Najjednoduchšia syntéza metamfetamínu z amfetamínu

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Neviem, čo sa pokazilo, ale stratil som takmer 20 g čistého amfetamínu, skúšal som ho neutralizovať NaOH a extrahovať petroléterom, po odparení nezostalo nič, skúšal som to znova s DCM, po odparení opäť nezostalo nič, chlapci, skúšal niekto túto metódu, ak sa niekto chystá skúsiť, použite malé množstvo.
 

metux

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 9, 2023
Messages
111
Reaction score
41
Points
28
20 gramov je veľa, myslím, že potrebujete viac praxe, ale nestrácajte ďalších 20 gramov, môžete začať 1gramovou stupnicou
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
Skúšala som to s ním 4-5 krát, takže som stratila celkovo 20 gm.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3

Nerozumiem kroku 6 pri acidobázickej extrakcii. Máme urobiť zásaditý roztok a extrahovať, ale najprv pridať kyselinu. Prečo mám požiadať odborníka, aby mi tento krok vysvetlil?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, vo verejnom príspevku používajte jazyk Eng, prosím.
Za účelom extrakcie metamfetamínu.
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Prepáčte, pane, mýlim sa pri uverejňovaní správy? Nechcel som otravovať, ale chcel som sa podeliť o svoj hlas s odborníkom, aby pochopil zmysel extrakcie z tejto syntézy
 

Raxd

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 17, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Môže sa rovnaký princíp použiť pre MDMA z voľnej bázy MDA ? Ak je roztok formaldehydu na báze vody,bol by to problém ? A ak áno , pridanie väčšieho množstva bezvodého EtOH by vyriešilo nerovnováhu obsahu vody ?
 

Wael

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 8, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Dobrý deň, myslím si, že voda nemá vplyv na reakciu. Dôležité je, aby formaldehyd bol vysoko čistý a jeho koncentrácia bola 40 % alebo 37 %.
 

Mr Gonzo

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 13, 2023
Messages
75
Reaction score
30
Points
18
So zámenou amalgámu za LAH, na stránke Erowid, ktorá je prepojená s týmto vláknom. Technika 3 je podľa mňa Shulginova, s použitím kyseliny mravčej a LAH v THF na MDA na MDMA.
Môže sa namiesto MDA použiť D-amph na výrobu produktu D-meth, pričom sa použije postup s kyselinou mravčou?
 

oneimone

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2023
Messages
14
Reaction score
8
Points
3
Raneyho nikel sa môže použiť namiesto amalgámu al/hg? vždy problém so skurvenou ortuťou
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Bolo by tiež možné metylovať imín, ktorý vzniká z p2p a amoniaku s ch3cl, aby sa získal metamfetamín?
C8LRl0bMiZ
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ktorý imín neexistuje, 1. alebo 2., pretože som čítal o reduktívnej aminácii/alkylácii na erowide a tam sa uvádzajú tieto imíny?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Povedal som o prvom z nich. Táto téma o ďalšej syntéze. Vytvorte novú tému, ak chcete diskutovať o tejto problematike.
 

Germanium

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Sep 20, 2022
Messages
23
Reaction score
4
Points
3
Môže sa rovnaký princíp použiť pre 6MAPB/5MAPB z 6APB/5APB ?
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
@G.Patton Domnievam sa, že jeden z nakreslených medziproduktov na tejto syntéze (a z pôvodného článku o ródiu) je nesprávny.

(3), znázornenie amfetamín-formaldehydového imínového medziproduktu má rovnakú štruktúru ako fenylacetón-metylamínový imín, ktorý možno vidieť na inom mieste

nezdá sa mi to správne z dvoch dôvodov: po prvé, nakreslením štandardného mechanizmu vzniku imínu na substráte vzniká imín, v ktorom je dvojitá väzba medzi N a rádoby metylovou skupinou na metamfetamíne, a NIE medzi N a alfa-uhlíkmi ako v uvedenej štruktúre. a zamyslite sa: dvojitá väzba vzniká, keď osamelý pár amínu odkopne vodu vytvorenú na formaldehydovom kyslíku ako odchádzajúcu skupinu, čo sa musí uskutočniť na strane formaldehydu (rádoby metylovej skupiny)

po druhé, syntéza sa uvádza ako stereošpecifická na základe východiskového substrátu. to znamená, že redukciou d-amf sa získa d-meth a to isté pre l-izomér. štruktúra, ako je znázornená (3), nemá žiadne chirálne centrá a jej redukcia je ekvivalentná štandardnej reduktívnej aminácii fenylacetónu, pri ktorej vzniká racemický produkt. navrhovaná štruktúra, ktorú som uviedol pre medziprodukt, má chirálne centrum, ktoré by bolo rovnaké ako u východiskového materiálu, a preto zodpovedá pozorovanej stereošpecificite reakcie.

ak mám pravdu, vyjasnilo by to otázky týkajúce sa stereošpecificity reakcie, ktoré boli uvedené skôr vo vlákne. ak som niekde urobil chybu, ospravedlňujem sa, ale zaujímalo ma, prečo redukcia nechirálneho (3) vedie k neracemickej zmesi produktov, keď sa použije neracemický východiskový materiál amfetamín.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň. po prvé, uhlík a má väčšiu elektrónovú hustotu ako metyl uhlík. Typický mechanizmus vedie k takémuto medziproduktu (skrytý pod vodoznakom Breaking Bad, sry):
MEbZ1GwD3P

Po druhé, máte nejaké spoľahlivé údaje o stereo špecifickom výsledku tejto syntézy?
 
View previous replies…

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Ako ste povedali, kvôli logu na obrázku nevidím konečný produkt mechanizmu, ale zo schémy mechanizmu to vyzerá, že dvojitá väzba vzniká medzi N a uhlíkom C1. Ak je môj odhad o obrázku správny, potom obrázok, ktorý ste uviedli, podporuje moju hypotézu, že pri reakcii medzi amfetamínom a formaldehydom má imínový medziprodukt dvojitú väzbu medzi N a metylovým uhlíkom a NIE medzi N a alfa uhlíkom.

Ak je na fotografii mechanizmu, ktorú ste uviedli, pod oklúznym logom zobrazené niečo iné, pošlite mi, prosím, odkaz, kde môžem vidieť schému bez loga, pretože by som ju rád videl, zdá sa však, že podporuje to, čo som povedal predtým.

Moje mechanistické znalosti však nie sú na najvyššej úrovni a určite im chýbajú odborné znalosti. Máte nejakú predstavu o tom, ako môže uvedený mechanizmus vytvoriť dvojitú väzbu medzi N a alfa uhlíkom, vzhľadom na to, že O, ktorý tvorí odchádzajúcu skupinu H2O, je pripojený k uhlíku C1 formaldehydu zo schémy mechanizmu?

Pokiaľ ide o "spoľahlivé údaje" o stereošpecificite, nemám žiadne iné, než že pôvodný článok Rhodium tvrdí, že syntéza je stereošpecifická, ako uviedol iný člen na začiatku vlákna na prvej strane odpovedí, tu: https://www.erowid.org/archive/rhodium/chemistry/amphetamine.methylation.html

V uvedenom článku sa uvádza, že tvorbou imínu s d-amfetamínom a redukciou sa získa d-metamfetamín. Vzhľadom na to, že v súčasnosti znázornená štruktúra (3) je totožná s imínom fenylacetón-metylamínu, ktorého redukciou vzniká racemický produkt, je jasné, že jedna z týchto dvoch štruktúr musí byť nesprávna, nie?

Buď je amfetamín-formaldehydový imín iný ako fenylacetón-metylamínový imín, alebo reakcia nie je stereošpecifická, ako sa uvádza v zdroji Rhodium.

Niekto s dostatočnými zdrojmi by možno mohol reakciu otestovať s rôznymi optickými zmesami amfetamínu a podať správu, ja však tieto údaje nemôžem zhromaždiť.

Ďakujem za vaše odpovede.
 

redsm

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 13, 2023
Messages
4
Reaction score
2
Points
1
Žiaľ, z obrázka stále nerozumiem, ako vzniká štruktúra (3) z reakcie amfetamínu a formaldehydu. Na vašom obrázku je zobrazený metylamín útočiaci na acetón, čo je oveľa analogickejšie k vzniku imínu fenylacetón-metylamín ako to, čo považujem za imín amfetamín-formaldehyd, hoci využívajú rovnaký mechanizmus. Nechápem, ako sa v našom prípade vytvorí dvojitá väzba s C2, keď sa musí vytvoriť s C1, aby sa odštartovala odchádzajúca skupina H2O, ktorá je spojená s C1 (uhlík formaldehydu, ktorý sa stáva uhlíkom metylovej skupiny).

Odporúčam vám, aby ste si nakreslili celý mechanizmus vzniku imínu z fenylacetón-metylamínu aj amfetamín-formaldehydu, aby ste si to mohli porovnať a presvedčiť sa o tom. Možno robím elementárnu chybu, ale keď to urobím, dostanem na papieri dva rôzne produkty. Aby boli tieto produkty identické, musí po strate odchádzajúcej skupiny H2O nasledovať nejaký krok, v ktorom sa dvojitá väzba na N posunie z C2 na alfa uhlík, ktorý nie je zastúpený v štandardnom mechanizme vzniku imínu, ale možno je to práve ten krok, ktorý mi uniká.

Dúfam, že sa zhodnete aspoň na tom, že buď je uvedená štruktúra imínu (3) nesprávna, alebo že syntéza nie je stereoselektívna.
 

NexusPrime

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 2, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
ródium je chyba, dvojitá väzba tam nie je, pozri príklad s benzaldehydom nižšie
 
Top