Syntéza 4-MMC (mefedrónu) v DCM

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Vyskúšal som túto syntézu a dostal som výťažky v rozmedzí 30 % 45 %. Zdieľam v prípade, že by to mohlo byť užitočné pre ostatných. A naopak, iní ľudia by mohli poznať zmeny tejto syntézy na dosiahnutie vyšších výťažkov.

Zlepšenia sú vždy vítané

Potrebné:
100 g 2-bróm-4-metylpropiofenónu
500 ml DCM
200 ml 40 % vodný roztok metylamínu
60 ml HCI 30÷ vodný roztok
550 ml acetónu
2 l Demineralizovaná voda
Meracie prúžky PH
1 L IPA

Vybavenie:
2 l banka s okrúhlym dnom
Horúca platňa
Odmerky 1 L
Kryštalizačná miska
Vákuová pumpa
Buchnerova banka

1. Pridajte 100 g 2-bróm-4-metylpropiofenónu do 500 ml DCM a nechajte ho rozpustiť.
2. Pridajte 200 ml metylamínu v 4 dávkach
3. Po 30 minútach položte na horúcu platňu a miešajte.
4. Teplota 32-36 C počas 4 hodín alebo 40 C počas 2 hodín.
5. Prepláchnite v odmerke demi vodou, kým nezostane metylamínový zápach. Po pridaní premiešajte alebo pretrepte.
6. Pridajte ľadovo studený roztok acetónu/HCI 550 ml/60 ml alebo pridajte ľadovo studený acetón a HCI pridajte až potom.
7. Zmerajte PH, malo by byť 6.
7. Vložte 4-MMC freebase do mrazničky na 12 h
8. Prepláchnite ľadovým acetónom cez Buchnerov filter.
9. Ak ste získali suchý 4-MMC, pripravte si roztok 50/50 demi vody a IPA. Pridajte 1 g na 2 - 3 ml rozpúšťadla. Varte, kým sa nerozpustí 4-MMC (nie dlhšie, ako je potrebné, približne 1-3 min.). Nalejte do kryštalizačnej misky. Keď sa kryštalizácia pri izbovej teplote zastaví, vložte misku do chladničky. Potom vložte do mrazničky a zostanú vám pekne vyzerajúce kryštály.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
@HerrHaber toto je metóda, ktorú som doteraz používal.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mokrý kryštál
 

Attachments

  • 9HNRIJXl5E.jpg
    9HNRIJXl5E.jpg
    1.2 MB · Views: 468

pachemguy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 25, 2023
Messages
22
Reaction score
21
Points
3
To je nejaký jemný kryštál, ktorý tam máš ican vôňu to hodilo na obrazovku už 😄 4mmc bol pre mňa aspoň nikdy rreally populárny tu v USA, ale a Kúpil som niekoľko kg, než sa dal na zákaz bohužiaľ preč, ale veľmi chýba. Ale 4mmc absolútne ďalší na mojom zozname čo najskôr. Ako som dokončiť a-pvp Synth. Takže si kúpite bromoketón preskočenie bromonatio. Všetko spolu? Našiel som niekoľko zdanlivo dobrých zdrojov pre metylpropiofenón, ale nikdy som nemohol nájsť 2 druhy bromo, ktoré by boli úžasné!
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Vďaka. Určite to zaváňa. Nebol som však spokojný, tak som zopakoval postup premývania a kryštalizácie.

Áno, snažím sa vyhnúť práci s brómom. A áno, môj dodávateľ poskytuje vysokokvalitný brómmetón a vie, ako ho dodať.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
4 bod. pri 35 stupňoch reakcia prebehne za dve hodiny, pri 40 stupňoch bude viac nečistôt. Aký je výťažok prášku? Kryštál je znečistený.
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Mýlite sa. Jeho 4 h na 35 c
Čítajte namiesto toho, aby ste sa pozerali len na môj kryštál. Ur anwsers sú v mojich príspevkoch lol.
 
Last edited:

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ospravedlňujem sa, nevšimol som si vydanie látky. Teraz vidím, že je to frustrujúce 35-45.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Pri iných syntézach sa používa aj NMP. Nie je v skutočnosti potrebný? Zníži jeho nepoužívanie výťažky?
 

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Nie ste si tým istý. Táto syntéza funguje, ale možno existujú lepšie spôsoby. Vyskúšajte ju a zistíte to. Mne to fungovalo.
 

Sailor

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 24, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3

SonicNL

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 22, 2023
Messages
84
Reaction score
74
Points
18
Ahoj, odpovedám neskoro, ale aby som odpovedal na tvoju otázku:
Nie, pridanie benzénu nie je potrebné, pretože namiesto benzénu je rozpúšťadlom DCM. Benzén je karcinogénnejší ako DCM.

NMP som neskúšal a nie som odborník, možno mi na to odpovie niekto iný.
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Prečo hcl 30 % a nie 35-38 % ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Pretože to funguje rovnako a je to lacnejšie/jednoduchšie nájsť pravdepodobne
 
View previous replies…

Heineken

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
111
Reaction score
55
Points
28
áno, je veľa krajín je ťažké nájsť 35-38% kyseliny
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Áno, nájdete tu aj silylchloridy na výrobu bezvodého hcl alebo kúpiť v éteri alebo metanole.
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Hľadal som to, ale nenašiel som použiteľné informácie. Mohli by ste to rozviesť?
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Na túto syntézu nie je potrebný spätný chladič? Dcm zahriaty na 40 stupňov (bod varu) môže niekedy viesť k výbuchu zahrievaný takýto čas pri takejto teplote v uzavretej banke?
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
je lepšie praxou používať kondenzátor s balónikom alebo rukavicou zakrývajúcou výstup, nie je potrebné tesne uzatvárať
túto syntézu robím v DCM a používam 0 tepla, len dobré miešanie a nechávam cez noc
 

Dexterror

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ale ak túto syntézu vykonám so zahrievaním na 40 stupňov s uzavretou bankou, je možný výbuch?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Skôr pravdepodobné ako možné by som povedal, že ak je celá hmota pri 40C v uzavretom sklenenom systéme
autor to pravdepodobne len NASTAVIL na 40C bez toho, aby zmeral teplotu hmoty, alebo ho možno podceňujem
 

TheVacuumGuy

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 20, 2023
Messages
122
Reaction score
50
Points
28
Mohlo sa mi to stať, ale nikde som nečítal, že sa používa uzavretá banka. A prečo by ste to robili? Uzavretá banka ak sa tlak stane príliš vysokým, zátka vyskočí nič viac nič menej
 

TheEnthusiasticCat

Don't buy from me
New Member
Joined
May 28, 2024
Messages
4
Reaction score
1
Points
1
Hromadenie tlaku ak úplne uzavriete, odporúčam mať mierne pootvorené, aby sa zabránilo hromadeniu tlaku a tiež aby sa zadržali prípadné výpary/zápachy, samozrejme, odporúča sa nejaký druh odsávania. Pri syntéze 4MMC s použitím DCM mi vyhovuje teplota medzi 38 °C a 40 °C. Alebo môžete použiť teplotu 0 °C počas 18 až 24 hodín, pričom 24 hodín by bolo vhodnejšie.
 
Top