Syntéza metylfenidátu (Ritalinu)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Získali by ste iné estery kyseliny ritalínovej, ak by ste posledný krok vykonali v iných rozpúšťadlách (IPA = izopropylfenidát, EtOH = etylfenidát atď.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, áno, budete.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, NaOH v IPA vám úplne pokazí ritalín*HCl. Vodným NaOH môžete získať voľnú bázu ritalínu a potom vykonať esterifikáciu.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Takže postup by bol taký, že by sa ritalín hcl vložil do roztoku NaOH, získala by sa ritalínová voľná báza a tá by sa potom len vložila do ipa, aby sa získal izopropylfenidát? Predpokladám, že hcl by sa mal pridať po esterifikácii, aby sa OH z karboxylovej skupiny nenahradil Cl, ale nie som si tým stopercentne istý.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, ospravedlňujem sa za dlhú odpoveď. Nevidel som vašu otázku.
Nie, eterifikácia nie je práca, ktorú opisujete. Musíte získať sodnú soľ kyseliny ritalínovej a potom získať ester s IPA v kyslom stave.
Nebude to fungovať tak, ako ste povedali =) Aký je dôvod týchto manipulácií? V skutočnosti si nie som istý, či bude reakcia úspešná. Navyše stratíte časť ritalínu.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nikdy som sa nezaoberal eterifikáciou, ale ak sa vykonávanie úplnej syntézy zdá byť aj tak jedinou reálnou možnosťou, hádam ani nemusím. Namiesto toho som trochu viac hľadal cesty na získanie metylfenylglyoxylátu. Myslel som, že získať ho z benzoylchloridu by mohla byť dobrá možnosť, ale našiel som len syntézy, ktoré zahŕňajú kyanidy. Gringardove činidlá namiesto kyanidov by to urobili oveľa bezpečnejšie, ale z nejakého dôvodu som nikde nenašiel syntézu tejto reakcie?

ZLXaYEy1j0

Myslím, že by ste mohli len nahradiť benzylchlorid benzoylchloridom a urobiť rovnakú reakciu, akou by ste získali PAA, ale nie som si istý, či tam niečo neprekáža.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, je tu kyslík. Takúto syntézu nemôžete uskutočniť.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Kurva, teraz aspoň viem, že to interferuje. benzoylchlorid a CuCN je teda jediná cesta z benzoylchloridu?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Na čo je to potrebné? Nie je to PAA (kyselina fenyloctová).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ik, ak vo vyššie uvedenej reakcii použijete namiesto benzylchloridu, dostanete PAA. Myslel som, že použitím benzoylchloridu namiesto benzylchloridu získam kyselinu fenylglyoxylovú, ale keďže kyslík zasahuje do reakcie, jediný spôsob, o ktorom viem, by bolo použiť namiesto neho kyanidy:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Keď sa syntézy týkajú kyanidov, idem do miestneho obchodu s elektrotechnikou do oddelenia pool-chem a Na DCCA, alebo TCCA. Urobia rovnakú reakciu ako jedovatejšie formy kyanidov. Toľkokrát som z DLPA vyrobil kyselinu fenyloctovú a tak ďalej.
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
I no toto je trochu mimo témy mám priateľa, ktorý má nalepené tieto karty 10 mg
Pýtal sa ma, či sa dá nejakým spôsobom extrahovať ritalín z tabliet a urobiť z neho formu, ktorá by sa dala fajčiť ako pervitín
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, extrakcia kyselín a zásad
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Ďakujem, pane, ako som skúšal normálne Extrakcie najprv s etanolom nezáleží na tom, či filtrujete a tak ďalej skončíte blokátormi a iným haraburdím#. Prichádzam s tým kúpiť náhodou som videl vaše vlákno a hoci by som sa opýtal a brat ďakujem to je jediný spôsob, ako môžete extrahovať ritalin čistý a správne som sa pozrel na Reddit a tak ďalej som nevidel nikto elses ako čistý ako tento
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Prvýkrát som dyd alkohol extrakcia blokátory chýb atď stále prichádzal s ním
Potom som urobil extrakciu ab a dostal som toto
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň všade, môžete mi pomôcť nájsť trhovisko na kúpu 1-fenyl-2-(piperidin-1-yl)etanón-1,2-diónu. alebo metylfenylglyoxylátu ? Aká je najlepšia webová stránka na objednávanie reagencií a laboratórneho vybavenia? Krajiny SNŠ
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Dobrý deň, @G.Patton.


Pokiaľ ide o tento krok (refluxovanie).
[Reakčná zmes sa jemne refluxovala 3 až 12 hodín s refluxným kondenzátorom (ako sa určilo monitorovaním pomocou TLC). ]


Aká je teplota zdroja tepla? Ďakujem.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Teplota, ktorá by stačila na var zmesi 1-fenyl-2-(piperidín-1-yl)etán-1,2-diónu (1) v dimetoxyetáne, bola pridaná p-toluénsulfonhydrazidu ( 2) (1,1 ekvivalentu ) za normálnych podmienok (22*C, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Ahoj chlapci. Mám kyselinu ritalínovú. Čo potrebujem na výrobu metylfenidátu a etylfenidátu? Som úplný nováčik, mohli by ste mi to prosím vysvetliť krok za krokom? Bola by som naozaj vďačná
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Musíte presvedčiť svoju karbonylovú skupinu, aby vytvorila ester s metanolom, resp. etanolom. Je to pomerne jednoduché štandardnými chemickými prostriedkami a skúste hľadať pomerne mierne metódy, ako sú enzýmy (lipázy) alebo ľahko pracujúci ClSiMe3 v metanole so substrátom.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Existuje nejaký protokol, príručka pre začiatočníkov alebo recept na premenu kyseliny ritalínovej na metylfenidát?

Podľa môjho chápania to nie je raketa, ale som trochu zmätený, ako získať metylfenidát z kyseliny ritalínovej.
 
View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Ahoj, ďakujem za tvoj spôsob syntézy. postupujem podľa tvojho spôsobu a objavil sa nejaký rozdiel. keď som sa uistil, že všetky kyseliny zmiznú, a dokončil som prvý krok, zistil som, že sa oddeľuje toľko soli. Je to metylfenidát sulfát? pH je približne 1 až 2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 53
Top