Sinteza 5-MeO-triptamina iz melatonina

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Nekdo bi moral narediti dodaten korak in dodati dimetilacijo pred ali namesto zakisanja za

5-meo-dmt....(?)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
V prvem koraku lahko hidrolizo acetilne skupine (N-deprotekcijo) izvedemo tako s kislino kot z bazo (za kar bi se odločil), vendar to verjetno ni tisto, kar ste mislili s kisanjem, in dobimo primarni amin (R-NH2) mehamin, ki ga lahko nadalje dialkiliramo (dimetil je le priljubljena izbira med mnogimi) in s preparativno zdravo pametjo enostavno metodo izoliramo in očistimo N,N-dialkil-5-MeO-triptamin je tvorba hidrokloridne soli s HCl, s čimer dobimo stabilno belo (v primeru mehaminijevega hidroklorida) trdno snov namesto rjavkaste trdne snovi, ki bi jo bilo bolje shraniti v zamrzovalniku.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Mislil sem 5-meo-dmt in to je bila moja naravna misel, ker ga je mogoče kaditi v tej obliki in je naravna oblika, ki se pojavlja v rastlinah in izločkih rečnih krastač v Koloradu. vit se zlahka pripravi tudi z dimetilacijo, če monamin končni položaj etanskega dela. Ima veliko dokazanih koristnih učinkov, ki niso dokazani pri dialkilski različici in 30 mg odmerek za prebojno izkušnjo
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
vsi ti materiali so mi zakonito na voljo za nakup. prebral sem komentarje in videl, da ni aktiven in je predhodnik za druge kemikalije 5meo. Ali bo enostavno narediti 5 meo mipt, je edina kemija, ki me zanima v triptaminih. dipt bi tudi deloval.
 
Last edited:

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
No, melatonin je na voljo v velikih količinah po razmeroma nizki ceni in iz njega je melamin enostavno pridobiti v spodobnih izkoristkih, 5-MeO-tripamin pa nekateri prodajajo tudi tukaj na tem forumu (preverite ponudbe). Od komercialnega mehamina (5-MeO-tripamina) je bolje, saj je mogoče pričakovati, da bo imel večjo čistost. Reakcija alkiliranja se običajno izvaja s formaldehidom in STAB (Na triacetoksi borohidridom), donosi so boljši, če uporabite spojino formaldehid-bisulfitni dodatek, vendar je primerna tudi enostavna, kot tudi NaBH4 namesto STAB. Zdi se, da je 1,2-dikloroetan iz tega ali onega razloga najprimernejše topilo. Na zdravje!
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Simetrične izdelke je lažje pripraviti, kot so DMT, DET, DPT in DIPT, ki ima zanimive učinke na diizopropiltriptamin (brez 5MeO) učinki so 100-odstotni. 5-MeO-MIPT je kul, vendar ga je težje pripraviti tudi iz mehamina.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Najlepša hvala za odgovor. Pravzaprav sem novinec v vsem tem in sem veliko prebral o kemikalijah, ki jih lahko pripravim po pravni poti. 5-meo-triptamin je edini predhodnik, ki ga lahko pripravim, saj so vsi reagenti in kemikalije, ki so potrebni zanj, v moji državi zakoniti in precej poceni, razen melatonina. Za ostale kemikalije potrebujem vsaj en nezakonit predhodnik. Zato sem za zdaj izbral 5-meo. Imam vprašanje - naredil sem osnovno ekstrakcijo DMT iz MHRB, vem, da je to zelo enostavno v primerjavi s sintezo kemikalij, o katerih se razpravlja tukaj, vendar sem dober sledilec navodil. Ali menite, da lahko kot popoln novinec sledim navodilom in sintetiziram 5 meo mipt ali vsaj katero koli od kemikalij, razen mipt. ? to temelji izključno na moji radovednosti in nimam namena povečevati in prodajati. In res ne želim kupovati sivih zakonitih kemikalij od zunaj. čeprav nimamo analognega zakona, še vedno ne želim tvegati, da bi naročil predhodnika triptamina. za 100 dolarjev lahko dobim vse kemikalije, navedene v tem prispevku, in še 100 dolarjev za steklovino. kaj mi predlagate?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
Ali želite povedati, da lahko pripravim DMT,DET,DPT s triptaminskim prekurzorjem in je lažje kot 5-meo-mipt iz triptaminskega prekurzorja? se opravičujem za neumno vprašanje, sem nov tukaj in se poskušam naučiti čim več z vsemi kemijskimi terminologijami.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Iz melatonina lahko dobite 5MeODMT, 5MeODET in druge. Za preproste, kot so DMT, DET in só on, začnete s triptaminom.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
ali bi bilo enostavno izdelati mipt iz triptamina? Če pravilno sledim navodilom? Ali pa je to bolj zapleteno od danih navodil
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Dobro vprašanje, alkiliranje dušika poteka prek začasne tvorbe imina (ogljik z dvojno vezjo z dušikom), ki se reducira s STAB, ki je najbolj selektiven za redukcije imina. Če želite, da sta obe substituciji dušika enaki, je to veliko lažje, če namesto metila dodate stoehiometrično količino recimo formaldehida. Za mipt morate triptamin (z ali brez MeO na 5) najprej obdelati z acetonom, nato reducirati imin do RHN-iPr, čemur sledi obdelava s formaldehidom in redukcija. Alkil halidi so znani po tem, da tvorijo halogensko kvartarno amonijevo sol, zato je MeI izključen. Drugo sredstvo je dimetilsulfat, vendar je ta zelo nevaren. Po mojem mnenju je treba uporabiti acetonski imin, nato redukcijo in obdelavo z Me2SO4.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Prav tako je lahko verjetno, da bi bila hidroliza melatonina preprostejša in z večjim izkoristkom kot dekarboksilacija triptofana. Obstaja tudi razlika v ceni ... glede triptofana morate vedeti, da je LD (racêmic) enako dober kot optično čisti L-Trp samo v primeru, da je cenejši. Melatonin sem videl super cenovno dostopen do kilogramskih količin, če kupiš kot četrt kilograma ali več ... 15-25g bi bil tudi hvaležen. Imam kakih 5g in bi ga moral hidrolizirati, imel sem uspeh z metanolnim KOH.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
resnično cenim vaš podroben odgovor. Preveril sem nit, v kateri je uporabnik uspešno izdelal mipt. Ali menite, da bi moral poskusiti? sem popolni novinec, ki lahko dobro sledi navodilom. kaj menite o popolnem novincu, ki sintetizira triptamin in nato iz njega mipt?
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
za kilogram melatonina v moji državi plačam 200 dolarjev. za 20 dolarjev pa lahko dobim 100 gramov melatonina. ostale kemikalije so cenejše od 10 dolarjev
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
prav tako sploh ne nameravam tega povečati in prodati. to temelji izključno na moji radovednosti, da bi poskusil izdelati to snov, in samo za osebno porabo. tako da tudi če imam 2G vsake kemikalije, sem več kot zadovoljen! haha
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Vesel sem, da pri kemiji ne razmišljate o finančni koristi. Občutek, ki ga dobiš, ko vzameš nekaj, kar si naredil sam ali dobil od nekoga, za katerega si mislil, da je preparatorska temna umetnost. V tem trenutku uživam v D-ampu od kolega, ki je na moj predlog postal kemijski inženir. Vaša cena za melatonin je zelo dobra, želim si, da bi jo lahko dobil po tako nizki ceni, vendar imam spet le majhen del svojega nekdanjega laboratorija in je treba kupiti nekaj ključnih manjkajočih predmetov. Delal sem s triptaminom tako v domačem laboratoriju kot v akademskem okolju in priporočam, da naredite vsaj dva simetrična izdelka dimehyjl in diizopropil, potem boste morda poznali svojo pot za izdelavo mipt. Ker je vaš melatonin tako cenovno dostopen, ne vidim smisla v vadbi z nesubstituiranim triptaminom. Bodite previdni pri uživanju ali naključni interakciji s 5MeO, ki so močni in jih raje vzemite prostovoljno v primernem trenutku. Izvedel sem hidrolizo melatonina in neko naključje me je pripeljalo do odkritja lepega načina, kako ga dobro očistiti, vendar je ta zvezek izgubljen.
 

SonOfJessieBerg

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 10, 2023
Messages
14
Reaction score
7
Points
3
komaj čakam, da začnem pot. kemikalije so tukaj poceni, vendar nimam izkušenj z njihovim nakupom, zato moram pred nakupom veliko raziskovati. Vsekakor bom najprej poskusil z lažjimi snovmi, ki ste jih omenili. Ja, teh 5 meo je aktivnih v mg. ill bo zagotovo previden. hvala za pomoč. :D
 

Brinda

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 6, 2023
Messages
28
Reaction score
16
Points
3
Velika sinteza :)
 

Rabidreject

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 2, 2023
Messages
309
Reaction score
29
Points
28
V bistvu sem v enakem položaju kot OP, le da sem iv poskusil ketonsko katalizo triptofana v triptamin z uporabo cikloheksanona.
V skladu z literaturo o rodiju sem poskusil trikrat in dvakrat se triptofan sploh ni raztopil, ampak je postal temno rjav (topilo), goba (ki je bila nepretvorjeni triptofan) pa je bila rumena.
Pri drugem poskusu sem pomislil, da jebeš in dodal veliko več cikloheksanona in triptofan se je raztopil.
Nato sem ga zmešal z DCM ali metilen kloridom in zdaj moram kupiti sodo bikarbono ali sodo bikarbono, da ga sperem.
Nato bom opazoval, kaj se bo zgodilo - morda ga bom moral dati v zamrzovalnik, da se triptamin izloči - če je sploh kaj v njem!
Kar zadeva rumeno blato, sem naredil enako. Ekstrahiral jo bom z DCM, nato pa jo bom opral - odvrača me to, da na dnu erlenmajerice nikoli ni prenehala biti v obliki prahu. Sprostila je veliko mehurčkov, vendar se to vseeno zgodi, ko refluksira.🤣
bi rekel - tudi kot popolni začetnik, da je to precej težka reakcija, da bi jo pravilno izpeljali.
poskusil sem tudi z metodo pretvorbe poprove mete ali poprove mete, vendar brez uspeha.
Zdaj razmišljam, da bi cikloheksanon uporabil za drugo reakcijo z neko snovjo, pridobljeno in izdelano iz popra. Presenečen sem bil, kako enostavno je videti.
Želim si, da bi nekdo samo pravilno zapisal sinteze (razen če sem to samo jaz).
Moram se še malo podučiti o TLC - imam plošče iz silicijevega dioksida in majhne steklene epruvete za to.
Mislim, da je YouTube potreben za čiščenje ekstrakta črnega popra, ki ga imam, do piperina in nato do piperidina.
od tam VEM, da je cikloheksanon lahko zelo uporaben za proizvodnjo PCC.
Ponovno poudarjam, da ne nameravam povečevati obsega ali prodajati - ti časi so že zdavnaj minili. Naredil sem svoj del za prodajo in zdaj ostajam sam.
Menim, da je vredno, tudi če lahko gram triptofana pretvorim v triptamin.
V bistvu sem si dal eno leto časa, da bi namesto preprostega pridobivanja koreninskega lubja proizvajal DMT, DET, DPT, če mi bo uspelo ugotoviti, da bi lahko naredil dovolj DMT-ja zase za vse življenje ...🤷‍♂️🤔👍
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Morda niste opazili, da je cikloheksanon karbonil in v brezvodnih pogojih pripravljen reagirati z aminom za nastanek cikloheksil imina, morda je le manj uporaben v tem konkretnem primeru. Leta sem bral tihkal, preden sem ugotovil, da lahko oksalilaklorid reagira z dvema molskima ekvivalentoma indola in trajno pokvari to serijo. Kot dejstvo sem vedel, da triptamini potrebujejo več izkušenj in skrbno obdelane podrobnosti, kot so laboratorijska temperatura, vlažnost okolja in inertni plin. Res je, da je LAH zastarel in da je treba za varno redukcijo indol-3-il glioksilamidov v triptamine brez nevarnosti požara dobiti stvari, kot je Red-Al.
 
Top