Izomerizacija kanabidiola (CBD) v psihoaktivne kanabinoide

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Tako sem zdaj zmešal 20 g jedilne sode (prej sem tako ali tako zajebal, zakaj ne bi nadaljeval). Mešal sem jo z mešalno palico približno 1 uro. Etanola ni bilo dovolj, da bi se ločil, zato sem dodal (pred mešanjem) 40 ml etanola.

J0vNamVctE


Z brizgalko sem odstranil zgornjo plast - smešno, na koncu je bilo 50 ml, tako da je približno 13 ml še vedno ostalo v sodi - in jo vrgel v lonec za kuhanje (najnižja točka segrevanja 56°).


SoG74csAHi


Kmalu bom to sranje zakuril. Še vedno smrdi, vendar veliko bolje kot prej.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Hvala za poročilo! Naslednjič bo bolje.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Vprašanje v zvezi z metodo s HCL:

Kaj se zgodi s HCL, ko se segreje na ~70°? Ali ne izhlapi med reakcijskim časom (4 h-12 h++)? Vem, da HCL spreminja vrelišče glede na koncentracijo, vendar ne vem, kako točno deluje.

Še eno vprašanje: Kako bomo odstranili HCL po koncu reakcije?
 

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Nikakor. Natančneje bi bilo treba reči, da ne bi smelo biti proste kisline. Če po pridobitvi hidroklorida ostane odvečna kislina, lahko snov raztopimo v etanolu in etanol izpareva pri rahlem vrenju.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Kaj je prosta kislina?

Torej, če vas prav razumem, mora pri segrevanju etanola s HCL HCL izhlapeti? Ni mi mar, če izgubim etanol.

Ofc z refluksom, potem bo HCL pod ustreznimi pogoji z nizko temperaturo hladilnika padla nazaj?

Zdaj veste, zakaj sem spraševal o zaprtem sistemu, saj me skrbi, da bo HCL izhlapela.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ali ni tu nekje napaka pri izračunu:

1. 1 g CBD je bil dodan 35 ml 95-odstotnega etanola v 50-mililitrski posodi RBF.
2. Postavljen je bil v vročo vodno kopel pri 70 *C.
3. Ko je bil CBD raztopljen, je bilo raztopini dodanih 47,3 ml 37 % klorovodikove kisline, tako da je končna koncentracija 0,05 % HCl s pH manj kot

Ne bi smelo biti "Ko je bil CBD raztopljen, smo raztopini dodali 0,0473 ml 37-odstotne klorovodikove kisline, tako da je bila končna koncentracija 0,05 % HCl s pH manj kot"?
 
Last edited:

Hans-Dietrich

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2021
Messages
47
Reaction score
44
Points
18
Prosta kislina - tako je ostala v raztopini, vendar ni vstopila v reakcijo. Na splošno je HCl plin. V tem primeru, če sem vse pravilno razumel, so v končnem izdelku jasno vidni znaki HCl. Če jih želite odstraniti, lahko izdelek preprosto zmešate z etanolom in nato izparevate. Kislina se bo izločila s hlapi etanola.
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
1. Vso opremo očistite s čistim etanolom (ne s čistilnim alkoholom, ker vsebuje snovi, zaradi katerih se lahko pokadite).
2. Uporabili smo ~99,84375 ml 96-odstotnega etanola, pomešanega z 12 g 99,7-odstotnega CBD
3. Pripravil vodno kopel pri 70° (nisem prepričan, ali je bila vodna kopel pravilno nastavljena, preverite slike, vendar je voda višja od etanola)
4. Medtem je CBD raztopil z etanolom
5. Ko je bila vodna kopel 70°, sem vanjo vstavil "gangsta reflux".
6. Po 10-20 minutah sem vanj dodal ~0,15625 ml 32-odstotnega HCL.
6. Zdaj: pustite stati približno 12h 17h
6a. Zdaj: Vsa 2h zamenjajte vodo z novim ledom (vem, da je suhi led boljši, ker se neposredno dotika "hladilnika").

Oglejte si priponko 3017
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
6c. Mešanica je po približno 4 urah spremenila barvo v bolj oranžno/rumeno
6d Mešanica je po približno 12 urah spremenila barvo v bolj rdečo/rjavo
7. Mešanica je bila dana na gladko stekleno posodo (zlahka se opraska, impregnacija je na drugi strani, zato je popolnoma "gladka").
8. Želel sem izpariti preostali etanol pri 60°, vendar mi ni uspelo, ker "temperaturna palica" ni bila pravilno nameščena, zato sem jo pregrel (vendar ni zavrela) in etanol je izhlapeval veliko hitreje, kot sem pričakoval, in prepričan sem, da se je zaradi pregrevanja tu izgubilo veliko izdelka
9. Pustite, da se ohladi, dokler se ne segreje, tako da je še vedno bolj ali manj tekočina, barva je enaka, kot se pričakuje pri kartušah THC, vonj je podoben vsebini kartuš THC
10. Ko se popolnoma ohladi na sobno temperaturo (22°), je v trdnem stanju

Zdaj ga bom zdrgnil, ga nekako spravil v kartušo ali pipo za crack in ga kadil. Donos ni velik, vendar se bom naslednjič potrudil bolje.

Oglejte si priponko 3124

11. Vse skupaj segrejem na 85°C, da ga zberem kot tekočino, če se zatakne, ker je zelo lepljiv, potem lahko z vročo žlico poberem preostanek.

Edit: Izplen je bil 10,2 g in nekaj je ostalo v "izparilnem kozarcu", kar je veliko bolje, kot sem pričakoval. Bal sem se, da bi pregrevanje lahko uničilo nekaj izdelkov, vendar je videti, da je večina preživela.

Pravkar sem jo kadil z vapejem pri 226 °C in človek je dobra, resno je prekleto dobra, naredi visoko in blablabla, hahaha, sem zelo jebeno srečen, tako srečen, da je moj kurac trd kot jeba. Mogoče je to placebo, ampak jaz ne mislim tako, naj pokadim še nekaj, da bom 100% prepričan.
 
Last edited:

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Dobra praksa! Izomerizacijski izdelki po poročilih resnično dajejo "visoke" učinke
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Določanje vsebnosti CBD Test z alkalnim žarkom:

Z njim lahko ugotovite, ali vaš izdelek vsebuje 50 % ali več CBD.

1. Pripravite reagent s 5 % kalijevega hidroksida v etanolu po masi, npr. 1 g KOH na 24 ml/19 g etanola.
2. Vaš izdelek vrzite v reagent
3. Dajte mu nekaj minut (reakcija mora potekati "takoj").
4. Če se spremeni v rdečo/vijolično barvo, potem je koncentracija CBD visoka (50 %+).

Slika vzorca:


WMZyh2UAQv

Vir: https://www.reddit.com/r/delta8testing/comments/pn9azd
 

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Zakaj je moj izdelek tako moten in ni zlato-bele barve?

Videz v različnih količinah:

Isti izdelek v različnih količinah:

XN9wgJUMkt


Svetloba lahko spremeni videz:

Isti izdelek z različnimi viri svetlobe: videz se spremeni:

AimP98D6sY
Lgx3KT45ZG


Izpiranje z etanolom za odstranitev "motnosti"

Ne vem, zakaj bi se to lahko zgodilo, vendar si predstavljam, da vsebina ni enake gostote (različna olja izdelkov so pomešana):

3naRqNV5Bh


Izperite ga z etanolom, dokler ne postane prozoren.

Zakaj je moja raztopina rdeča?

Naravna barva THC Delta 8 je rožnata/rdeča, vendar boste na trgu našli zlate in prozorne izdelke, ki so bili "beljeni" (zdi se, da obstaja razlika med resničnim beljenjem kot kemičnim postopkom in "beljenjem" v smislu, da je nekaj videti bolj prozorno).

Na barvo izdelka vplivajo tudi drugi dejavniki:

- Oksidacija: Oksidacija lahko vašemu izdelku doda več rumene barve.
- Toplota: Vročina povzroči, da se barva obarva bolj rumeno: toplota: vašemu izdelku doda več rjave/rdeče barve.
- Spremembe pH in refluksiranje lahko povzročita, da ekstrakt postane rožnat.

Kako "pobeliti" svoj izdelek v izdelek zlatega/čistega videza (ni priporočljivo):

Bistri izdelki se skoraj vedno štejejo za čistejše (čeprav tehnično gledano niso).

Ena najpreprostejših metod za pridobivanje delta 8 THC je refluksiranje ekstrakta z bentonitno glino. Ta metoda je poceni in še vedno lahko privede do onesnaženja končnega izdelka, pri čemer nastane bistri ekstrakt.
Beljenje bentonita ni beljenje.

Bentonit je opisan kot "belilo" ne zato, ker vsebuje belilo, ampak ker ima določene lastnosti, ki mu omogočajo, da veže in odstranjuje barvne delce. Rezultat je videti, kot da je bilo nekaj beljenega, vendar za doseganje teh rezultatov niso potrebne nobene grde kemikalije.

Bentonitna glina je popolnoma inertna - to je ista snov, ki jo najdemo v blatnih ali glinenih maskah za domačo nego kože.
 
Last edited:

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Ali je mogoče uporabiti denaturirani alkohol?

Očitno je to odvisno od tega, kakšna averzivna sredstva (npr. grenčine) so bila dodana. V mojem primeru bi 100 l "etanola" vsebovalo 4 l vode, 3 l izoproilalkohola, 3 l metiletilketona (butanona ), ostalo je pravi etanol.

Čistost bi bila tehnična.

Moje vprašanje je, ali bo metiletilketon (butanon) ostal v raztopini ali bo izhlapel?

vrelišče metiletilketona (butanona) je 79,64 °C, vendar je pri mešanju z etanolom zelo blizu vrelišču etanola.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomerizacija CBD v THC z uporabo citronske kisline

Bodite varni, pri izvajanju poskusa se vsaj pretvarjajte, da ste profesionalni kemik, nosite očala in rokavice ter imejte pri roki gasilni aparat

Pomembno je opozoriti, da je ta postopek zasnovan za uporabo lahko dostopnih materialov in reagentov ter za čim učinkovitejšo pretvorbo CBD v THC, tako v smislu izkoristka kot časovne učinkovitosti, in ni primerljiv s profesionalnimi laboratorijskimi tehnikami.

Reagenti.
Citronska kislina
CBD
Destilirana voda
Natrijev bikarbonat ali natrijev karbonat
Nepolarno topilo

Oprema:
(bučke za kuhanje ne napolnite več kot do polovice)
majhen leibigov kondenzator (200 mm bo dovolj)
majhna črpalka za kondenzator, lahko akvarijska črpalka
Majhna cev za pritrditev kondenzatorja
Majhno vedro, v katerega se vstavi črpalka
vir toplote, primeren za vašo bučko, po možnosti grelni plašč z magnetnim mešanjem
PH testni trakovi
tehtnica z natančnostjo do grama
lij za doziranje


Izomerizacija.

Določite velikost serije in nato določite, koliko vode želite uporabiti. Lahko uporabite že 1 g H2O:1 g CBD, lahko pa uporabite tudi več vode, da bo mehanika nekoliko lažja. Za 1g serije običajno uporabim 5g vode, za 5g serije pa 10g vode.

V bučko z vreliščem dodajte želeno količino destilirane vode s pomočjo majhne mešalne palice. To storite tako, da brezvodni citronski kislini, ki je primerna za živila, dodate vsaj 15 masnih % vode. (Tako bo 1 g vode vseboval 0,15 g citronske kisline, pri čemer ni pomembno, koliko CBD uporabite). Na erlenmajerico pritrdite povratni kondenzator in ga pritrdite s kovinskimi sponkami in cevnimi objemkami. Napolnite kondenzator in pustite akvarijsko črpalko neprekinjeno delovati. Vklopite mešanje na ~75 vrtljajev na minuto, segrejte na ~120C in raztopino privedite do vrenja. Raztopina refluksira od 4 do 12 ur, odvisno od želene mešanice CBD/D8/D9. Dlje ko reakcija poteka, več D8 dobite in manj D9. Najraje imam približno 8 ur. Izvedete lahko teste majhnih serij, da preverite, kateri časi refluksiranja bodo dali izdelek, ki vam je všeč. Če želite 100 % D8, reakcijo izvajajte 10-12 ur ali dokler test ni negativen.

Naknadna obdelava.

Nevtralizacija: Po izteku predvidenega časa izklopite vir toplote in pustite, da se raztopina ohladi na sobno temperaturo. Ne pozabite, da je vaša tarča netopna v vodi in je pri sobni temperaturi trdna. Po ohladitvi morajo v erlenmajerici na vrhu vode plavati veliki kosi trdnega izdelka, ki se oprijemajo sten erlenmajerice. Citronsko kislino nevtralizirate z nekaj natrijevega bikarbonata (3 moli natrijevega bikarbonata na 1 mol citronske kisline). Bikarbonat lahko dodate neposredno raztopini in preverite pH ali pa pripravite koncentrirano raztopino bikarbonata in jo dodate v erlenmajerico, pri čemer ni velike razlike. Preizkusite s pH-papirjem, da potrdite pH ~7 (ni treba, da je točen, 6-8 je v redu).

Ekstrakcija.

Nato v to erlenmajerico dodajte del NPS. eksperimentirati boste morali, da ugotovite, kakšno najmanjšo količino lahko uporabite, vendar je vaša ciljna molekula pri sobni temperaturi dobro topna v DCM ali EtOAc. za serijo 5 g običajno uporabim ~ 20-30 ml DCM. zavrtite NPS in videli boste, da se je vaš izdelek raztopil. Vodno fazo ločite in zavrzite (to storim v ločilnem liju). Izperite NPS z enako količino dH2O (20 ml NPS z 20 ml dH2O), da odstranite vse nečistoče, ki so fizično ujete/zaprte v proizvodu. Ponovno ločite. Če organska faza postane motna, je absorbirala nekaj vode. Sušite z MgSO4, dokler se raztopina ponovno ne zbistri. Dekantirajte ali filtrirajte, da odstranite MgSO4.

Izolirajte izdelek.

Vaš izdelek je zdaj raztopljen v NPS. V idealnem primeru lahko to NPS izločite in reciklirate ter tako znatno zmanjšate stroške in vpliv na okolje. Če to ni mogoče, lahko svojo raztopino preprosto segrejete, da NPS izhlapi. Ta postopek izvajajte v dobro prezračevanem prostoru
 
View previous replies…

Dr.Chocolate

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 24, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Kako dolgo bi moral refluksirati, da bi dobil d9, če uporabljam žveplovo kislino in etanol?
 

Python

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Poskusil sem to in dobil sem samo zlato gojno pasto, ne vem, ali moram samo pustiti, da se še malo posuši, vendar se zdi, da nikakor ni uporabna, kje bi jo lahko po vašem mnenju pokvaril?
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Ni dvoma, da če je CBD na vašem območju zakonit, THC pa drag, lahko v domačem laboratoriju zlahka in hitro uporabite CBD za proizvodnjo THC z izomerizacijo. Izdelal sem veliko izdelkov THC in z veseljem vam bom odgovoril na nekaj vprašanj.

Rad bi vas vse vprašal, koliko je na vašem območju mogoče kupiti CBD na kilogram?

Moje območje ima nekaj prednosti in upam, da bom v prihodnosti lahko na forumu prodajal CBD in opremo za e-cigarete za olje THC za e-cigarete ter ljudi naučil boljšega postopka izomerizacije : )
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Could anyone please help me with acetic acid method I have been practicing in small amounts and have been positive results with isomerising strong thc but removing products i belive natium acetate was trapped in the product and with out using bicarb and just boiling off at high temp it was mildly octar, done anyone know anything or have any tips
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Mislim, da bi morali uporabiti bikarbonat za nevtralizacijo ocetne kisline, nato uporabiti NP za ekstrakcijo thc, nato pa izhlapeti NP, da bi dobili izdelek, če je kemikalije težko dobiti, kjer ste, lahko poskusite z metodo citronske kisline


Ali vas lahko vprašam za ceno cbd na vašem območju?
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
V drugem poskusu sem uporabil natrijev bikarbono in končni izdelek thc je bil slan, prvič pa sem samo zavrel pri 100c z veliko etanola, oba sta delovala in me dvignila užitno, vendar ne verjamem, da bi bila varna za vape ali kajenje, cbd je zelo raznolik, zlasti poleti lahko dobite kilograme za 100 funtov po Evropi in Aziji, vendar plačam približno 370 za kilogram
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Vaš izdelek ima slan okus, ker niste prečistili THC, če kot reakcijsko topilo uporabljate brezvodni etanol, kot katalizator pa ocetno kislino, morate topilo upariti, dokler izdelek komaj teče, nato dodati vodo in ekstrahirati z nepolarnim topilom, nato obdržite nepolarno topilo, organsko fazo lahko sperete z vodo, nato organsko fazo posušite in izparite z brezvodnim natrijevim sulfatom ali brezvodnim magnezijevim sulfatom, teoretično bo ostal čisti THC, ves acetat, majhne količine alkohola in kisa pa ostanejo v vodi.

Menim, da bi bilo bolje uporabiti citronsko kislino, če jo lahko dobite

Mislil sem, da je CBD v večjem delu Evrope drag, zato sem pred tem nekako razmišljal o prodaji te snovi
 

thcman

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 11, 2022
Messages
18
Reaction score
0
Points
1
Ali me lahko kdo po korakih ali v videoposnetku popelje, kako odstraniti kislino in očistiti thc
 
Top