Syntéza amfetamínu z jedného hrnca z P2NP pomocou NaBH4/CuCl2 (v mierke 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
keď som skúšal frakčnú destiláciu, myslím, že časť vody sa dostala do ipa. a teplo bolo po celý čas destilácie len na 80 c. už som to párkrát robil, pričom ak nechám destiláciu prebiehať, skončím len s meďou ako pevnou kašou a bez kvapaliny.
čo najskôr zrazím amfetamín a uvidím, aký bude produkt, pretože možno bola ipa prítomná ako kontaminant v predchádzajúcich šaržiach.

Existujú nejaké návrhy, čo môžem urobiť, aby som sa uistil, že získam len ipa a žiadnu vodu obsahujúcu amfetamín?

budem skúšať aj varianty tejto syntézy.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
IPA tvorí s vodou azeotrop, takže všetok IPA, ktorý vydestilujete, bude obsahovať približne 30 % vody. IPA môžete oddestilovať bez možnosti, aby sa do nej dostal nejaký amfetamín, buď vákuovou destiláciou, stačí len malé vákuum, aké vytvára odsávacie čerpadlo, povedzme, keď máte IPA pri 60 °C alebo menej, nebude v nej žiadny amfetamín. Alebo reakciu okyslíte pridaním zriedenej kyseliny octovej, až kým ph nebude 3 alebo menej. Amfetamín vytvorí soľ a nebude sa destilovať. Nechajte vychladnúť, potom pridajte ľadovo chladný 10 % roztok NaOH až do ph 12 a amfetamínovú bázu vydestilujte parou.

Treba povedať, že pridanie 20 % NaOH "na bazifikáciu reakcie" je úplne bs, pretože ak to zmeriate, zistíte, že reakcia je už pekelne zásaditá, ph 12 alebo viac, keďže NaBH4 a všetky jeho produkty sú silné zásady. Prečo je to v pôvodnom texte, neviem pochopiť, prečo to bolo zverejnené tu, no.... To sa stáva, ak niečo vyzdvihnete z článku alebo tu diplomovej práce 1 k 1 bez toho, aby ste to naozaj vedeli alebo sa snažili. Pozrite si priložený dokument strana 20 a strana 30, na strane 30 nájdete postup slovo po slove.
Problém je zrejmý: máte zmes vody a IPA a amfetamínu. Mohli by ste pridať soľný roztok a tak osoliť IPA s Amfetamínom von, to by fungovalo dobre. Ale pridanie 20 % NaOH nebude stačiť na vysolenie IPA, ale v najlepšom prípade sa nejaký Amph dostane na vrch a ten bude obsahovať IPA. Alebo extrahujte IPA a Amph pomocou vo vode nerozpustného nepolárneho rozpúšťadla. To tiež funguje dobre. Alebo postupujte tak, ako je opísané vyššie. V každom prípade skontrolujte ph a zistíte, že NaOH na zvýšenie zásaditosti/alkality jednoducho nie je potrebný.
Vo všeobecnosti IPA ako rozpúšťadlo na extrakciu niečoho z vody funguje len vtedy, ak je vrstva vody úplne nasýtená soľami, ako je napríklad NaCl, niečím, čo NIE JE rozpustné aj v IPA, napríklad NaOH.

Pozri stranu 20 a stranu 30 priloženej práce od Jademyra
 

Attachments

  • fsJpFAHak0.pdf
    3.1 MB · Views: 491
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Po pridaní CuSO4*5H2O a následnom udržiavaní roztoku pri teplote 80 C po dobu 30 minút som pridal kyselinu chlorovodíkovú v neprítomnosti kyseliny octovej (to by malo byť v poriadku?), takže roztok dosiahol ph 2, a potom som použil jednoduchú destiláciu na vydestilovanie IPA medzi teplotami 83 C - 91 C (hoci prakticky nič neprešlo cez približne 87 C), potom som roztok ochladil, prefiltroval a pridal vodný roztok NaOH. Teraz budem destilovať amfetamín parou. Dajte mi vedieť, ak je tu niečo nesprávne s poradím vecí. (Myslím, že som nemusel roztok filtrovať a budem musieť roztok refluxovať asi 3 hodiny namiesto toho, aby som ho držal 30 minút pri 80 C).

Keď som roztok prefiltroval, aby som oddelil komplex medi, a pridal som vodný roztok NaOH, roztok sa zmenil na tmavohnedý a trochu zapáchal po rybách s ph 11 a meď bola zelená koláčovitá látka. Pridám viac vodného roztoku NaOH, aby som zvýšil ph na 12, a potom budem odtiaľto destilovať parou. (Po pridaní NaOH sa nevytvorili žiadne vrstvy, takže sa zdá, že som sa zbavil všetkého ipa z roztoku).

mohol by byť toluén dobrým kandidátom na vo vode nerozpustné nepolárne rozpúšťadlo?

Pokiaľ ide o bazifikáciu reakcie, hovoríte, že 20 % NaOH je príliš veľa a že stačí 10 %?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Postačí akákoľvek koncentrácia NaOH, pokiaľ sa dostanete na ph 12. Lepšie je viac zriedený, napríklad 10 % a studený z chladničky, a pridávať ho do reakcie, ktorá sa tiež ochladila, pretože pridaním silného lúhu do horúceho roztoku A sa dá ľahko spáliť, povedzme zničiť časť vášho výrobku. To isté platí pre pridávanie kyseliny, zriedenej a studenej. Ak bola vaša HCl zriedená a všetko bolo aspoň studené, potom to bude v poriadku.
No áno, ryba to je, to je vôňa A.
Chceš, aby roztok, ktorý parne destiluješ, mal ph 12, ale nie dusivo plný NaOH, pretože inak, keď sa voda zmenší, človek ľahko prefúkne nejaký NaOH a to nechceš v A. Filtrácia sa robí, pretože sa zdá, že niektoré veci s bórom rady prefukujú parnú destiláciu - to tiež nechceš.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ok. Ako to píšem, destilujem paru (alebo sa o to pokúšam). Problém, ktorý mám, je obrovské kolísanie teploty pary. zmena o 1 stupeň na plášti môže zvýšiť alebo znížiť o 15+ stupňov na pare.

Myslím, že rybí zápach je naoh, (je rovnaký, ako keď som sa pokúšal o extrakciu dmt).
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Teplota pary by mala byť 94 až 98 °C, ťažko sa dostanete nad 100 °C, takže ak sa varí, vytvorí sa para a para má 94 °C+ s A a 99-100 °C s obyčajnou vodou.

NaOH nemá žiaden zápach, pary NaOH sú extrémne žieravé, pocítite to, keď sa vám zažerie do tváre.
Aminy sú tie, ktoré majú zápach hnijúcej ryby.
 

ethanaaa

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 7, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň,
Môže byť borohydrid sodný v tomto experimente nahradený cas25895-60-7 kyanoborohydridom sodným?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Kyanoborohydrid sa veľmi dobre hodí na redukčné aminačné reakcie, pretože neredukuje ketóny, povedzme, že je menej silný ako NaBH4. Je tiež náchylný na uvoľňovanie kyanidu pri kontakte s kyselinami a je pomerne drahý. Mohol by byť schopný vykonať túto prácu, ak by bol v kombinácii s chloridom nikelnatým, s Cu(II) mám pochybnosti a myslím si, že skôr nie. Nemá zmysel pokúšať sa ho použiť na túto reakciu.
 

Cctim

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 18, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Aké PH by mal mať ?
Vypovedajú PH niečo o kvalite ?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Môžem CuCl2 nahradiť CuSO4. čítal som to na reddite a idk, či je to možné, ale myslím, že áno bc Cu(II) mám pravdu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Áno, mali by ste to vedieť. Hoci ja sám mám s touto syntézou problémy, takže by som možno mal namiesto toho skúsiť CuCl2. Je však oveľa drahšia a oveľa menej dostupná
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
CuSO4 funguje rovnako alebo lepšie ako CuCl2, musíte ho však použiť trochu viac, pretože pentahydrát obchodu je ťažší (na atóm medi) ako dihydrát CuCl2. Aby sme boli presní, musíte vynásobiť číslo pre CuCl2.2H2O číslom 1,5, aby ste dostali správne množstvo CuSO4.5H2O.

Vaše problémy sú spôsobené niečím iným.
Tu niekto tvrdí, že výťažok je > 90 %:
iPRrOH je IPA
Všimnite si, že pridáva NaOH - to by sa malo urobiť vždy, ak sa v reakcii používa voda, metanol alebo etanol, pretože všetky tieto látky reagujú s borohydridom, táto reakcia je čiastočne potlačená silnou zásadou. To je dôvod, prečo sa reakcie s NaBH4 v metanole zvyčajne vykonávajú pri 0° až 5 °C.
Tiež si myslím, že vodu pridáva len s druhým borohydridom pred meďnatou soľou. V tomto prípade by sa mal NaOH pridať až potom. Ak sa medená soľ zmení na svetlomodrú - aj to je v poriadku, ide o hydroxid meďnatý a uhličitan meďnatý, obidva fungujú rovnako.

Nie je to môj postup, ale som si istý, že to funguje. 91 % výťažok? Skôr nie.
....
 

alf405

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 26, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
" Ak chcete byť presní, musíte vynásobiť číslo pre CuCl2.2H2O číslom 1,5, aby ste dostali správne množstvo CuSO4.5H2O."

Je toto násobenie 1,5 x pravdivé v akomkoľvek meradle? Od maličkej až po priemyselnú?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
@G.Patton
Dobrý deň. môžem použiť 15 % kyselinu sírovú na výrobu síranu amónneho z voľnej bázy? V Českej republike je používanie kyseliny sírovej veľmi obmedzené.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, môžete vyskúšať. Berte do úvahy, že váš amfetamín sulfát bude rozpustený vo vode tohto roztoku.
 
View previous replies…

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Ďakujem za rýchlu odpoveď. Ešte jedna otázka @G.Patton Môžem namiesto bezvodého CuCl2 použiť CuSO4 * 5H2O? (ako je to v pôvodnej syntéze). Myslím, že áno, ale veľmi ma zaujíma váš názor. Ak je odpoveď áno, ako môžem urobiť výpočet?
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Dobrý deň. môžem v kroku 8 použiť normálne odparovanie ipa bez vákua? Mám na mysli, že ju zahrievam a IPA sa bude variť bez vákua.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, áno, môžete. Roztok neprehrievajte. V opačnom prípade stratíte výťažok.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ak sa v roztoku, z ktorého sa amfetamín vyzráža, už nachádza voda (ako vo videu), mala by táto dodatočná voda prítomná v kyseline význam?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Áno, je to tak. Môže sa použiť akákoľvek soľ Cu(II). Potrebné množstvo CuSO4.6H2O by bolo približne dvakrát väčšie ako bezvodého CuCl2.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, oplatí sa zbaviť vody, pretože amfetamín sulfát (výsledná soľ) je rozpustný vo vode a je pre vás oveľa jednoduchšie vykonať zrážanie bez vody. V prípade, že to nemôžete urobiť, mali by ste vodu po zrážaní odpariť, aby ste získali vo vode rozpustený amfetamín sulfát.

Edit: ospravedlňujem sa, myslel som, že hovoríme o pervitíne. %)
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Takže pred zrážaním by bola na mieste extrakcia, aby sme sa zbavili vody a zároveň zachovali amfetamín?

Čo mi odporúčate, aby som získal čistú kyselinu sírovú alebo fosforečnú? pretože sa mi zdá, že nemôžem nájsť žiadneho predajcu kyselín a domáce nákupy momentálne nie sú možné.
 

T0lek511

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 10, 2023
Messages
126
Reaction score
84
Points
28
Deals
1
Takže pre bezpečnosť je lepšie používať elektrický ohrievač ako propán-bután? Koľko vodíka sa vyrába? Málo alebo veľa? Problém je, že mám len propán-butánový ohrievač, urobím len asi 20 g P2NP. Je v tomto rozsahu nebezpečné používať propán-butánový ohrievač?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Áno, samozrejme
Môžete to vypočítať podľa reakčnej rovnice a molárnej konštanty plynu (22,4 l/mol).
Dôrazne neodporúčam používať otvorený plameň, pretože získate vodík a vaše laboratórium môže vybuchnúť.
 

GDC

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 30, 2022
Messages
41
Reaction score
9
Points
8
Musíte sa na to sústrediť. Tým, že ju budete zahrievať niekoľko hodín :) Poznám problémy :D
Skontrolujte ju podľa hustoty!
 
Top