Od L-metu k D-metu

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Dobrý deň, chlapci,

Možno je to noobquestion, ale existuje nejaká cesta alebo spôsob premeny L-izoméru na D-izomér?
Mám na mysli, aké sú možnosti s L-stereoizomerom po tom, ako oddelíte racemickú zmes pomocou kyseliny vínnej?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Čo máte na mysli pod pojmom "možnosti"?
Môžete urobiť rovnaký postup s metamfetamínom, ako je tu opísaný pre amfetamín.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Áno, viem, ako rozdeliť racemát na D a L.

Myslel som to tak, že po separácii racemátu je možné previesť L na izomér D?

Len izomér D sa potom predáva ako pervitín, takže čo robia veľkí výrobcovia s izomérom L? To som mal na mysli, keď som povedal "možnosti".
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
nie
Predávajú ho aj ako D-izomér alebo ho predávajú ako racemát.
 
Last edited by a moderator:

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Viem, že je teoreticky možné urobiť túto optickú inverziu.
Ill sa ponorí do tejto záležitosti a bude všetkých informovať
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Len otázka: Čo by sa stalo, keby ste L-metamfetamín premenili na amfetamín? Dostali by ste L-amfetamín, však? Čo nie je úplne zbytočné.
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Po oddelení d. a l..
tento proces sa nazýva racemitatuon..

ktorý potom konvexuje váš l meth späť do racetize zmesi... z l/d znova..
Vyriešite a zopakujete proces..


RRR rozlíšenie racemitizácie a posledná recyklácia ris
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
S Patent 2797243

Vylepšený spôsob premeny l-amfetamínu na d-l-amfetamín



Tento vynález sa týka zdokonaleného spôsobu získavania väčších výťažkov požadovaného opticky aktívneho izoméru z racemických zmesí, a najmä spôsobu, pri ktorom sa opticky aktívne izoméry konvertujú na príslušné opticky neaktívne racemické zmesi.

Príklad 1:

Zmes 50 g l-amfetamínu a 5 g Raneyho niklu sa naplnila do Magne-Dash autoklávu a bomba sa natlakovala vodíkom na počiatočný tlak 100 libier. Zmes sa miešala a zahrievala pri teplote 95 - 100*C počas 5 hodín, po tomto čase sa reakcia ochladila a nikel sa odstránil filtráciou. Upravená báza vykazovala rotáciu -3,1*. To by znamenalo približne 65 % racemizáciu pôvodne prítomnej l-ázy.

Príklad 2:

Zmes 135 g l-amfetamínu, 50 g Raneyho niklu a 1,7 g plynného amoniaku v 10 cm3 metanolu bola naplnená do Magne-Dash bomby a natlakovaná vodíkom na 100 libier. Potom sa zmes zahriala na 150*C a pri tejto teplote sa udržiavala za miešania 19 hodín. Potom sa reakcia ochladila, plyny sa vypustili a reakčná zmes sa prefiltrovala, aby sa odstránil niklový katalyzátor. Alikvotná časť 50 g sa vydestilovala, čím sa získalo 37,4 g (75 %) amfetamínu; BP: 83-87*C/15 mmHg a 4,8 g zvyšku pozostávajúceho z diamínu. Rotácia v podstate d-l-amfetamínu bola -0,3*.

Príklad 3:

Zmes 135 g l-amfetamínu, 50 g Raneyho niklu a 0,5 g plynného amoniaku v 10 cm3 metanolu bola naplnená do autoklávu Magne-Dash a natlakovaná na počiatočný tlak 100 libier vodíka. Reakcia sa zahrievala pri 150*C za miešania 13,5 hodiny. Plyny sa z ochladenej reakčnej nádoby vypustili a zmes sa prefiltrovala, aby sa odstránil katalyzátor. Alikvotná vzorka s hmotnosťou 50 g sa destilovala za zníženého tlaku, čím sa získalo 37,4 g amfetamínu; BP: 83-86*C/15 mmHg a zvyšok diamínu s hmotnosťou 10,4 g. Výťažok amfetamínu bol 74,5 % a rotácia v podstate d-l-amfetamínu bola -0,2*.

Príklad 7:

Do Magne-Dashovej bomby obsahujúcej použitý Raneyho niklový katalyzátor sa vložilo 35,5 g l-amfetamínu. Táto zmes sa ochladila v ľade a ošetrila sa studeným roztokom 2,2 g plynného amoniaku a 10 cm3 metanolu. Táto zmes sa potom trepala v atmosfére vodíka (počiatočný tlak 100 libier) a pri teplote 150 - 155*C počas 10 hodín. Počas tohto obdobia zahrievania sa vytvoril tlak 250 libier. Bomba sa ochladila, niklový katalyzátor sa nechal usadiť a základ sa dekantáciou vylial. Rozpúšťadlo metanol sa odstránilo destiláciou vo vákuu a zvyšný olej sa frakcionoval. Výťažok bol 30 g (85 %), bez predzásobenia a len s malým množstvom zvyšku. Rotácia bola -2,4*.

K dispozícii boli aj ďalšie príklady, ale s nižšími výťažkami a menšou racemizáciou.
 

Amphibian

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2022
Messages
9
Reaction score
9
Points
3
od Európskeho monitorovacieho centra pre drogy a drogovú závislosť (EMCDDA):

HEF13fANcT
Zdroj: https: //www.emcdda.europa.eu/publications/eu-drug-markets/methamphetamine/main-production-methods-europe_en
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Odpovedal som si na vlastnú otázku a zdá sa, že bude potrebné použiť RRR alebo podobné postupy.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Aj keď by to fungovalo... niektoré z týchto chemikálií sa ťažko získavajú alebo môžu byť nebezpečné, ako napríklad moje používateľské meno, namiesto toho by ste mali použiť naproxén a použiť pope-peachy s NASID Naproxen. Nižšie som uverejnil celý návod
 
View previous replies…

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ahoj @azides Ďakujem za odpoveď a informácie. Práve som si to všetko prešiel a stále sa snažím stráviť obsah. Nie som chemik, takže sa v tom len snažím zorientovať. V podstate som pochopil, že ak vezmeme levo-meth a pridáme naproxén a teplo, môžeme z neho urobiť racemický? Alebo tomu nerozumiem správne?
Musím sa spýtať - ak je to také jednoduché, prečo o tom nikto nehovorí alebo to nerobí? Máte vypracovaný postup alebo nejaké informácie o ňom?
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Určite mu dám šancu. Zaujímalo by ma, či niekto extrahoval nosové inhalátory obsahujúce "Levomefamfetamin 50 mg" - aký je na to najlepší postup a či kryštalizuje ako ľad? Prípadne ako môžem očakávať, že bude izolovaný produkt vyzerať?
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nikdy som nepovedal, že je to Povedal som, že je to najdostupnejšie a lepšie ako obyčajná kyselina vínna ;)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pochopil som, že je lepšie pre rozlíšenie a že len zahrievanie L-meth získaný z tohto rozlíšenia sa stáva racemickým Ospravedlňujem sa, ak som sa mýlil.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Som veľmi blízko k tomu, aby som to dosiahol!!!!;-)
 

riahisunak

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 19, 2023
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Chystáte sa ho zverejniť brat
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Týmto spôsobom... alebo mojím jednoduchším, ktorý som zverejnil nižšie, rekvizity, ak ste prešli všetkými tými ťažkosťami XD
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Čo je to za blbosť? Toto je BBgate/nový úľ.. AIBN, metyltioglykolát, dimyristylperoxydikarbonát kyseliny tioglykolovej? Dá sa to niekto zohnať ľahko alebo lacno? Je to bezpečné pre avg chemika?

Kurva, len googlím DIMYRISTYL PEROXYDIKARBONÁT sa prudko alebo explozívne rozkladá pri teplotách 0 - 10 °C v dôsledku samourychľujúceho sa exotermického rozkladu; Niekoľko explózií neznie veľmi ummmm nebezpečne pre avg chemika, ktorý by čítal túto tabuľu. Sakra, trochu to pripomína toto používateľské meno tohto chlapíka. A zatiaľ čo chemici metamfetamínu používali AIBN na racemáciu metamfetamínu vo veľkom meradle s kyselinou vínnou D.

Tajní chemici už dávno používali aj NAPROXEN na premenu L na racemát pomocou tepla. ... áno áno NASID. To má vlastne 2 násobnú výhodu okrem toho, že je bezpečný, takže naozaj 3, 4 ak počítame, že je dostupný ako všetko . Cesta sa nazýva pope-peachy a ja vám všetko zdokumentujem, je to naozaj také jednoduché, ako to znie ;)

. Trik spočíva v tom, že treba nájsť najlacnejšiu opticky aktívnu kyselinu, ktorá sa bude viazať na jeden izomér, ale nie na druhý, a ktorá zmení rozpustnosť natoľko, aby jeden z produktov (či už nezreagovaná voľná báza alebo zreagovaný amid, sulfonát alebo čokoľvek iné) možno vymyť do iného rozpúšťadla (takého, ktoré je nemiešateľné s prvým rozpúšťadlom), takže nakoniec máte jeden izomér rozpustený v prvom rozpúšťadle a druhý izomér rozpustený v druhom rozpúšťadle.

Potom sa použije skvelá vychytávka, ktorú používajú výrobcovia pervitínu - použitie AIBN (ktorý už všetci poznáte), ktorý zreaguje so sekundárnym amínom (prostredníctvom imínu), takže 50 % menej aktívneho/neaktívneho izoméru sa premení na aktívny izomér.)
Nižšie sú uvedené príklady triedy racemizácie uvedenej vo vyššie uvedenom dokumente. AIBN (azabisisobutylonitril) je katalyzátorom radikálovej reakcie
https://www.academia.edu/81633940/T...Racemization_of_Nonactivated_Aliphatic_Amines


Avšak tento výskum naproxénu bol založený na... nič nové len staré veci, ale dajte 2 a 2 a bingo bol jeho nameo ideálny Pope-Peachy. Toto rozlíšenie môže mať praktické využitie, pretože účinnosť rozlíšenia je v rovnakom rozsahu ako pri kyseline vínnej, ale na rozlíšenie 1 mol bázy je potrebných len 0,25 molárneho ekvivalentu rozpúšťadla. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.


Každopádne PROFF funguje na metamfetamín ohh IDK možno toto
Štúdia mechanizmu optického rozlíšenia N-metylamfetamínu prostredníctvom tvorby diastereoizomérnych solí metódou rozlíšenia podľa Popeho-Peacheyho, ako sa neskôr diskutovalo o retorte

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704

Avšak... namiesto AIBN používame naproxén, aby sme tepelne zmenili l na racemický... Pravdepodobne na základe tejto retorty som tiež našiel. Ten istý už spomínaný Pope-Peachy .

Ako som už povedal... ak je trik v nájdení najlacnejšej opticky aktívnej kyseliny, ktorá sa bude viazať na jeden izomér, ale nie na druhý, a ktorá zmení rozpustnosť natoľko, aby sa jeden z produktov (či už nezreagovaná voľná báza alebo zreagovaný amid, sulfonát alebo čokoľvek iné) mohol vymyť do iného rozpúšťadla (takého, ktoré je nemiešateľné s prvým rozpúšťadlom), takže nakoniec máte jeden izomér rozpustený v prvom rozpúšťadle, druhý izomér rozpustený v druhom rozpúšťadle.

http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html

Schéma https://dump.li/image/ac34d7b4b88983a0.jpeg

Retorta

Rozlíšenie enantiomérov prostredníctvom tvorby diastereomérnych solí: Naproxén

V mojich biochemických diapozitívoch z CHE322 je analgetikum naproxén rozlíšené spôsobom veľmi podobným tomu, ktorý bol diskutovaný v CHE321. Naproxén je chirálna karboxylová kyselina a práve (d)-(S)- enantiomér sa predáva ako účinné liečivo.
Racemický naproxén sa rieši modifikáciou techniky tvorby solí, ktorú sme sa naučili na hodine. V protokole sú dva zvraty, ktoré robia tento proces ešte užitočnejším na komerčnú výrobu enantiomérne čistého naproxénu. Po prvé, pri zvrate známom ako Pope-Peachyho metóda sa používa len polovica ekvivalentu chirálneho amínu. Namiesto neho sa použije polovica ekvivalentu lacnejšej, opticky neaktívnej aminovej bázy. Tým sa proces nielen zlacní, ale dosiahne sa aj výraznejší rozdiel v rozpustnosti. Konjugovaná báza požadovaného (d)-(+)-enantioméru kryštalizuje s konjugovanou kyselinou chirálneho amínu s vysokou selektivitou. V roztoku tak zostáva rozpustnejší soľný produkt (l)-(-)-naproxénu a achirálny amín.
Druhý zvrat spočíva v tom, že jednoduchým zahriatím "materského lúhu" (roztoku, ktorý zostane po filtrácii) možno nežiaduci enantiomér naproxénu previesť späť na racemát. V prednáške CHE322 sa dozviete, že protóny vedľa karbonylu sú mierne kyslé; to znamená, že ak máte metínové stereocentrum vedľa karbonylu, musíte si vždy dávať pozor, aby sa jeho konfigurácia "nezmenila" deprotonáciou/reprotonáciou. V tomto prípade však chceme, aby sa konfigurácia vyrovnala späť na racemickú zmes, a na to stačí použitá achirálna báza a teplo.
Tento postup umožňuje syntetizovať naproxén jednoduchšou a lacnejšou cestou ako racemát namiesto jedného enantioméru. Týmto postupom sa nielenže dajú rozlíšiť dva enantioméry, ale "nežiaduci" enantiomér sa namiesto toho, aby sa vyhodil, premení na požadovaný - čím sa výťažok produktu prakticky zdvojnásobí.
Odkaz: Harrington, P.J.; Lodewijk, E. "Twenty Years of Naproxen Technology". Organic Process Research and Development, 1997, 1, 72-76.
Alebo toto Neenzymatické dynamické kinetické rozlíšenie racemických α-arylalkánových kyselín: pokročilá asymetrická syntéza chirálnych nesteroidných protizápalových liečiv (NSAID)
Bol vyvinutý účinný protokol na výrobu chirálnych 2-arylalkánových esterov vo vysokých výťažkoch (až 99 %) z racemických karboxylových kyselín s využitím racemizácie zmiešaných anhydridov generovaných z kyslých zložiek s pivalovým anhydridom v prítomnosti katalyzátora acyltransferu. Súčasná DKR zahŕňa enantio-diskriminačnú esterifikáciu racemických 2-arylalkánových kyselín a rýchlu racemizáciu chirálnych 2-arylalkánových kyselín za vhodných reakčných podmienok s použitím pivalového anhydridu, diizopropyletylamínu, a benzotetramizolu (BTM) v polárnom rozpúšťadle a táto metóda bola úspešne použitá na prípravu farmakodynamicky aktívnych (S)-enantiomérov nesteroidných protizápalových liečiv (NSAID), ako sú ibuprofén a naproxén.

https://pubs.rsc.org/en/content/articlelanding/2012/cy/c2cy20329d

https://doi.org/10.1039/C2CY20329D


Niekto mi povedal, že používajú naproxén, ale nemohol som nič nájsť... tak som trochu pátral.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Spôsob, ktorý im testovanie nesúvisí s danými výrobkami a procesmi, spôsob AIBN je veľmi ťažko škálovateľný, kým viem, že je možný len v malom rozsahu a zápach je jeden z najhorších, ktoré existujú.
V skutočnosti je jednoduchšie, že to všetko aj tak každý môže robiť, čo chce bez problémov.
O post alebo nie najprv to musím dosiahnuť úplne a raz, že prípadne bude ponúknutá ako ďalšie informácie pre zákazníkov poradenskej služby.
 
Top