P2P na (d)-fenyl-2-propanol možné?

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Táto téma ma tiež veľmi zaujíma, aj keď z iného uhla pohľadu. Rozlíšenie racemickej voľnej bázy metamfetamínu sa dá uskutočniť bez rozpúšťadla prostredníctvom mojej obľúbenej zlúčeniny (úsmev):
O,O`(+)-dibenzoyl-d-vinná kyselina s dobrými výťažkami. (80-85% ).

Chcel som sa však opýtať, či má niekto skúsenosti s takzvaným RRR-procesom. RRR znamená resolution-racemisation-recycling (rozlíšenie - racemizácia - recyklácia), aby sa nežiaduci l-izomér opätovne racemizoval na racemickú zmes 50:50. Tento proces sa vykonáva s použitím malého množstva radikálového iniciátora, ako je AIBN, a zdroja tiylových radikálov (t. j. metyltioglykolátu). Týmto spôsobom možno zvýšiť výťažky z teoretických 50 % na viac ako 90 % niekoľkonásobným opakovaním procesu. Doteraz som nenašiel žiadny rozumný postup.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Ktorú dibenzoylvinnú kyselinu používate na delenie cas? Je to kvapalná časť alebo kryštalická časť? Môžete to podrobne vysvetliť? Súhlasím s touto metódou. Myslím, že je lepšia ako kyselina vínna. Ďakujem.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Áno, kyselina o,o-dibenzoyl-d-vinná je jediná, ktorá je v literatúre uvedená ako funkčná na chirálne rozlíšenie metánu bežným postupom. Vyhľadajte "dutch resolution" (holandské rozlíšenie), aby ste získali opis, ako sa to robí. Obyčajná kyselina vínna nevykazuje žiadnu separáciu. Proces, ktorý má fungovať na základe rozdielov v rozpustnosti, funguje na úplne inom princípe a môže fungovať, ale nemusí. Ja to neviem.
Z dlhodobého hľadiska bude každá chirálna syntéza prínosnejšia, o tom niet pochýb.
Každý, kto plánuje použiť AIBN, by sa mal veľmi dobre informovať o tom, ako s touto látkou zaobchádzať, je to dosť nepríjemné.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Toto je to, čo potrebujete vedieť....

Optické rozlíšenie N-metylamfetamínu prostredníctvom tvorby diastereoizomérnych solí s kyselinou 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoylvínnou
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI A ELEMÉR FOGASSY
Katedra organickej chemickej technológie, Technická univerzita v Budapešti, Budapešť, Maďarsko
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Holandské rozlíšenie a mnoho ďalších vecí týkajúcich sa toho všetkého dobre vysvetľuje:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Rozlíšenie racemátov kryštalizáciou
Aditíva a attrícia
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 352
Top