Syntézy 2C-fenyletylamínov

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Momentálne som uprostred syntézy 2c-b a narazil som na smernicu, ktorá hovorí

"Do 250 ml RB banky bolo naplnených 16,6 g 2,5-dimetoxybenzaldehydu,
1,6 g NaOAc a 50 ml nitrometánu. Refluxovaním počas 4 h sa po rekryštalizácii získalo 14,4 g príslušného nitrostyrénu [1].
K roztoku 4,0 g borohydridu sodného v 100 ml izopropanolu sa pridalo 5,0 g 2,5-dimetoxylfenyl-2-nitroeténu. Tým sa získalo 4,2 g žltého oleja
po rozklade prebytočného borohydridu a následnom obvyklom spracovaní (B).
2,5-dimetoxyfenyl-2-nitroetán sa rozpustil v 100 ml izopropanolu s 8 molárnymi ekvivalentmi Zn a 3,5 molárnymi ekvivalentmi HOAc (vzhľadom na množstvo Zn). Získalo sa 2,0 g 2,5-dimetoxyfenyletylamínu ako slabo žltý olej (C).

Potrebujem pomoc s vetou, ktorú som podčiarkol. Čo to presne znamená. Predtým, ako som začal, som to chápal tak, že olej sa premyje kyselinou octovou a oddelí cez separačný lievik. Teraz, keď som v polovici syntézy, si už nie som taká istá. Bol by som vďačný za akúkoľvek pomoc, ktorú by som v tejto veci mohol od kohokoľvek dostať.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
zvyčajne sa prebytočný borohydrid rozloží kyselinou a soli sa odfiltrujú.

Trápi ma, prečo sa pri Henryho kondenzácii používa octan sodný, a nerozumiem, prečo najprv obnovíte dvojitú väzbu a potom samostatne obnovíte nitroskupinu. Styrény sa redukujú na zinku v kyseline chlorovodíkovej (dvojitá väzba a nitroskupina), pri nitropropénoch to nefunguje.

alebo môžete použiť borohydrid sodný s medeným katalyzátorom
 
Last edited:
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Ahoj w2x3f5, ďakujem za odpoveď. Bola to jedna z tých vecí, o ktorých som sa potreboval uistiť. A oceňujem záujem. Nie som si istý, čo presne myslíš pod pojmom "obnovenie dvojitej väzby a nitro zvlášť". NaBH4 redukuje dvojitú väzbu a potom zinok v kyseline octovej redukuje nitroskupinu. Možno keďže je to rozdiel, preto nedochádza k obnoveniu žiadnej dvojitej väzby, t. j. k oxidácii. Veľmi sa snažím pripojiť súbor, ale nedarí sa mi to. Ak máte účet wickr alebo proton mail, môžem vám to takto poslať. Môžem vám tiež dať vedieť, ako to dopadlo. Mám aj iné work upy, ale chcel som vyskúšať tento, pretože teoreticky dáva len asi 2 gramy konečného produktu a myslel som si, že by bolo zaujímavé, keby to fungovalo. Uvedomujem si, že nepoužívam LAH a je to zámerné. Rukopis začína anízovým olejom, s ktorým som začal ja. Najťažšou chemikáliou, ktorú bolo potrebné pre túto časť práce pripraviť, bol dichróman draselný. Musel som si ho objednať z Číny. Nie je to lacná a veľmi nebezpečná vec. Dajte mi vedieť, ak máte záujem
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Styrén možno redukovať zinkom a kyselinou chlorovodíkovou v jednej reakcii. táto reakcia funguje len pre styrény.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Otázka pre vás, pane, keďže sa zdá, že viete viac ako ja a ste mi nápomocný. Mám aj paládium na uhlíku %10. Predpokladám, že aj toto by mohla byť rozumná cesta, ale niekedy mám problémy, keď predpokladám. Namiesto zinku a hcl.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Taktiež nepoznám tento konkrétny syntetický materiál, ale videl som, že K2CrO4 sa predáva na populárnej webovej stránke o domácich vedách. Nie som si istý, či je to to, čo hľadáte.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Odkiaľ ste zakúpili 2,5-dimetoxybenzaldehyd?
 
View previous replies…

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Hej, C. M., to som neurobil. Začal som s anízovým olejom. Prečítajte si moju odpoveď vyššie. Ak chceš, môžem ti niečo poslať aj cez proton mail alebo akúkoľvek inú platformu anon
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Žiadny žartovník. Anízový olej(anetol) na anizaldehyd na o-formálny-4-metoxyfenol na 4-metoxyfenol na 2-hydroxy-5-metoxybenzaldehyd na 2,5-metoxybenzaldehyd . Ako som už spomínal, zdá sa, že nemôžem pripojiť súbory, ale ak máte účet na protonmaile, môžem vám ich poslať. Možno je to tu, čo ja viem. Ja som to odtiaľto nezískal. Je to z holandskej výskumnej správy.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
ale myslíte si, že je výhodné robiť všetky tie kroky?" Neviem, či vyrábate 2-CB pre zábavu, alebo aby ste ho ďalej predávali.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Je to výhodné? Hádam závisí od vašej def zisku. Čo je najdôležitejšie? Skúsenosti. Robiť chyby a učiť sa. Tieto veci si vyžadujú veľa všetkého. Peniaze. Znalosti. Skúsenosti. Čas. Energia. Je to pre mňa takmer vždy zábava. Možno jedného dňa zisk. Ale je to ako si povedal...kde môžeš získať 2,5 bnzldyd? Niekto to musí urobiť, že to nie je korporátne. Nevydelávam toľko, aby som to predal rn, ale možno raz. Po pár rokoch robenia ti môžem povedať, že ak to robíš výlučne pre zisk, skonči hneď a ušetri si čas a peniaze. Chýba mi pár kreditov do bakalárskeho titulu z biochémie a sotva som sa poškriabal po povrchu týchto vecí.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Je mi to ľúto, človeče. Až teraz som si prečítal niektoré vaše príspevky vyššie. Nie som si istý, čo tu robíte, ak nemáte o chémii ani potuchy. Neviete, koľko 2-cb získate zo 100 g beta-nitrostyrénu? Je to takmer vždy na konci akéhokoľvek spracovania, ktoré sledujete. Existuje viac ako jeden spôsob, ako získať konečný produkt 2c-b. Žiadny z nich nie je jednoduchý ani by ho nemal robiť niekto, kto "nemá o chémii ani potuchy". Začnite s metamfetamínom. Rozhodnite sa, či je to niečo, čo si myslíte, že dokážete alebo dokonca chcete robiť. Potom pokračujte ďalej. Nemám predstavu o chémii. Páni, chlapík.
 

chemistry.mob

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 12, 2023
Messages
80
Reaction score
34
Points
18
Spýtal som sa profesora organickej chémie, či niekto, kto nemá predstavu o chémii, môže postupovať podľa receptu na chemickú syntézu, a on povedal, že áno, preto som sa pripojil k tomuto fóru, som stratený, neviem, s akou syntézou začať, a robím to Pre zisk, môžem investovať čas a peniaze, aby som sa naučil, mojím cieľom je vyrábať vo veľkom meradle a predávať veľkoobchodne, ale vidím, že toto odvetvie je veľmi ťažké, nielen robiť chemickú syntézu, ale aj získať potrebné chemické činidlá a prekurzory, Akékoľvek odporúčania, akú syntézu robiť? ďakujem!!!
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Wut. Ak to robíte výlučne pre zisk, prečo by ste sa vôbec mali zaoberať sériou 2c... Nie návykové, výklenkové drogy. Lepší zisk budete mať, ak budete pestovať trávu.
 

Sonnettales

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 28, 2022
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
Má niekto dobrého dodávateľa nitrometánu v USA, ktorý sa nehlási? Získaval som ho z pretekárskeho paliva, ale začína to byť únavné. Všetci dodávatelia v sekcii inzerátov, s ktorými som bol v kontakte, sú mimo USA.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Našiel som jeden, ktorý predáva množstvo rôznych palív a tvrdí, že má 100 % NitroM. Ešte som si ho neobjednal a zdá sa, že je polo legitímny. Ale kto vie. Hádam len jeden spôsob, ako to zistiť.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mám pochybnosti nad posledným krokom syntézy 2CB. Píše sa tam: "Reakčná zmes sa nechala vrátiť na izbovú teplotu, prefiltrovala sa a tuhé látky sa šetrne premyli studenou kyselinou octovou." Pokiaľ viem, kyselina octová sa stáva tuhou pri teplote 16-17 C, tak čo presne znamená studená kyselina octová?
Ďakujem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj. predpokladám, že studená kyselina znamená izbovú teplotu, pretože je tam vysvetlenie, že pri reakcii sa uvoľňuje teplo.
 
View previous replies…

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Chápem, že zostávajúci elementárny bróm sa z výrobku vyparí do vzduchu, rovnako ako každé rozpúšťadlo, takže časom nezostane žiadne primerané množstvo. Výroba HCL bez sušenia HBr - veľa šťastia, aby ste získali čistejší produkt, pretože sa možno budete musieť vysporiadať so soľami brómu v roztoku brómu/GAA a so samotným brómom.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Nevidím žiadny problém vytĺcť zvyšky brómu tiosíranom, potom priviesť ph do alkalického prostredia a olej zachytiť rozpúšťadlom.
 
Top