Serijski kemijski reaktor

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
PNMWYvtrTz

Uvod

Serijski reaktor je splošni izraz za vrsto posode, ki se pogosto uporablja v kemijski industriji. Njegovo ime je nekako napačen izraz, saj se posode te vrste uporabljajo za različne procesne operacije, kot so raztapljanje trdnih snovi, mešanje izdelkov, kemijske reakcije, šaržna destilacija, kristalizacija, ekstrakcija tekočine/tekočine in polimerizacija. V tej temi bomo obravnavali samo šaržni reaktor, saj se ta vrsta reaktorja uporablja za proizvodnjo psihoaktivnih snovi.

Tipičen šaržni reaktor je sestavljen iz skladiščne posode z mešalnikom in integriranim sistemom za ogrevanje/hlajenje. Te posode so lahko velike od manj kot 1 litra do več kot 15 000 litrov. Običajno so izdelane iz jekla, nerjavnega jekla, jekla s stekleno oblogo, stekla ali eksotične zlitine. Tekočine in trdne snovi se običajno polnijo prek priključkov v zgornjem pokrovu reaktorja. Hlapi in plini se prav tako odvajajo skozi priključke v zgornjem pokrovu ali skozi kondenzator. Tekočine se običajno odvajajo skozi dno. Prednosti šaržnega reaktorja so v njegovi vsestranskosti. V eni sami posodi se lahko izvaja zaporedje različnih postopkov, ne da bi bilo treba prekiniti zadrževalni sistem. To je še posebej koristno pri obdelavi strupenih ali zelo močnih spojin.

Serijski reaktorji se uporabljajo za večino reakcij, ki se izvajajo v laboratoriju. Reaktanti so v epruveti, erlenmajerici ali čaši. Reagenti se zmešajo, pogosto segrevajo, da se reakcija izvede, in nato ohladijo. Proizvodi se izlijejo in po potrebi očistijo. Ta postopek se izvaja tudi v industriji, ključna razlika pa je v velikosti reaktorja in količini reaktantov.
U3FwGimhYQ
BZOfCesjSQ

Shema šaržnega reaktorja

Uporaba v proizvodnji zdravil

Za vsako proizvodnjo narkotičnih in močnih snovi je potrebna sinteza. Za majhne količine zadostuje uporaba majhnih reakcijskih posod (hruškaste ali majhne bučke z dvema/tremi grli). Pri povečevanju proizvodnje se kemik sooča s številnimi težavami, kot so povečanje prostornine reakcijske mase, izboljšanje prenosa toplote in mešanja, priročno nalaganje/razlaganje reagentov, nadzor mešanja itd. Vse te težave se rešijo z izbiro in nakupom ustreznega šaržnega reaktorja. V tej temi sem poskušal čim bolj preprosto razložiti, kakšna oprema je to, kako jo uporabljati, vzdrževati in izbrati za nakup.

Sestavni deli tipičnega šaržnega reaktorja

Serijski reaktorji so sestavljeni iz različnih delov, ki opravljajo različne funkcije:

Rezervoar

Rezervoar je glavni del kemijskega reaktorja, v katerem potekajo vse kemijske reakcije. V njem se srečujejo vsi reaktanti in se mešajo z drugimi vrstami reaktantov, da nastane končni izdelek.
0VdxliLTta
Mešalnik
To je del reaktorja z neprekinjenim mešalnikom, ki je odgovoren za shranjevanje in homogeno mešanje vseh reaktantov.
M2KDrEaBhl
Toplotni izmenjevalnik
Od toplotnega izmenjevalnika je odvisno, ali bo zagotavljal potrebno toploto ali hladil za potek kemijskih reakcij. Eden od najbolj nerešljivih problemov pri povečanju obsega je nadzor temperature. Pri dobrem nadzoru temperature v šaržnem reaktorju je treba upoštevati dva dejavnika. Prvič, regulator temperature mora biti sposoben vzdrževati temperaturo skupnega proizvoda na želeni vrednosti in se pravočasno odzivati na spremembe v obremenitvi ogrevanja ali hlajenja. Drugič, temperaturo stene v reaktorju je treba vzdrževati na ravni, ki ne vpliva negativno na izdelek. Tipičen ogrevalni in hladilni sistem za običajni šaržni reaktor je prikazan na spodnji sliki. Reaktorsko telo obdaja zunanji plašč, skozi katerega kroži tekočina za prenos toplote. Pri večjih posodah se za boljšo porazdelitev tekočine za prenos toplote v plašču uporablja več vbrizgalnih točk
.
TNj3QphUXS
Vstopne in izstopne cevi
Vstopne cevi boste uporabili za dodajanje več reaktantov v posodo, medtem ko bodo izstopne cevi sproščale končni izdelek.
QYWIyFX9EJ
CXAskYNbRm
Nadzorni sistem
Nadzorni sistem boste uporabljali za konfiguracijo, nadzor in spremljanje hitrosti vrtenja, temperature in časa reakcij v kemijskih reaktorjih.

Dodatna oprema
Dodatno opremo sestavljajo povratni kondenzator, dodatni lijak, adapterji, plinske cevi, zbiralna bučka
itd.
GDOUltqp0I

Kako delujejo šaržni reaktorji

Prvi korak: faza priprave

Celoten postopek začnete s pripravo naprave in njeno nastavitvijo v skladu s specifikacijami izdelka. Poleg tega boste pripravili tudi vse reaktante, ki jih želite mešati z uporabo šaržnega reaktorja. Takoj ko boste končali postopek priprave, boste vse reaktante vnesli v reaktor prek dovoda in dodatnega lijaka (neobvezno).

Drugi korak: faza mešanja
Tu bo mešalnik začel delovati, ko bodo reaktanti vstopili v posodo šaržnega reaktorja. Poleg tega bo toplotni izmenjevalnik zagotavljal potrebno toploto ali hladil, ki ga zahteva reakcijski proces, in tako zaključil reakcijo. Postopek se bo nadaljeval, pri čemer bodo vsi dejavniki ostali nespremenjeni, saj se reaktanti mešajo in tvorijo homogene zmesi. To bo trajalo precej časa, ki se običajno razlikuje glede na vrsto reaktantov.

Tretji korak:Sprostitev mešanice izdelkov
Na koncu omogočite stroju, da sprosti mešanico izdelkov takoj, ko je postopek mešanja končan. Opazili boste, da stroj ohrani lastnosti, ki jih je imel med postopkom dovajanja in izpuščanja
.
Video Priročnik

Katereso prednosti uporabe šaržnega reaktorja?
Gp9vwGhEsR

Obstaja kar nekaj prednosti, ki jih boste imeli z njegovo uporabo. Navajamo nekaj prednosti uporabe šaržnega reaktorja.
  • Enostavna uporaba
Pri nadzoru in upravljanju kemičnega reaktorja boste imeli enostavno delo. Ima preprosto zasnovo in nadzorni sistem, ki je prijazen zahtevam uporabnika.

  • Vsestranski
V reaktorju lahko mešate različne kemikalije in tako izdelujete različne psihoaktivne snovi.

  • Visoka stopnja vzdržljivosti
Kemične reaktorje boste uporabljali tudi zelo dolgo, saj so zelo vzdržljivi. Večina jih ima materiale z zelo visoko natezno trdnostjo, ki lahko prenesejo pritisk zaradi kemičnih reakcij.

  • Ustrezen nadzor spremenljivk
S kemičnimi reaktorji boste imeli tudi popoln nadzor nad vsemi spremenljivkami reakcije. Tako lahko bolje nadzorujete tlak in temperaturo v kemijskih reaktorjih.


Kako vzdrževati šaržni reaktor
Kemične reaktorje morate redno vzdrževati, da zagotovite njihove ustrezne delovne pogoje. To bo pripomoglo k podaljšanju življenjske dobe ali življenjske dobe ter učinkovitosti kemičnih reaktorjev. Kemične reaktorje lahko vzdržujete z ustreznim čiščenjem sistema, da se znebite ostankov na napravi. Poleg tega morate namazati vse gibljive dele kemičnih reaktorjev, da preprečite poškodbe. Izvajati morate tudi redne preglede naprave, da ugotovite dele, ki jih je treba zamenjati. V tem primeru boste morali odstraniti in zamenjati dele kemičnih reaktorjev, če se bo pojavila potreba po tem. Za pravilno vzdrževanje kemičnih reaktorjev je pomembno, da imate ustrezen urnik. Uporabite lahko programsko opremo za napovedovanje, ki bo spremljala delovanje kemičnih reaktorjev in vas obvestila o morebitnih težavah.
Katere specifikacije si ogledate, preden kupite šaržni reaktor?
Pri izbiri kemičnih reaktorjev morate upoštevati določene spremenljivke delovanja. V nadaljevanju so predstavljene glavne spremenljivke delovanja, na katere boste zelo pozorni. Izbiro boste opravili tako, da boste preverili vrsto kemičnih reaktorjev, ki so sposobni izpolnjevati zahteve uporabe.
Model kemičnega reaktorja

Razmisliti morate o uporabi najbolj zaupanja vrednih modelov kemičnih reaktorjev v industriji. Vtem primeru se posvetujte s kolegi proizvajalci zdravil, ki vas bodo napotili na določene modele, ki dobro delujejo.



Čas zadrževanja
Poznati morate čas, ki ga bodo določeni reaktanti preživeli v kemijskih reaktorjih. To vam bo pomagalo pri nakupu popolnega kemijskega reaktorja, ki lahko zdrži reakcijski čas med različnimi reaktanti. Pri proizvodnji zdravil se običajno uporabljajo stekleni reaktorji.

Prostornina ali zmogljivost

Večina kemijskih reaktorjev je zelo velikih in sprejme različne količine reagentov. Pred izbiro upoštevajte količino reaktantov, ki jih boste mešali v reakciji.
Zahteve glede tlaka in temperature
Tu boste upoštevali zahteve glede najvišje in najnižje temperature za vašo sintezo.


Kateri dejavniki vplivajo na ceno kemijskih reaktorjev?

Takoj ko se vam porodi zamisel o nakupu kemijskega reaktorja, morate imeti ustrezen proračun. Pri oblikovanju proračuna za kemijske reaktorje morate upoštevati posebne dejavnike, kot so.
  1. kakovost kemijskih reaktorjev. Pri tem velja, da višja kot je kakovost kemičnih reaktorjev, več boste plačali za kemične reaktorje.
  2. Zmogljivost kemičnih reaktorjev. V tem primeruboste plačali višjo ceno za kemične reaktorje, ki lahko obdelujejo večje zmogljivosti ali količine.
Nasplošno stane nakup kemičnih reaktorjev od 500 do 250 000 ameriških dolarjev.

Dobavitelji

Obstajajo številna podjetja, ki proizvajajo in prodajajo šaržne reaktorje. Vaša izbira je odvisna od vašega proračuna, časa za dostavo na vašo lokacijo in uvoznih pravil. Tukaj je predstavljenih nekaj dobaviteljev z različnimi cenami za 100-litrski stekleni šaržni reaktor. Cene veljajo za 02.2022.
UMBhOqPRjo
Lab1st Scientific - https://www.lab1st.com
Shanghai Yuanhuai Industrial Co., Ltd
- https://www.pharmasources.com
Lab Society - https://labsociety.com
Across International - https://www.acrossinternational.com
Nantong Purui Technical Instrument Co., Ltd
- http://purui.sn-led.com/
 
Last edited by a moderator:

Chernobyl1932

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 31, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ali lahko s takšnim reaktorjem izvedem celoten postopek sinteze mdma? V tem primeru bi manjkali samo produkti, kajne?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
V tem reaktorju ne morete izvesti celotne sinteze MDMA. Lahko izvedete le več delov.
Kaj? Ne razumem vas.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Zahtevajte metodo za destilacijo in refluksni reaktor.
R6DLuflm0q
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kaj mislite?
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Kako ga uporabljati?
destilacija in refluks
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Ali proces, ki ga moram destilirati v vakuumu, potrebuje vakuum?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Seveda. Ste prebrali teme, ki sem jih poslal?
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Najlepša hvala za vaše znanje
 

Khaafii

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
37
Reaction score
16
Points
8
Kateri deli?

Iščem, da bi kmalu začel nekaj delati. Kako daleč bom prišel s sintezo od PMK glicidata do PMK. Za katere dele lahko uporabim ta reaktor?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Najprej se na forumu seznanite z metodami sinteze. Ne potrebujete šaržnega reaktorja, če nimate nobenega znanja o sintezi. Začeti morate z majhno obremenitvijo v erlenmajerici z okroglim dnom.
 
Last edited by a moderator:

phantomwriter

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
4
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni bratje. Ali je kdo kupil šaržni reaktor pri lab1ist, Shanghai Yuanhuai Industrial Co, Ltd, Nantong Purui Technical Instrument Co, Ltd? Kakšne so vaše ocene?
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Ali lahko naredim amfetamin p2np kako ohladim reakcijo amfetamina
 

Mo0odi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 26, 2022
Messages
148
Reaction score
54
Points
28
Najlepša hvala, saj me vedno spodbujate in mi pomagate. Najlepša hvala.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Kaj je to? Samo primer fotografije, ki sem jo našel.. Hvala,
 

Attachments

  • 9zveUOk6wV.jpg
    9zveUOk6wV.jpg
    261.9 KB · Views: 391
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Nisem prepričan, kaj so ti nastavki z okroglim dnom..in ali je ta kondenzator v redu za redukcijo al/hg? Vidite, kako je kondenzator povezan z nekakšno ukrivljeno stvarjo, pod katero je še eno okroglo dno s pipo na njem. Kaj je vse to, ne zdi se mi prav. Mislim, da je levo zgoraj okroglo dno nekakšen dodatek?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Al/Hg Sinteza amfetamina ni skalabilna na več kot ~100 g obremenitve. Ali ste prepričani, da želite kupiti šaržni reaktor?
Za šaržni reaktor je v redu. Ta bučka je potrebna za zbiranje izhlapelega topila. Shema opreme je enaka kot pri rotovap napravi.
Ta bučka je verjetno nekakšen lijak za kapljanje, vendar brez cevi. Mislim, da morate ustrezno cev namestiti sami.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18

Osredotočil sem se predvsem na sintezo al/hg MDMA in jo z dobrimi izkoristki povečal na 1,1 kg. Temperatura se dvigne na približno 80c, pri čemer se odmetava na debelo brez hlajenja. Predvidevam, da bom to lahko nadzoroval z dodajanjem okroglega dna ali bom moral uporabiti običajno dodajanje pod stalnim tlakom ?

Delam na redukciji boro, nisem imel priložnosti, da bi jo preizkusil, vendar mislim, da bi bila bolj primerna za moje potrebe. Bilo bi sredi, da bi vodili bolj hladno reakcijo.
 
Top