Sinteza 5-MeO-triptamina iz melatonina

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko deluje kaj drugega kot n butanol
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Ali je mogoče za hidridno redukcijo namesto NaBH4 uporabiti cirkonijev(II) hidrid?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
zveni eksotično zato nimam pojma, vendar bi morali preveriti podoben postopek za znano pripravo Na borohidrida, nato pa primerjati pogoje, da bi imeli predstavo o potrebnih podatkih, da bi se tega lotili
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Naredil sem veliko napako. Mislil sem, da uporabljam butanol, na koncu pa sem namesto tega uporabil metanol. Napako sem spoznal po dveh urah segrevanja in mešanja, in ko sem pustil, da se ohladi, se je strdil v gelsko konsistenco. Dodal sem metanol, ga premešal, koncentriral po enakem postopku kot pri uporabi butanola in po ohladitvi kristaliziral. Izplen je slab.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
tako se učimo in uvajamo znanje ... stvari običajno ne delujejo od prvega poskusa, imeti delujočo, vendar zelo neučinkovito, je tisto, kar običajno dobite, preden raziščete reakcijo. Čutim, da sem pripravljen poskusiti z IPA namesto z butanolom (zavedajoč se mešanja), nekoliko me čudi uporaba ditionita (v prvotnem zapisu o rodiju) in nameravam dodati malo NaBH4, da bi zmes ohranil v reducirajočem mediju.
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Ali je kaj narobe s tokom iz ustvarjenega 5meo-T v naslednji metodi?
V nadaljevanju so predstavljeni koraki za ekstrakcijo.


1:
V 100 ml metanola raztopimo 4,7 g 5Mmeo-T,
ki je bil ohlajen na 0 °C v ledeno-solni kopeli.

2:
Mešanemu metanolu dodamo 3,70 ml acetona, po 15 minutah počasi dodamo 1,45 g NaBH4, da raztopina ostane pod 5 °C. To smo v ledeni kopeli mešali 60 minut.

3:
Po 60 minutah smo mešali v vodni kopeli pri 35 °C, da smo ugasnili NaBH4 .

4:
Metanol smo ohladili na 0 °C in dodali 0,75 g raztopine paraformaldehida. Po 15 minutah počasi dodajamo 0,65 g NaBH4 . Po 60 minutah smo mešali v vodni kopeli pri 35 °C, da smo ugasnili NaBH4

5:
Po dodajanju smo 48 ur mešali pri sobni temperaturi.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
za začetek, zakaj torej aceton?
Drugič, mislim, da paraformaldehid ne bi deloval.
tudi wtf, zakaj tako zapletate, zakaj korak 3??????????
Jasno je, da če ga na koncu ugašate, zakaj bi ga morali ugašati, preden se zavedate, da so nizke temperature deloma zato, da manj sodeluje s formalinom, da ne omenjam, od kdaj se NaBH4 ugaša s toploto, niste dodali nobenega topila ali česar koli, kar bi lahko reagiralo z njim.
oh, še ena stvar, dvomim, da bi ledena solna kopel opravila nalogo, saj potrebujete pod -15
Samo pojdite po tej metodi https://bbgate.com/threads/synthesis-5-meo-dmt-from-5-meo-tryptamine.294/
ur samo zapravljaš kemikalije s tem.
Oh, še ena stvar, dvomim, da bi ledena solna kopel opravila svoje delo, saj potrebujete pod -15.
 

Raspberry2-3-4

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 26, 2024
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
Nisem izdelal podrobnosti postopka po končani reakciji, vendar o njem razmišljam na naslednji način.

1:
Dodajte HCl, dokler pH mešanice ni približno 3, in izparite metanol (po možnosti v vakuumu)

2:
Preostalo zmes nato trikrat speremo s 50 mL DCM, DCM pa zavržemo/ponovno uporabimo.

3:
Vodni raztopini nato dodamo NaOH, dokler pH ni približno 10, in raztopino ponovno 3-krat speremo s 50 mL DCM, zberemo in shranimo. DCM posušimo z MgSO 4 in izparimo DCM.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
samo sledite vnaprej pripravljeni metodi, če želite kakršen koli donos, lahko rečem, da nimate izkušenj za "oblikovanje" sinteze, zato samo sledite postopkom.
 
Top