Instrucțiuni video.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Metodă bună, felicitări. De ce nu ați ales metoda de obținere a amfetaminei prin 1-fenil-2-nitropen > 1-fenil-2-nitropropan > ZINC + acid clorhidric?
Volumele se scalează mai mult, iar temperatura este mai stabilă.
Randamentul produsului final este mult mai mare

Consumul de NaBH4 în timpul formării propanului la 0-5 grade este mult mai mic, iar randamentul propanului final este mai mare.

Credeți că este suficient să se obțină baza de amfetamină în izopropanol fără o distilare fracționată suplimentară?
Credeți că produsul final nu conține borați?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
așa stau lucrurile?


Baloane de 5000 ml cu trei gâturi, cu fund plat. plasate într-o baie de gheață și așezate pe un agitator magnetic. Instalăm un condensator de reflux răcit cu apă curentă, un picurător cu compensator de presiune și un termometru.


În balon punem 70 gr. NaBH4 dizolvat într-un amestec de 300 ml apă și 700 ml IPA.
Picurăm o soluție de 108 gr. P2NP în 200 ml. IPA printr-o pâlnie de adiție, la o viteză astfel încât temperatura amestecului de reacție să nu crească peste 5 grade.

După ce am adăugat tot propenul din balon, în balon s-a format o suspensie albă cu borați insolubili, răcim amestecul la 0 grade și adăugăm încet 300 ml. acid acetic 85% răcit, menținând temperatura din balon nu mai mare de 3 grade. Când s-a adăugat tot acidul acetic, borații ar trebui să se dizolve și soluția ar trebui să capete o nuanță bej-gălbuie.

Adormim într-un balon cu o porție de 270 gr. praf de zinc și adăugăm 800 ml prin pâlnie. Acid clorhidric 38% în cantitate de aproximativ 50-60 ml. într-un minut. Apoi se lasă amestecul să se agite timp de 2 ore.
Precipitatul se filtrează suplimentar prin spălare pe filtru cu 2-3 porții de IPA, câte 20-30 ml. filtratul trebuie să fie complet transparent. Dacă există incluziuni străine, particule solide, se filtrează din nou.

Se adaugă soluție apoasă de NaOH 50% răcit în filtrat până când la suprafață iese un strat de ulei gălbui, care se va separa, iar stratul apos se spală de 3-4 ori cu 100 ml. IPS. Se combină uleiul separat și extractele alcoolice, se adaugă 50 gr. sulfat de sodiu fin măcinat, se răcește amestecul sub 0 grade și se menține la această temperatură timp de 2-3 ore. Apoi amestecul se filtrează, precipitatul se spală pe filtru de 1-2 ori cu 50 ml. IPS anhidru.
La filtrat se adaugă 200 ml. acetonă anhidră, se pune amestecul pe un agitator și se adaugă acid sulfuric 96% picătură cu picătură până când aciditatea amestecului ajunge la 5,5 - 6. Deja în timpul adăugării, se formează un precipitat, este necesar să se agite amestecul în tot volumul. Dacă amestecarea este dificilă, se poate adăuga puțină acetonă anhidră.

După atingerea acidității necesare, precipitatul se filtrează, se spală pe filtru cu o cantitate mică de acetonă până la albirea completă și se usucă în aer (sau baterii) până la greutate constantă. Se obține 100 + -10 gr. sulfat de d,l-amfetamină.

Dacă este necesar, solvenții pot fi distilați din filtrat, precipitatul poate fi dizolvat în 30-50 ml. acetonă anhidră și se obțin încă 5-15 g de substanță. Cu toate acestea, aceste reziduuri sunt destul de murdare și va dura mult timp pentru a se spăla prin filtru, iar recristalizarea dintr-un sistem etanol-apă poate fi necesară pentru a obține aceeași puritate ca produsul original.
 

Attachments

  • JwzPysoRh3.jpeg
    JwzPysoRh3.jpeg
    50.5 KB · Views: 356

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Da, +- această metodă. Sarcina principală în formarea de propan cu un randament mare.
De asemenea, utilizați un agitator aerian pentru a agita zincul.
 

Midget_Impinger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 10, 2022
Messages
30
Reaction score
11
Points
8
Personal, mi-ar plăcea să am un videoclip despre sinteza fenobarbitalului. Chiar am solicitat-o într-un fir de pe acest forum, cu unele dintre propriile mele detalii și eșecuri.

Apoi, unul distractiv (pe care nimeni întreg la minte nu l-ar încerca....) ar fi 2,6-diizopropilfenol (aka: Propofol). Este o procedură relativ simplă:
  1. Reacția H2SO4 cu fenolul pentru a atașa o grupă sulfat la poziția 4 (ca grupă de protecție)
  2. Reacționați cu IPA pentru a atașa cele două grupe izopropil la locurile 2 și 6.
  3. Se reacționează cu NaOH pentru a elimina grupa sulfonat la poziția 4, obținându-se astfel propofol.
Mai multe detalii privind sinteza pot fi găsite aici.

Câteva motive pentru care cred că merită să realizăm un videoclip pe această temă:
  1. Este foarte greu de luat singur, trebuie infuzat cu lidocaină pentru că ustură ca naiba la locul injecției și nu este solubil în apă, deci trebuie emulsionat cu extract de soia
  2. Este complet legală. Nu se află pe nicio listă de narcotice a DEA.
  3. Chiar dacă nimeni nu ar încerca asta după ce o fac, cred că este frumos să am în colecția mea de medicamente un medicament atât de frecvent folosit pentru salvarea vieții :)
Dar aș spera să faceți mai întâi videoclipul despre fenobarbital (sau alt barbituric)! Acesta este unul cu care chiar mă lupt :-(
O donație ar ajuta la accelerarea unui videoclip de sinteză a fenobarbitalului? :-D lol Dacă da, trimiteți-mi un PM.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Cred că o mulțime de oameni ar fi interesați de un videoclip;
Rezolvarea enantiomerilor de metamfetamină prin intermediul acidului D-tartaric sau ceva asemănător. Nu-mi pot imagina cum ar fi să nu mergem mai departe pentru a adăuga o potență cu 50 % mai mare.
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Când pot obține un videoclip despre sinteza P2P din benzaldehidă
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666

Gerald Cotten

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 16, 2022
Messages
32
Reaction score
30
Points
18
Un conținut excelent, ca întotdeauna.

Acest lucru ma ajutat cu adevărat să înțeleg mult mai mult ultimele etape ale sintezei amph. freebase prin P2NP & NABH4.

Aștept cu nerăbdare mai mult conținut de la voi
 

Cbison

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Nov 29, 2023
Messages
13
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua Heisenberg
Respect și apreciez ceea ce faci. Am câteva întrebări la care sper că mă puteți ajuta cu răspunsuri.

Întrebările mele sunt
1. Se va cristaliza meth nerezolvat
2. Cristalele de metamfetamină nerezolvate provoacă mâncărime sau sufocă gâtul când sunt fumate?

Un prieten a primit niște ulei de metamfetamină nu știu sigur de unde l-a luat, știu că nu a fost sintetizat cu pseudoefedrină. Nu știu dacă a fost efectuată o rezoluție, dar ceea ce știu este că metamfetamina cristalizată provoacă mâncărimi/înțepături în gât atunci când este fumată.

Există ceva ce pot face pentru a opri mâncărimile/coșurile. Am spălat cristalele cu acetonă și am efectuat, de asemenea, o extracție acidă/bazică, dar tot nu se oprește mâncărimea/cugetarea atunci când sunt fumate.

Apreciez ajutorul dumneavoastră
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Video frumos.

Va exista un videoclip despre

Hidroliza N-Formylamphetaminei din BMK-P2P

Hidroliza N-Formilamfetaminei prin metoda NaOH

Cred că o mulțime de oameni vor avea nevoie de asta, deoarece o mulțime de oameni folosesc BMK-P2P și deoarece există un videoclip despre cum să sintetizezi BMK

/Mulțumesc.
 

boas

Don't buy from me
Member
Joined
Mar 17, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Video on p2p to meth
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
există deja videoclipuri pe această temă, sunt interesat să văd totuși aminare reductivă p2p to meth NaBH4
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Aceasta ar fi o completare excelentă
 

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
168
Reaction score
106
Points
28
Formular MDA helional
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
MA de la fenilefrină. Ar ridica unele sprâncene.
 

Tames1

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 30, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Instrucțiunile video sunt o formă populară de comunicare utilizată pentru a demonstra modul de îndeplinire a unei sarcini sau de efectuare a unei anumite acțiuni. Acestea oferă o experiență vizuală și auditivă pentru spectator, facilitând urmărirea și înțelegerea conceptelor complexe. Instrucțiunile video pot fi găsite pe diverse platforme, inclusiv pe rețelele de socializare, pe site-uri web educaționale și pe platforme de e-learning.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
dacă, să zicem, swim editează un material video, acesta vă va fi trimis pentru revizuire și, eventual, postproducție înainte de a fi încărcat oficial, alături de protocolul de lucru și toate celelalte?
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,709
Points
113
Deals
666
Vom urmări cu siguranță videoclipul. Dacă este bine realizat și fără erori factuale, vom fi bucuroși să îl publicăm pe toate platformele pe care ne publicăm videoclipurile
 
Top