Sinteza amfetamina iz P2NP prek Al/Hg (video)

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljeni,
imam vprašanje o laboratorijski opremi,

Katere druge vrste materialov lahko poleg borosilikatnega stekla uporabimo kot reaktor?
Ali bi to vplivalo na kakovost sinteze?

Katera oprema je priporočljiva za sintezo 500 P2NP g??

Hvala.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
PP. HDPE ali celo kovino, če na celotno notranjo površino nanesete zaščitni premaz PTFE.
Sod v sodu, tako da ga lahko hladite in segrevate. Velik kondenzator iz cevi v cevi. luknja za kondenzator, luknja za teflonski adapter za mešanje nad glavo (ali velik vrtalnik za mešanje cementa, priklopljen na regulator). vaš aluminij mora biti debelejši od reakcij pod 50-100 g, veliko debelejši, sicer bo šel ven kondenzator.Mejna vrednost je 100 g, vendar sem precej prepričan, da lahko povečate veliko več. tu je ena oseba, za katero vem, da s to metodo izvaja 1 kg reakcije in po njegovih besedah za amalgamiranje potrebuje "ure", pri čemer se uporablja aluminijasta pločevina.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ne, to ne bi smelo vplivati na kakovost, vendar bodite pozorni, pri sobni temperaturi sta tako hdpe kot pp v redu v skoraj vsem, pri 110*C pa se začneta deformirati, zlasti pod vplivom topil, kislin itd.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Ok.
Idealno temperaturno območje za dobro sintezo je med 50 in 70 °C aprx, kajne?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Kakršna koli priporočila o debelini aluminija, ki naj ga uporabim, in o tem, kako s tem izdelati amalgam
aluminija?
Ali ga moram razrezati na določeno velikost?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobro sem delal z 0,25-3 mm "pločevino" ,v narekovajih pravim zato, ker jo je mogoče zlahka upogibati z roko. Narezal sem na majhne velikosti in 1-2 sekunde mešal v kavnem grindu/mešalniku samo za malo površine.
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
3 mm aluminija, za kakšno količino p2np je to priporočljivo?
Ali se dobro melje z mlinčkom za kavo?
 

Xiaoyan

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 6, 2021
Messages
22
Reaction score
5
Points
3
Oook
Za sintezo 50 P2NP uporabljam 0,04 mm Al
Ali lahko isti Al uporabim za sintezo 100??? 200??? 300???

In še eno vprašanje, če vas to ne moti,
S kakšnim teflonskim razpršilom lahko prekrijete boben?

Iščem in najdem samo sprej za mazanje....
 

Pavel

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
1
Prosimo, da začnete z majhno količino. ko vidite težavo s hlajenjem, pomislite, kako jo rešiti. Lahko imate enostavno 1/2 stvari na tleh - (boljša možnost). Najslabše na vas. pomeni, da je vse, kar postavite, umazano z živim srebrom ;( po mojem mnenju je barvanje soda slepa ulica.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Kako naj vem, ali moj respirator ščiti pred živosrebrovimi hlapi ali ne? (Sam sintetiziram nitrat živega srebra(II) s pomočjo živega srebra in dušikove kisline, zato bo nastalo nekaj živosrebrovih hlapov).
Ali je pomembno, ali uporabljam ledeniško ocetno kislino ali samo ocetno kislino? Težko najdem dobavitelja ledene ocetne kisline.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Morda testni trak za strupene snovi? Prodajajo ga v laboratorijskih trgovinah. Domnevam, da uporabljeni filter navlažite in trak razmažete.
Živo srebro ima zelo visoko vrelišče 360 stopinj C, vaš kondenzator bo poskrbel zanj, in tudi če se nekaj živosrebrovih hlapov prenese z drugimi plini zunaj kondenzatorja, je to tako majhna količina, da verjetno zaužijete več, ko jeste lososa.
Uporabite lahko celo samo vodo, zato je seveda 80 % ali karkoli, kar lahko najdete, v redu.
 

dirktem

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
12
Reaction score
1
Points
3
Zakaj pri izdelavi amfetamina predvaja glasbo mdma. ni mogoče izbrisati
 

purple_rain

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
Ali lahko za filtriranje amfetamin sulfata namesto oblačila uporabim filtrirni papir? Poleg tega, ker bom naredil raztopino elementarnega živega srebra in dušikove kisline, kako naj jo shranim, saj ne bom potreboval celotne raztopine za eno serijo amfetamina?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
Od svoje prve uspešne sinteze pred nekaj meseci sem poskusil veliko različnih kombinacij sint. optimizacije, povezanih predvsem z lažjim/cenejšim čiščenjem. Zato imam za vas nekaj kuhinjskih nasvetov in trikov:

1. Za prvo zakisanje dekantiranega Rm uporabite plinsko HCl namesto tekočih raztopin. Zakaj: če boste tako ali tako izvedli ekstrakcijo AB, potem vmesni ion ni pomemben, poleg tega pa je skoraj nemogoče, da bi po nesreči prekislili Rm, zaradi brezvodnega okolja raztopine freebase, prekomerna HCl pač gre naravnost v dimni ventil. Opazil sem, da je ta postopek opazno bolj, časovno in stroškovno učinkovit, če uporabljate difuzor z mehurčki v koritu in ne le ravne gumijaste cevi (imho je najboljši in najlažje dostopen trdno porozen prezračevalni kamen za akvarij, vendar ne sme biti izdelan iz naravnega bazalta ali drugih HCl-občutljivih kamnin) in uporabite ozko, visoko čašo.
2. Ta nasvet je lahko zelo uporaben za osebe, ki delajo z relativno velikimi količinami proste baze naenkrat. V resnici ni tako zapleten, kot je morda zapisano. Če se je zdelo, da je bilo prvo predpripravljanje soli tako enostavno in brez stresa, pa lahko naslednje zakisanje naredite tako, da bo skoraj enako prejšnjemu. Stavim, da ste opremljeni s kakšno natančno tehtnico in kakšno sušilno komoro (pečico), tako da lahko vzorčite približno nekaj približno 200 mg vzorcev filtrirane soli in preprosto izvedete gravimetrično določitev vsebnosti vlage, ta standardni postopek ISO je mogoče prebrati v nekaterih internetnih knjižnicah, kjer je vse brezplačno. Koliko je "nekaj", je odvisno od vaše presoje. Po zadnjem suhem tehtanju se lahko ti vzorci vrnejo v svojo serijo. Zakaj bi si sploh morali prizadevati za izvajanje nekaterih običajno neobveznih postopkov? Prvič, lahko bi dostojno natančno izračunali svoj surovi izkoristek Rm z uporabo suhe masne vsebnosti za preostanek še mokre serije. Torej je to vse koristno? Ne, ne zares. Lahko naredite nekaj neverjetno enostavnih stehiometričnih enačb in zelo natančno izračunate skupno količino raztopine, da dobite pH.6. Preprosto dvakrat preverite izračun in mirno odlijte 80-90 % celotne kisline. Preostanek se dodaja po kapljicah, kot je bilo vedno.
3. Če bi imeli priložnost ujeti priložnost za nakup stekleničke izooktana razreda HPLC s "kratkim rokom uporabnosti" za majhen ulomek njegove cene; Raje pozorno preberite: ni plesniv, le stabilnost in certifikat čistosti ne bosta zagotovljena. Vendar nas to vseeno ne moti. Zadnje obarjanje AB vedno izvedem z bazičnim ekstraktom v izooktu, raztopino in acetonom/prehransko fosforno (V) kislino. Zakaj je to tako čudovito? Brez vsebnosti težkih kovin, kot jih je pogosto imel npr. petroleter, tudi indeks polarnosti 0,1, zaradi česar je to topilo druga najbolj netopna tekočina v vodi, in še cel kup drugih lastnosti. Lahko pa se popolnoma loči v lijaku v petih minutah, medtem ko zmrzuje, in nekako čudežno deluje kot najnatančnejši indikator za dušenje pH na svetu. V hitrem času ste dobili mleko, kašo in zelo pogosto uporabljate pH papirje,. toda v raztopini izooktana/acetona, ki jo mešate v magstirju z največjim številom vrtljajev na minuto, vedno "zadnja kaplja" povzroči, da se meglena raztopina poveže v značilne prašnate oblake, zaradi česar je vrh raztopine v nekaj sekundah popolnoma čist, kar tudi daje idealen pH v tistem trenutku. (Ali imamo kakšnega doktorja kemije, ki bi to poskušal razložiti celotni skupnosti?) Če je bila ekstrakcija AB pravilno izvedena, jo lahko večkrat uporabite kot najboljši razpoložljivi reakcijski pufer.
Vabljeni, da vprašate o tem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ali izdelujete amfetamin*HCl za osebno uporabo?
 

Heartburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 10, 2022
Messages
18
Reaction score
13
Points
3
To je le vmesna oblika med vsemi koraki čiščenja. Končni ion je običajno sulfat po izbiri. Ker noben od znanih titracijskih indikatorjev ni uporaben za ta posebni primer, Uporabiti morate na tone indikatorskih papirjev, da ujamete končno točko raztopine neznane koncentracije, Ne morem samo poceni in hitro dobiti dragocenega kakovostnega pogleda na najpomembnejši korak. Kot se običajno domneva, je izpuščanje proste baze z mehurčki resno grdega strupenega plina, narejenega v sodobni priredbi starinskega Kippovega aparata, kadar je to nujno potrebno, verjetno najbolj nevaren in najmanj stroškovno učinkovit način soljenja. Vendar je preprosto nemogoče prekisliniti brezvodno raztopino proste baze, zlasti kadar je dejanski izkoristek loterija. Prevelika količina HCl se samo mehurčkasto izloča, da bi veselo lovila vlago iz zraka in sčasoma prežvečila katero koli kovinsko površino. Z boljšim poznavanjem redukcije al/hg sem se odločil, da v svoji nekoliko posodobljeni različici tega recepta uzakonim ekstrakcijo A-B. Od tedaj kot obvezen korak sinteze izvajam popolno A-B, tudi če je prva plast proste baze videti skoraj brezbarvna. To je samo zaradi mojega zdravja. Naredil sem približno 15-20 serij, vedno 10-20 gramov, in skoraj vsakič je rezultat drugačen. Ne razlikuje se samo videz, ampak tudi to, kako bo vplivala na tvoje obnašanje, ko boš pijan.
Zame; kot dolgoletnega analitičnega laboratorijskega delavca je moj povprečni faktor ponovljivosti resen razlog, da se sramujem samega sebe. Dobesedno vsakič je drugačen, ne glede na to, ali so narejeni iz substanc, ki so vzete iz iste kot včeraj, vključno z deionizirano vodo. Z metodo "opiši vsako podrobnost" poskušam ugotoviti, katera podrobnost postopka lahko vpliva na končni izdelek, če je zanemarjena. Včasih je trud, da bi bil gospod Hyde tako profesionalen kot doktor Jekyll, tako neenakomeren, da resno dvomim o sebi kot o profesionalcu. Zlasti ko gre za primerjavo mojega končnega rezultata s pričakovanim ciljem, kot je bil predstavljen v tem videoposnetku. @G.Patton lahko DM me, da bi delili nekaj znanja med seboj.
 
Top