Sinteza dekstroamfetamina (Nabenhauer, 1942)

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18

G.Patton

Sulfat ni popolnoma bel. Znebili ste se vseh v vodi topnih nečistoč, zdaj vam preostane še nekaj izpiranj z acetonom/IPA in morala bi ostati ~ 95 % čista sol?

Mislim, da v tem primeru ni potrebe po parni destilaciji, ne?

Sprašujem, ker je moja oprema videti kot učbenik, vendar je aktivna pri visokih odmerkih in visoka se zdi nekoliko umazana.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
To je. Dobila sem popolnoma bel prah in videla različne z dobro kakovostjo. Včasih ima majhen odtenek.
Da, mora biti. Nekaj stranskih produktov, ki so posledica amfetamina, bo še vedno prisotnih. Destilacija s paro je dobra možnost, da se znebite stranskih produktov z različnim vreliščem (za bazo brez amfetamina).
 

johski

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 10, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
3 hitra vprašanja, ki niso vsa v zvezi s temo... Najprej sperite metan z diklorometanom? dobra ali slaba ideja? kakšen je najboljši način za izdelavo proste baze? Ali se lahko zgornji postopki za amfetamin uporabljajo/prevzamejo tudi za metamfetamin?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Odprete lahko teme Meth in v njih berete/sprašujete.
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/synthesis-of-methamphetamine-from-p2p-via-aluminum-amalgam.184/
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/methamphetamine-from-p2p-by-nabh4-reduction-medium-scale.600/
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tudi to bom navedel tukaj:
V tem opisu mi je glavo najbolj zmešalo poimenovanje, ki se nanaša na vinsko kislino. Besedilo v opisu uporablja staro nomenklaturo za izomere vinske kisline, z malo črko "d" za dekstrovinsko vinsko kislino. V sodobnih besedilih in pri nakupu vinske kisline se za isti izomer uporablja velika črka "L": L-vinska kislina. Tako je "d-vinska kislina" ista stvar kot "L-vinska kislina".

Za dodatno zmedo je drugi izomer, levovartarna kislina, v starejših besedilih poimenovan "l-vinska kislina", v sodobnih besedilih in kemičnih podjetjih pa "D-vinska kislina".

D-vinska kislina (prej l-vinska kislina) je zdaj zelo draga in jo je težko kupiti. Pogosto je za nakup v večjih količinah potrebna izjava končnega uporabnika.
L-vinska kislina (prej d-vinska kislina) pa je poceni in dostopna. Je naravna kislina, pridobljena iz sadja, ki jo je mogoče kupiti v spletnih trgovinah z vini. To je tista, ki jo želite.
prav tako je zelo uporabna za razreševanje ( razreševanje se imenuje, ko ločujete enantiomere) metamfetamina, kar je še bolj ključno, saj je L-izomer metamfetamina neuporaben.

Tukaj je precej dober članek o razreševanju izomerov amfetamina, imenovan "The Dutch Solution": (WARNING clearnet) https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/chemistry/amphetamine.resolution.html

To je odlomek iz besedila o ločevanju izomerov metamfetamina:

Izsek iz besedila:Ločevanje racemičnega metamfetamina

V raztopino 100 delov d-vinske kisline v 1000 delih metilnega alkohola vnesemo 85 delov racemičnega metamfetamina. Po daljšem mirovanju se odvzame približno 100 delov oborjene soli in ekstrahira z vročim etilnim alkoholom. Ker je d-tartrat dekstroarnega metamfetamina lahko topen tako v metilnem kot etilnem alkoholu, medtem ko je d-tartrat levroarnega metamfetamina slabo topen tako v metilnem alkoholu kot v vročem etilnem alkoholu, se izvede izredno enostavno ločevanje d-tartratov optičnih antipodov baze.

Reference: Britanski patent 508,757


Torej v bistvu raztopite meth ali amfobazo v skoraj vrelem metanolu z L-vinsko kislino. Ko se raztopina ohladi, začnejo kristali l-amf/l-metha, vezani na L-vinsko kislino, razpadati. Te le filtrirate in zavržete ali shranite.
Nato bi raztopino bazificiral z NaOH in izparil večino alkohola ter dodal vodo, da bi dobro ločil plast proste baze, jo ekstrahiral v lijaku in nato skozi njo prekuhal HCl, če gre za d-methovo prosto bazo, ali dodal žveplovo kislino, če gre za d-amphovo prosto bazo, da bi dobil lepe d-kristale.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, motite se. Gre za različne izomere. O izomerih vinske kisline preberite tukaj.
MN73pAa9XG
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Iz članka v Wikipediji, na katerega ste se pravkar povezali:

___________________________
Naravno prisotna oblika kisline je dekstrovinova kislina ali L-(+)-vinska kislina (zastarelo ime d-vinska kislina). Ker je na voljo v naravi, je cenejša od svojega enantiomera in mezo izomera. Predponi dextro in levo sta arhaična izraza.[13] V sodobnih učbenikih se naravna oblika imenuje (2R,3R)-vinska kislina (L-(+)-vinska kislina), njen enantiomer pa (2S,3S)-vinska kislina (D-(-)-vinska kislina). Mezo diastereomer se imenuje (2R,3S)-vinska kislina ali (2S,3R)-vinska kislina.
___________________________

Kaj je nasprotno od tega, kar ste pravkar objavili? In točno to, kar sem napisal? Ta slika je iz istega članka v Wikipediji:
 

Attachments

  • TLzZERWe4x.png
    TLzZERWe4x.png
    192.6 KB · Views: 296
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Tako je L-(+)-vinska kislina ista kot d-vinska kislina in (2R,3R)-vinska kislina, ki je dekstro vinska kislina.
D-(-)-vinska kislina je isto kot l-vinska kislina in (2S,3S)-vinska kislina , ki je levovinska kislina.

DL-vinska kislina bi bila neuporabna za razreševanje. Ker je sama racemat in bi kristalizirala oba izomera amfetamina.

Prekleta kemijska nomenklatura je že sama po sebi slab izlet.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nisem pozorno prebral. Pravzaprav ni tako. Mislim, da je napaka v Wikiju, saj je ta izjava v nasprotju s to sliko. Poslal sem to sliko, ki jasno kaže, da gre za različne izomere. Razumem, da je to težko razumeti, vendar...
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Opravičujem se za spam, vendar sem našel ključ. Slika, ki jo objavljate, je iz članka o stereokemiji v Wikipediji. Ta je napačna. Ta članek je precej kritiziran v razdelku Pogovori.

Slika, ki sem jo objavil, je pravilna.

Predponi l in d sta le kratici za dekstrotrotrotro ali levotrotrotrotrotro: v katero smer molekula obrača polarizirano svetlobo. "l" =levo = v levo, "d"= dekstro = v desno. Toda te predpone so stare in se ne uporabljajo več.
V sodobni nomenklaturi sta jih nadomestili predponi (+) za dextro in (-) za levo.

Predponi L in D (veliki črki ) se nanašata na Fischerjeve projekcije molekul in nimata nobene zveze z načinom vrtenja svetlobe, temveč s tem, v katero smer so narisani ključni deli molekule. V tem primeru sta dejansko obrnjeni glede na predponi d in l : d je L in l je D.

Torej L-(+)-vinska kislina pomeni: "molekula vinske kisline, ki je narisana tako, da je na Fischerjevi projekciji najvišja prednostna skupina na vrhu, ustrezna skupina pa je usmerjena v levo invrti polarizirano svetlobo v desno", tj. dekstrotor, tj. dekstro, tj. d-vinska kislina. To je naravna oblika vinske kisline.

In seveda obratno za D-(-)-vinsko kislino.

Kolikor razumem, se lahko oba izomera vinske kisline uporabita za razločitev enantiomerov amfetaminov. Če uporabite D-(-)-vinsko kislino, se bodo razbili kristali d-amf/D-tartrata, če pa uporabite L-(+)-vinsko kislino , se bodo razbili kristali l-amf/L-tartrata.
Uporaba DL-vinske kisline bi bila popolnoma neuporabna, saj ne bi ločila ničesar: oba enantiomera bi se razblinila.

Fuj.
Spregovoril sem.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
vaše pojasnilo tukaj v treh komentarjih tukaj je bilo najbolj pojasnjujoča in popolnoma uporabna stvar, ki sem jo v zadnjem času prebral. hvala. Vem, da ste to objavili pred 8 meseci, zato to pravkar povem zdaj, če nihče drug ne bo, to je tisto, kar sem potreboval, da razčistim zrak o vsem tem sranju... leta nisem razumel in bil preveč zmeden, da bi se poskušal približati smiselnosti.... hvala... resno
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Oprostite, bil sem zmeden. Izomer L(+) se lahko uporabi za pridobitev (-)D-amfa/metamfa. Postopek se nekoliko razlikuje od mojega in lahko dobite drug izomer. Jaz sem delal samo z D-izomerom. D-amph L-vinsko kislino boste dobili kot oborino.
 

Mr.Blanks00

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 2, 2022
Messages
43
Reaction score
19
Points
8
Pozdravljeni, ali je ta izdelek enak L- in ali ga je mogoče uporabiti?
 

Attachments

  • TjYHvmPVOz.jpg
    TjYHvmPVOz.jpg
    333.7 KB · Views: 305

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

poiščite cas nr na etiketi

D-vinska kislina CAS 147-71-7,
L-vinska kislina CAS 87-69-4,

(1) dekstrotatorna vinska kislina (d-vinska kislina), ki jo najdemo v grozdju in več drugih vrstah sadja,

(2) levorotatorna vinska kislina (l-vinska kislina), ki jo pridobivamo predvsem z resolucijo racemične vinske kisline,
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
prosim, preberite moje prejšnje sporočilo
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Da. Vsekakor. To je L-(+)-vinska kislina ali dekstrovinska kislina.
To je enako kot d-vinska kislina.

Postopek: kot v opisu te teme (za amfetamin) ali kot v tem članku (clearnet).
 
Last edited by a moderator:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Zakaj se sklicujete na stranske vire, medtem ko je v tej temi opisan ta postopek?
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Res sem se skliceval na opis v tej temi. Še enkrat preberite odgovor.

Druga referenca je širša in vsebuje tudi informacije o rekristalizaciji metamfetamina in o tem, kako uporabiti druga sredstva za razreševanje, ne le čisto L-(+)-vinsko kislino. Mislim, da je to dodana vrednost k temi. Zagotovo je v redu navajati reference, ko objavljaš informacije na tem forumu? Vsaj tako je bilo že večkrat storjeno. Če imate težave s tem sklicevanjem, prosim, povejte, za kaj gre.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
V tem članku nisem našel nobene druge možnosti. Tudi postopek rekristalizacije je enak kot pri običajnem metamfetaminu. Mimogrede, za ločevanje izomerov lahko uporabite bliskovno kromatografijo, vendar je ta metoda precej zapletena.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Haha, žal mi je! Mislil sem, da sem prilepil povezavo do članka o rodu :). Napako bom popravil.
 
Top