Pogosta vprašanja o sintezi GHB (gama-hidroksibutirata)

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Pozdravljeni, imam vprašanje o postopku Sand Mayer. Ali bom s postopkom končal, tako da mi ostane samo GBL, če se ustavim po 4. koraku v delu ekstrakcije, saj se zdi, da vse, kar sledi, postane GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, če vas prav razumem, želite pridobiti GBL s Sandmeyerjevo reakcijo. Da, lahko ga dobite v 4. koraku.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
kul, sem našel GABA v obliki želatinskih kapsul s samo mikrocelulozo kot polnilom, kot tudi 50g vrečke vprašljive čistosti za ~ 10 $ za pop, tako da so tablete cenejše IN čistejše. Prav tako lahko kupim NaNO2 kot nekakšen vrtnarski izdelek od dobavitelja kemikalij za približno 8 dolarjev na kilogram lol. Presenečen sem, da nihče tukaj (Poljska) ne proizvaja GHB, je tako enostavno, vendar ga še nikoli nisem videl na trgu. Posodabljal bom, ko bom imel učinke in/ali vprašanja

Pravzaprav je še vedno nejasno, če moram izvajati destilacijo IN ekstrakcijo z DCM, kako naj se prepričam, da destiliram GBL? ali ni RM poln vode? BP GBL je 204,6 °C, ali naj torej samo kuham RM, dokler temperatura hlapov ne doseže 204,6 °C, in od tam zbiram?

Vnaprej hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
DCM bp je 39,6*C
bp GBL je 204*C
Jasno je zapisano, da morate najprej destilirati vodo. Večkrat preberite. Pišem enako, kot je zapisano v temi.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni,
ravnokar sem sledila receptu, nič se ni zažgalo ali premajhna bučka , p
Tekočina je bila kristalno čista (razen pri dodajanju gbl, 10 minut), vendar je ph ostal visok. mislim, da sem dodala veliko dodatnega gbl, vendar je še vedno zeleni papir....>8
Kaj lahko storim, da znižam ph, prosim?
nisem uporabila pravega refluksa s tekočim krogom, ampak dolgo 30 cm kemično cev, ki se je končala z vigreuxom. mislite, da je odšlo veliko H2O? ni bilo videti, da bi se kadilo... počasi vrelo.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, v besedilu je odgovor:

Na takšno vprašanje je težko odgovoriti. Premajhni vhodni podatki.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Pozdravljeni, še vedno živim!
Sledil sem človeku in se ga skušal držati po najboljših močeh kot noob, kot sem, čeprav sem si sam pripisal/pridal svoj lastni izvod priročnika, kot je ta:
"ko je raztopina bistra kot cisterna", to raztopino pustite rahlo vreti 30 mn, "nato preverite ph".
Kajti tudi čista voda je videti, na začetku je ph > 8, tudi če dodate več gbl.
Po 30 mn je voda še vedno čista, vendar se ph razvija in pada. Reakcija potrebuje čas, da se zaključi. Na začetku ph ni stabilen.
morda je to logično za tiste, ki vedo, toda moja prva serija mi je dala neuravnoteženo equi molarno raztopino s preveč gbl in velikimi mastnimi kapljicami gbl na bistri površini raztopine.
Po dodajanju manjkajoče raztopljene NaHCO3+ destilirane H2O sem jo ponovno pripravil, pustil reagirati 30 mn, preveril ph in pustil, da se ohladi pri sobni temperaturi, da sem dobil raztopino, podobno vodi.
 
Top