Videosinteza 1-fenil-2-nitropropena (P2NP) iz benzaldehida in nitroetana. Henryjeva reakcija.

tankikan

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 28, 2021
Messages
37
Reaction score
18
Points
8
Ali lahko vem, ali je nitrometan enak nitroetanu?

In ali je mogoče ta element (kot je priložena zaslonska slika) uporabiti kot n-butilamin? Če je odgovor pritrdilen, kako bi predlagali, da ravnam?
 

Attachments

  • 0h1LVI52xe.jpg
    0h1LVI52xe.jpg
    365.5 KB · Views: 1,483
Last edited:

HIGGS BOSSON

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
435
Reaction score
659
Points
93
Težave z nitroetanom v Evropi so se začele že leta 2007, nato pa so postopoma vse države uvedle omejitve za ta dragoceni reagent. In zdaj sta na voljo dve možnosti: poiskati dobavitelje v državah s šibko zakonodajo z razvito kemijsko industrijo, na primer v Bangladešu, ali samostojno sintetizirati, metodologijo za to smo predlagali.
 

Alojz

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Feb 11, 2023
Messages
19
Reaction score
5
Points
3
S čim lahko nadomestimo ali sintetiziramo nitroetan?
 

mactipo01

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 10, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni!
kaj je ipa?
in koliko metanfetamina lahko dobim s postopkom?
ty beforhand :)
 

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 20, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Izopropilalkohol, znan tudi kot 2-propan-ol
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
u lahko zamenjate za cikloheksilamin
 

Macondor

Don't buy from me
Resident
Joined
May 14, 2023
Messages
42
Reaction score
8
Points
8
Heksametilentetramin se lahko uporabi za piperon za MDP2NP?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Pozdravljeni
Nisem prepričan, ali je to pravo poglavje, vendar ali kdo ve, ali bo ta recept deloval?

Priprava fenilnitropropanola:
V primerno čašo ali erlenmajerico dajte 51 ml benzaldehida, nato 33 ml nitroetana,
takoj zatem dodajte 30 ml 30-odstotne raztopine kalijevega karbonata, vse skupaj hitro premešajte
pri sobni temperaturi 2 uri.
Morda bo potrebna hladna vodna kopel ali ledena kopel, da se reakcijska zmes ohrani pri sobni temperaturi
(sobna temperatura) ali nižja. Reakcijska zmes ne sme presegati 25 stopinj Celzija.
Po dveh urah mešanja reakcijski zmesi dodamo 200 ml dietiletra, kmalu zatem dodamo
90 ml 10-odstotne raztopine natrijevega bisulfita in 30 minut zmerno mešamo celotno reakcijsko zmes.
Nato celotno reakcijsko zmes prestavimo v separacijski lij in odstranimo spodnjo vodno
etrsko plast, etrsko plast pustimo v ločilnem lijaku in etrsko plast speremo s 3 x 75 ml
hladne vode, pri čemer vsakič odstranimo spodnjo vodno plast.
Etersko plast prenesemo v ustrezno čašo ali erlenmajerico in dodamo 15 g brezvodnega magnezija
sulfata in celotno zmes mešamo 10 minut, da se absorbira vsa voda v etru. Nato filtriramo
magnezijev sulfat.
Prefiltrirano zmes etra dajte v aparat za destilacijo in odstranite eter, ko ni več etra.
prehaja ali se zbira, pustimo, da se ostanek ohladi na sobno temperaturo, nato ta ostanek zberemo, ko se
je sestavljen iz želenega fenilnitropropanola.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nitroalken lahko reduciramo s Fe in HCl. >Tudi<
Dl24ZzwxB3
 

BongMan

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
34
Reaction score
3
Points
8
redukcijo s Fe in Hcl plazovito in ni dobro za uporabo v velikem obsegu, namesto tega je Tin(II)klorid lažji in izvedljiv tako v laboratoriju kot v velikem obsegu.
 

strong

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 23, 2024
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Zmešal sem žveplovo kislino in etanol, nato nisem uporabil kalcijevega karbonata, dodal sem le natrijev karbonat in naredil natrijev etilsulfat, nato sem s segrevanjem natrijevega etilsulfata in natrijevega nitrita naredil nitroetan.

Ali bo ta metoda delovala za izdelavo P2NP in P2P?
 
Top