Syntéza trans-2,5-dimetoxy-beta-nitrostyrénu s vysokým výťažkom (podrobný opis)

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Skúsim to ešte raz... nie je to koniec sveta...

Práve to, že som hlúpo pridal GAA naraz a to, že som prekročil čas refluxu o 4 minúty, odlišovalo môj postup od príkladu s 10 g, ktorý ste uviedli.

A všetko som odvážil - nerobil som to na ml, okrem MeOH.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aj tbf RT pre mňa bude v podstate vždy iný, keďže pracujem zo svojho bytu...

Môžem sa spýtať, prečo sa octan amónny pomerne často používa ako katalyzátor, ktorý funguje pri pomerne veľkom počte Henryho reakcií s použitím pomerne širokého rozsahu. Iv videl, že sa používa s benzaldehydom na exotickejšie veci - myslím, že dokonca Shulgin ho použil na tento syntézu alebo možno to bola jeho syntéza meskalínu. Jeden z týchto dvoch... len sa zdá, že sa používa spolu s GAA pre veľa Henryho reakcií, to je všetko.
Chápem, čo hovoríte o tom, že každý aldehyd potrebuje iný katalyzátor...

Práve som si uvedomil, že som prekročil 9 minút, nie 4.
Trochu som sa nadchol, keď som dostal veľké hodinové sklíčko plné kryštálov, myslím, že som si neuvedomil, aké sú ľahké...

Ako hovorím, predtým som pracoval s DMT, čo bol trochu bastard, aby som získal pekné kryštály, takže vidieť to prvýkrát bolo neuveriteľné!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Nemyslím si, že príliš rýchle pridanie GAA môže až tak zničiť váš výťažok, dôvod je pravdepodobne v kroku filtrovania/prepierania alebo v kvalite vášho aldehydu.
Môžete z neho skúsiť vyrobiť suchý bisufitový adukt a vypočítať, koľko získate.

Pri ďalšom postupe skúste vziať ešte menej rozpúšťadla, napríklad x5-x6 v/w abs. IPA, teda len toľko, aby sa váš 2,5-DMBA rozpustil pri RT alebo s miernym predhriatím.
Keďže predpokladám, že ešte nemáte dobré zručnosti rýchleho vákuového filtrovania a dobré filtre zo spekaného skla a/alebo dostatočne studený mrazák.
Tiež odporúčam zatiaľ vynechať krok premývania, lepšie je len prefiltrovať, vysušiť a odvážiť, aby ste vypočítali výťažok, neskôr ho môžete rekryštalizovať, aby ste zvýšili čistotu.
Takto môžete ľahšie zistiť, čo bolo príčinou slabého výstupu. Premývanie slúži len na odstránenie posledných stôp prípadného nezreagovaného materiálu a solí.

Každopádne tu uvádzame niekoľko poznámok ku kroku premývania, aby ste si ho mohli objasniť pri ďalších pokusoch.
Keď som povedal "premyť minimálnym množstvom studeného IPA:voda v pomere 1:1 v/v", mal som na mysli:
  1. Mali by ste si pripraviť 50 % objemový roztok IPA a destilovanej vody, napríklad 20 ml + 20 ml, a pred premývaním ho umiestniť do mrazničky aspoň na 1 hodinu.
  2. Pripravte si filtračné zariadenie s lievikom zo spekaného skla.
  3. Vyberte svoju zmes po reakcii z mrazničky a rýchlo rozbite kryštalické hrudky špachtľou alebo tak.
  4. Okamžite spustite čerpadlo a všetko nalejte na filter.
  5. Kryštalickú hmotu na filtri stlačte niečím inertným, aby sa rovnomerne rozložila a zachytila čo najviac filtrátu. Vypnite ho.
  6. Vyberte z mrazničky váš roztok IPA:voda a nalejte ho na filter (môžete ho najprv naliať do RBF, ak tam niečo zostalo, aby ste všetko vymyli, ale rýchlo). Nalejte JEN toľko, aby ste zmáčali hmotu a pokryli ju ešte 1-3 mm. Zmáčanú hmotu zabrzdite špachtľou a premiešajte, aby sa rovnomerne premiešala. Spustite čerpadlo a opäť ho stlačte. Vypnite a zhromaždite ju na sušenie. Najlepšie je zaobstarať si sintrovaný lievik s nie príliš veľkými pórmi, aby bez podtlaku takmer nepretekal.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Áno, toto je skutočne to, k čomu som dospel, že sa stalo.
Myslím, že som si neuvedomil, že sa to zrejme zasekne v RB, takže trvalo, kým som to všetko rozdelil.
Nabudúce by som si jednak vopred vychladil rozpúšťadlo, ktorým by som to premýval, ale hlavne by som to preniesol do vhodnej kadičky namiesto toho, aby som to nechal vykryštalizovať v guľatom dne.

Takto by som to pri prenášaní z kadičky do vákuového filtra urobil MNOHEM rýchlejšie.

Mám toho plnú malú nádobku - vyzerá to ako viac, ako to je, pretože sú to také jemné kryštáliky, konzistencia je trochu ako sklenené vlákno!

V skutočnosti mám jeden z tých super jemných vákuových filtrov, ktorý sa drží modrou svorkou - nefunguje na gravitačnú filtráciu, takže ho použijem aj nabudúce.

Ďakujem veľmi pekne za pomoc. Čoskoro to skúsim znova a tentoraz si filtrát skutočne nechám až po odvážení kryštálov!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Oh tiež; povedal som to chlapíkovi, ktorý mi pomáhal do cieľa syntézy n,n-DMT prostredníctvom redukčnej animácie - majte na pamäti, že všetko, čo sa iv naučil o chémii, bolo, kým iv bol v dosť ťažkom benzodiazepínovom abstinenčnom stave.
Takže niekedy môžem robiť hlúpe chyby, alebo nie som dostatočne rýchly, alebo som jednoducho neskúsený.
Nie som však hlúpy - zakaždým sa naučím mechaniku toho, čo robím, ale keď máte zlý abstinenčný stav, vaša myseľ je jednoducho hmlistá.... tak.
Vážim si vašu pomoc... Ale mrzí ma, keď robím hlúpe chyby - napríklad, že to nechávam 9 minút príliš dlho!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aspoň ja nemám ŽIADNU TÚŽBU syntetizovať čokoľvek návykové!
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha, aj čo sa týka re-x'ing - myslel som si, že sa o to budem starať a robiť to v kadičke, keď to skutočne plánujem redukovať...

Takisto, keď o tom teraz premýšľam - zdalo sa mi, že v RB bolo oveľa viac kryštálov, než som si musel nájsť čas, aby som chytil sklenenú tyčinku a rozbil ju - potom som pravdepodobne použil rozpúšťadlo, ktoré bolo príliš teplé, aby som sa ho pokúsil vymyť - roztavil som ešte viac... duh. Naozaj idiotské. Nie je to tak, že by som v tejto chvíli nerobil zmrazovacie zrážky už stokrát.

Predpokladám, že by som mohol aldehyd znovu vymieňať, ale úprimne, pochádzal od toho istého týpka s etyléndiamínom Smokey as fuck, ako aj s nitrometánom a pýtal som sa, že bol čerstvo z Číny, takže pochybujem, že bol nekvalitný, aby som bol spravodlivý...

Myslím, že máte pravdu v tom, že som správne nepripravil rozpúšťadlo na pranie a pravdepodobne rozpustil náklad, ktorý tam už bol... vidieť, že je to jeden z nich duh abstinenčná hmlovina...

Dostanem sa tam a tbf, zatiaľ nemám žiadne REAL plány okrem zníženia na 2c-h. Možno to budem bromovať? Zdá sa, že je to jeden z tých jednoduchších na začiatok, aj keď nemám rád konečný produkt... tiež ho neznášam lol
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre, skúsil som to znova a bol som prísny na čas a z nejakého dôvodu sa to nevykryštalizovalo tak ľahko...

Tentoraz som to musel naozaj schladiť ľadovým kúpeľom, aby som vyvolal kryštalizáciu.

Osobne si myslím, že minule to fungovalo lepšie, ale myslím, že to nemôžem povedať, kým neurobím poriadnu vákuovú filtráciu po tom, čo to bolo chvíľu v chlade, a potom to samozrejme odvážim.
Všetko som si zapísal do tabuľky...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Viem, že ste už v rámci svojich čísel zohľadnili prebytok nitrometánu, aby to išlo dokončiť, ale minule som si myslel, že pridám trochu viac, pre prípad, že by to bolo menej čisté, ako som predpokladal, takže myslím, že namiesto 4,5 g som pridal 5 alebo niečo podobné (mám to zapísané, len to nemám pred sebou), ale mám pocit, že buď to, alebo čas navyše, ktorý som tomu minule dal, spôsobil, že to ľahšie kryštalizovalo.

Mám teraz lepšiu vákuovú hadicu, takže tentoraz môžem použiť aj jemnejší vákuový filter.

Nechám ho cez noc v mrazničke a zajtra ho rýchlo rozdrvím tyčinkou a potom ho dám späť do chladničky, kým nastavím vákuovú pumpu atď...

Malo by to byť zaujímavé...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Aha, a v chladničke mám náplň 70 % Ipa, aby som ju RÝCHLO vypral!
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Takže tentoraz ste to robili 10 minút v 30 ml MeOH alebo 1 hodinu v 50 ml(?) IPA?

70% IPA?) Človeče, odkiaľ berieš tie čísla?) Myslel som, že som niekoľkokrát jasne uviedol o 1:1 v/v, čo je 50% IPA (alebo 1:2 v/v pre metanol, čo je 33% MeOH).
Uvedomujete si, že voda je na zníženie rozpustnosti produktu nitrostyrénu v nej? Čím viac vody - tým menej produktu vymyjete.
Lepšie je umiestniť 50 %(!) IPA do mrazničky pri -20 °C.
Ešte lepšie, ako som už povedal - tento krok zatiaľ vynechajte, pretože vidím, že aj tak nájdete spôsob, ako niečo vyrobiť inak)

Ak máte v úmysle urobiť to postupne, pred filtrovaním ju opäť vložte do mrazničky pri -20C aspoň na 30 minút.
Nezabudnite si uložiť filtrát(y).
Pre tento typ syntéz existuje iný prístup prípravy, pri ktorom reakčnú zmes zalejete veľkým prebytkom studenej vody a potom ju prefiltrujete,
ale v takom prípade sa niekedy môže rozpadnúť ako olej alebo ako jemný prášok, ktorý sa ťažko filtruje a po vysušení sa stáva veľmi dráždivým.
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Nie, opäť som použil to isté rozpúšťadlo, takže 30 ml MeOH, pozoroval som medzi 5 až 10 minútami akúkoľvek zmenu farby a potom som ho po 10 minútach rovno stiahol.

Ospravedlňujem sa, že som príliš jasne neprečítal čísla IPA, pretože som ju nepoužil....iné ako použitie studenej IPA na vymytie vecí...

Tentoraz som teda najprv všetko nastavil (vákuový filter), prefiltroval - vyzeralo to na podobné množstvo, avšak urobil som to, čo ste povedali, a bol som veľmi rýchly a vynechal som krok premývania - v domnení, že to všetko pred znížením na 2c-h jednoducho preexcitujem.

Tentoraz som si všetko ponechal, dal som to rovno späť do mrazničky (okrem toho, čo sa mi suší v exsikátore) a takmer hneď vidím, že to opäť kryštalizuje.

Pri ďalšom filtrovaní použijem jemnejší Büchnerov lievik, ktorý mám, pre prípad, že by to, čo teraz kryštalizuje, bolo príliš jemné a prešlo cez filtračný papier (možno to tak aj bolo, ale potom to bolo priesvitné, kým sa to dostalo do vákuového erhlenmeyeru, ktorý som tentoraz použil na filtrovanie.

Jedno číslo som pokazil - raz počas jednej syntézy. Dobre, možno som povedal niekoľko náhodných čísel, ale vychádzal som z pamäti. Už som povedal, že som mal abstinenčný syndróm a ten ničí pamäť, takže sa ospravedlňujem. Keď som vykonával syntézy, mal som pred sebou váš zápis a jednoducho som postupoval podľa 10 g syntézy s použitím váh na rozdiel od ml (okrem MeOH).

Ako hovorím; ak niekto chce moje tabuľky s poznámkami, obrázkami, videami a skutočnými presnými časmi a množstvami - sú viac než vítané a ja ich nahrám...
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Filtrát zrieďte vodou (aspoň x3 jeho objemu) a potom ho pred ďalším filtrovaním umiestnite do mrazničky.
Som zvedavý, čo získate.

"Ako hovorím; ak niekto chce moje tabuľky s poznámkami, obrázkami, videami a skutočnými presnými časmi a množstvami - sú viac než vítané a ja ich nahrám..."
Áno, prosím.
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
A tiež 70, pretože....no, to je to, čo som mal v skrinke a veľa z toho -70% iso... na rozdiel od 100% vecí, ktoré mám iv.

áno, to s tou vodou, čo spomínaš predtým, som skúšal, keď som prvýkrát skúšal ten RXN a neuvedomil som si, že potrebujem GAA. Ospravedlňujem sa za to, že "voda" - nie je to dobrý opis!
Myslel som kryštalizáciu vhodením RM do naozaj ľadovej vody, aby sa znížila rozpustnosť.
Presne to sa stalo, že som dostal žltý olej... myslím, že mal byť oranžový, len sa pozerám na tieto x'staly.

Takže tentoraz mi prvá filtrácia dala to isté ako minule - vlastne o niečo viac.

Pri prvom pokuse som dostal 2 g a pri druhom pokuse 2,1 g, ale aj po prvej filtrácii som dal RM späť do mrazničky a dostal som o niečo viac.

Vydržte....spreadsheets r na mojom tablete - ja som na telefóne! Len prepnem
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Dobre - ako vravím, nie som organizovaný, učím sa za pochodu a robím si (s)-krivé poznámky!

Dobre, nedovolí mi to pripojiť ani súbor s číslami, ani súbor s excelom....to je divné...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Netuším, ako vám to teda nahrať....Viem, že existuje spôsob, pretože som jednoducho upravil alebo aspoň založil svoje tabuľky na tej, ktorú mi poslali na syntézu DMT, takže viem, že sa to dá nahrať, len neviem ako....možno v priamych správach? ....nope

to je také zvláštne...ak mi pomôžeš prísť na to ako nahrať buď čísla alebo excel formát ale radšej by som poslal čísla documen lebo excel uloženie posunulo všetko o kúsok...
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Tiež ho teraz zriedim a vyskúšam....

edit: aha, zaujímavé - pridal som do toho kopu vody (studenej vody z chladničky) a v podstate sa stalo to, čo keď som zlikvidoval poslednú dávku, ale neudržal som ju.
Hneď ako som začal nalievať vodu, zmenilo sa to z tmavočervenej na oranžovú šťavu s malým množstvom olejov prilepených na dne, ktoré vyzerajú tmavšie ako okolitá oranžová/žltá farba... iv to opäť na chvíľu vložil do mrazničky, ale nenechám to zamrznúť, pretože predpokladám, že voda môže urobiť, ak sa ponechá...
 
Last edited:

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Mám teda oddeliť olej a rexovať ho z MeOH? Samozrejme, že len malé množstvo?
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Páni, dobre, po pridaní vody a chvíľke v mrazničke to opäť išlo ako po masle - zaujímavé
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
Ach áno, dobre - po tom, čo som znovu ochladil, 2. filter, potom pridal vodu: zmrazil som ju omylom na tuhú haha vrátil som ju späť na 0-2c a potom som ju tretíkrát znovu prefiltroval. Dostal slušné množstvo, ale väčšina "dobroty" boli prilepené (pravdepodobne, keď to zmrzlo) na stranách a okrajoch RB, snažil sa prepláchnuť pomocou studenej vody, ale voda nechce pohybovať veľmi dobre, takže som chytil malý kúsok iso som mal zvyšok v mrazničke (70%) - pravdepodobne 10ml a mohol vidieť, že def pohyboval to asi len nestačilo.
Tak som dal to, čo som už získal, do vákuového exikátora ako vždy a potom som pridal 5-7 ml teplého MeOH do RB (tak trochu s úmyslom ho rozpustiť a znovu vylúhovať, avšak jediné, čo to urobilo, bolo, že sa hmota uvoľnila z okraja RB, a tak som ju dal rovno späť do chladničky a keď sa izo ochladí, prepláchnem banku - vyzerá to tam dosť veľa, aby som bol spravodlivý...Určite som prinajmenšom zdvojnásobil výťažok - aj keby skutočné kryštály neboli také dobré - nevadí, aj tak sa to všetko znovu vyextrahuje, než s tým všetkým niečo urobím.
Je to len zaujímavé - už chápem, čo máš na mysli. Keď pridáš vodu, zriedi sa to a v roztoku je to menej rozpustné. Samozrejme...

Na dno sa mi dostalo Drobné množstvo oleja. Neviem, či je to nečistý produkt alebo nejaká nečistota, ale hej, som so sebou spokojný ☺️

. Ďakujem veľmi pekne za všetku pomoc... naozaj si to vážim. Som dosť sakra chorý atm a tak som veľmi omámený a práve mám chrípkový mozog, takže sa ospravedlňujem, že som si zle zapamätal čísla.
Ešte raz, ak mi viete povedať, ako nahrať tabuľku, tak to urobím, možno keby som to skúsil na aktuálnom počítači....ill pozri
 
Top