Sinteza 5-MeO-triptamina iz melatonina

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Uvod
Sinteza 5-MeO-triptamina iz melatonina je postopek, ki je zelo zanimiv na področju organske kemije in farmakologije. 5-MeO-triptamin, ki se naravno pojavlja v nekaterih rastlinah in živalih, je pritegnil pozornost zaradi svoje potencialne terapevtske uporabe, zlasti pri zdravljenju različnih nevroloških in psiholoških motenj. Melatonin, hormon, ki je znan predvsem po svoji vlogi pri uravnavanju ciklov spanja in budnosti, je lahko dostopen predhodnik za sintezo 5-MeO-triptamina. Ta članek obravnava sintetično pot od melatonina do 5-MeO-triptamina in obravnava ključne reakcije.

Reagenti.
  • Natrijev hidroksid (NaOH) 40 g.
  • n-butanol 300 ml.
  • Melatonin (cas 73-31-4) 60 g.
  • destilirana voda 100 mL.
  • Izopropanol (IPA) ~ 300 mL.
  • klorovodikova kislina (konc. HCl 37 %) 50 mL.
  • aceton ~500 mL.
Oprema in steklovina.
CB0QWd23Y8

Postopki sinteze

1. Natrijev hidroksid (NaOH) 40 g kosmičev se doda n-butanolu 300 ml v bučko s prostornino 500 ml. Mešanica se segreje na 80 °C in 15 min magnetno meša.
2. V erlenmajerico se počasi doda melatonin, nekaj gramov v enem odmerku. Porcije melatonina se morajo pred naslednjo porcijo popolnoma raztopiti. Vseh 60 g melatonina se doda po počasnem zaporednem dodajanju ~20 min.
3. Gosta, močno obarvana reakcijska zmes se 2 uri refluksira pri ~110 °C.
4. Reakcijska zmes se po 2 urah delno strdi in postane zelo gosta. Dodamo nekaj butanola, da ponovno raztopimo suspenzijo, in raztopino mešamo še 15 min.
5. V tem trenutku se opravi TLC in preveri popolna pretvorba izhodne snovi v produkt.
6. Zunanje segrevanje se izklopi, doda se 100 ml destilirane vode. Mešanica se meša 10 min. Raztopina postane manj viskozna in izloči se plast vode.
7. Vodno plast ločimo z ločilnim lijakom. Nato se butanol doda nazaj v reakcijsko bučko in
vzpostavi se destilacija. Polovica butanola se destilira, dokler tekočina ne postane zelo gosta. Mešanico ohladimo, nastanejo kristali brez mehaminske baze.
8. Raztopini se doda 50 ml izopropanola (IPA). Bučko segrejemo, da se kristali ponovno raztopijo.
9. Klorovodikova kislina (konc. HCl 37 %) 50 mL se razredči z IPA 100 mL. Raztopina kisline se počasi dodaja zmesi mehamina v reakcijski bučki. Mešanico dobro premešamo. Kislina se dodaja, dokler
pH ne postane kisel (potrebnih je 30-40 mL konc. HCl), barva raztopine pa se spremeni v temno vijoličasto z vidno tvorbo kristalov mehamin hidroklorida.
10. Mešanico razredčimo z acetonom v 100 ml. Bučka se čez noč postavi v zamrzovalnik.
11. Kristale
naslednji dan vakuumsko filtriramo, speremo z IPA 50 mL in acetonom 3x100 mL. Izdelek se posuši in dobimo srebrno sivo, iskrivo kristalno snov 38 g.
12. Filtrat (IPA in aceton) se koncentrira, razredči z acetonom in postavi v zamrzovalnik. Sekundarni kristali se sperejo kot prej (korak 11) in posušijo do konstantne mase 7 g. Material je temnejši, ima motno rjavo barvo in je manj kristaliničen kot produkt prve filtracijske serije. Vseeno ima ta izdelek primerno čistost za uporabo v naslednjem koraku. Pridobljeni mehaminijev hidroklorid se lahko
rekristalizira v izopropanolu ali etanolu, da se odstranijo barva in stranski produkti. Skupni izkoristek 5-MeO-triptamina*HCl je 45 g (92 %).
 

Attachments

  • 0tahLwyqOD.jpg
    0tahLwyqOD.jpg
    645.8 KB · Views: 337
Last edited by a moderator:

Joker_55555

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2022
Messages
100
Reaction score
25
Points
28
Pozdravljeni, količina melatonina v tej reakciji je nekaj gramov
 

simplechemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 17, 2022
Messages
17
Reaction score
16
Points
3
700 ml butanola je bilo dodanih v rbf nastavek za povratni tok z allihovim kondenzatorjem. Dodali smo 60 g KOH in raztopino segreli na 80 °C.
Postopoma je bilo dodanih 100 g melatonina. Raztopino smo segreli na 110 C in jo pustili 3 ure. Raztopino smo preverjali vsakih 30 minut.
V nekem trenutku je raztopina postala zelo gosta in mešanje se je ustavilo. Dodan je bil butanol, da se suspenzija ponovno raztopi. Po treh urah smo raztopino odstavili s toplote in
dodali 200 ml vode in raztopino mešali 15 minut. Raztopino smo prenesli v ločevalni lij, vodno plast pa smo odstranili.
Preostali butanol je bil zgoščen in postal zelo viskozen. Dodali smo IpOH, da smo suspenzijo ponovno raztopili. Koncentrirano HCl smo dodali po kapljicah in barva raztopine se je spremenila v temno vijolično.
To zmes smo razredčili z Et2O in jo čez noč postavili v zamrzovalnik. Pridobili smo približno 92 g 5-metoksitriptamina hcl, kar je 94-odstotni izkoristek.
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3
Kako je izdelek videti? ali obstaja kakšna slika? moj izdelek je videti kot pesek, tudi po nekajkratnem pranju, kristalni pesek
 

Attachments

  • Vzs3fQ8mgF.jpg
    Vzs3fQ8mgF.jpg
    1.4 MB · Views: 629
  • JEq1xXtMT5.jpg
    JEq1xXtMT5.jpg
    1.7 MB · Views: 625

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

Žal sem pozabil citirati . moj izdelek ni izšel srebrno siv kupite iskrivo rumenkast pesek v obliki hcl , ali je videti pravilno?
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
je predhodnik ? česa ? :)
 

Bennychairman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 7, 2022
Messages
25
Reaction score
17
Points
3

za 5 meo triptamin sutff , 5 meo dmt , 5 meo mipt , 5 meo dipt in podobno , poskušam narediti 5 meo mipt s koritom reduktivne aminizacije
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
noro; to je kul
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
in to je samo predhodnik ali ga lahko uporabimo v tej obliki?
 

archae

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 25, 2022
Messages
77
Reaction score
65
Points
18
V takšni obliki ni aktiven, zato ga boste morali uporabiti za kaj drugega.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
ok; hvala
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
to je isti ali drugi je drugi prekurzor? ali rekreacijska varianta?
ni razvidno na Googlu ^^
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, videti je v redu. Ste preverili tališče?
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Ali bi terc-butanol (C4H10O) deloval?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ne morem vam odgovoriti z gotovostjo.
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
pred nekaj meseci plavati ni mogel niti zamenjati žarnice, da bi rekel... zdaj sem obseden kot veliko snovi ali ni tako težko ustvariti, če samo vložite nekaj truda in energije in skoraj smrtne izkušnje... ;) šali...

ok idiot je prišel.. govorim o sebi..
1)
"za 5 meo triptamin sutff , 5 meo dmt , 5 meo mipt , 5 meo dipt in podobno , poskušam narediti 5 meo mipt trough reductive amination"
preveč možnosti na jedilniku... moram doseči samo 5 meo dmt... samo slediti začetnim zapisom gospoda Dampiera?
2) nikakor ne moreš Hose dobiti spremeniti variante na osnovi mimose v 5MEO, kajne? samo z melatoninom?
3) kaj je to, kar ponujajo Kitajci dimetilterfalat cas 120-61-6? Tako kot dmt se lahko omeni mrtva ptica v škatli ali obstajajo nekatere stvari, s katerimi?

Hvala in uživajte!

BB
 

csigger

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 12, 2022
Messages
16
Reaction score
8
Points
3
Kaj lahko nadomesti n-butanol?
Hvala
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Veste, da sem se prav v tem primeru spraševal o isti stvari, saj trenutno nimam nobenega pri roki. Prepričan sem, da sem imel velik uspeh z nekaj MeOH\KOH a.q. 6h refluksa, vendar žal nimam svoje beležnice in zato nimam pojma o količinskih razmerjih niti o podrobnostih priprave. Zagotovo gre za točko vrelišča, izobutanol bi bil primeren kandidat.
 
Top