Syntéza amfetamínu prostredníctvom P2P oxidovej redukcie

alterego

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 8, 2023
Messages
20
Reaction score
6
Points
3
Dobrý deň, skvelý zápis!
Takže manny rešpekt za to, že u chlapci to prinášajú / venujú čas, aby sa s nami podelili!
Ale 1 vec ma trápi.
Toto fórum ma naučilo, že amfetamín by mal byť biely, ostatné farby súvisia s (chybnou) syntézou, prekurzormi/ zvyškami jedov...
Viem, že je bežné, že sa v konečnom produkte mierne zmení farba, ale váš konečný produkt je len plný žltej/oranžovej farby ?
Čo je s tým?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Ahoj, alterego!
Áno, to, že čistý amfetamín má bielu farbu.
Žltá farba Amfetamínu je spôsobená práve jeho oxidáciou.
Napríklad počas odparovania rozpúšťadla pri jeho varu a počas skladovania s pôsobením vzduchu.
Okrem toho možno žltú farbu pripísať nečistotám solí železa a síranu sodného.
V ďalšom výskume budeme túto skutočnosť ďalej skúmať a uverejníme nové výskumné údaje.
 
View previous replies…

waltjr5858

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 5, 2024
Messages
26
Reaction score
8
Points
3
Je video, ktoré spomínate, redukcia pomocou borohydridu sodného? Mám obrovský problém s touto syntézou.... môžete mi pomôcť? Podarilo sa mi to raz a všetky ostatné boli neúspešné. Urobil som to dosť krát, keď som určite vedel podrobne odpovedať na to, čo robím, takže by ste asi mohli pomôcť dosť rýchlo... vďaka.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
2070 g Methylamine.HCl
1280 g NaOH
5000 ml metylalkoholu

Alkohol do 10-litrového džbánu s dobre uzatvárateľným uzáverom, všetok Methylamine.HCl do džbánu, pretrepte a chvíľu počkajte, kým sa väčšina nerozpustí, potom džbán vložte do veľkého vedra s ľadovou vodou a po častiach pridajte NaOH. Potraste a počkajte, kým tlak v džbáne opäť zmizne, a potom pridajte ďalšiu porciu. Keď je všetko pridané a tlak pominie, prefiltrujte cez veľký kávový filter, aby ste odstránili soľ. Soľ vo filtri prepláchnite ďalším metanolom. Čím je chladnejšia, tým menej zapácha, ale zapáchať bude.
Takto získate približne 20 % roztok metylamínu v metanole (podľa hmotnosti, vždy je to podľa hmotnosti).
Tento roztok obsahuje dodatočne aj vodu, presnejšie asi 580 ml, ak sa chcete zbaviť vody, musíte zmes vysušiť zmesou KOH a CaO (hasené vápno) - mali by stačiť 2 kg tohto roztoku.
Namiesto NaOH sa môže alternatívne použiť metoxid sodný, čím sa priamo vytvorí bezvodý metylamín v metanole.
Pri tejto metóde je možné dosiahnuť až 30 %, ale neodporúča sa. 20 % je v poriadku.
 
Top