Video Syntéza 1-fenyl-2-nitropropénu (P2NP) z benzaldehydu a nitroetánu. Henryho reakcia.

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Môžem vedieť, či sa nitrometán rovná nitroetánu?

A je možné použiť túto položku (podľa priloženej snímky obrazovky) ako n-butylamín? Ak áno, ako by ste navrhovali postupovať?
 

Attachments

  • 0h1LVI52xe.jpg
    0h1LVI52xe.jpg
    365.5 KB · Views: 1,483
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Problémy s nitroetánom v Európe sa začali už v roku 2007, potom postupne všetky krajiny zaviedli obmedzenia na toto cenné činidlo. A teraz existujú dve možnosti: hľadať dodávateľov v krajinách, kde je slabá legislatíva s rozvinutým chemickým priemyslom, napríklad v Bangladéši, alebo syntetizovať samostatne, metodiku na to sme navrhli my.
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Čím možno nahradiť alebo syntetizovať nitroetán?
 

mactipo01

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň!
Čo je to ipa?
a koľko metanfetamínu môžem získať týmto procesom?
ty beforhand :)
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Izopropylalkohol známy aj ako 2-propán-ol
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u môže nahradiť cyklohexylamín
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Hexametyléntetramín sa môže použiť na Piperonál na MDP2NP?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Ahoj
Nie som si istý, či je to správna sekcia, ale nevie niekto, či bude tento recept fungovať?

Príprava fenylnitropropanolu:
Do vhodnej kadičky alebo kužeľovej banky vložte 51 ml benzaldehydu a následne 33 ml nitroetánu,
hneď potom pridajte 30 ml 30 % roztoku uhličitanu draselného, rýchlo premiešajte
pri izbovej teplote počas 2 hodín.
Na udržanie reakčnej zmesi pri izbovej teplote môže byť potrebný studený vodný kúpeľ alebo ľadový kúpeľ
(izbová teplota) alebo nižšia. Nedovoľte, aby reakčná zmes prekročila teplotu 25 °C.
Po 2 hodinách miešania pridajte do reakčnej zmesi 200 ml dietyléteru, krátko nato pridajte
90 ml 10% roztoku disiričitanu sodného a celú reakčnú zmes mierne miešajte 30 minút.
Potom celú reakčnú zmes umiestnite do separačného lievika a odstráňte spodnú vodnú časť
éterovú vrstvu ponechajte v oddeľovacom lieviku a premyte éterovú vrstvu 3 x 75 ml dávkami
studenou vodou, pričom vždy odstráňte spodnú vodnú vrstvu.
Vložte éterovú vrstvu do vhodnej kadičky alebo kužeľovej banky a pridajte 15 g bezvodého horčíka
a celú zmes miešajte 10 minút, aby sa absorbovala všetka voda v éteri. Potom odfiltrujte
síran horečnatý.
Filtrovanú zmes éteru vložte do destilačného prístroja a odstráňte éter, keď už nie je žiadny éter
necháte zvyšok vychladnúť na izbovú teplotu, potom tento zvyšok zozbierajte, keď sa
pozostáva z požadovaného fenylnitropropanolu.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nitroalkén možno redukovať pomocou Fe a HCl. >Tu<
Dl24ZzwxB3
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
redukcia s Fe a Hcl plazivá a nie je dobrá na použitie vo veľkom meradle namiesto toho chlorid cínu (II) je jednoduchšia a uskutočniteľná v laboratóriu aj vo veľkom meradle.
 

strong

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Zmiešal som kyselinu sírovú a etanol, potom som nepoužil uhličitan vápenatý, pridal som len uhličitan sodný a vyrobil som etylsíran sodný, potom som vyrobil nitroetán zahrievaním etylsíranu sodného a dusitanu sodného.

Bude táto metóda fungovať na výrobu P2NP a P2P?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Pekné, vybrala som sa cestou P2NP. Teraz môžeme vyrobiť amfetamín alebo metamfetamín prostredníctvom fenylacetónu.
 
Top