Leuckartova aminácia 1-fenyl-2-propanónu (P2P) na amfetamín a metamfetamín. Smelá stupnica.

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Amfetamín
Reagencie:
  • 1-fenyl-2-propanón (P2P) 0,827 g, 6,2 mmol.
  • Formamid 3,5 ml.
  • Peroxid vodíka (H2O2) 5 ml 30 %.
  • Benzén 50 ml.
  • Síran horečnatý (MgSO4).
  • Metanol 5 ml (MeOH).
  • Kyselina chlorovodíková (15 % aq HCl) 5 ml.
  • Destilovaná voda 25 ml.
  • Dichlórmetán (DCM) 90 ml.
  • Pelety hydroxidu sodného (NaOH).
  • Kyselina sírová.
  • Acetón.
Vybavenie a sklenené nádoby:
  • Hruškovitá banka s objemom 10 ml.
  • Vykurovacia doska.
  • Varné triesky.
  • lievik.
  • Rotačná odparka (voliteľná).
  • Striekačka alebo Pasteurova pipeta.
  • papiere s indikátorompH.
  • kadičky (50 ml x2, 100 ml x2).
  • Oddeľovací lievik 100 ml.
  • laboratórne váhy (vhodné 0,1 - 200 g).
  • Odmerné valce 10 ml a 100 ml.
  • Sklenená tyčinka a špachtľa.
  • laboratórny teplomer .
  • Buchnerova banka a lievik .
  • filtračný papier.
YrE8sW0dQo
1. Zmes 1-fenyl-2-propanónu (P2P) 0,827 g, 6,2 mmol a formamidu 3,5 ml sa zahrieva pri teplote 160-170 ℃ počas 16 h v 10 ml hruškovitej banke so spätným chladičom.
2. Zmes sa ochladí na izbovú teplotu, pridá sa peroxid vodíka 5 ml 30 % (H2O2). Zmes sa mieša 15 min.
3. Reakčná zmes sa
extrahuje benzénom (2x25 ml) v oddeľovacom lieviku. Extrakt sa vysuší nad síranom horečnatým (MgSO4) a prefiltruje. Po odparení benzénu z kombinovaného extraktu sa získa tmavý olej.
4 . Tmavý olej sa rozpustí v zmesi metanolu 5 ml (MeOH) a kyseliny chlorovodíkovej (15 % HCl) 5 ml a za stáleho miešania sa refluxuje 2 h.
5. Reakčná zmes sa odparí za zníženého tlaku. Potom sa zvyšný produkt rozpustí v destilovanej vode 25 ml a extrahuje sa dichlórmetánom (DCM) CH2Cl2 (2x20 ml).
6. Vodný roztok sa alkalizuje na pH 10 pridaním pelety hydroxidu sodného (NaOH) a extrahuje sa DCM (2x25 ml).
7. Spojené extrakty DCM sa odparia. Bezamfetamínová báza sa získa ako žltý olej.
8. Sulfát amfetamínu
sa pripraví pridaním kyseliny sírovej do suchého acetónu v objemovom pomere 1:10 na pH 6. Produkt sa prefiltruje na Buchnerovej banke a lieviku, premyje sa malým množstvom suchého studeného acetónu a vysuší sa na vzduchu (na zvýšenie rýchlosti sušenia je lepšie použiť vákuový exikátor ).


Metamfetamín
aminácie...
Činidlá: 1.
  • 1-fenyl-2-propanón (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol.
  • N-metylformamid 13,4 ml, 229 mmol.
  • Síran horečnatý (MgSO4).
  • kyselina chlorovodíková (36-37% aq HCl) 10,7 ml, 0,004 mmol.
  • Toluén 60 ml.
  • Hydroxid sodný (NaOH).
  • Destilovaná voda.
  • Acetón.
  • Plynný chlorovodík (HCl).
Vybavenie a sklenený riad.
  • Hruškovitá banka s objemom 50 ml.
  • Vykurovacia doska.
  • Varné triesky.
  • lievik.
  • Rotačná odparka (voliteľná).
  • Striekačka alebo Pasteurova pipeta.
  • papiere s indikátorompH.
  • kadičky (50 ml x2, 100 ml x2).
  • Oddeľovací lievik 100 ml.
  • laboratórne váhy (vhodné 0,1 - 200 g).
  • Odmerné valce 10 ml a 100 ml.
  • Sklenená tyčinka a špachtľa.
  • laboratórny teplomer .
  • Buchnerova banka a lievik .
  • filtračný papier.
J2stEP04YF
1. N-metylformamid 13,4 ml, 229 mmol, 5,7 ekviv sa pridá k 1-fenyl-2-propanónu (P2P) 5,4 ml, 40,2 mmol za stáleho miešania v 50 ml hruškovitej banke so spätným chladičom.
2. Reakčná teplota sa postupne zvyšuje na 165-170 °C a udržiava sa 24-36 h.
3. Reakčná zmes sa ochladí na izbovú teplotu. Pridá sa roztok hydroxidu sodného (10 M NaOH aq) 24 ml, 0,24 mmol a reakčná zmes sa refluxuje 2 h.
4. Reakčná zmes sa ochladí na izbovú teplotu a rozdelí sa do rôznych vrstiev. Vodná vrstva sa zlikviduje. Do červenej organickej vrstvy sa pridá kyselina chlorovodíková (36-37 % aq HCl) 10,7 ml, 0,004 mmol.
5. Organická zmes
sarefluxuje 2 h. Potom sa roztok ochladí na izbovú tepl otu. Pomaly sa pridáva roztok hydroxidu sodného (8,3 M aq NaOH) 16,0 ml, 0,13 mmol. Surová báza bez metamfetamínu sa extrahuje toluénom (3 × 20 ml).
6. Spojené organické vrstvy sa
vysušia nad MgSO4 a rozpúšťadlo sa odparí vo vákuu. Surová bezmetamfetamínová báza sa získa ako hnedý olej.
7. Surová voľná báza metamfetamínu sa destiluje vo vákuu (2 mbar, 60 - 100 °C) pomocou Kugelrohrovej destilačnej aparatúry (voliteľne), čím sa získa metamfetamín ako číry až bledožltý olej (2,5 g, 42 %)
.


Kryštalizácia hydrochloridu metamfetamínu
1. Voľná báza sa rozpustí v toluéne 50 ml a cez roztok sa prebubláva plynný bezvodý chlorovodík (HCl), kým sa neskončí tvorba bielej zrazeniny (pH 6).
2 . Vzniknutá biela zrazenina sa prefiltruje pomocou Buchnerovej banky a lievika, premyje sa malým množstvom toluénu a vysuší sa vo vákuu, čím sa získa metamfetamín hydrochlorid ako biela soľ 2,0 g, 27 %.
 
Last edited by a moderator:

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
134g/m p2p 45g/m forma tak som vypočítal :100
1,34g 0,5g X22
Mám 30 g p2p, takže X 22 a mám
30g p2p forma 11gx 5 čítal som, že reakčný pomer je najlepšie 1:5 a kyselina mravčia ako katalyzátor

a ďalej som použil hcl na hydrolýzu, ale mal som len 50 % výťažok, ale mal som príliš veľa vody v mravčane amónnom /formamide, ktorý som vyrobil.
Teraz som roztok formátu/formamidu zahriala na 175, takže dúfam, že to pomôže.

Aký je teda výťažok tejto metódy?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
výťažnosť je vyššia uistite sa, že p2p je vyčistený a vysušený, ak zmiešate formamid a p2p, nemalo by dôjsť k miešaniu vrstiev. a prípravu formamidu/formátu zahrejte na 180 krátko a potom znížte na 170, kým sa nedestiluje voda/kyselina, a potom ešte chvíľu počkajte. keď prestanete zahrievať, dajte na sklo uzáver, aby bolo vzduchotesné.
Takto som mal z p2p oleja na a- 100 ml na približne 70 ml, ale po vákuovej destilácii, takže som stratil trochu a v pumpe a na začiatku a na konci som mal 60 ml úplne čistého a oleja.
Škoda, že som nemohol napísať, koľko prášku som mohol dostať 10ml a na afosfát a na sulfát.

ak sa dokonale čistých 10ml 9,4g d/l amfetamínovej bázy zmieša s kyselinou (sírovou98), akú hmotnosť by mal mať prášok a aká by mala byť exaktná hmotnosť v kyseline, aby sa dosiahlo ph?
teraz s nie vlastným olejom je to 1ml kyseliny na 10 gramov A oleja 10 gramov prášku. reakcia je dymivejšia, keď sa na miešanie nepoužije alkohol.
mala by byť čistejšia bez umývania éterovo-kyselinového základu a vykonať parnú destiláciu z nerezovej kradenej nádoby naparovanej pravým chladičom. ( ak olej neobsahuje p2p) aké nečistoty sa s ním spájajú.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Plavec dostal otázku týkajúcu sa iného variantu tejto metódy:

Po prvom kroku (var s mravčou kyselinou a formamidom) sa teraz namiesto refluxu s HCl opäť varí organická fáza s vodou a NaOH.

Môže mi niekto vysvetliť metriku tohto odlišného druhého kroku? Swim to nikdy takto nerobil, ale zdá sa, že to ušetrí veľa času na rozdiel od oldschoolovej metódy s refluxovaním HCl.

Aká sila žieraviny/vody a koľko sa jej do reaktora dodáva na 1 l produktu?
Ako dlho by sa mala táto reakčná zmes variť a pri akej teplote?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Prečo je pri tom taký nízky výťažok, má niekto metódu s vyšším výťažkom metamfetamínu?
 

KornerStore

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 24, 2022
Messages
10
Reaction score
1
Points
1
Nie je to odborník, ale existuje mnoho metód s vyššou výťažnosťou. Amalgám ortuti alebo borohydridová redukcia sú najbežnejšie metódy mimo leuckart.

Leuckart je len nízko výťažný, s tým sa nedá nič robiť.o. Ale činidlá sú jednoduché a lacné, postup je jednoduchý a možno tiež nahradiť n metylformamid kyselinou mravčou a metylamínom. Takže to má nejaké pre a proti.
 

workworkwork

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 22, 2022
Messages
74
Solutions
1
Reaction score
32
Points
18
Výťažnosť metamfetamínu je 27 % a amfetamínu?

Niektoré štúdie získali dobré výťažky pre Leuckartovu cestu,
ako v tomto vlákne http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...-bmk-5449-12-7-to-free-base-a-oil.2906/page-4
1) Vezmite 2l banku s okrúhlym dnom a pridajte 433 g kyseliny mravčej. Pomaly a v malých množstvách pridajte 360 g uhličitanu amónneho. Medzi jednotlivými pridaniami počkajte, kým sa neprestane šumenie CO2. Ak sa to nedodrží, hrozí riziko pretečenia.
2) Do pripraveného roztoku pridajte 100 ml P2P.
3) Pripojte v refluxe za dobrého miešania.
4) Udržujte teplotu 160-165 °C počas 24 hodín. Môžete to urobiť napríklad v niekoľkých 6-hodinových reláciách.
Produktom je N-formylamfetamín s výťažkom až 78 %.

Som zvedavý na túto cestu, pretože je možné ju vyrobiť v strednom alebo veľkom meradle a prekurzory sú veľmi lacné.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

že nie je správne nesprávne informácie, že diplomant robí veľké chyby

uhličitan amónny sa nikdy nepoužíva priamo s p2p.
Najskôr sa vyrába mravčan amónny.
Formát amónny sa ľahko vyrába prostredníctvom uhličitanu amónneho a kyseliny mravčej. Titrácia
na pekné pH 7 a odstráňte vodu.
Až potom sa môže použiť s p2p
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Takže teraz sa opäť dostávam k bodu, kde do hry vstupuje HCI.
Včera môj p2p boild 14 hodín s amónnym formátom ph7
vyzerá to , veľmi dobre

Nenávidím HCI
Nemôžem ho vystáť, neviem, čo to je, ale už ho nechcem používať .
Táto sračka ma zabíja a všetky moje elektrické veci na .

Neexistuje iný spôsob na tento posledný krok ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Používate spätný chladič a digestor?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
G.Patton: "V súčasnosti sa v oblasti chemickej vedy a techniky používa viacero metód, ako je napr: Pane, môžem pri syntéze amfetamínu použiť namiesto DCM etylacetát? Alebo mám namiesto neho použiť xylén? Mám na mysli, keď som vykonal hydrolýzu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozrite si, prosím, vyhradenú tému a pýtajte sa tam. Nie tu.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

áno, mám, ale vydržím to len s HCI mám tento problém
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Nanešťastie, ak sa povie, že to treba splynovať, budete musieť niečo splynovať. Ja som dioxán splyňoval vopred, aby som ho mal po ruke. nakoniec som to musel urobiť len 1-2 krát za mesiac. Môže sa použiť aj 99 % izopropyl
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
Má niekto nejaké skutočné príbehy o úspechu vo VELKOM meradle s touto Leuckartovou reakciou pri použití p2p/formamidu/kyseliny mravčej na vytvorenie a-olejov?
Môže niekto s reálnymi skúsenosťami zverejniť svoje výsledky, pretože je to naozaj frustrujúce.
V Holandsku je veľa veľkých laboratórií, ktoré pumpujú a-olej, a niekto musí tento proces naozaj poznať
Takže prosím každého, kto to číta a niečo vie, aby napísal svoje skúsenosti.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Nezdieľajú to môj priateľ len hovorí, ako keby viedli najväčšie laboratórium v histórii
Čakám 3 mesiace na posledný krok v tejto syntéze.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Na čo ešte čakáte?
 

sponsor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 23, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3

Ste tu stále aktívny, pane ?
 

Botsauto-Dutchland

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 11, 2022
Messages
86
Reaction score
42
Points
18
áno, ospravedlňujem sa, že som to všetko zamlžil, mal som nejaké problémy,
v mojej krajine nie je nahlas to, o čom som tu diskutovala.
a hladina ortuti ma stála 16 000, takže som vyrábala vo veľkom (vtip)
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
Zdravím,

to znamená, že potrebujem na 1000 g P2P viac ako 50 litrov benzénu a viac ako 90 litrov DCM?
alebo na veľké množstvá potrebujete menej?

thx
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Pred mnohými rokmi som pracoval s Leuckartovou reakciou. Odvodil som ideálne pomery na získanie formylového derivátu a konečnú hydrolýzu produktu. Môžem len povedať, že na aktiváciu reakcie je potrebné vziať katalyzátor s kyselinou mravčou. Teplotu zvyšujem veľmi pomaly pomocou presného regulátora teploty, aby som pomaly odvádzal vodu. Po viac ako 48 hodinách je výťažok môjho formilderivátu takmer 95 %+
Formylderivát sa musí premyť ideálne vodou!

Hlavné straty pri reakcii sú zvyčajne spojené s hydrolýzou. Kyslá hydrolýza poskytuje výťažok najviac 30 - 50 % pre amíny. Existujú lepšie metódy hydrolýzy. Hydrolýza sa musí vykonávať v metanole a v prítomnosti KOH alebo NaOH.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Chcem vás tiež potešiť, leukart sa dá vyrobiť za niekoľko minút, stačí si kúpiť špeciálnu chemickú mikrovlnnú rúru a postupne ožarovať zmes formamidketónu a katalyzátora.
Výťažok formylderivátu je viac ako 95 %.
Ide o veľmi dobrú a opakovane študovanú technológiu.

V správnych rukách vám tieto poznatky poskytnú skvelé východisko.
Ak vykonáte hydrolýzu správne, získate výťažok viac ako 90 %!!!
V rukách človeka, ktorý vie, čo robí, sa z 1 kg nesubstituovaného ketónu získa 810-830 ML voľnej bázy amínu, prečistenej vákuovou frakčnou destiláciou. Po neutralizácii (6,5 - 7 pH) a filtrácii na odstredivke získame produkt, ktorý sa naplní bezvodým acetónom a zmieša sa do homogénnej hmoty a opäť sa prefiltruje na odstredivke. Získa sa 1020 - 1045 g snehobieleho amfetamín sulfátu bez jediného zápachu amínu.
AEnjrhBxKk
 
Last edited:

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Podelím sa s vami o tabuľku.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Možno je len spravodlivé dodať, že teploty nad 180 °C, ako sú menované 200 a 210 °C, pre istotu úplne zničia P2P a dokonca aj formamid, pričom vznikajúce pary a plyny sú vysoko toxické. Všetko, čo vychádza z hornej časti kondenzátora, odvzdušnite zvonku! Vážne!
Udržujte teplotu pod 180 °C, lepšie pod 175 °C, a kalibrujte infračervený teplomer na použitú banku/súpravu, inak nikdy nebudete presne vedieť, aká je teplota.

Veľa šťastia
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
S Hydrolýzou formil amidu v týchto meraniach.
NMF - 130 ml
P2P - 100 ml
Mravčia - 84ml
Koľko roztoku naoh potrebujete a koľko HCI? Postačuje 35 % laboratórny roztok?
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Príslušný dokument pre izomérnu separáciu
 

Attachments

  • JuqFbr0xSp.jpg
    JuqFbr0xSp.jpg
    1.6 MB · Views: 8

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A ako bezplatná služba od vás, pomery pre P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
kyselina mravčia 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Áno, mnohokrát som si všimol, že kupujem veľa rozpúšťadiel a používam ich na nič. A znova a znova. Ale je to také zaujímavé, že sa nikdy nevzdávam!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Nepochopili ste, čo som chcel povedať, a ja to viem, pretože som to nepochopil ani teraz, čo som napísal... :) Narážal som na tých, ktorí sú leniví a chcú sa nechať kŕmiť správnymi molárnymi pomermi a všetkým tým atď... ... a neobťažujú sa čítať žiadne knihy alebo texty o výrobe zlúčenín. To je pre mňa frustrujúce.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Skontrolujte si prosím PM
 

jokerr

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 25, 2022
Messages
15
Reaction score
13
Points
3
Majstri ;

@Hank Schrader môžete syntetizovať amfetamín metódou, ktorú ste uviedli?
Alebo môžete otvoriť tému a podrobne nám vysvetliť túto syntézu?
Bude nám to veľmi nápomocné pre začiatočníkov.

p2p - amfetamín 90 % účinnosť je veľmi dobrý údaj.

@G.Patton
Mohli by ste, prosím, vytvoriť podrobnú tému alebo video tejto syntézy?
 
Top