Videosinteza 1-fenil-2-nitropropena (P2NP) iz benzaldehida in nitroetana. Henryjeva reakcija.

plancklong

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jul 7, 2022
Messages
36
Reaction score
13
Points
8
To mi je uspelo dobiti na ebayu:
XrcI8OeL7Q


Klikni tukaj.
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
ive ordered that and the tip blender he sells, it comy from a chemical manufacture called eurchem spelled exactly like that.it is high quality,
 

HairyPoppins

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 27, 2022
Messages
50
Reaction score
26
Points
18
Težava je v tem delu! to pomeni, da je vaš naslov lahko ogrožen! Bodite previdni

certificiranje transportne embalaže
standardizacija
Opomba
:
:
:
:
:
:


v skladu z vladnimi pravili o prevozu ( IATA, ADR, ECHA-REACH )
posebno za prevoz kemikalij
C.O.A., MSDS, GMP, API, USP, EUP, ECHA-REACH, ORIGIN itd. *
*(izvirniki bodo dostavljeni z dobrim, kopije pa po potrjenem naročilu)
v skladu s pravili E.U. - Echa-Reach
cena izdelka je že znižana za manj kot -25 % v primerjavi z uradno veljavno ceno "Mednarodne borze kemičnih in farmacevtskih izdelkov", ki jo je izdal ICIS
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Kot zanimivost naj povem, da mu je uspelo tudi pri sobni temperaturi. vendar je to nekaj deset dni. Z uporabo cikloheksilamina, Vendar se ne spomnite uporabe ledvične ocetne kisline ...
 

the money

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 26, 2022
Messages
50
Reaction score
28
Points
18
Ali so ti reagenti resnični ali napačni? Želim vašo pomoč pri pridobivanju številke CAS
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Gaaaah. Tokrat mi je uspelo pokvariti reakcijo in sem rm pustil brez nadzora dve uri. Ko sem se vrnil, je bilo precej več kot 110 C, verjetno že nekaj časa, in temno rdečkasto rjava, z zelo izrazitim vonjem, ki ga je težko opisati. Kaj menite, ali sem to serijo zažgal? Če mi bo iz nje uspelo kaj kristalizirati, ali je to sploh vredno zaupanja?

Moram si priskrbeti grelno ploščo z boljšim nadzorom temperature.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Je vonj podoben benzaldehidu, vendar bolj oreškast?
Kakor koli že, ne bi škodilo, če bi ga poskusili kristalizirati, da vidimo, kaj bo iz njega nastalo lol
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ne, ni več vonja po benzaldehidu. Pustil sem ga stati zunaj (pod plastično folijo) v hladni zimski temperaturi, brez kristalov. To je verjetno sranje. Dammit.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Pravzaprav, prekršite to! Čez noč se je fino kristaliziral. Toda okoli rumenih kristalov je rjava kaša, ki vsekakor slabo diši.
Naredil sem še eno serijo brez kakršnih koli temperaturnih zajebancij (pravzaprav je uporaba grelne palice sous-vide popoln sistem ogrevanja za ta sintetizator! Ohranja popolno vodno kopel s kroženjem na točno določeni temperaturi, samo nasvet). Zdaj je druga serija sestavljena skoraj izključno iz trdnih, popolnih rumenih kristalov.

Toda za slabo serijo: Želim jo pravilno očistiti. Vendar je težko najti podatke o topnosti - ali bolje rečeno NETOPNOSTI - za P2NP. Spomnite me @G.Patton @William Dampier itd., ali je P2NP netopen v vodi? Očitno je popolnoma topen v metanolu in DCM. Kot je toluen? Ali ga lahko sperem z njim? Kakšen bi bil najboljši postopek čiščenja?
Mislim na ponovno kristalizacijo iz IPA.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
netopen v vodi, lahko topen v nepolarnih snoveh
 
View previous replies…

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ali imate kakšen vir? Na spletu namreč ne najdem nobenih pravih podatkov o topnosti, kar me moti.
Očitno je topen v etanolu in drugih žganih pijačah, zato se zdi, da bi bil lahko topen tudi v vodi?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Ha. Ha. Ok. No, na srečo obstajajo tudi drugi viri informacij.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tukaj je slika. Levo so kanarčkovo rumeni kristali iz popolnega temperaturnega nadzora, desno pa temneje rumeni, iz postopka, ki je kar nekaj časa potekal precej nad 110 C.

Najboljše čiščenje zdaj? Ponovna kristalizacija iz metanola ali IPA?
 

Attachments

  • lF8dcjxSik.JPG
    lF8dcjxSik.JPG
    450.6 KB · Views: 306

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Da, morda se lahko izognete izpiranju z minimalno hladno ipo ali acetonom. toda idealna je rekristalizacija v topilih, ki ste jih omenili, ali, še bolje, v etilacetatu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Izdelek se lahko rekristalizira iz heksana, metanola, etanola, izopropanola
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Zato sem se odločil za rekristalizacijo iz metanola Barvna razlika je še vedno s´ta, vendar nekoliko manjša. Vendar je težko spraviti metanol iz kristalov, saj sem se ves dan ukvarjal z vakuumskim sušenjem.

Vendar sem prešel na fazo redukcije z NaBH4, zdaj imam v hladilniku stekleničko formillamfetamina v acetonu nad MgSO4 za jutrišnje soljenje. Dobiti moram le čisto in dobro solno kislino, ki je zdaj žal nimam.
 
Top