folosi o baie de apă fierbinte) pentru a lăsa produsul (murdar, dar suficient de curat pentru majoritatea). Distilarea cu abur a produsului ar fi o idee bună, cred eu.

Dacă cineva este familiarizat cu chimia, știe că există un pachet de variații pe care le-ar putea aplica.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Această postare este o explicație bună, care a fost postată @btcboss2022 (vă mulțumesc). Confirm, că este dovedit și metoda de lucru.
 

FredDurst

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2022
Messages
33
Reaction score
10
Points
8
Există vreo alternativă la DCM (Toluen poate?), deoarece este greu de obținut în țara mea?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Utilizați acetat de amoniu pentru reducere sau gaz MeNH2?
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
+ Acetat de amoniu = MDA
+ MeNH2 = MDMA

Depinde de dumneavoastră.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Din 1,25 kg de ulei PMK (din PMK sub formă de pulbere) am obținut 1,3 kg de material final.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Unul dintre primele mele sintetizatoare, pe vremea când avea sens să fac produse de o asemenea puritate, dar, din păcate, nu foarte mulți oameni îl apreciază pentru ceea ce este.

Asta se întâmpla pe vremea când făceam sintetizatoare din pasiune, când eram închis în laboratoare și mi se spunea să fac chestii purpurii.
 

Attachments

  • YPurQyZJ7c.jpg
    YPurQyZJ7c.jpg
    51.9 KB · Views: 357
  • 2d4hjpwCRz.jpg
    2d4hjpwCRz.jpg
    47.8 KB · Views: 350
  • s2hmDJr8g0.jpg
    s2hmDJr8g0.jpg
    55.4 KB · Views: 356
  • 4Tr5aspHWi.png
    4Tr5aspHWi.png
    1.8 MB · Views: 389
  • ou3AIx6cnP.png
    ou3AIx6cnP.png
    553.1 KB · Views: 374
Last edited:

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Cea mai frumoasă MDMA pe care am văzut-o vreodată. Este MDMA HCL? Cum o faci atât de transparentă, frate? Pot face MDMA HCL alb pur, nu este dificil. Dar totuși pot obține o transparență ridicată.
 
Last edited:

Precursor-supplier

Don't buy from me
Resident
Joined
May 23, 2023
Messages
85
Reaction score
42
Points
28
Deals
5
Există o nevoie de ulei/pudră pmk
Mă puteți contacta
 

Attachments

  • GwL8FmX0fk.jpg
    GwL8FmX0fk.jpg
    446.3 KB · Views: 222
  • WM7pioqR1I.jpg
    WM7pioqR1I.jpg
    487.7 KB · Views: 219
  • Z1VKXUxtPw.png
    Z1VKXUxtPw.png
    340.5 KB · Views: 216

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Având în vedere noua îmbunătățire a randamentului, în cazul în care trebuie să extrag uleiul PMK din stratul inferior și din stratul superior, mai trebuie să separ ambele straturi sau pot elimina etapele 7, 8 și 9?

Adică, după "6. Adăugați 3,25 kg de HCL 37% în porții mici, după ce toate au fost adăugate, mențineți amestecul la 80 °C reflux timp de 1 oră amestecând.", pot trece direct la "10. Se adaugă amestecul de H2O și bicarbonat de sodiu, agitând 2-3 minute." ?
 

Gannicus

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 7, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
La ce temperatură ar trebui să se desfășoare etapa 6? Cât de rapid ar trebui să se adauge acidul? cu picături? 10 g pe rând? Aceasta pare a fi etapa care strică execuțiile. Folosind acid fosforic în loc de HCl, la ce temperatură este mai bine să adăugați acidul? Cât de mult să adăugați pe rând?
 

Gannicus

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 7, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Nu există nicio discuție cu privire la temperaturile inițiale de adăugare a PMKe la soluția de Naoh sau la HCl, acestea fiind cele mai importante două puncte ale reacției, temperaturile și viteza de adăugare, în funcție de picături etc. Vă mulțumesc.
 

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
temperatura camerei, negrule meu, temperatura camerei, la fel ca în cazul oricărei alte reacții în care bazifiați sau acidificați licoarea-mamă, doriți să fie cât mai rece și mai lent posibil pentru a nu crește temperatura și pentru a nu obține produse secundare. nu puteți începe de la congelator, evident, chiar de la început, deoarece este deja o piatră de rahat și aveți nevoie de căldură pentru a o topi, deci cea mai scăzută temperatură posibilă, nu? apoi lași temperatura să scadă după reflux, lucrezi amestecul și îl acidifici, nu există nicio discuție, pentru că se subînțelege că dacă ai un kilogram de MDP2P ai efectuat cel puțin o extracție de bază A/B mai întâi și, prin urmare, nu ar fi nevoie să întrebi asta
 

Paranoia

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2023
Messages
17
Reaction score
23
Points
8
Pe piața actuală este cu siguranță cea mai puternică, fără îndoială, dacă o compari cu cea mexicană sau canadiană este un adevărat rahat, slabă și murdară, spre deosebire de acest Dmeth pur, complet curat și cu o putere niciodată testată până acum. Mulțumesc chimistului pentru că m-a convins să fac un test, următorul pas este să comand astăzi 1/2 kilogram astăzi...
Asta e tot folks!!!!
Putere pe o scară de la 1 la 10 (dau 13), Durată lungă dau 15...:)
Am crezut că am avut cele mai bune droguri meth cu mine M-am înșelat timp de 30 de ani nu am încercat niciodată un produs atât de puternic în toată viața mea. pe scurt, am fost serios greșit în aprecierea mea de Methamphetamine care se transformă în lume. Cred și urmăresc că aici pe acest forum există cei mai talentați chimiști pentru a produce D-Meth pur, super puternic, te duce la stele ...
dacă aș fi în locul tău mi-aș încerca norocul , contactează-l pe domnul el cât mai repede .... ar mai fi de acord să îți vândă? Ah ah, încercați, merită..PACE
 

ENZO

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 18, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Alo, 4676-39-5 (MDP2P) este același cu P2NP, nu?
 

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Are cineva vreo alternativă bună de acid pentru decarburare și hidroliză?
HCl și fosforic tocmai au fost adăugate la regulamentul EPP în țara mea, nu mai pot fi cumpărate fără licență EPP sau adresă de afaceri și de afaceri, dovadă de utilizare și identificare completă.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Puteți obține singur gazul HCl, nu este dificil. Tot ce aveți nevoie puteți cumpăra din cel mai apropiat magazin care vinde niște rahat pentru mașini și gospodărie.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Când eram mai tânăr, prietenii mei implicați în chimia clandestină făceau după cum urmează:
1. electrolit de baterie luat și pus pe sobă pentru evaporare. Evaporarea continuă până la atingerea densității de 1,8 gr la 1,0 ml.
2. Se pregătesc niște vase de sticlă cu furtun, iar în interior se pune NaCl (sare de bucătărie).
3. Electrolitul obținut se pune în vas în proporție de 2 ml la 1 gr de sare.
4. Vasul se închide. Se obține gaz HCl din furtun.
 
Last edited:
Top