Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Tu je jednoduchý plán môjho nastavenia, odporúčanie je pripojiť vodný kúpeľ aj k samostatnej chladiacej nádobe v chladničke, ktorá obsahuje väčšie množstvo vody 25-30 l.

Tento systém je plne automatický a nemusíte sa obávať prehriatia a teplota je stála. Funguje perfektne, bez problémov udržiava kondenzátor na teplote 10c počas celej mojej reakcie.
 

Attachments

  • kJ1Mqc7YSp.jpg
    kJ1Mqc7YSp.jpg
    51.9 KB · Views: 181

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Ďakujem veľmi pekne, frajer :)

Posledný dielik skladačky je konečne tu, akváriové čerpadlo už mám, ale len som rozmýšľal, ako ho vlastne dokonale nastaviť.


Ako má byť vodný kúpeľ napojený na samostatnú chladiacu nádobu a z akého dôvodu? Musí tam byť prietok/výmena chladnej a nechladnej vody z hlavného vodného kúpeľa do druhej nádoby vodného kúpeľa umiestnenej v chladničke?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
odporúčame ohrievač vína. existujú rôzne kapacity. vyberte správnu veľkosť banky. nalejete vodu, pridáte ľad, napr. 1: 1 (voda: ľad) počas prvej fázy všetko pekne ochladí. po pridaní všetkých p2np ľadu je preč. zapnete ohrev. nastavíte teplotu ohrievača a pokračujete v lete z robota
NqD1zwa64x
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zaujímavé, uprednostnili by ste to pred laboratórnym ohrievacím plášťom?
Je to vlastne geniálne, pretože kombinuje najprv chladenie a potom ohrievanie!!!

@G.Patton Aký je váš názor na tento nápad?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Podľa môjho názoru je toto riešenie najjednoduchšie a takto skonštruované zariadenie nepúta pozornosť pri kompletizácii všetkých potrebných vecí pre túto reakciu
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Vaše odporúčanie ma ohromilo.

Takže vaša rada by bola umiestniť RBF s 5 hrdlami do vnútra ohrievača vína a upraviť všetky nástroje (kondenzátor, odkvapkávací lievik, nakladač atď.) pomocou svoriek + bežný stojan?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Existujú presne také ohrievače, do ktorých sa zmestí aj 20l banka. Podľa môjho názoru je lepšie nastaviť napríklad dve takéto súpravy a spracovať naraz 1 kg p2np, ako to robiť v jednej nerezovej nádrži.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Máte pravdu!

Táto metóda by mohla nahradiť veľkú chladničku, čerpadlá aj ohrievací plášť len touto jednou vecou, čo je vlastne fajn!

Vykonali ste to už s 20L RBF?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
osobne nie, ale človek, ktorému som poradil, aby zostavil zariadenie, bol z takých nezvyčajných vecí na pažbe 10 i
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
osobne nie, ale človek, ktorému som poradil, aby zostavil zariadenie, bol z takých nezvyčajných vecí na pažbe 10 i
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Zaujímavé :) Počkám si na spätnú väzbu @G.Patton na túto tému, aby som zistil, či je dobrý nápad nahradiť týmto ohrievací plášť + chladiaci systém
Veľká vďaka, frajer!
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
je známe, že laboratórne vybavenie je oveľa lepšie ako zostavenie vlastnej konštrukcie zo všeobecne dostupných vecí... navyše v tomto riešení je určite jedno, ktorému sa sami nevenujeme, pretože tieto veci jednotlivo nemajú nič spoločné s vybavením na takéto práce.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Veľmi jednoduchý a šikovný nápad!
Toto je jedna z najlepších vecí, ktoré som v tomto vlákne videl! Big UP!
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Určite :) Určite to vyskúšam a dám spätnú väzbu, keď to vyskúšam, čo môže chvíľu trvať
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Pozrite si toto (nižšie), je to z laboratória, kde konvertujú APAAN do BMK. Vždy ma zaujímalo, čo sú to tie kanvice, ktoré používajú.
Teraz je to už celkom jasné, musia to byť variče vína.

Takže tie veci už určite majú využitie v laboratóriách, vaše návrhy to posúvajú tak trochu na ďalšiu úroveň, pretože sa budú používať na chladenie a ohrievanie, čo je úžasné.
Teraz bude výzvou nájsť vhodný pre 20L RBF.

Pôvodný príspevok: http: //bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...aan-a-phenylacetoacetonitrile-large-scale.57/

NmECsTPOoZ
4medYRXxIg
Rbv1Rmc87w
 

Prima4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 26, 2022
Messages
11
Reaction score
5
Points
3
Dobrý deň. po pridaní NaBH4 do zmesi IPA:H2O v pomere 2:1 začínam pridávať P2NP v dávkach, aby som udržal teplotu pod 60 stupňov. Keď som skončil pridávanie každej dávky P2NP, farba sa pekne odfarbila zo žltej na bielu.

Ku koncu pridávania P2NP, keď teplota prestane stúpať sama od seba, kvapalina naďalej bombarduje a začína sa tvoriť hustý veľmi lepkavý biely maz...., takže tu vidím problém číslo jeden.

Ďalej, keď chcem pridať CuCl2, hoci aj jednu kvapku, okamžite sa zmes sfarbí do čierna, akoby sa zoxidovala/prepálila... čím je to spôsobené?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3


Kde je teda prezentovaný "problém"?

Vaša reakcia je správna.

Reakcia sa počas tohto procesu zmení na čiernu, keď sa do nej primieša CuCl2.

Je čas reakciu zahriať na 80c a udržať ju tam 30-40minút.

Počas tejto časti reakcie čierne sfarbenie zmizne a objaví sa v 3 rôznych fázach.

V poslednej fáze, keď budete vedieť, že je reakcia hotová, budete mať 2 vrstvy.

Čierna spodná hrubá vrstva a svetlá priehľadná vrchná vrstva, keď sa to stane, miešajte ďalších 10 minút, potom pridajte NaoH 25 % a pomaly miešajte 5 minút.

Nechajte vychladnúť a potom začnite proces kryštalizácie.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
595
Points
93
Práve som mal krátky rozhovor s G. Pattonom, ktorý túto myšlienku schválil.

Ušetrili ste mi dobré peniaze, veľká vďaka :). Keď to všetko úspešne využijem, vložím zhrnutie
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Na sieti som videl takú 33 l. Zo špecifikácie vyplýva, že 20 l banka by sa mala zmestiť ...
 

h20

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 7, 2022
Messages
10
Reaction score
7
Points
3
Kde si môžem kúpiť 1 kg

CuCl2 v europe

 
Top