Serijski kemijski reaktor

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ok, imate še kakšno vprašanje?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Ali bi bilo bolje uporabiti lijak za dodajanje pod stalnim pritiskom ali zgolj okroglega, ki je priložen, in nanj priključiti ustrezno cev? Bil sem zmeden, ko sem videl velike stvari z okroglim dnom, ki so videti kot okrogle. Na zdravje
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
brez razlike
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Veliki je previsok :( ima podaljšek s kroglastim spojem, na katerega gre kondenzator, zato je previsok. Ali je mogoče dobiti kakšen nastavek iz krogelnega na ženski del in na ta način pritrditi kondenzator ali to ni mogoče? Zdi se mi, da bi bilo bolje, če bi bil tok do kondenzatorja samo naravnost. Mešalnik je električni :/ Ali bo to težava?

V zvezi z redukcijo boro, kaj bi lahko 100-litrski stekleni reaktor zmogel v enem zamahu z uporabo MDP2P?
 
Last edited:

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Mislil sem, da ima kondenzator moški priključek, ki bi ga rad poskusil prehoditi na sferični na ženski priključek. Zdi se, da je priključek sferičen iz nekega razloga, morda zaradi raztezanja ?

Hvala <3
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Menim, da se je bolje pogovoriti z dobaviteljem reaktorjev. On mora to bolje poznati. Kaj je težava pri električnem zgornjem mešalniku?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
I
Predvidevam, da je pnevmatsko mešalo bolj zaželeno, saj v primeru kakšne nesreče ne bo eksplozivnih hlapov v bližini električnega mešala, ali so zasnovani tako, da ne povzročajo iskrenja?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Verjetno so narejeni tako, da se izognemo vsakršnemu iskrenju. Bolje je ugotoviti iz tehničnih navodil
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Partnerji nimajo ustreznih nastavkov zame za 100-litrsko posodo, rekli so mi, da je operativna višina 6,5 čevlja, vendar je kot 8,5 čevlja. Sedaj so pritrdili posrano cev z lepilnim trakom na njej in izvedli smo 1,5 kg progo, reaktor je bil tako hladen, da je reakcija ostala zelo hladna. Tako da ni veliko hlapov pobegnilo. I

Zdaj mi ves čas govorijo, da naj se izločim vsakič, ko dosežem nov cilj, od 200g do 1,1k do 1,5 zdaj do 4, ne da bi sploh izračunali kvas in brez mojega ustreznega refluksnega kondenzatorja.


Ne želim si, da bi 4 kg reakcije potekal s cevjo iz lepilnega traku... Cev ni niti navpična, 1,5 kg v tej posodi je morda v redu, toda 4 kg jo bodo segreli in iz nje bodo uhajali plini in hlapi. Enemu od njih bom pokazal, kaj naj naredi, potem pa se bom držal stran in gledal predstavo.
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
Danes zjutraj sem bil malo nejevoljen, to je veliko pritiska, ko šef pritiska name, da tako hitro povečam obseg, ne da bi zares razmislil o stvareh, jaz sem kemik in v te reakcije ne bi vložil svojega pmk, ne da bi zares porabil čas za razmislek o tem. Porabil bi kakšen teden, da bi preučil svoje številke, opravil več raziskav itd.

Reakcije z 1,1 kg so šle dobro, vendar je bilo to takojšnje povečanje na 1,1 kg x 3 naenkrat ... in mešalniki, ki so odpovedali levo in desno, ni bilo kul ... nameraval sem jim pokazati postopek in izdelati lep izdelek, da bi pokazal nakup, na koncu pa so vanj vnesli tone živilskih barvil in ga uničili, zato sem moral dodatno očistiti in izdelati končni izdelek, hkrati pa povečati obseg in narediti večje reakcije, kar me moti, upal sem, da jim bom pokazal in potem mi lahko pomagajo povečati obseg in se spopasti z viri, vendar je vse odvisno od mene.e in plačali so mi niti centa, vendar razumem, da so vložili $ in mi dali priložnost, da se naučim in zaslužim $, vendar mora biti to timsko delo, imam samo pomočnika brez kemijskega ozadja in želijo, da s tem reaktorjem proizvedem in obdelujem 50 kg, ne zdi se nemogoče, ampak samo nekaj uspešnih reakcij in priprav. Samo nadležno, ker nimam niti laboratorija v celoti nastavljen in moje kemikalije na roki, razmišljajo o nakupu kot 9 vrčev meoh na reakcijo ni moja stvar lol
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Težko si je predstavljati vašo težavo. Ali lahko pokažete slike teh cevi in kondenzatorja?
 

Gale

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 30, 2022
Messages
85
Reaction score
50
Points
18
IIm

Predstavljajte si 100-litrski stekleni reaktor, vendar je namesto kondenzatorja priložena samo izpušna cev, ki pa sploh ne deluje kot kondenzator, ampak samo izpušča in cev vodoravno gre ven ... Idk

Najbolje, da imam ta kondenzator pritrjen s hladno vodo, ki teče skozi med reakcijo, ker se ne zavedajo, koliko hlapov lahko uide, lahko postane vroče, če naredim 4 kg, idk, če sem pripravljen ustaviti reakcijo, ker cev ne opravi svojega dela.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Kot prav razumem, imate težave z višino stropa vašega laboratorija in višino reaktorja. To cev lahko pritrdite na povratni kondenzator na višini ljubitelja. Kondenzat lahko ročno vrnete nazaj v reaktor. Sistem bo videti kot past Dean Stark.
QH1EZyqxew
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
hi GR-30L stekleni reaktor z zaščitnim plaščem. ali je ta reaktor primeren za izdelavo olja A ?? rad bi opravil sintezo z NaBH4/CuCl2 iz 1 kg P2NP. prosim, preverite pred naročilom . Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali lahko povezavo preverite? Obstaja veliko prodajalcev s 30-litrskimi steklenimi reaktorji s plaščem.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Hvala za vaš odgovor.
 

Attachments

  • QOD5xg3y46.jpg
    QOD5xg3y46.jpg
    6.6 MB · Views: 742

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Oprema in steklovina:

Ali je 30 L dovolj za 50 L vode?
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Hvala za vaš odgovor. Raje vse dvakrat preberem, kot da bi spraševal neumnosti 🤔🙃
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Dober dan, prosim, oglejte si ta reaktor 50 l. Ali je primeren za moj namen? Zamenjal sem ga s tem. torej reaktor opremljen, vakuumska črpalka, steklovina, reagenti. rotovap zdaj ne bo potreben, kajne?
 

Attachments

  • UK5ykWCQXw.jpg
    UK5ykWCQXw.jpg
    189.1 KB · Views: 321
  • OYP1wLXMtU.jpg
    OYP1wLXMtU.jpg
    189.1 KB · Views: 325

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali ste to sintezo preizkusili v manjšem obsegu? Reaktor je v redu.
 
Top