Od L-metu k D-metu

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Aj keď by to fungovalo... niektoré z týchto chemikálií sa ťažko získavajú alebo môžu byť nebezpečné, ako napríklad moje používateľské meno, namiesto toho by ste mali použiť naproxén a použiť pope-peachy s NASID Naproxen. Nižšie som uverejnil celý návod
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Spracovanie bolo zverejnené už skôr, ale opäť

Je to ....

Štúdium mechanizmu optického rozlíšenia N-metylamfetamínu prostredníctvom tvorby diastereoizomérnych solí metódou Pope-Peacheyho rozlíšenia, ako sa neskôr diskutovalo o retorte

https://sci-hub.wf/10.1016/s0957-4166(00)86170-4

https://www.sciencedirect.com/science/article/abs/pii/S0957416600861704


refencie a poznámky
I.) Newman,P. Optical Resolution Procedures for Chemical Compounds, vols.l-3, optical Resolution Informztion
Catre, Manhattan College, New York, 1978-84;

2.) Jacques,J.; Collet,A.; Wilen,SH. Enantiomers, Racemates and Resolutions, Wiley and Sons, New York,
1981,378.p.

3.) Fogassy,E.; hs,M.; Faigl,F ; Rohonczy,J, Ecsery,Z. J.Chem.Soc.Perkin Trans.2, 1986, 1881
4.) Pope,W.J.; Peachey,S.J. J.Chem.Soc.,1899,75,1066

5.) 7,84 g (0,0525 mol) racemického N-metylamfetamínu a 9,73 g (0,0525 mol) racemického N-
metylamfetamín hydrochlorid sa rozpustili v 70 ml abs. etanolu a 7,91 g (0,0525 mol) R,R-
kyseliny tartaxovej v 56 ml abs. etanolu. Oba zásobné roztoky sa rozdelili na pätnásť objemových dávok pomocou
byreta a reagovali pri 22+1 "C. Zmesi stáli nerušene 15, 90 minút a 5, 24, 1 IS
hodín, potom sa zrazeniny prefiltrovali a vysušili. Z 0,4 g každej soli sa uvoľnila báza pomocou ccNaOH
a extrahovaná z vodnej fázy dikblorometánom.
6.) Všetky experimenty sa vykonávali na tom istom pracovnom stole pri izbovej teplote 2Ul'C. Zásobné roztoky
racemátu a rozpúšťadla sa použili, aby sa predišlo chybe merania hmotnosti. Všetky použité banky
mali rovnakú veľkosť a tvar
7.) Obsah tartrátu a hydrochloridu v soliach sa stanovil potenciometricky pomocou RADIOMETRA-
85 TTT automatický titrátor s 0,1 N NaOH a 0,1 N AgNO,.
8.) Špecifické otáčky sa merali polarimetrom Perkin Elmer 241. Špecifická otáčavosť
opticky čistého R-N-metylamfetamínu je [a]: - -18,90 (c 0,1, IN HCI).
9.) Soli sa pri filtrácii nepremývali. Malé množstvo hydrochloridu zistené v soliach pravdepodobne pochádza
z materského lúhu, ktorý sa prilepil a vysušil na povrchu soli.
10.) To je v súlade s výsledkami3 , že R-l II je stabilnejšia soľ ako S-1.11

Ak chcete viac, mohli by ste si prečítať aj nižšie uvedenú retortu, všetko by malo byť v https://sci-hub.wf vo veľkom, aj keď ;)

. Namiesto toho sa v tomto zvrate , používa len polovica ekvivalentu chirálneho amínu. Namiesto neho sa použije polovica ekvivalentu lacnejšej, opticky neaktívnej aminovej bázy. To nielenže zlacňuje proces, ale vedie k výraznejšiemu rozdielu v rozpustnosti. Konjugovaná báza požadovaného (d)-(+)-enantioméru kryštalizuje s konjugovanou kyselinou chirálneho amínu s vysokou selektivitou. V roztoku tak zostáva rozpustnejší soľný produkt (l)-(-)-naproxénu a achirálny amín.
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Nebudem vám to uľahčovať, budete si musieť vypočítať moly.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Budete potrebovať veľa kryštalizácií už len preto, že vo vašom výrobku bude mentol a gáfor
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Toto uznesenie som čítal v minulosti a je jediné, v ktorom sa uvádza, že pri použití RR vínneho kameňa (d-vínneho alebo L+vínneho) zostáva R enantiomér N-metylamfetamínu v pevnom stave.
Prečítal som si to mnohokrát, aby som pochopil prečo, a zatiaľ som nepochopil, že v tomto experimente môžu hovoriť, čo chcú, ale môžem vás uistiť a dokázať, že po stovkách vykonaných rozlíšení, že R enantiomér N-metylamfetamínu pri použití RR vínneho kameňa zostáva v kvapaline, čo je fakt, dokonca aj tento experiment.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Chýba vám "twist" alebo retorta podmieňujúca naproxén namiesto myslím? Namiesto použitia -vinný alebo L+vinný použite naproxén

To nielenže zlacňuje proces, ale vedie k výraznejšiemu rozdielu v rozpustnosti. Konjugovaná báza požadovaného (d)-(+)-enantioméru kryštalizuje s konjugovanou kyselinou chirálneho amínu s vysokou selektivitou. v roztoku tak zostáva rozpustnejší soľný produkt (l)-(-)-naproxénu a achirálny amín.
 
Last edited:
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Hovoril som len o doklade z odkazu, ktorý ste poslali, nie o procese naproxénu.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Všetko je založené na papežovej broskyni... len variácie nd, ktoré sa môžu a boli použité na racemický meth späť z L
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
V mojom prípade nejde o to, že by som robil hod viac logickým spôsobom, uvidíme, či to dosiahnem úplne, momentálne to mám čiastočne.
Každopádne tu testovali veľa kyselín aj naproxén a zdá sa, že kyselina O,O'-dibenzoylvinná funguje lepšie( túto nepoužívam)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Ospravedlňujem sa, ale myslím, že som to úplne nepochopil. Nesnažím sa riešiť racemické na d- a l- a separovať. Snažím sa pochopiť, či je možné recyklovať l- na racemický. V čom som stále zmätený, pretože neviem, či ste neurobili preklep. Táto práca hovorí o nabíjaní racemickým metamfetamínom a nahradení vínneho kameňa 1 dielom HCl a 1 dielom naproxénu na separáciu? Opäť sa snažím pochopiť, či bolo možné premeniť l- z nosových inhalátorov na racemické pomocou náhrady AIBN/Thiol. Prosím, ospravedlňte moje zmätky. Ďakujem.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Uviedol, že práve zahrievaním l sa zmes izomérov z tejto metódy stáva racemickou.
Pracujem v inej možnosti
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Tvoj komentár uvedený nižšie je správny. Ale chcete podať s príslušnými mols.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Snažím sa pochopiť, či je možné recyklovať l- na racemické


áno, kamarát, povedali sme to
Nazýva sa to RRR vyriešený racemát a recyklácia Rozlíšenie ALEBO

Resolution-Racemization-Recycle


Oddeľujete naproxén od L+viničného kameňa

Tepelný likér L meth S naproxénom a ten sa v priebehu času premení na DL meth.

Znovu separujte s naproxénom

Znovu zahrejete, aby ste vytvorili DL

Nič viac nepotrebujete a všetko je podrobne uvedené v správe. Namiesto toho budete substituovať naproxén v molárnych množstvách v špecifikácii, budete si musieť prečítať retortu aj pôvodný papežský broskyňový list, aby ste získali predstavu, čo robiť


Rozlíšenie - reaktivácia - recyklácia
Je celkom jasné, čo máte robiť. Je mi ľúto, že vám to nedáva zmysel, pretože je už celkom jasné, čo máte robiť.

Bolo tu VÍC než dosť informácií pre každého NOVINÁRA, aby mohol začať.
 
Last edited:

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
Možno ak to skopírujete a vložíte ešte raz, možno to pochopím. Možno by ste mali za svoj úžasný objav dostať Nobelovu cenu za mier, alebo by som si mal radšej ušetriť peniaze a nestrácať čas. Vďaka.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
7,84 g (0,0525 mol) racemického N-metylamfetamínu a 9,73 g (0,0525 mol) racemického N-
metylamfetamín hydrochlorid boli rozpustené v 70 ml abs. etanolu a 7,91 g (0,0525 mol) R,R-
kyseliny tartaxovej v 56 ml abs. etanolu. Oba zásobné roztoky sa rozdelili na pätnásť objemových dávok pomocou
byreta a reagovali pri 22+1 "C. Zmesi stáli nerušene 15, 90 minút a 5, 24, 1 IS
hodín, potom sa zrazeniny prefiltrovali a vysušili. Z 0,4 g každej soli sa uvoľnila báza pomocou ccNaOH
a extrahovaná z vodnej fázy dikblorometánom.
6.) Všetky experimenty sa vykonávali na tom istom pracovnom stole pri izbovej teplote 2Ul'C. Zásobné roztoky
racemátu a rozpúšťadla sa použili, aby sa predišlo chybe merania hmotnosti. Všetky použité banky
mali rovnakú veľkosť a tvar
7.) Obsah tartrátu a hydrochloridu v soliach sa stanovil potenciometricky pomocou RADIOMETRA-
85 TTT automatický titrátor s 0,1 N NaOH a 0,1 N AgNO,.
8.) Špecifické otáčky sa merali polarimetrom Perkin Elmer 241. Špecifická otáčavosť
opticky čistého R-N-metylamfetamínu je [a]: - -18,90 (c 0,1, IN HCI).
9.) Soli sa pri filtrácii nepremývali. Malé množstvo hydrochloridu zistené v soliach pravdepodobne pochádza
z materského lúhu prilepeného a vysušeného na povrchu soli.
10.) To je v súlade s výsledkami3 , že R-l II je stabilnejšia soľ ako S-1.11

Ak chcete viac, mohli by ste si prečítať aj nižšie uvedenú retortu, všetko by malo byť na https://sci-hub.wf vo veľkom, aj keď ;)

. Namiesto toho sa v tomto zvrate , používa len polovica ekvivalentu chirálneho amínu (naproxénu). Namiesto neho sa použije polovica ekvivalentu lacnejšej, opticky neaktívnej aminovej bázy. Tým sa proces nielen zlacní, ale dosiahne sa aj výraznejší rozdiel v rozpustnosti. Konjugovaná báza požadovaného (d)-(+)-enantioméru kryštalizuje s konjugovanou kyselinou chirálneho amínu s vysokou selektivitou. V roztoku tak zostáva rozpustnejší soľný produkt (l)-(-)-naproxénu a achirálny amín
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Namiesto toho tento výskum naproxénu bol založený na... nič nové len staré veci, ale dal si 2 a 2 a bingo bolo jeho meno ideálny pápež-Peachy. Toto rozlíšenie môže mať praktické využitie, pretože účinnosť rozlíšenia je v rovnakom rozsahu ako pri kyseline vínnej, ale na rozlíšenie 1 mol bázy je potrebných len 0,25 molárneho ekvivalentu rozpúšťadla. Chirality 11:373-375, 1999. © 1999 Wiley-Liss, Inc.

Použili by ste o 0,5 až 0,25 mol menej oproti vínnej kyseline.
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@azides Myslím, že máš problém pochopiť svoje vlastné informácie, moje alebo toto vlákno vo všeobecnosti. Je to BS, toto vlákno bolo mŕtve už pred nejakým časom, neviem, prečo ho stále nakopávaš.
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Čo je to vydanie mate.... ? aj keď V roztoku potom d-tartrát sodný prednostne vytvára s d-metamfetamínom vo vode rozpustnú soľ, zatiaľ čo l-metamfetamín (stále zostávajúci vo voľnej forme) možno extrahovať nepolárnym rozpúšťadlom...

Myslím, že máte problém s pochopením... je to skutočne životaschopné



h ttps:// www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azol
- Pred 6 dňami

Naproxén by bol zaujímavým činidlom pre chirálne rozlíšenie amínov

PsychedStrawberry
- Pred 6 dňami

Ako je to možné?



SunderedValley
- Pred 6 dňami

Už sa to robilo predtým IIRC.
Rýchlo som to čítal dosť ťažko, ale konsenzus sa zdal byť "funguje veľmi dobre, niekedy sa dá urobiť aj lacnejšie pomocou iných metód". Malo by to byť buď tu, na drugnerds sub alebo Vespiary.


1Azol
- Pred 6 dňami

Prístupný, enantiomérne čistý, užitočná funkčnosť kyseliny karboxylovej, veľký systém pi, arylmetoxy, to všetko ho robí užitočným kandidátom, pričom posledné dva deskriptory sú dôvodmi, prečo by to mohlo byť obzvlášť zaujímavé
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
OK, napíšem vám PM a budeme pokračovať, OK? Mám všetko, čo na to potrebujem, a nemám nič lepšie na práci, tak uvidíme, či sa zo mňa tiež stane veriaci.
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Po rozhovore so soldadoDeDrogas nie je nová včela. Ale pravdepodobne ide o učiacu sa larvu. Bez urážky sme všetci začínali vo veľkom od štrikovania kníh TS2. (Toto je pre všetkých ostatných), pretože už dostal hĺbkovú diskusiu.



Každopádne, pokiaľ ide o túto reakciu, môže to byť hodnotené ako poloľahké a pochopiť od EASY pre niekoho, ako som ja, čo je stredne ľahké až ťažké pre nové commer



Toto všetko steemed z post.2 týždňov







Notdrugs



Pred chvíľou som počul, že niektoré laboratóriá používajú naproxén (ako NSAID) ako enantiočistú kyselinu. Ale nepodarilo sa mi nájsť vôbec žiadne informácie o tejto metóde, takže naozaj nemôžem s istotou povedať



Ja som pátral...





u/Notdrugs



Pravdepodobne na základe tejto retorty? Ako som už povedal... Trik spočíva v nájdení najlacnejšej opticky aktívnej kyseliny, ktorá sa bude viazať na jeden izomér, ale nie na druhý, a ktorá zmení rozpustnosť natoľko, aby sa jeden z produktov (či už nezreagovaná voľná báza alebo zreagovaný amid, sulfonát alebo čokoľvek iné) mohol vymyť do iného rozpúšťadla (takého, ktoré je nemiešateľné s prvým rozpúšťadlom), takže nakoniec máte jeden izomér rozpustený v prvom rozpúšťadle, druhý izomér rozpustený v druhom rozpúšťadle. Na základe toho, čo sa tu píše, čo si myslíte.



http://www1.udel.edu/chem/sametz/Sa..._Diastereomeric_Salt_Formation__Naproxen.html



Potom nie lieky odpoveď...





Notdrugs

- Pred 13 dňami - Upravené pred 13 dňami



To je naozaj zaujímavé! Už vidím, ako tie výhrady výrazne uľahčujú komerčnú výrobu. Nestáva sa príliš často, aby sme dostali "podrobnosti o hromadnej výrobe" vymedzené v základnom návode, takže ďakujem za to.



Neskôr, tento týždeň

aj keď V roztoku potom d-tartrát sodný prednostne tvorí s d-metamfetamínom vo vode rozpustnú soľ, zatiaľ čo l-metamfetamín (stále zostávajúci vo voľnej forme) možno extrahovať nepolárnym rozpúšťadlom...



Myslím, že máte problém s pochopením... je to skutočne životaschopné



https://www.reddit.com/r/TheeHive/s/J1b0573Y7V



https://www.reddit.com/r/TheeHive/comments/18ycbjh
1Azol

- Pred 6 dňami



Naproxén by bol zaujímavým činidlom na chirálne rozlíšenie amínov



PsychedStrawberry

- Pred 6 dňami



Ako je to možné?







SunderedValley

- Pred 6 dňami



Už sa to robilo predtým IIRC.

Rýchlo som to čítal dosť ťažko, ale konsenzus sa zdal byť "funguje veľmi dobre, niekedy sa dá urobiť aj lacnejšie pomocou iných metód". Malo by to byť buď tu, na drugnerds sub alebo Vespiary.





1Azol

- Pred 6 dňami



Prístupný, enantiomérne čistý, užitočná funkčnosť kyseliny karboxylovej, veľký systém pi, arylmetoxy, to všetko ho robí užitočným kandidátom, pričom posledné dva deskriptory sú dôvodmi, prečo by to mohlo byť obzvlášť zaujímavé



Prečo je teda môj príspevok lepší



Nie, nebudem uvádzať podrobnosti, ako je teplota a čas, to všetko je v pôvodnom papežovom broskyni.



Nie, ak môžete získať DCM benzén atď. atď. nebudem vám hovoriť vhodné rozpúšťadlo, ktoré treba použiť, pretože všetko je USE THE FUCKING SEARCH ENGINE Google, tu úľ atď... bude mať všetky odpovede.



A nie, nebudem vám počítať móly. A ak sa ma ešte 1 osoba, ktorá sa ma pýta na konkrétne časy atď...



Budú ignorovať všetko je dobre zdokumentované



Ešte raz pre všetkých 1 krát



Notdrugs



Pred chvíľou som počul, že niektoré laboratóriá používajú naproxén (ako NSAID) ako enantiočistú kyselinu. Ale nepodarilo sa mi nájsť vôbec žiadne informácie o tejto metóde, takže to naozaj nemôžem s istotou povedať



Ja som pátral...





u/Notdrugs



Notdrugs



- Pred 13 dňami - Upravené pred 13 dňami







To je naozaj zaujímavé! Už vidím, ako tie výhrady uľahčujú komerčnú výrobu. Nestáva sa príliš často, aby sme dostali "detaily hromadnej výroby" vymedzené v základnom návode, takže ďakujem za to.



Opäť teória L VICKS na D met . Je to MOŽNÉ áno. Môže to urobiť niekto, kto nemá vypracovanú cestu mdma, ktorá nie je dobre zdokumentovaná, áno. Môže niekto, kto sa pýta, či môže použiť 40% etanol , DSMO vs DCM atď. atď. nie je pripravený.



Môže sa vyrobiť MDA/MDMA z kávy/kyseliny kávovej alebo podobného... áno. Zdá sa 12% yeild to cost životaschopné, keď piperonal acatate alebo iné analógy sú centy na $ a môžu sa vyrobiť piperonal v 1-2 krokoch a odtiaľ safrol alebo izosafrol ... to, že môžete, neznamená, že získanie 10 g inhalátorov Vicks bude "nákladovo efektívne "

Možno budete musieť kopať pre každého, kto číta, ale každý, kto má pochopenie ts2, aby si vyrobil VLASTNÉ prekurzory alebo prekurzory, to dáva zmysel. Ak by ste to sledovali ako mapu a kompas, a nie ako recept

Zatiaľ čo každý chce, aby to bolo A + B + kvapalina + teplo urobiť chemickú látku X a funguje to 0-80-95% času.

Tam čas sa snažíte urobiť koláč, ale urobte chlieb.

Ako napríklad pridanie 1 na veľa uhlíkov atď. atď. Rekryštalizácia a separácia polymorfizmu alebo oddelených entiomenov je umenie samo o sebe.

Bohužiaľ, moje veci sú NOVÉ MDMA a výroba MDP2P a menej chirálna resulácia, ale dokážem čítať pápeža dosť broskyne, aby som sa postavil s 99 % podporou a ak niekto chce robiť diery, nech sa páči. A ja budem hovoriť ale prosím nie aké otázky rozpúšťadla alebo výpočty mols všetko je zverejnené skôr a je to def životaschopné
 

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Opäť je zverejnené všetko, čo je životaschopnejšie ako predtým zverejnená AIBN v menšom prostredí.

Ale nezabudnite To je naozaj zaujímavé! Vidím, ako tieto výhrady výrazne uľahčujú komerčnú výrobu. Nestáva sa príliš často, aby sme dostali "podrobnosti o hromadnej výrobe" vymedzené v základnom návode, takže vám za to ďakujem.

Potrebujete hromadnú škálu. Nie 1,5 g Vicks L. Použitie špinavého alebo len rozdrveného naproxénu. Stačí kúpiť tú prekliatu soľ
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Enzýmy ako rozpúšťadlá
Jednou z tried enzýmov, ktorej sa v tejto súvislosti venuje osobitná pozornosť, sú esterázy,
ktoré katalyzujú hydrolýzu esterov (oddiel 14.1C) za vzniku alkoholu a karbox-
ylovú kyselinu. Túto metódu ilustrujeme opisom rozlíšenia (R,S)-naproxénu. Na stránke
etylestery (R)- aj (S)-naproxénu sú pevné látky s veľmi nízkou rozpustnosťou vo vode.
Chemici potom použijú esterázu v alkalickom roztoku na selektívnu hydrolýzu (S)-esteru,
ktorý prechádza do vodného roztoku ako sodná soľ kyseliny (S)-karboxylovej. Na stránke
(R)-ester nie je týmito podmienkami ovplyvnený. Filtráciou alkalického roztoku sa získa
kryštály (R)-estera. Po odstránení kryštálov sa alkalický roztok okyslí
na vyzrážanie čistého (S)-naproxénu. Získaný (R)-ester sa môže racemizovať (konvertovať)
na zmes R,S) a opäť spracovať esterázou. Recykláciou (R)-estera sa teda
sa všetok racemický ester premení na (S)-naproxén

https://pa01000125.schoolwires.net/cms/lib/PA01000125/Centricity/Domain/366/Chap6%20Chirality.pdf


Elfspice nesprávne predpokladal, že NaOH bol pridaný do roztoku na uvoľnenie pridaného aminhydrochloridu. Nie je to tak. Má sa použiť freebase amín a účelom NaOH je vytvoriť jednosodnú soľ kyseliny vínnej (ktorá je dikarboxylová kyselina).

V roztoku potom monosodný d-vinan prednostne vytvára s d-metamfetamínom vo vode rozpustnú soľ, zatiaľ čo l-metamfetamín (stále zostávajúci vo voľnej forme) sa môže extrahovať nepolárnym rozpúšťadlom.

Dôvodom, prečo sa to všetko deje, je to, že vzhľadom na tvar molekuly kyseliny d-vínnej sa v roztoku lepšie spája s d-metamfetamínom ako s l-metamfetamínom, ak má na výber (ale voľne vytvorí soľ s oboma formami, ak je prítomné dostatočné množstvo kyseliny, preto je jedna skupina kyseliny karboxylovej na každej molekule kyseliny vínnej "zneškodnená" pridaním jedného ekvivalentu NaOH).

Namiesto toho sa v tomto prípade používa naproxén a predpokladám, že by mal byť pevný
 
Last edited:

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Elfspice nesprávne predpokladal, že NaOH sa do roztoku pridáva na uvoľnenie pridaného aminhydrochloridu
 

Attachments

  • DjhIJ016Pn.png
    DjhIJ016Pn.png
    191.3 KB · Views: 61
Top