Syntéza 1-fenyl-2-propanónu (P2P) z dietyl(fenylacetyl)malonátu

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Tento proces som úspešne zvládol!
Práve sa snažíme vyriešiť malý problém so soľnou zrazeninou v alkalickej fáze.
Som veľmi vďačný G. Pattonovi za všetku jeho pomoc skvelý odborník ešte raz vďaka.
 

hello999

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2023
Messages
6
Reaction score
2
Points
3
Vykonajte oficiálny postup CAS 20320-59-6 Po 4 hodinách reakcie pri 80 °C zastavte zahrievanie, potom upravte pH zásady hydroxidom sodným, až na 7, nemôže stúpnuť, objaví sa stratifikácia, olejová vrstva je na vrchu a potom sa pridá extrakcia éteru a začne sa stratifikácia a extrakcia éterovej vrstvy a horná vrstva, a destilácia pri atmosférickom tlaku pri 220° stále stúpa a teplota sa udržiava na 110° a vydestiluje sa veľa kvapaliny a myslím si, že je to éter, a potom sa začne objavovať a tento jav v banke Myslel som si, že to bude 216° destilácia na výrobu P2P, ale nie je žiadny problém Ako to môžem napraviť
OMFev1UKyi
67sndKGcSX
KeJz5TXa7Z
S2AbnWfuwd
ZTvwW8VFmN
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
K dispozícii je podrobné video, v ktorom sa tento proces zdá byť jednoduchý.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
31
Points
28
Dobrý deň, vyriešili ste problém, že na PH nemôžete získať 12? Aj ja som sa stretol s rovnakým problémom. Prosím, pomôžte mi. Ďakujem.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
Vykonal metódu 20320 -> PAA a fenylacetón,


1. Vodný roztok zásady 50 % sa pripraví vopred, aby mal čas vychladnúť. Hydroxid sodný 115 g (NaOH) sa rozpustí vo vode 115 g a ochladí sa na izbovú teplotu.
2. Ochladený vodný roztok NaOH sa naleje do kvapkového lievika a tento lievik sa nasadí na reaktor.
3. Do reaktora sa naleje dietyl(fenylacetyl)malonát 800 g. Reakcia prebieha pri izbovej teplote, ale počas hydrolýzy sa môže použiť nútené chladenie.
4. Zapne sa miešadlo a začne sa pomaly pridávať aq roztok NaOH. Reakčná teplota sa musí kontrolovať (zmes sa zahrieva sama). Pri pridávaní roztoku sa farba reakčnej zmesi (RM) mení a hustne, až kým sa nestane úplne hustou a hrudkovitou. Hrudky sa rozbijú na homogénnu hmotu.

Po pridaní NaOH sa zmes v priebehu niekoľkých minút stáva svetlejšou a svetlejšou a hustne. Potom sa v jednom momente zmes zmení späť na farbu 20320-59-6.

Toto bola farba zmesi po niekoľkých minútach pridania NaOH



S postupujúcim časom sa začala vracať k pôvodnej farbe:




Potom už zostala len v tomto stave:






Vie niekto, čo môžem urobiť, aby som to opravil, nejaké metódy pokusov a omylov / riešenia problémov?
Takisto čo by som mal skúmať, o aký druh reakcie ide, aby som sa mohol hlbšie dopátrať k optimálnym podmienkam reakcie?
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Pán: Podarilo sa vám úspešne získať čistý fenyl acetón? Sú potrebné nejaké ďalšie kroky? Zmenili sa pomery akýchkoľvek prídavkov rozpúšťadiel?
 

Junjun888

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 31, 2023
Messages
6
Reaction score
9
Points
3
Vykonanie Syntéza kyseliny fenyloctovej a fenylacetónu (P2P) zo sodnej soli kyseliny fenylacetylmalónovej 10. Kým je zmes ešte horúca, sceďte a odstráňte vrstvu vody na dne. Vrstvy sa môžu oddeliť pomocou oddeľovacieho lievika. Zoberte vrchnú vrstvu. Prečo môj produkt nie je na vrchu, ale na dne?
 

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Chcem sa opýtať, či je to vhodné pre začiatočníkov? Začiatočníkom nazývam niekoho, kto tomu vôbec nerozumie. pozrel som si to a dátum vydania je nedávny. Inými slovami, je to najnovšia metóda?
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Vlastne nie, pravdepodobne by ste sa mali naučiť základy chémie skôr, ako sa pokúsite o akúkoľvek syntézu. Mohlo by to fungovať aj bez týchto znalostí, ale v prípade, že sa niečo pokazí, môžete to poriadne pokaziť
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Veľmi jednoduchá syntéza, ak je kvalita vašich surovín v poriadku. Môžete napísať odborníkom na DM, pomôžeme vám s tým.
 
View previous replies…

Beginner from China

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Ďakujeme. Keď už sme pri tom. Mám presne jednu otázku. Vyhľadal som požadované zložky. Ale ceny sa veľmi líšia. Moja otázka znie, za normálnych okolností, akú triedu surovín potrebujeme?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Väčšina činidiel by mala byť triedy Reagent. Čím čistejšie činidlo, tým menej vedľajších produktov a nečistôt v konečnom produkte.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Pán: Koľko hodín trvá tento reakčný proces? V akom rozsahu by sa mala regulovať teplota? Aká je cieľová hodnota pH pri pridávaní hydroxidu sodného?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, akú reakciu presne máte na mysli? Mám hádať?
 
View previous replies…

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
1. Vodný roztok zásady 50 % sa pripraví vopred, aby mal čas vychladnúť. Hydroxid sodný 115 g (NaOH) sa rozpustí vo vode 115 g a ochladí sa na izbovú teplotu.
2. Ochladený vodný roztok NaOH sa naleje do kvapkového lievika a tento lievik sa nasadí na reaktor.
3. Do reaktora sa naleje dietyl(fenylacetyl)malonát 800 g. Reakcia prebieha pri izbovej teplote, ale počas hydrolýzy sa môže použiť nútené chladenie.
4. Zapne sa miešadlo a začne sa pomaly pridávať aq roztok NaOH. Reakčná teplota sa musí kontrolovať (zmes sa zahrieva sama). Pri pridávaní roztoku sa farba reakčnej zmesi (RM) mení a hustne, až kým sa nestane úplne hustou a hrudkovitou. Hrudky sa rozbijú na homogénnu hmotu.
5. RM sa premiestni z reaktora do lievika vákuového filtračného systému a prefiltruje sa. Získa sa sodná soľ kyseliny fenylacetyl-malónovej.

Prepáčte, pane.
ďakujem za vašu odpoveď.
moja otázka znie
1: Koľko hodín je najvhodnejší čas na pridanie roztoku hydroxidu sodného?
2: V akom rozsahu by sa mala kontrolovať teplota pri pridávaní roztoku hydroxidu sodného?
3: Aká je približná dávka kyseliny chlorovodíkovej 800g20320-59-6 na úpravu pH na hodnotu nižšiu ako 3?

Ešte raz sa ospravedlňujem, pane. Pretože sa experiment nepodaril, cítil som sa komplikovane a poslal som niekoľko spamových správ. Už to viac neurobím. Prajem vám šťastnú náladu!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Závisí od veľkosti reakcie. Hlavnou myšlienkou je, že ju musíte pridať tak rýchlo, ako sa dá kontrolovať teplota.
50-60*C je max.
Približne 105 g je potrebných na dosiahnutie neutrálneho pH a o niečo viac na dosiahnutie pH 3. Počas reakcie sa môžete hrať podľa sluchu s papierovým indikátorom pH.

Pred syntézou skontrolujte svoje činidlá. Vaše cas 20320-59-6 nemusia byť také dobré.
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Dobre, ešte raz ďakujem, pane.
Objednám si novú kópiu materiálov a experiment spustím znova.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, správne. Myslíte si, že sa vás snaží zavádzať? =)
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Nie je to pán.

Ja vám len dôverujem.

Myslím si, že máte veľké znalosti! Takže vám dôverujem viac!

Pri svojich predchádzajúcich experimentoch som robil chyby. Môj čas miešania je zakaždým príliš krátky. Pokračovala som v pridávaní roztoku hydroxidu sodného, keď som videla, že zmes nebude tuhá. čo malo za následok pridanie prebytočného roztoku. a získala som nesprávnu vec.

Teraz som taká smutná! ! !
 
Top