Kyslo- zásaditá extrakcia kratomu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Q5ZzWUGrkI

Úvod
E3jagdOrTy

Každý používateľ Kratomu môže potvrdiť nepríjemné dusenie niekoľkých gramov hrubého prášku, aby dosiahol svoj osobný stav blaženosti. Po nedávnej extrakcii DMT z rôznych rastlinných zdrojov som si položil otázku, prečo by som nemohol použiť rovnaký druh metodiky na extrakciu aktívnych alkaloidov (najmä mitragynínu a 7-hydroxymitragynínu) z prášku Kratom, aby som získal kryštalický roztok, ktorý sa ľahšie prehĺta. Po rozsiahlom výskume na túto tému som našiel len niekoľko príručiek na túto tému (ktoré všetky využívali rôzne metódy a občas boli teoreticky nekonzistentné) a ešte menej informácií o subjektívnych účinkoch konečného produktu s využitím rôznych spôsobov podávania.

Vybavenie a sklo.

  • 0,5 l nádoba z Pyrexu;
  • 0,5 l (x2) a 200 ml (x2) kadičky;
  • Magnetickémiešadlo s výhrevnou plochou;
  • Kvapkadlo (alebo Pasteurova pipeta);
  • žiletka.

Činidlá.

  • 30 g listov Kratomu (prášok);
  • 200 ml 5 % kyseliny octovej (AcOH);
  • ~ 40 g NaOH *;
  • ~ 40 ml toluénu;
  • ~ 200 ml destilátu (H2O).
* - NaOH je silná zásada, s ktorou by sa malo vždy zaobchádzať veľmi opatrne. Kombinácia NaOH s vodou spôsobuje exotermickú reakciu, a preto by sa mala vždy pridávať veľmi pomaly do roztoku obsahujúceho H2O; NIKDY nelejte H2O do nádoby obsahujúcej NaOH, vždy namiesto toho pridajte NaOH do stabilného kvapalného roztoku.

Postup

1. Zahriala som 30 gramov môjho Bali Kratom a do kadičky som pridala 200 ml Heinzovho destilovaného octu (5 % kyselina octová), čo bolo práve toľko, aby bol prášok úplne pokrytý. Potom som túto zmes premiešala a nechala odstáť, kým som nepostrehla ďalšie rozpúšťanie Kratomu, a vtedy som pridala rovnaké množstvo (200 ml) teplej destilovanej H2O.

2. Spustil som horúci vodný kúpeľ (elektrická varná doska by fungovala ešte lepšie) a roztok som doň umiestnil, pričom som neustále vymieňal vlažnú vodu s takmer vriacou vodou.
HYlrW1cOIy
KCPIO2qsrE
GHTCa6lrQJ
3. Pridával som vodný roztok NaOH, kým sa pH nezvýšilo na 11.

4. Po uplynutí hodiny (pričom som neustále udržiaval horúci vodný kúpeľ) som pridal toluén. Na 1 g použitých listov použite približne 1 ml toluénu. Teraz ho pridajte do teplého/horúceho bazického roztoku listov a dobre premiešajte.
O6mYuLRGfv
2D3TyYteom
Ak ste na udržiavanie tepla roztoku používali Bunsenove horáky alebo liehové plamene, uistite sa, že ste ich uhasili ešte pred otvorením fľaše toluénu. Výpary toluénu sú VYSOKO horľavé. Nestante sa obeťou štatistík. Namiesto toho použite vyššie uvedenú metódu horúceho vodného kúpeľa. Keď ste toluén miešali do teplého/horúceho roztoku približne 5 až 10 minút, nechajte ho potom oddeliť.
Mzv0TX95kJ
5. Máte dve odlišné vrstvy, vrchnú vrstvu (toluén) stiahnite sklenenou kvapkadlom. Váš roztok v očnej kvapkadle (alebo Pasteurovej pipete) by mal vyzerať žlto, takmer ako plochá Mountain Dew.
S8MZxECwPY
NjqMgPGl1D
6. Dekantujte vrstvu toluénu do plochej sklenenej misky (Pyrex). Tú použijete na zhromažďovanie vášho produktu a odparovanie toluénu. Kroky 4 až 5 spridaním toluénu musíte zopakovať ešte 2 krát, aby ste zvýšili výťažok extrakcie.
9v17xGcmVw
C7Y4GiZXlI
7. Odparujte toluén pred ventilátorom. Uprednostňuje sa to robiť vonku, ale nie všetky životné situácie to umožňujú. Ak to musíte robiť vo vnútri, uistite sa, že nie ste v blízkosti žiadnej zásuvky. Takisto je KRUTÉ zabezpečiť dostatočné vetranie otvorením všetkých okien alebo dverí, ktoré môžu zabezpečiť výmenu vzduchu.
KmQaUu23xk
8. Po odparení toluénu vám na dne zásobníka zostane oranžová/žltá vrstva, ktorá má veľmi kvetinovú vôňu. Vezmite žiletku a zoškrabte všetok materiál, čím získate toto (pozri nižšie). V tomto bode som urobil jedno premytie acetónom a odparil som ho v plochom zásobníku Pyrex, aby som získal čisté kryštály. Potom som ho zoškrabala, aby som získala konečný produkt.
Z1QCfTXxUV
TjyGwHaBQS
Po extrakcii 40 g som skončil s približne 400 mg týchto kryštálov Kratomu. Je to ~1 % výťažok.
 
Last edited:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Krásne. Ako ste sa niekedy pokúšali o nejaké oxidačné procesy extraktu s cieľom zvýšiť hladinu 7-HO & pseudoindoxylu (a tak ďalej)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Áno, nie je to také jednoduché ako extrakcia. Vyžaduje si 3 kroky, nejaké činidlo a sklenený riad. Tému spracujem pomocou manuálu. Zostaňte naladení.
 
Last edited by a moderator:

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Mal som istý úspech s UV, h2o2, ako aj s biokonverziou s využitím aspergillus oryzae.

Aké metódy ste vyskúšali vy?
 

NevaBetta

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 4, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
1
Hej, opus! Mohol by si rozviesť svoju metódu h2o2?

Sám sa o to pokúsim len s h2o2, ale aj s h2o2 a bielidlom.

Mohol by si sa podeliť o to, čo si použil, ako aj o to, ako dlho si prevádzkoval RX? Mám nejaký 36% mitragynín, s ktorým sa chcem pohrať a naučiť sa ho konvertovať v dobrom výťažku.

Mám aj rose bengal, ktorý sa mi pošťastilo kúpiť, takže pracujem aj na pokuse o fotoxidáciu. Pred pár minútami som zanechal komentár na tomto vlákne. Stále pracujem na spracovaní, aby som z alkaloidov odstránil vedľajšie produkty a nezreagovaný ružový bengál.

Uvítam akékoľvek a všetky podrobnosti. V priebehu nasledujúcich týždňov budem zapisovať a zverejňovať každú metódu a výsledky, dúfam, že s dobrým úspechom!

Vďaka!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Môžete opísať svoje manipulácie? S môžete vysvetliť, ako ste kontrolovali svoj výsledok?
 

PossumKid

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 17, 2022
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Človek môže zvýšiť 7-OH len pomocou slnečného svetla. Večer sa pokúsim nájsť informácie o ďalších spôsoboch.
Uvidím tiež, či môžem niečo urobiť, aby som aplikoval niektoré nové chemické poznatky súvisiace s ibogainom, ktoré som sa nedávno naučil, na všetky zlúčeniny odvodené od kratomu
"Zistilo sa tiež, že rovnaká premena by mohla byť
čistým spôsobom pomocou singletového kyslíka generovaného ožarovaním viditeľným svetlom v prítomnosti
ružového bengálu, na vzduchu alebo v čistej atmosfére O2, ale výťažky boli stále skromné (schéma S1A).
Zaujímavé bolo aj zistenie, že táto fotooxidačná reakcia môže prebiehať pri izbovej teplote
pri slnečnom svetle, bez potreby pridania externého redukčného činidla.
hoci s nízkym výťažkom (8 % podľa NMR). Preto je možné, že podobný proces prebieha
v samotnej rastline alebo, čo je pravdepodobnejšie, v suchom listovom materiáli, ktorý bol vystavený pôsobeniu vzduchu po dobu
na vzduchu dlhší čas, pričom silne sfarbené fytochemikálie (napr. porfyríny) slúžia ako
ako náhrada ružového bengálu. Tento jav môže vysvetľovať pozorovanie 7-OH v niektorých
Mitragyna speciosa, ale nie vo vzorkách analyzovaných v tejto správe."

https://pubs.acs.org/doi/full/10.1021/acscentsci.9b00141
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Môžu sa tieto kryštály takto užívať? ak áno, ako? ústne?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
nejaké informácie o dávkovaní jedlých kryštálov? :)
 
Last edited:

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
pre 5 % kyselinu octovú, môžeme kyselinu octovú zriediť na 80 % s H2O ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Iste. 5% AcOH sa dá kúpiť v každom obchode s potravinami
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

Ako je to v poriadku ?
UAWhjaBbiz
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pošlite sem svoju správu o úspechu, pomôže to našej komunite!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Napadlo mi podeliť sa na tomto fóre o každú skúsenosť, ktorú vyskúšam... bez obáv
Len dúfam, že neznečistím nejakú tému

PS: kratom nie je v pláne v týchto dňoch, ale budem písať, keď bude hotový!
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Môže sa namiesto toluénu použiť etylacetát?

Alebo si myslíte, že takýto komerčný toluén je v poriadku ? (žiadne informácie.. len : toluén-3.3.b )
GybfTFQHKi
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Benzén a jeho homológy. Etylacetát nie je najlepšou voľbou na extrakciu alkaloidov.
 

OttoBulletproof

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 2, 2023
Messages
18
Reaction score
15
Points
3
Môže sa na extrakciu použiť ťažký benzín?
 
Top