Cea mai simplă rețetă pentru Mefedronă cristal

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Este posibil să se adapteze această metodă pentru 3-cmc, prin schimbarea 2b4m cu 2b3c?
 
View previous replies…

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
Puteți marę cristal atunci când aveți freebase și acest proces este de 1 zi
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
pentru numele lui dumnezeu de ce naiba ai vrea să faci porcăria asta pentru că știu al naibii de bine că nu o faci pentru tine.

nu mai otrăviți oamenii și faceți o substanță bună ca 4mmc sau 3mmc, la naiba, faceți chiar și 2mmc dar lăsați naibii pisicile astea clorurate în pace.

Îți promit că oamenii vor fi de 1000 de ori mai mulțumiți și se vor întoarce pentru mai mult 4mmc
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Catinonele clorurate nu sunt același lucru cu amfetaminele clorurate. Welbutrin este 3 catinone clorurate la, iar oamenii îl consumă în cantități 200-300 mg zilnic de ani de zile.
Toate speculațiile despre toxicitatea 3-cmc se bazează pe neurotoxicitatea 4-cloramfetaminei. Dar 4-CA cauzează neurotoxicitate serotoninică deoarece este un puternic eliberator de serotonină ca MDMA, iar mecanismul de neurotoxicitate este același, dar mai puternic.
MDMA crește serotonina cu 900%
4-CA CU 1100%
Și ambele durează 4-5 ore
3-CMC crește serotonina cu 300% timp de 30-45 de minute.
Alte întrebări stupide?
 

mefistofeles

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 7, 2024
Messages
57
Reaction score
27
Points
18
da, spui o grămadă de prostii pentru că nu am spus nimic despre neurotoxicitate, cu atât mai puțin despre toxicitatea serotoninei.

Nu știu de unde ai scos asta, de asemenea nu am spus nimic despre amfetamine clorurate, ciudat.

Nici măcar nu am spus nimic despre vreun fel de toxicitate, tu doar ai sărit direct la concluzii.

wellbutrin există de mult timp și este bine cercetat, altfel nu ar fi un medicament.

wellbutrin, de asemenea, nu este citotoxic, în timp ce 3cmc este, otravă directă. rahatul face găuri în nas (știu că nu este vorba despre citotoxicitate, dar totuși), și despre neurotoxicitate.

deși nu este dovedit încă, cred că trebuie să fie adevărat, o noapte cu 3cmc îmi înrăutățește HPPD cu o tonă și îmi lasă vederea afectată pentru mai mult de o săptămână, în timp ce o beție de 2 zile cu 4mmc, care eliberează mai multă serotonină decât MDMA, îmi înrăutățește vederea pentru 2 zile și este mai puțin dăunătoare decât 3cmc.

De asemenea, trebuie să fie toxic pentru dopamină, deoarece efectele sale seamănă cu semnele timpurii ale parkinsonului, membre tremurânde sau tremurături, respirație tremurândă, vorbire tăcută, memorie afectată, mers și coordonare afectate, față rigidă, fără emoții, aplecare... și durează câteva zile după administrare.

studiile privind neurotoxicitatea 3cmc nici măcar nu au fost efectuate încă, deci acest lucru nu este 100% neadevărat. această analogie cu amfetaminele clorurate nu dovedește sau infirmă nimic.

am o întrebare stupidă, veți infirma faptul că 3cmc este CAUSTIC/TOXIC, NU NEUROTOXIC?

învață să citești sau nu sări direct la concluzii.

Ceea ce am vrut să spun prin "otrăvire" este că este extrem de dăunător și toxic pentru organe și celule
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Face cineva un randament mai mare din această sinteză ?
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
Eu 70%
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Vrei să spui că a urmat acest post complet ar putea ajunge la un astfel de randament ridicat sau există vreun truc? Eu doar încă are un pic confuz despre NMP, după metilare, ar trebui să-l acidifice imediat sau adăugarea NMP este parte necesară? Dacă este necesar, atunci ce efect are asupra sintezei? Sunt doar curios în legătură cu asta.
 
  • Like
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
Făcut și u va vedea simplu
 

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3
Această rețetă poate fi adaptată pentru methcathinone/ethylcathinone?
Doar cu înlocuirea 2b4m cu 2b-propiofenonă și a metilaminei cu etilamină în cazul etilcatinonei?
 
  • Like
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
Dacă se utilizează 2b4m și ethyloamine se obține 4mec
 

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Am făcut-o doar o dată, am făcut eu însumi soluție de metilen, am folosit apă distilată rece pentru aceasta, apoi am adăugat-o la 2b4mp cu benzen, cumva pot vedea deja separarea straturilor, mă poate ajuta cineva? Pentru că o spăl cu apă în etapa următoare, în cele din urmă rezultatul este atât de mic, mi-e teamă că produsul a rămas în stratul de apă, în loc de stratul organic superior
 
  • Like
Reactions: $!$

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
Dacă este într-adevăr metilen și nu o greșeală de scriere, atunci nu veți obține niciodată un produs din acesta; trebuie să adăugați metilamină la soluție și numai atunci când reacția este completă, mefina este dizolvată în benzen, 2B4M este polar, deci solubil în apă, acolo are loc reacția
 
View previous replies…

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Îmi pare rău, este o eroare de tip, ceea ce am este cas 593-51-1; după ce am citit opinia dvs., pot folosi practic doar apă pentru a dizolva cas 1451-82-7, apoi adăugând NaOH în apă, amestecând mai întâi, apoi adăugând încet MA.HCI în RM și amestecând, întregul proces ar trebui să fie sub 30 Celsius și sigilat. La urma urmei, am adăugat în cele din urmă benzen pentru extracție și acidific stratul de benzen. Ar fi la fel, sau aveți vreun sfat cu privire la această idee ? Deoarece data trecută am obținut doar câteva grame de produs din stratul de benzen, cred cu tărie că cea mai mare parte a Cas 1451 nereacționat a rămas încă în stratul de apă, nu știu cum să rezolv problema ieri.
 
  • Like
Reactions: $!$

WalterFan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 4, 2024
Messages
13
Reaction score
7
Points
3
Pentru că am o condiție că nu am nici un echipament de laborator de data aceasta, am doar cutie de plastic, găleată, ceașcă și un frigider, astfel încât procesul de a face MA.soluție 40% din MA.HCI este foarte greu pentru mine de realizat, sper că pot avea unele sfaturi profesionale.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Am o serie de întrebări la care sper că cineva poate răspunde pentru mine.

1. Solvent
Benzenul este greu de obținut în UE și, după ce am discutat această sinteză, am decis să folosesc în schimb DCM. Rețeta originală utilizează 200 ml de benzen, dar se pare că atunci când se utilizează DCM, 500 ml este o cantitate populară pentru aceeași cantitate de 2b4mp. Cum afectează procesul cantitatea diferită de solvent? În afară de o mai bună stabilitate termică în timpul aminării (mai mult solvent = mai mult volum de RM = nu se încălzește atât de mult în comparație cu un volum mai mic de RM), utilizarea unei cantități mai mari de solvent are alte beneficii? Și pot fi reduși cei 500 ml de DCM la jumătate, adică 250 ml? (Sunt conștient de punctul scăzut de fierbere al DCM și de necesitatea de a menține RM sub 40 °C).

2. Metilamină (MA)
Clorhidratul de MA (MA.HCl) pare a fi o alternativă populară la MA apoasă (transport, depozitare, stabilitate mai ușoare). Se poate adăuga o bază în RM împreună cu 2b4mp și solvent, iar apoi MA.HCl direct în RM? Sunt sfătuit să folosesc trietilamină ca bază, NaOH ar funcționa la fel de bine?

3. Acidificare
Această rețetă instruiește să se creeze un amestec de HCl în acetonă și să se adauge acest amestec în RM în porții mici. În alte tutoriale, se adaugă mai întâi acetona și apoi HCl cu picături. Care modalitate este mai bună și de ce?

4. Filtrarea
Aceasta fiind cea mai simplă rețetă, filtrarea în vid cu ajutorul pâlniei Schott/Buchner nu este disponibilă. Pot folosi în schimb filtre de cafea și filtrarea prin gravitație?

5. Acetona
Acetona mea este declarată >99,6 % pură, conținutul de apă nu este declarat de producător. Este acetona mea considerată uscată pentru această aplicație?

6. Echipament individual de protecție
Este necesară o mască de gaze sau se poate evita acest lucru cu o bună ventilație sau lucrând în aer liber?

7. Gestionarea deșeurilor
Văd trei tipuri de deșeuri:
  1. fracțiunea apoasă aruncată în timpul spălării bazei libere în etapa 2. Aceasta ar trebui să fie doar apă cu ceva brom în ea; este sigur să fie aruncată într-o locație rezidențială?
  2. solvenții (DCM și acetonă) separați în timpul filtrării în etapa 4 și acetona utilizată pentru spălare. Cum puteți să le aruncați în siguranță și în mod responsabil, evitând în același timp o verificare superficială de către compania de tratare a apei?
  3. hârtie indicatoare utilizată, hârtie de filtru utilizată și deșeuri similare. Presupun că acestea pot fi ambalate, sigilate și aruncate împreună cu deșeurile menajere, am dreptate?
Vă mulțumesc pentru orice sfat pe care îl puteți da. Aceasta va fi prima mea sinteză, așa că încerc să mă gândesc la toate în avans și poate că mă gândesc prea mult la unele lucruri. Vă rog să-mi spuneți și dacă este cazul.
 
  • Like
Reactions: $!$
Top