Syntéza P2P z kyseliny glycidovej BMK (sodná soľ) - upravená verzia

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,735
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, máte na mysli Claisenov adaptér?

Akú koncentráciu kyseliny ste použili? Prečo ste pridali toľko kyseliny? 100 - 150 ml je 3,5 - 5,2-násobný prebytok.

Prečo ste kyselinu nepridali do vodného roztoku glycidátu a naopak? Myslím, že to zaberie veľa času.
 

Heisenblack

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 2, 2023
Messages
21
Reaction score
13
Points
3
Áno, Claisenov adaptér.

Použil som 100 ml na 50 gr dávku, prebytok kyseliny je na zabránenie tvorby vrstiev v banke a na okamžitý priebeh reakcie, čím sa minimalizuje tvorba vedľajších produktov. Množstvo kyseliny sa dá ešte optimalizovať, aby to bolo ekonomické. Keď som mal menej kyseliny, videl som v banke hnedú glycidovú vrstvu. Zabudol som spomenúť, že pH p2p v prijímajúcej banke bolo 5,5 - 6.

Proces trvá približne 1 hodinu.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
nemení priebeh reakcie, ale rýchlosť reakcie
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Som už hydrolizovaný bmk olej,a jeho pláva na hladine,i folow G.Patton, extrakčná metóda, 100 g glycidade 20 g naoh s 300 ml vody, 1 hodina refluxu a ochladenie na izbovú teplotu, pridanie hcl asi 28 % 200 ml, potom opäť reflux, 3 hodiny, miešanie, po skončení všetkého dostanem hnedý olej a bielu soľ na dne,skúsil som destilovať bez extrakcie, pretože sa nerád zahrávam s extrakciou, chvíľu to fungovalo, ale nemôžem vydestilovať všetky veci z reakčnej banky, pretože začne vybuchovať, s veľkými bublinami a plynmi, môj termometer praskol a veci takmer nevybuchli do tváre.
 
View previous replies…

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Jeho bich pracovať s,výťažok je sračka aj pre moju.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
používajte varné kamene (kúsky pórovitej keramiky) a vaša zmes sa bude variť oveľa rovnomernejšie, ak nebude hustá
parná destilácia vás nezachráni pred extrakciou ketónu rozpúšťadlom...
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Som extrahoval aj petroléterom, ale výsledky jeho nestojí za to skúsiť zisk, najlepší výsledok potom destilujem do éteru.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Niektorí ľudia dostávajú 65 %, je to pravda alebo nie, neviem to povedať.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
vyskúšajte techniku z tejto témy, bude skvelé, ak zverejníte svoj výsledok
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Na každých 20 mil na destiláciu je potrebné veľa vody, potom som doint pridala, že začne bublať ako Chernobil, myslím, že destilátor z nehrdzavejúcej ocele, s plynovým ohrievačom na plný výkon a riečnou vodou na chladenie, je najlepšou voľbou na destiláciu, vo veľkom meradle.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
20 ml p2p = 240 ml vody
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
môžete použiť parný generátor alebo ešte lepšie funguje prehriata para. v každom prípade musíte sledovať destilát v chladničke, uvidíte, keď vytečie zakalená voda a vyjde číra voda, čo znamená, že ketón sa skončil
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Môžete čakať a wach 24 hodín a potom mraky jeho koniec,,ale musíte si vziať nejaký dobrý dope,pred začatím,každý je diffrent voľba,čo sa im páči robiť:)ale moja voľba vypočítať vodu, ktorú potrebujete. a plyn, ktorý potrebujete, a nechať, kým sa zastaví moč. kým všetko destiluje.budete ponechaný so soľou tak či tak.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ja osobne dávam prednosť parnému generátoru 36 kg za hodinu =)
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Reakcia v jednom hrnci to môže urobiť, nie je potrebné kupovať reaktory alebo veľa vecí, sklo alebo miešačky, potrebujete len destilátor z nehrdzavejúcej ocele. a dlhší čas refluxu.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Metóda uvedená v tejto hrozbe (palec hore @Heisenblack a @w2x3f5) bola testovaná v strednom rozsahu s 500 g prášku BMK (sodná soľ) CAS 5449-12-7).
Jediným rozdielom oproti opísanej metóde bolo použitie skleneného reaktora s plášťom.

Do reaktora sa pridalo 1000 ml 85 % kyseliny fosforečnej (čistoty p.a.), zahrialo sa a miešalo. Medzitým sa 500 g prášku BMK rozpustilo v 6 litroch vriacej/veľmi horúcej H2Od.

Keď kyselina fosforečná dosiahla 110 C, roztok prášku BMK sa pomaly pridával cez kvapkací lievik za stáleho tlaku. Teplota sa udržiavala v úzkom rozmedzí 108 C až 112 C, a to reguláciou rýchlosti kvapkania roztoku prášku BMK. Tento proces pridávania trval približne 5 hodín.

Po zachytení približne 3200 ml destilátu sa produkt extrahoval 2x500 ml DCM. Spojené extrakty sa vysušili nad síranom sodným a rozpúšťadlo sa odstránilo rotovapom.

Zatiaľ je to dobré. Ale výťažok 168 ml bol dosť neuspokojivý. Čo sa pokazilo? Momentálne netuším, čím to je alebo čo zmeniť v postupe.
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Dobre, skontrolujem to
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Podrobnejšie napíšte, čo ste pozorovali počas hydrolýzy, či sa vyskytli vrstvy, vyzrážané fosforečnany sodíka a iné.
Kyseliny boli málo používané to je prvá vec, ktorú vidím.
Nazbieraná voda nestačí, podľa mojich výpočtov 3200 ml vody zachytí len časť ketónu. Boli posledné kvapky vody vo vašich chladničkách čisté?
Je teplota 110 stupňov v plášti reaktora alebo teplota kyseliny?
Použili sa na vytvorenie bubliniek kamene?
Nebolo strašidelné okamžite začať novú techniku na 500 g bez predchádzajúceho overenia?
Teoreticky by sa z 500 gramov glycidátu sodného malo vyrobiť 335 ml P2P, vy máte 168 ml alebo len 50 percent výťažku
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Neboli na vstupe do chladničky žiadne kulisy reaktora? (podľa typu deflegmátora)
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
o nedostatku kyseliny, urobil som chybu v odpovedi, ešte som sa neprebral)
 

qwe111

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2024
Messages
65
Reaction score
5
Points
8
Ahoj, bratia.
Reakčný čas v tomto smere je príliš krátky. Získava sa produkt p2p? A čo výhody premeny na metyl?
Plánujem začať tento experiment, ale celkom to nechápem!
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Ako je to možné, potom sa snažíte extrahovať petroléterom všetok olej z roztoku, a myslíte si, že všetok olej sa nazbieral, a na dne vám zostal zakalený biely roztok so soľou,,, ale potom si stále myslíte, že je výťažok na hovno, a snívate o tom, že získate viac oleja, a snažíte sa destilovať, a nazbierate viac oleja, z toho istého roztoku! Je to normálne? a ja používam veľa éteru, urobil som 3-krát extrakciu s tým istým roztokom, zakaždým s čerstvým éterom, 5449-12-7 destilácia pre mňa, vždy získam väčší výnos.,,
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
Vidím, že po vykonaní všetkých reakcií, ak ste nechali dlhšie zostať, ťažký olej, v bmk soľnom roztoku, klesá a svetlý priehľadnejší olej, zostáva na vrchu.
 
Top