Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, to bo vedno delovalo pravilno, vendar nikoli ne boste redno dobivali enakega izkoristka, saj je to tvegano, razen če imate spodoben amalgam. Navsezadnje imam tudi sam enake težave. Optimalna reakcija bi bila popolna pretvorba aluminija v amalgam, tj. dodati ravno pravo količino živosrebrove soli in po redukciji v erlenmajerici ne bi bilo več trdnega aluminija/amalgama, ker je bilo tako vse pretvorjeno s P2NP.
Enostavno je bolj smiselno, da prvič po dodajanju živosrebrove soli počakamo, da ta popolnoma reagira, tj. da se ne tvorijo več mehurčki, in nato začnemo redukcijo P2NP z novo živosrebrovo soljo in preostalim aluminijem, ki je zagotovo še vedno v bučki. Če se redukcija ustavi in je v erlenmajerici še vedno aluminij, bi bilo treba za pretvorbo teh ostankov s P2NP ponovno dodati živo srebrovo sol.
Mislim, da je to pot, ki bi jo morali ubrati po vsem, kar sem se tukaj naučil.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Popravite me, če se motim, vendar ne moremo čakati, da se reakcija konča, ker se bo takrat ves aluminij porabil in pretvoril v Al:

{\displaystyle {\ce {2Al + 3Hg^2+ + 6H2O -> 2Al(OH)3 + 6H+ +3Hg}}}

{\displaystyle {\ce {Hg + Al -> Hg*Al}}}

{\displaystyle {\ce {2 Hg*Al + 6 H2O -> 2 Al(OH)3 + 2 Hg + 3 H2}}}

Obstajati mora `idealni trenutek´, ko je večina Al v obliki HgAl, ki lahko reducira P2NP do amfetaminske baze. Nastajanje H2 je tisto, ki povzroča mehurčke in bo prisotno, dokler se ves Al ne pretvori v 2Al(OH)3 , zaradi česar Al postane nereaktiven.

Morda je treba začetno količino HgNO3 (ali HgCl2) skrbno izbrati tako, da bo Hg dovolj, da bo v eni točki nastala največja količina HgAl. Če na koncu redukcije P2NP ne ostane nobene folije, obstaja nevarnost, da ostane nereagirani P2NP.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Menim, da mehurčki ne bodo več nastali, takoj ko bo reagiral tisti del aluminija, ki je bil dostopen, v vodi ne plavajo molekule, aluminij je kovina, ki jo je treba odstranjevati po plasteh, v prenesenem pomenu. To pomeni, da je pod plastjo še vedno dovolj konvertibilnega aluminija, da reagira v HgAl in nato zmanjša P2NP, tj. verižna reakcija se konča takoj, ko je bila površina folije opraskana. Nato se voda odcedi in amalgam skupaj z atmosferskim kisikom tvori oksidno plast, zaradi česar amalgam spet ni reaktiven. Dodamo našo raztopino P2NP in nimamo na voljo reaktivnega amalgama, zato ponovno dodamo veliko živosrebrove soli, ki začne reakcijo in redukcijo, kar je vidno po številnih majhnih mehurčkih, ki se pojavijo, dokler P2NP ne reagira.
Običajno imamo v njej presežek folije, da pretvorimo ves P2NP, če pa na koncu ostane veliko več aluminija, redukcija ni končana in ni bil pretvorjen ves P2NP, kar pomeni manjši izkoristek, to pa pomeni, da nismo ustvarili dovolj amalgama, da bi ga pretvorili vsega. Kaj storimo, če ne počakamo, da se med amalgamiranjem ne dvignejo več mehurčki.
Moje mnenje, tega ne vem.
Brez aluminija in brez izvedljivega P2NP bi bil teoretični optimum, ki pa ne bo nikoli dosežen.
 

BlueSolomon

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Hej, kolega, hvala lepa za ta vid, res neverjetno, nisem kemik, tako da imam ton dvomov najpomembnejši je: Če je bistvo tega, da se redukcija izvede z uporabo prostega vodika, zakaj ne bi uporabili vodikove jeklenke in raztopino izopropanola + p2np napolnili z vodikom? Vem, da mora biti to vprašanje super neumno, vendar, kot sem vam povedal, nisem kemik in bi se rad izognil temu, da bi naredil amalgamsko stvar, neskončna zahvala vsem vam na tem forumu in posebej fantu, ki naloži vid + navodila.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Vodikov plin je BAAD, mmkey? Zlahka se razblini. In bistvo ni v vodikovem plinu, temveč v redukciji, ki je bistvo. Plinski vodik nastane kot stranski produkt te reakcije.
Obstaja še ena pot z uporabo natrijevega borohidrida in bakrovega klorida. Primerna je za manjše serije.
TUKAJ JE
Brez živega srebra, brez aluminija.

Vendar je to najlažji način. Kaj imate z aluminijem? Ni strupen.
Živosrebrov nitrat je zagotovo grd, vendar če končni izdelek dobro sperete in rekristalizirate, ne bi smeli imeti ostankov, ki bi lahko koga zastrupili tudi pri i.v. uporabi.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Živosrebrov nitrat je topen v acetonu, zato naj bi izpiranje z acetonom na koncu odpravilo preostanek. Prav tako je netopen v alkoholih, zato ga v končnem izdelku tako ali tako ne bi smelo biti veliko.
 

aladdin_2

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
rad bi tudi nekaj informacij o tem, kateri korak(i) tega postopka preprečujejo kontaminacijo z živim srebrom v končnem izdelku in katere nadaljnje korake je mogoče narediti za preprečitev morebitne kontaminacije? vsi zapisi o podobnih redukcijah al/hg vedno poudarjajo nevarnost ravnanja z vodotopnimi solmi živega srebra, vendar skoraj NIKOLI ne obravnavajo morebitne kontaminacije... zakaj?

gotovo, toda ali se motim in mislim, da se živosrebrov nitrat na koncu redukcije ne regenerira? to bi morala biti živosrebrova kovina, ki ostane, potem ko se ves aluminij porabi in pretvori v Al(OH)3. če bi na začetku pripravljen amalgam dobro oprali, da bi odstranili živo srebrovo sol, bi bila možna vira kontaminacije z živim srebrom (1) živosrebrova kovina na koncu reakcije in (2) nereagirano amalgamirano živo srebro.

Glede na razširjenost tega postopka in pomanjkanje primerov zastrupitve z živim srebrom v novicah, povezanih z uporabo snovi, pripravljenih po tej metodi, se zdi, da je postopek precej neprepusten glede kontaminacije končnega izdelka z živim srebrom, vendar ali lahko kdo pojasni, zakaj? razumem, da je elementarno živo srebro precej lahko odstraniti glede na njegovo gostoto kot tekočine, kaj pa možnost nereagiranega amalgamiranega živega srebra?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Tveganje zastrupitve je namreč med sintezo pri ravnanju s strupenimi živosrebrovimi solmi veliko večje kot pri uživanju končnega izdelka. Aluminijev amalgam je zelo reaktiven in se ob koncu sinteze že spremeni v živo srebro. Elementarno živo srebro ni preveč strupeno, če ga zaužijemo oralno, veliko hujše pa je vdihavanje njegovih hlapov.

Kadar koli sem poskušal amalgam oprati (celo enkrat, kaj šele X3), se je reakcija ustavila, morda še vedno nisem izbral pravega trenutka in bi lahko obstajala točka, ko bi amalgam celo preživel pranje (bilo bi izjemno koristno in zelo hvaležno, če bi kdo bolj izkušen objavil slike ali kratek videoposnetek, ki bi prikazoval posnetke tega idealnega trenutka).

Po drugi strani pa vidim zelo malo možnosti, da bi živosrebrova sol prišla v končni izdelek. V IPA ni topna, poleg tega pa je tu še aceton. Med postopkom filtriranja običajno dvakrat sperem. Možnost kontaminacije je zelo majhna.

Dve povezani vprašanji za strokovnjake/koga koli, ki pozna odgovor:

1. Ali obstaja dostopna analitična metoda za kvantifikacijo kontaminacije iz vzorca ali plazme?
2. Ali kdo pozna način za "razorožitev" filtrirane tekočine? Ni mi prijetno kontaktirati katero koli organizacijo, ker bi se tako znašli na kakšnem seznamu in pod nadzorom. Ali se kdo doma ukvarja z odstranjevanjem živega srebra?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Gospod Patton, če to slišite, nam, prosim, povejte, ali je mogoče z ramanom prepoznati živosrebrov nitrat iz končnega izdelka?
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Imam živosrebrov nitrat s pretečenim rokom uporabe, ali to vpliva na kakovost sinteze?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,737
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, odvisno od moči laserja. Po mojem mnenju je bolje, da svoj izdelek rešite v vodi in plačate za analizo vode za kovinski Hg. To je najpreprostejši in najbolj eleganten način. Nihče ne bo preverjal vaše vode za organske snovi, če boste plačali samo za kovino.

P.S. Odgovorite mi v komentarjih ali me pokličite prek @, videl bom hitreje.
 

cyb3r0

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 5, 2021
Messages
116
Reaction score
18
Points
18
Reakcija amalgama z nitropropenom deluje prvih 5 minut, nato pa ni nobene reakcije, kaj je razlog?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Pozdravljeni, uporabljam žveplovo kislino, 96-odstotno čisto
ali je ta enaka, kot jo uporablja ta človek ?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ne vem, kaj uporablja, ampak 96 % je v redu, le pazite, ko ga dodajate topilu, saj se ob stiku razprši.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ste kdaj slišali, da sol leži 7 milijonov let v zemlji, nato pa jo izkopljejo in ima le 2 leti roka uporabnosti?
Običajno gre za verižno reakcijo, ki se ustavi šele takrat, ko ene od snovi ni več na voljo, rekel bi, da amalgam manjka, ker je preslabo pripravljen, ali ker plast oksida ponovno prekriva amalgam, to bi lahko bila na primer možnost. Ali ste kdaj poskusili ponovno začeti redukcijo z nekaj živosrebrove soli?
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Dodajte še več živega srebra in počakajte, dokler se ne doda propen. Prepričajte se, da je v mešanici dovolj vode ali kisline za proizvodnjo vodika.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Reakcija je bolj burna samo z vodo? Ali ni razlike?
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Uporabljam ga tudi z A-oljem, vendar nikoli čistim, ki sem ga naredil za 100 ml olja 10 gr 96 % in 17 gr vode, je še vedno veliko boljši od 37 %, ki jih najdete v vsaki posodi
reakcija je veliko boljša, če jo zmešate tik pred uporabo.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Ali obarjate z vodo? Sulfatna oblika je topna v vodi. kolikor razumem, je treba uporabiti brezvodno ali skoraj brezvodno topilo.
Kakšni so vaši izkoristki?
 
Top