Ekstrakcija efedrina iz rastlin

Microogata

Don't buy from me
Resident
Joined
May 2, 2022
Messages
9
Reaction score
6
Points
3

cesc

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 25, 2023
Messages
7
Reaction score
2
Points
1
Hi. I ve bough skoraj 1 kg na Xina, morda bi lahko pomagal u
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Zamrznjeno in trenje (drgnjenje dna s stekleno palico)? Hvala. Tega nisem poskusil. Po tem postopku bi se morala kristalizacija oblikovati stabilno tudi pri sobni temperaturi, potem ko ste jo potegnili iz hladilnika?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Da, oglejte si točko taljenja na vrhu tega prispevka.
 
Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 20, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
zanimive informacije
 

raw

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 7, 2022
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
O rastlinah efedre... Kje jo lahko najdem? Ali ima kdo izkušnje, da raste v kakšni državi v Evropi? Na primer na jugu države? Na Hrvaškem ?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Resnično upam, da nimate v mislih Ephedra dystachia, ker je na robu izumrtja in je zločin proti naravi, če jo zbiramo iz njenega habitata za izdelavo stvari, kjer je njena diastereoizomerna čistost nepomembna (kot je metamfetamin, kjer je psevdoefedrin v redu)... niti če bi rekli, da želite izdelati derivate aminoreksa, kjer je kiralnost stvar, pustite naravo in jo poskusite pridobiti neposredno ali se poglobite v enantioselektivno sintezo, ki je v zadnjem času vroče področje kemije.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
To sem poskusil na več načinov, omenjenih tukaj in na drugih mestih, in dobil le mulj, ki je negativen na testu s Chen-Kao reakcijo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ste jih opravili z absolutno podobnimi pogoji? Ali ste prepričani, da vaše rastlinske surovine vsebujejo efedrin? Verjetno ste dobili samo travo iz plevela.
 

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 16, 2022
Messages
11
Reaction score
3
Points
3
Kakovost efedre je neznana dobil sem nekaj 10:1 in navadnega rastlinskega materiala iz Kitajske
Točno sem sledil temu, vendar pri 50-odstotni prostornini z izvlečkom in pri uplinjanju je samo potemnel brez oborine

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Alkoholne ekstrakcije in drugi poskusi z rastlinsko snovjo niso pripeljali nikamor. Naslednjič bom poskusil z zapisom o čisti rastlinski snovi in videl, kako mi bo šlo.
morda bom uporabil ghetto soxhletov ekstraktor z dodajnim lijakom za izenačevanje tlaka s kondenzatorjem za črpanje kloroforma skozi rastlinsko snov.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Pozdravljeni, sem novinec in se še vedno poskušam naučiti kemije. Moja angleščina ni dobra, uporabljam Googlov prevajalnik, prosim za razumevanje。
V zvezi z vašim "Drugim (poenostavljenim) načinom ekstrakcije do baze brez efedrina" imam nekaj vprašanj。
Vprašanje 1。 Koliko gramov efedrinega prahu je treba uporabiti v 1. in 2. koraku?
Vprašanje 2。1. korak: "b) Po 15 minutah precedite kašo skozi zlati filter #15 s kavnim filtrom znotraj zlatega filtra (lahko uporabite laboratorijski stekleni lijak ali drugo filtrirno sito), nato kašo odstavite.". Ali po tem "kaša" še vedno deluje? Ali lahko "kašo" po tem koraku zavržem, ko sem z njo končal? Kaj naj naredim s "kašo"?
Vprašanje 3。2. korak: "a) Enako kot prej sem jo dal v štiričetrtinski lonec Pyrex. V posodo dodajte 750 ml nafte, jo močno stresajte 5-10 minut in jo pustite namakati tri dni." "placed it in four quart Pyrex pot". Na kaj se "to" predvsem nanaša? Je to beli prah po prvem koraku? Ali pasto iz koraka b v prvem koraku? Ali novi prah efedre?
Opravičujem se, ker moja angleščina ni dobra, zato boste morda nekatera vprašanja težko razumeli. Veselim se vašega odgovora, hvala!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, opravičujem se za dolg odgovor.
Odgovor 1: Na koncu prispevka lahko preberete tole:
A2: prosimo, pozorno preberite prispevek. Da, to kašico morate uporabiti pri 2a rodilniku in drugih.
A3: To pomeni veliko
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Hvala za odgovor! Zdaj sem končal prvi korak, v bližnji prihodnosti bom objavil prispevek, v katerem bom govoril o "drugem (poenostavljenem) načinu ekstrakcije do proste baze efedrina", skupaj pridobimo boljše izkušnje in skupaj napredujemo
 

nujrc

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 16, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Čistega etanola je v moji državi skoraj nemogoče dobiti. Ali je mogoče namesto tega uporabiti metanol ali izopropanol (v 2. koraku)?

Morda bo dovolj dober etanol iz dezinfekcijskih sredstev (70 % etanola, 30 % vode)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Poskusite lahko s programom IPA. Primeren je tudi 70-odstotni EtOH. Poleg tega lahko EtOH posušite.
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Ali lahko iz L-efedrina izdelate D-metamfetamin?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Našel sem ta patent za ekstrakcijo s ksilenom in oksalno kislino.

 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Ne vem, koliko je alkaloida v rastlini, in bojim se, da boste ugotovili, da je prečiščevanje težavno.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Za majhen znesek ljubiteljski kemik, zato menite, da bi bil to lahko zabaven poskus?
 
Top