Najjednoduchšia syntéza metamfetamínu z amfetamínu

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
V58yjrZIsF

Úvod

Existuje mnoho postupov na výrobu N-metyl-amfetamínov (metamfetamínov) z rôznych východiskových materiálov, ako je fenyl-2-propanón (P2P), fenylacetaldehyd alebo efedrín, ale čo ak už máte amfetamín a chceli by ste pridať metylovú skupinu k aminoskupine? Ak by ste na konverziu použili prvú reakciu, ktorá vám napadne, alkylovať amfetamín metyljodidom alebo dimetylsulfátom, boli by ste sklamaní, pretože by ste dostali zmes produktov, z ktorých najdôležitejší je N, N-dimetyl-amfetamín (s veľmi nízkou aktivitou), keďže po metylácii amfetamínu na metamfetamín je molekula oveľa náchylnejšia na ďalšiu alkyláciu, a tak sa dimetyl-amfetamín tvorí oveľa rýchlejšie, ako sa zvyšný amfetamín alkyluje na metamfetamín. V reakčnej zmesi by ste vlastne našli nezreagovaný amfetamín, N-metylamfetamín, N, N-dimetyl-amfetamín a dokonca aj časť kvartérnej N, N, N-trimetylamfetamóniovej soli.

Aby sa to nestalo, musíme sa zvyčajne uchýliť k nepriamym metódam zavedenia metylovej skupiny. Jedným zo spôsobov je reakcia amfetamínu s formaldehydom (buď ako vodný roztok, alebo ako paraformaldehyd), čím sa získa formaldehydový imín amfetamínu, ktorý sa potom môže redukovať na N-metylamfetamín pomocou niekoľkých rôznych redukčných činidiel, napríklad Al/Hg alebo Pt/H₂.

V tejto téme som opísal najjednoduchšiu syntézu metamfetamínu (4) z amfetamínovej soli cez imín (3) pomocou redukcie Al/Hg
.

Zariadenie a sklo:
  • 5 l banka s okrúhlym dnom;
  • spätný chladič;
  • 1 L oddeľovací lievik;
  • laboratórny teplomer (0 °C až 100 °C);
  • Plynová aparatúra naHCl;
  • Varné triesky;
  • odmerné valce 100 a 500 ml;
  • Zdroj vákua;
  • 2000 ml x1; 250 ml x3; 500 ml x3; 100 x2 kadičky;
  • Sklenená tyčinka a špachtľa;
  • Laboratórne váhy (vhodné 0,01 - 500 g);
  • Buchnerova banka (2 l) a lievik (alebo malý Schottov filter);
  • Stojan na retortu a svorka na upevnenie prístroja;
  • Kúpeľ s ľadovou vodou;
  • Sklenená tyčinka;
  • Rotačná odparka (voliteľná);
  • Indikátorový papier pH;
  • 1 l Erlenmeyerova banka.

Reagencie.

  • 1 mol amfetamínovej soli;
  • ~1 L 20% vodný roztok hydroxidu sodného (NaOH);
  • ~700 ml DCM alebo petroléteru;
  • 1 mol (81 ml 37 % alebo 75 ml 40 %) vodného formaldehydu (CH2O);
  • 350 ml EtOH (etanol 96-98 %);
  • ~ 70 g Al fólie;
  • 1,62 g dusičnanu ortuťnatého (II) (Hg(NO3)2);
  • ~500 ml 20 % aq roztoku kyseliny chlorovodíkovej (HCl);
  • ~200 g bezvodého síranu sodného alebo horečnatého (Na2SO4 alebo MgSO4).

Postup

J417eyKxt9

  1. Musíte získať 1 mol bezamfetamínovej (1 ) bázy pridaním soli vašej amfetamínovej soli (síran alebo fosforečnan) do 20 % vodného roztoku NaOH na pH 12. Miešajte 15 min a extrahujte bezamfetamínovú bázu pomocou DCM alebo petroléteru 3 x 75 ml.
  2. Pripravte Al amalgám. Na výrobu amalgámu musíte použiť približne ~ 70 g Al fólie a 1,62 g dusičnanu ortuťnatého (II) (Hg(NO3)2), ako je opísané v nasledujúcej téme.
  3. Do 5 l banky s okrúhlym dnom so spätným chladičom sa naleje zmes 1 molu amfetamínovej frebazy (136 g) a 1 molu vodného formaldehydu (2) (81 ml 37 % alebo 75 ml 40 %) v 350 ml EtOH (etanolu) a prebytok hliníkového amalgámu, ktorý bol pripravený vopred.
  4. Imín (3 ) sa redukuje približne dve hodiny, aby sa udržala reakčná teplota pod ~ 50 - 60 °C. Ak sa reakcia stane príliš prudkou, musí sa použiť chladenie.
  5. Kreakčnej hmote sa pridá 1 l ochladenej destilovanej vody, pevné častice hydroxidu hlinitého sa odfiltrujú.
  6. Celá reakčná hmota sa upraví 20 % HCl na pH 3 a extrahuje sa DCM alebo petroléterom 3 x 75 ml. Extrakty DCM sa spoja. Vzniknutá vrstva vody z filtrácie sa alkalizuje 20 % aq NaOH na pH 12 a extrahuje sa DCM alebo petroléterom 3 x 75 ml. Organické vrstvy s metamfetamínom (4) sa spoja (z prvej a druhej extrakcie alkalizovanej vodnej vrstvy), vysušia sa nad bezvodým Na2SO4 alebo MgSO4 a skoncentrujú sa vo vákuu.
  7. Príprava metamfetamínhydrochloridu sa vykonáva prebublávaním suchého plynu HCl cez organickú vrstvu (DCM s metamfetamínom). Zrazenina metamfetamínhydrochloridu sa odfiltruje odsávacou filtráciou, vysuší sa. Ľadový metamfetamín si môžete vypestovať aj nasledujúcimi metódami.
 
Last edited:

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, plánuješ pridať nejaké obrázky tejto syntézy? Aký je obvyklý výťažok?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Je to tiež stereotypné? Získa sa D-metamfetamín, ak sa vychádza z D-amfetamínu?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
V pôvodnom článku je ródium opísané ako stereošpecifické:
"70 g d-amfetamínu v alkohole s hliníkom a 1 mol formaldehydu dalo d-metamfetamín, ktorý sa premenil na fosfátovú soľ. Z 1-fenyl-2-aminopropanolu sa podobne získal efedrín."
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. Nie, teraz to neplánujem robiť. Neviem to presne povedať.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Neviem, čo sa pokazilo, ale stratil som takmer 20 g čistého amfetamínu, skúšal som ho neutralizovať NaOH a extrahovať petroléterom, po odparení nezostalo nič, skúšal som to znova s DCM, po odparení opäť nezostalo nič, chlapci, skúšal niekto túto metódu, ak sa niekto chystá skúsiť, použite malé množstvo.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 gramov je veľa, myslím, že potrebujete viac praxe, ale nestrácajte ďalších 20 gramov, môžete začať 1gramovou stupnicou
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Skúšala som to s ním 4-5 krát, takže som stratila celkovo 20 gm.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Máte na mysli prvý krok syntézy?

ak sa vám nedarí s premenou amfetamínovej soli na voľnú bázu, musíte sa naučiť základné chemické zručnosti. skúste učebnicu organickej chémie, ako aj praktickú/experimentálnu príručku organickej chémie.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Použili ste hlboké vákuum? Ste si istí, že to bola amfetamínová soľ? Čo presne ste robili, môžete opísať svoj postup?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, čo robíš s rozpúšťadlom (petroléterom) po extrakcii voľnej bázy? Odparujete ho, kým ho nie je veľmi malé množstvo, a potom pridáte EtOH? Môže sa použiť aj IPA? (Len preto, že EtOH sa môže ťažko vysušiť - alebo sa v tejto fáze nevyžaduje suchosť?)

Keď sa organická vrstva obsahujúca metamfetamín spojí a potom sa zahustí vo vákuu - zahrieva sa aj rozpúšťadlo alebo sa len pridá vákuum. Aká je výhoda tohto postupu oproti šetrnému odparovaniu zahrievaním organickej vrstvy?

Ospravedlňujem sa za toľko otázok, ale toto je naozaj skvelá cesta a chcel by som ju vyskúšať hneď, ako budem mať čas, takže by bolo skvelé objasniť všetky detaily, aby to išlo relatívne hladko. Vždy vám veľmi pekne ďakujem za to, že ste sa o to podelili.

Ak som správne pochopil, čo ste napísali, BongMan, vodný roztok amfetamínu ste neutralizovali pomocou NaOH. V skutočnosti musíte zvýšiť Ph na približne 12-13, a keď sa dosiahne správne Ph, na vrchole vášho vodného roztoku bude vrstva voľnej bázy. Keď sa táto zreteľná vrstva objaví, ste pripravení na extrakciu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj, Diogenes =)
Musíte získať voľný základný olej amfetamínu. Má iný vzhľad.
možno
Pridáte vodný formaldehyd, na pridanie do vodného roztoku nepotrebujete absolútny EtOH, to je jasné.

Voľná báza metamfetamínu sa môže pri zahrievaní čiastočne oxidovať vzdušným oxidantom a stratíte výťažok. Zlatým štandardom je vákuová destilácia.
Nemáte za čo! Podeľte sa s nami o svoje výsledky, prosím. Veľa šťastia!;)
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
rozpustím amfetamín sulfát v 20 % NaOH a miešam 15 minút , extrahujem MDC X 3 krát , roztok dám na odparenie, to som presne urobil. a áno, urobil som markízov test na konformitu amfetamínu a bol 100 % amfi.
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
.... oops neskontrolovala som pH myslela som, že už mám okolo 12-13 ako zvyčajne NaOH pH a nečakala som na oddelenie vrstvy..........podeľte sa o svoje výsledky, ak sa chystáte skúsiť .
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Môžeme tento proces amfi na metamfetamín vykonať pred jeho premenou na sulfát počas syntézy amfetamínu ....?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Áno, túto reakciu môžete uskutočniť s amfibázou bez amfibázy (fázy 3-7).
Musíte pridať 20% roztok NaOH do vodného roztoku síranu amfového na hodnotu 12-13 pH. Potom to premiešajte a 3-krát extrahujte DCM (nie MDC).
Ako ste to odparili?
 
Last edited by a moderator:

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
v horúcom vzduchu ..
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Amfetamín sa nedá odparovať horúcim vzduchom
 

primitiveintelectual

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 12, 2022
Messages
88
Reaction score
91
Points
18
k tejto reakcii by stačila 4l banka s okrúhlym dnom ?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Stačí zmenšiť rozsah, ale pravdepodobne áno
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ahoj chlapci;
@G.Patton, @Dragovich, a spol.

nerozumiem tomuto kroku..


je to vákuová filtrácia alebo vákuová destilácia (ak toto, tak pri koľkých teplotách C°?)
žiadne videá k tomuto kroku?

a.. tento výsledok je ... ? bledožltý metamfetamín (tekutý? prášok?) ten, ktorý používate na ľad?

sory for noob time
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Priložil som všeobecnú schému pre vákuovú destiláciu, alebo ak chceš riešenie všetko v jednom, môžeš si zaobstarať krátku dráhovú hlavicu, ako je priložená. budeš potrebovať aj vákuové čerpadlo, tie mini z aliexpressu to zvládnu, alebo si môžeš dopriať poriadne ORR zaobstaraj si vodné čerpadlo a naozaj silnú akváriovú pumpu, do ktorej to zapojíš. pravdepodobne budeš potrebovať aj chladovú pascu, myslím, že patton má o tom vlákno.
Alebo rotovap, je to najpohodlnejšie.
 

Attachments

  • hkYzIaKdnm.png
    hkYzIaKdnm.png
    104.8 KB · Views: 496
  • LGTiBljUMF.jpg
    LGTiBljUMF.jpg
    17.6 KB · Views: 497

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Ospravedlňujem sa, ale nikdy predtým som to nerobil, takže... som trochu stratený

môžem túto zostavu použiť napríklad?
TKmwOq7GlR


Takže... vložím "organické vrstvy s metamfetamínom (4) kombinované" (a môj MgSO4? alebo v 500ml...?) do 2000ml balóna ... a.. dám koľko temp ? všetok destilát sa zachová?
 
Top