Video Syntéza 1-fenyl-2-nitropropénu (P2NP) z benzaldehydu a nitroetánu. Henryho reakcia.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
Podarilo sa mi to získať z ebay:
XrcI8OeL7Q


Klikni sem
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Objednal som si tento a hrotový mixér, ktorý predáva, je to comy z chemickej výroby s názvom eurchem, ktorý sa píše presne takto. je to vysoká kvalita,
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Problémom je táto časť! to znamená, že vaša adresa môže byť ohrozená! Buďte opatrní

osvedčenie o prepravnom obale
štandardizácia
Poznámka
:
:
:
:
:
:


podľa vládnych pravidiel prepravy ( IATA, ADR, ECHA-REACH )
špeciálne pre prepravu chemikálií
C.O.A., MSDS, GMP, API, USP, EUP, ECHA-REACH, ORIGIN atď. *
* (originály budú dodané s tovarom a kópie po potvrdení objednávky)
podľa pravidiel E.U. - Echa-Reach
cena výrobku je už zľavnená o menej ako -25 % v porovnaní s oficiálnou cenou platnou na "Medzinárodnej burze chemických a farmaceutických výrobkov", ktorú vydáva ICIS
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Ako zaujímavosť uvádzame, že sa to podarilo aj pri izbovej teplote. ale to je niekoľko desiatok dní. S použitím cyklohexylamínu, Ale nezabudnite použiť ľadovú kyselinu octovú...
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Sú tieto činidlá pravé alebo nepravé? Chcem vašu pomoc pri získavaní čísla CAS
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gaaaah. Tentoraz sa mi podarilo pokaziť reakciu a nechal som rm bez dozoru dve hodiny. Keď som sa vrátil, mala výrazne nad 110 C, pravdepodobne už nejaký čas, a bola tmavočerveno-hnedá, s veľmi výrazným zápachom, ktorý sa ťažko opisuje. Čo myslíte, spálil som túto várku? Ak sa mi z nej podarí niečo vykryštalizovať, je to vôbec dôveryhodné?

MUSÍM si zaobstarať ohrievaciu platňu s lepšou kontrolou teploty.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je vôňa podobná benzaldehydu, ale viac orechová?
Každopádne by nebolo na škodu skúsiť to vykryštalizovať, uvidíme, čo z toho vyjde lol
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Nie, už žiadny benzaldehydový zápach. Nechal som ho stáť vonku (pod plastovou fóliou) v chladnej zimnej teplote, žiadne kryštáliky. Pravdepodobne je to svinstvo. Sakra.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Vlastne, podčiarknite to! Cez noc sa vykryštalizoval jemne. Ale okolo žltých kryštálov je taká hnedá kaša a rozhodne to smrdí.
Urobil som ďalšiu várku bez akýchkoľvek teplotných prdov (v skutočnosti ,použitie sous-vide ohrievacej tyčinky je pre tento syntetizátor dokonalý systém ohrevu! Udržuje dokonalý, cirkulujúci vodný kúpeľ s presnou teplotou, len tip.). Druhá várka pozostáva takmer výlučne z pevných, dokonalých žltých kryštálov.

Ale pre zlú dávku: Chcem ju poriadne vyčistiť. Ale nájsť údaje o rozpustnosti - alebo skôr INSOLUBILITE pre P2NP je ťažké. Pripomeňte mi @G.Patton @William Dampier atď, je P2NP nerozpustný vo vode? Podľa všetkého je dokonale rozpustný v metanole aj DCM.- a čo nepolar? Ako toluén? Mohol by som ho ním vymyť? Aký by bol najlepší postup čistenia?
Myslím rekryštalizáciu z IPA.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nerozpustné vo vode, ľahko rozpustné v nepolárnych
 
View previous replies…

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Vlastne, máte nejaký zdroj? Pretože na internete nemôžem nájsť žiadne skutočné údaje o rozpustnosti, čo ma trápi.
A zrejme je rozpustný v etanole a iných liehovinách, takže to vyzerá, že by mohol byť rozpustný aj vo vode?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ha. Ha. Ok. No našťastie existujú aj iné zdroje informácií.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Takže tu je obrázok. Kanárikovo žlté kryštály z dokonalej kontroly teploty vľavo, tmavšie žlté vpravo, z chodu, ktorý išiel dlhší čas vysoko nad 110 C.

Najlepšie čistenie teraz? Prekryštalizovať z metanolu alebo IPA?
 

Attachments

  • lF8dcjxSik.JPG
    lF8dcjxSik.JPG
    450.6 KB · Views: 306

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, možno by vám mohlo prejsť premytie minimálnym množstvom studeného ipa alebo acetónu. ale ideálna je rekryštalizácia v rozpúšťadlách, ktoré ste spomenuli, alebo ešte lepšie v etylacetáte
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Preto som sa rozhodol pre rekryštalizáciu z metanolu Farebný rozdiel je stále s´tále, ale o niečo menší. Je to však fuška dostať metanol z kryštálov, celý deň som manipuloval s vákuovým sušením.

Ale prešiel som na redukčnú fázu s NaBH4, teraz mám v chladničke fľašu formylamfetamínu v acetóne nad MgSO4, ktorý sa zajtra nasolí. Musím len zohnať čistú a dobrú kyselinu na solenie, ktorú teraz bohužiaľ nemám.
 
Top