Sinteza ketamina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dosegati morate bazični pH 12-13, pri čemer ni zelo pomembna koncentracija.
 

neoking8

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2023
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljeni, gospod, po tem, ko je bil sol pripravljen na PH 12-13, se je pojavilo veliko gela, zaradi česar je ekstrakcija z EA skoraj nemogoča. Kakšen nasvet?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, napišite, prosim, o katerem koraku govorite, katero raztopino imate v mislih?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
8. o-klorofenil ciklopentil keton.
Tako dobljenemu Grignardovemu raztopilu dodamo 48 g o-klorobenzonitrila in zmes mešamo 3 dni pri RT. Nato jo prelijemo v mešanico ledu/NH4Cl z dodatkom nekaj konc. aq. NH3 in pustimo pri sobni temperaturi, dokler se ves led ne stopi. Keton deloma plava, deloma gre na dno. Ekstrahiramo ga z benzenom (100 ml x2-krat). Donosi nihajo, vendar redko padejo pod 55 %.

Korak 2: alfa-bromo (o-klorofenil)-ciklopentil keton.
21,0 g zgornjega ketona dodamo 10,0 g broma v 80 ml ogljikovega tetraklorida po kapljicah pri 0 °C. Ko je dodan ves Br2, nastane oranžna suspenzija. To speremo z razredčeno vodno raztopino natrijevega bisulfita (~65 ml x2 10 % raztopine ) in izparevamo, da dobimo 1-bromociklopentil-(o-klorofenil)-keton, bp 111-114 °C (0,1 mm Hg). Izplen je ~66 %. Ta bromoketon je nestabilen in ga je treba takoj uporabiti. Tudi poskusi destilacije pri 0,1 mm Hg povzročijo razpad, zato ga je treba uporabiti brez nadaljnjega čiščenja.
 

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Spoštovani, kako začeti izdelovati o-klorofenil ciklopentil keton.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, česa točno ne razumete?
 

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Gospod,to poskušam narediti zdaj, vendar nisem prepričan, ali je to pravilno.,

Korak 1: Dodajte 1 mL klorociklopentana, 10 mL trietilamina, 0.1 g joda, 7 g magnezija v prahu in 10 mL tetrahidrofurana v bučko s tremi grli, premešamo in segrejemo na 70 °C, da se sproži reakcija; korak 2: Segrejemo na 80 °C, dodamo 15 mL trietilamina in 30 mL tetrahidrofurana, počasi kapljamo 29 mL klorociklopentana in refluksiramo 3 h, da dobimo Grignardov reagent; 3. korak: kapljamo 26 g mešane raztopine o-klorobenzonitrila in 80 mL tetrahidrofurana, vzdržujemo 80 °C in refluksiramo 6 h; 4. korak: Po ohladitvi na sobno temperaturo dodamo 200 mL vode, nato kapnemo 10 mL koncentrirane klorovodikove kisline, vzdržujemo 50 °C in reagiramo 5 h; korak 5: ohladimo na sobno temperaturo, vzamemo zgornjo raztopino tetrahidrofurana, odstranimo tetrahidrofuran z rotacijskim uparjanjem pri 80 °C, nato pa segrejemo na 165 °C, da odstranimo o-klorofenilciklopentanon, in dobimo 23.4 g sintetičnega vzorca o-klorofenilciklopentanona s približno 52-odstotnim izkoristkom.
 

kkk

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Jul 24, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
kako reči
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dekalin lahko nadomestite s cikloheksanom, verjetno
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cikloheksan ima vrelišče 81 °C, kar bi pomenilo, da bi za termično preureditev potrebovali 7 do 10 dni pri refluksu. Vendar bi lahko uporabili IPA, ki ima enako temperaturo in za katerega je iz literature znano, da deluje (7 do 10 dni pri refluksu).

Etilbenzoat deluje.
Etilenglikol je še eno topilo, ki deluje in je bolje dostopno.

Izplen ni nikoli blizu količinskemu, pravzaprav se pri uporabi ketimina kot baze izplen zmanjša, za spodoben izplen je treba uporabiti sol HCl. Prav tako je treba postopek izvajati pod strogo brezvodnimi pogoji, sicer so izkoristki porazni. (Imin bo hidroliziral nazaj v MeNH2, kar ni presenetljivo glede na stroge pogoje).

Preoblikovanje katalizirajo Lewisove kisline, MgCl2 in AlCl3 (brezvodna) se dobro obneseta. Potreben je ekvivalent 0,1 mol, vendar lahko AlCl3 poskrbi tudi za morebitno še prisotno vodo, seveda pa je treba uporabljeno količino prilagoditi, na primer X g, potrebnih za odstranitev vode, in 0,1 mol za kataliziranje reakcije.
Uporaba AlCl3 zmanjša potrebno temperaturo na ~130 °C (da bi trajala enako dolgo, kot bi trajala nekatalizirana reakcija pri 180 °C).


Še en nasvet: izogibajte se CCl4, ki ni samo strupen, ampak je tudi zloben in ga je iz dobrih razlogov težko dobiti. Na srečo je za bromiranje položaja alfa popolnoma nepotreben. Za to je treba uporabiti CuBr2, ki opravi nalogo kvantitativno in brez stranskih reakcij.
Za reakcijske pogoje samo poguglajte "Bromination with CuBr2" in hitro boste našli opisane standardne pogoje za to, ki se v tem primeru popolnoma dobro obnesejo.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Hočete reči, da morate pred preureditvijo hcl plin metilketimina, da bi imeli spodobne izkoristke?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Spoštovani, potrebno je segrevanje do vrenja? kako dolgo traja skupno mešanje? kako vedeti, da so reaktanti po dodatku metilamina dosegli nasičenost?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rekel sem, da ne, ne potrebuješ.
Reakcijo morate pustiti za en dan (24 ur).
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Hvala, gospod
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Ali naj bi bila prekurzor in metilamin 1-1 mol? Prošnja za povečanje obsega
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3
Če ta Grignardova reakcija ni idealna, lahko uporabimo o-klorobenzaldehid, s katerim zlahka reagiramo, da nastane alkohol in nato oksidira.
 

dafuhao

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 4, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Zanima me, kje lahko dobim ta gradiva.
 

Dopey

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
1-bromociklopentil-(o-klorofenil)-keton (CAS 6740-86-9) je komercialno dostopen. Prodaja se v obliki belega prahu ali rjavega olja. Omenili ste: "Ta bromoketon je nestabilen in ga je treba takoj porabiti." Če je tako, kako ga potem prodajajo. Raztopina je na večini fotografij zelo temne barve, ali je sploh smiselno, da jih kupujemo?
In kako je s praškom? Kako lahko uporabimo prašek?
 

neoking8

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 7, 2023
Messages
5
Reaction score
4
Points
3
Zdi se, da ni mogoče najti prodajalca za 6740.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, lahko ga hranite v hladilniku v inertni atmosferi. Vendar nisem prepričan, da je na voljo na trgu.
 

Dopey

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 22, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
No, številko CAS sem poiskal na Googlu in na Echemi je bilo veliko prodajalcev, Chemical book itd. Videl sem celo nekaj prodajalcev tukaj (bb), lahko poskusite.

Če pa ga je treba hraniti v hladilniku in v inertni atmosferi, potem to verjetno ni najboljša možnost.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Enako kot pri vseh visoko reaktivnih spojinah, ki se prodajajo: Dodan je stabilizator (ali mešanica), kaj še? To, da je treba hraniti pod 8 °C in podobno, je samo zaradi zavarovanja, da se prenese odgovornost, saj mora kupec v primeru, da gre kaj narobe, dokazati, da je bilo vedno pod 8 °C, kar je precej težko doseči. Ne gre za to, da bi rekli: "Če ga ne hranite na hladnem in inertnem mestu, bo eksplodiral", ampak za to, da se lahko po odprtju hitro pokvari, ampak to je vaša krivda, nehajte tarnati, saj smo vam rekli".
Stvari, ki ste jih naredili sami, se hitro pokvarijo, saj nečistoče pospešujejo kvarjenje, pogosto pa nimate pravih konzervansov.
 

kaka

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
po 95 °C za 3-4 ure in ekstrahirali z 20-odstotno HCl. Kisli ekstrakt bazificiramo in ekstrahiramo z DCM. Topilo se odstrani, pri čemer se izdelek dobi kot olje, ki NE kristalizira. Namesto tega postane izredno lepljivo olje rjave barve. in ne more ponovno kristalizirati iz pentana/etra ali heksana/etra. kakšen nasvet?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Poskusite uporabiti vakuumsko komoro za en dan. Ali ste olje v teh topilih opraskali s stekleno palčko in ga poskušali postaviti v hladilnik?
 
Top