Sinteza efedrinei din propiofenonă

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Last edited by a moderator:

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
Hei G.patton, pot folosi iodul ca înlocuitor al halogenului pentru această reacție? Și HBr / peroxid de hidrogen poate fi utilizat în loc de brom?
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Îmi cer scuze dacă acesta este un mesaj repetat. Ce este un frigider invers în această procedură? Nu am auzit niciodată de acest lucru
 
  • Like
Reactions: T 3

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Cred că ceva s-a pierdut în traducere! Încercați să înlocuiți cuvintele "reverse refrigerator" cu "pressure-equalizing addition funnel", și vedeți ce părere aveți atunci :);):cool:! Mai sunt câteva locuri acolo la care încă lucrez!
 

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
436
Reaction score
663
Points
93
Există inexactități în această metodă.
Pregătim un videoclip pe această temă, așteptați-l în curând.
 
View previous replies…

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Dar cât de profitabilă este producerea efedrinei cu această metodă? Ne putem baza complet pe această metodă pentru producție?
 

Mr.blank00

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 9, 2023
Messages
10
Reaction score
3
Points
3
Bună ziua tuturor. Poate cineva să furnizeze un link pentru fabricarea efedrinei, pseudoefedrinei din d-l alananine, metylananine, ieri cineva a postat-o, dar nu o pot găsi, vă rog să ajutați.
 
  • Like
Reactions: gmo

ilovelamp

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 8, 2023
Messages
1
Reaction score
3
Points
3
Unchiul Fester are un capitol intitulat "Gătește-ți propria efedrină" în lucrarea sa The Secrets of Methamphetamine Manufacture (Secretele fabricării metamfetaminei), ediția a 8-a. Sunt curios de ceva vreme în legătură cu această metodă. Aceasta ar putea revoluționa chimia clandestină dacă este la fel de ușoară precum pare. Abia aștept să văd un videoclip pas cu pas.
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
După ce mi-am epuizat resursele încercând să obțin pseudopastile, am dat peste exact această metodă uitându-mă prin cartea lui Festers și am devenit din nou foarte optimist. Din ceea ce am înțeles, este mai mult sau mai puțin un proces echivalent cu prepararea propriei băuturi alcoolice de la zero. Se fierbe apa, se adaugă zahăr (sau melasă) și drojdie - ingredientul secret de data aceasta este Benzaldehida, care se găsește în uleiul de migdale amare în concentrații oarecum ridicate (în funcție de marcă), din câte am înțeles. Mai mult sau mai puțin %90 pur? Îl puteți găsi la magazinul alimentar, etc. la secțiunea condimente/aromă. O sticluță de ulei de migdale va spune literalmente "conține: benzaldehidă". Nu știu dacă uleiul de migdale trebuie rafinat înainte de a fi adăugat la "masa de drojdie", având în vedere puritatea sa - nu văd impuritățile care ar putea interfera potențial cu procesul de fermentare. Știe cineva? A fermentat cineva Benzaldehida și a ajuns la efedră prin aceste mijloace? Vă rog să-mi spuneți.

De îndată ce îmi dau seama, dacă este cazul, voi împărtăși veștile bune. o7
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Nu cred că BAE este 90% benzaldehidă. Cred că este 90% etanol. Cu siguranță ar fi nevoie de distilare și ți-ai pierde fundul pe preț. Sunt lucruri mai ieftine din care să obții benzaldehidă. Sunt sigur că extractul de migdale de unt nu ar putea înlocui benzaldehida fără purificare și concentrare. M-am documentat profund și am decis că nu este o alegere bună pentru mine. Un bidon de 55 galoane poate produce 20 g de L-pac la fiecare 4 zile. Este mult de muncă pentru a obține aceste 20g din peste 50 de galoane de nămol.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Adică, lasă-mă să mă uit mai bine, mă bazez mai mult sau mai puțin pe SOMM#8 al lui Fester. Probabil că aveți dreptate, dacă a funcționat vreodată, a fost probabil acum 20 de ani, după o anumită prelucrare. El face să pară că este răspunsul la toate rugăciunile noastre dacă efedra este interzisă și nu există alte opțiuni. Ar trebui să aplic același scepticism față de unele dintre aceste lucruri - cum ar fi posibilitatea de a face ceva la nevoie cu Levo din inhalatoare. Ar trebui să știu mai bine până acum că, dacă ar fi atât de ușor, mai mulți, dacă nu chiar toți, ar face-o și ar fi HOT. Învăț destul de mult, deși fac eforturi pentru a-mi da seama de aceste lucruri... pe calea cea grea.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Funcționează, s-a făcut și s-a făcut și s-a făcut. Întreaga "extragere a 20 de grame de L-pac din 50 de galoane de lichid" Am văzut centrifuge clandestine masive, în loc de tuburi de centrifugă de 15 ml, găleți de 5 galoane cu capace. Sau un proces continuu slinger. Le puteți cumpăra pentru 10 de mii de dolari, așa că acum aveți în vedere un motor de 2 CP cu 3 faze, un carusel sudat și cel puțin un subsol sau un garaj. Nu puteți doar să precipitați 50 de galoane de solvent, deoarece baza va costa foarte mult la această cantitate. Google Scholar vă va arăta 100 de articole despre acest lucru. Cred că aș putea face acetat de fenil mai ieftin. Odată am citit o reacție pe Science Madness. Tipul avea nevoie de etanol anhidru. El a rupt acetatul de etil pentru a-l obține și am crezut că a fost o nebunie când ai putea să-l distilezi singur, dar știi, el a avut etanol anhidru în mai puțin de 1 oră și acetatul de etil este de 25 $ / litru, deci dacă ai nevoie doar de 150ml. Este. Arată. O. Mult. Mai atractiv
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Există un videoclip NileRed pe YT în care acesta obține o mostră relativ pură de "ulei esențial de migdale" sau ceva de genul acesta de pe ebay și spune că este suficient de pură pentru a fi utilizată -as is- în reacții, dar continuă să o purifice oricum. Fester spune să se facă vid timp de câteva minute pentru a elimina HCN. Se menționează că BAE/benzaldehida este o substanță controlată în SUA, ceea ce este amuzant, deoarece am luat ieri de la piață o sticluță de BAE al cărei unic ingredient era benzaldehida. Îmi dau seama că acest lucru sună mai bine pe hârtie.

Îmi pare rău, prietene Frit, nu prea înțeleg ce spui. Ceea ce ai văzut și ai decis că a fost sau nu a fost practic pentru tine sau pentru oricine altcineva nu va fi neapărat valabil pentru toată lumea. Încerc să înființez o producție, frate, dacă înțelegi ce vreau să spun, și ceea ce mă oprește, deocamdată, este lipsa unui anumit ingredient. Deocamdată îl am pe Ma Huang ca ultimă soluție, dar nici măcar nu încerc să merg pe această cale dacă nu trebuie. Principala mea prioritate în acest moment și în viitor este să nu atrag atenția și să nu las urme.

Fester spune că, dacă cineva ar dori să crească producția, aceasta este o alternativă viabilă la cumpărarea de pastile sau la extracția de plante. Dacă cineva ar dori să înceapă o găleată de 5Gal sau două pentru fermentarea benzaldehidei, în mod contiuu, niciunul dintre echipamentele despre care vorbiți nu este necesar, iar costul melasei/zahărului/ drojdiei/BAE nu este relevant pentru mine. Deși un aparat de distilare/reflux etc. ar fi frumos și util, nu sunt încă acolo.

Extragerea L-PAC este relativ simplă, (conform acestei schițe din somm). Se filtrează maceratul și se folosește o spălare cu toluen sau eter pentru a-l extrage și evapota. Încerc să văd acest proces până la efedră și, prin urmare, următorul pas este să folosesc metilamina pentru reducere. Dacă acest lucru a fost făcut și făcut, atunci nimeni nu vorbește cu adevărat despre asta sau nu pare să știe prea multe, pe care sunt în măsură să le găsesc. Iertați-mă că caut elaborarea și că iau totul cu un grăunte de sare, în ciuda tuturor flexurilor și a acreditării stradale. După cum am spus, în orice caz, învăț foarte multe în procesul de sortare a tuturor informațiilor. Vă mulțumesc pentru timpul acordat și pentru contribuția dumneavoastră. o7
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Este norefedrină, am încercat-o și am obținut o pudră albă amară ca efedrina și reacționează ca efedrina, dar este norefedrină și nu poate fi utilizată pentru a produce metamfetamină
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Niciun membru al administrației și nimeni altcineva nu a răspuns la faptul că am subliniat că imaginile cu substanțele chimice de la sfârșit nu reprezintă efedrină și nici efedrină sau pseudoefedrină. Sunt, de asemenea, intrigat de mecanismul care a transformat această moleculă chirală în alta cu un aranjament stereo specific al celor 2 carboni chirali. De obicei, aceasta necesită un reactant chiral sau produce un produs racemic. Vă rog, trebuie să cunosc această vrăjitorie
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Iată ce am găsit: constituenți ai extractului de unt de migdale, apă, alcool (36%) și ulei de migdale amare.
Legislația statală și federală spune că extractul de migdale trebuie să conțină cel puțin 1% ulei de migdale amare. Deci, apa, mai mult de 36%, deoarece este listată prima, 36% etanol, adică cel puțin 73% din acesta
 
Top