Najjednoduchšia syntéza metamfetamínu z amfetamínu

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Domnievam sa, že jeden z nakreslených medziproduktov na tejto syntéze (a z pôvodného článku o ródiu) je nesprávny.

(3), znázornenie amfetamín-formaldehydového imínového medziproduktu má rovnakú štruktúru ako fenylacetón-metylamínový imín, ktorý možno vidieť na inom mieste

nezdá sa mi to správne z dvoch dôvodov: po prvé, nakreslením štandardného mechanizmu vzniku imínu na substráte vzniká imín, v ktorom je dvojitá väzba medzi N a rádoby metylovou skupinou na metamfetamíne, a NIE medzi N a alfa-uhlíkmi ako v uvedenej štruktúre. a zamyslite sa: dvojitá väzba vzniká, keď osamelý pár amínu odkopne vodu vytvorenú na formaldehydovom kyslíku ako odchádzajúcu skupinu, čo sa musí uskutočniť na strane formaldehydu (rádoby metylovej skupiny)

po druhé, syntéza sa uvádza ako stereošpecifická na základe východiskového substrátu. to znamená, že redukciou d-amf sa získa d-meth a to isté pre l-izomér. štruktúra, ako je znázornená (3), nemá žiadne chirálne centrá a jej redukcia je ekvivalentná štandardnej reduktívnej aminácii fenylacetónu, pri ktorej vzniká racemický produkt. navrhovaná štruktúra, ktorú som uviedol pre medziprodukt, má chirálne centrum, ktoré by bolo rovnaké ako u východiskového materiálu, a preto zodpovedá pozorovanej stereošpecificite reakcie.

ak mám pravdu, vyjasnilo by to otázky týkajúce sa stereošpecificity reakcie, ktoré boli uvedené skôr vo vlákne. ak som niekde urobil chybu, ospravedlňujem sa, ale zaujímalo ma, prečo redukcia nechirálneho (3) vedie k neracemickej zmesi produktov, keď sa použije neracemický východiskový materiál amfetamín.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. po prvé, uhlík a má väčšiu elektrónovú hustotu ako metyl uhlík. Typický mechanizmus vedie k takémuto medziproduktu (skrytý pod vodoznakom Breaking Bad, sry):
MEbZ1GwD3P

Po druhé, máte nejaké spoľahlivé údaje o stereo špecifickom výsledku tejto syntézy?
 
View previous replies…

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
ródium je chyba, dvojitá väzba tam nie je, pozri príklad s benzaldehydom nižšie
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
ródium je chyba, dvojitá väzba tam nie je, pozri príklad s benzaldehydom nižšie
 

ruen

Don't buy from me
Member
Language
🇨🇿
Joined
Jul 23, 2024
Messages
11
Reaction score
6
Points
3
Zdravím chemikov, kuchárov, príslušníkov orgánov činných v trestnom konaní a všetkých ostatných ľudí so záujmom o tajnú syntézu drog,
Podarilo sa niekomu úspešne dokončiť túto monometyláciu a mohol by sa podeliť o svoje tipy a výťažky?
Ja som sa o to pokúšal niekoľkokrát, ale nikdy úspešne. Naposledy som to skúšal tak, že som vzal surovú amfetamínovú freebázu zo syntézy, pridal som obrovský prebytok aq roztoku paraformaldehydu a molárne množstvo nabh4, potom som to dal na niekoľko hodín miešať. Monometylácia cez nabh4 nie je popísaná medzi viacerými spôsobmi na Erowide, ale po preštudovaní monometylácií vo vedeckej literatúre som prišiel na to, že by to malo fungovať a jednoducho som to skúsil. Výsledok bol samozrejme neúspešný, nepodarilo sa mi monometylovať amfetamín na metamfetamín
Po okyslení mi zostala zmes bielych kryštalických pevných látok, väčšinou nerozpustných v izopropylalkohole. Predpokladám, že to bol buď prebytočný paraformaldehyd, nezreagovaný amfetamín, alebo medziprodukt (tlc nebol vykonaný, takže to nemôžem potvrdiť). Napriek tomu bolo malé množstvo rozpustné v alkohole a po rekryštalizácii a vložení do fajky môjho kamaráta (lol im nie zničiť moje vlastné) BEHOLD! Je to ona! Kráľovná všetkých stimulantov!
Záver môjho experimentu je nasledovný:
1/ 10 g surovej amfibázy a ďalšie chemikálie sa stratili
2/ približne jeden hit racemického metamfetamínu z fajky
Má niekto tipy na môj ďalší pokus alebo pripomienky k môjmu drahocennému?
Moje nápady sú: Prebytok nabh4? Menej paraformaldehydu? Teplo? Viac času? Najskôr vyčistiť surovú amfobázu? Alebo to možno išlo dobre, ale výťažky sú na hovno? Tiež by som chcel vyskúšať jednu z metód presne podľa opisu na Erowide.

Teším sa na vaše postrehy!
 

gnbarsh3463_11

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 11, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Prečo ste použili paraformaldehyd? IMO bol hydrolyzovaný a okamžite redukovaný pomocou NaBH4. Alebo NaBH4 bol hydrolyzovaný vo vodnom roztoku skôr, ako mal šancu redukovať čokoľvek iné ako vodík.
Skúste predtým vytvoriť imín z roztoku formaldehydu (nie paraformaldehydu) a amf. freebázy v alkoholovom roztoku, aspoň na niekoľko hodín, a až potom ho redukovať? Alebo skúste použiť triacetoxyborohydrid vytvorený in situ na redukciu imínu? Nájdite si na internete nejaké prípravné metódy, kde sa Na(AcO)3BH používa na selektívnu redukciu imínov, aby ste lepšie pochopili, čo robiť.
Vytvára amf a formaldehyd nejaké polyméry podobné "fenolformaldehydovým živiciam"? Ak nie, potom by táto reakcia mala byť celkom jednoduchá - myslím si.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
NaBH4 reaguje s vodou, predpokladám, že to je dôvod vášho neúspechu. Skúste to s Al/Hg.
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ohh 😯 😯 😮 😮 😮 😯 😯 😮 😯 Rozmýšľal som nad tým, a potom, čo som si pomyslel nahh to je blbosť, ale ty si tu zverejnil presný opis receptu! Wow 😳
Úcta patrí tebe!
A rešpekt aj za ďalšie veci, ktoré si tu už zverejnil
 
Top