Sinteza L-efedrina iz L-fenilacetilkarbinola (L-PAC)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1

Uvod
YvLRnBsu93

L-efedrin se pridobiva iz posušenih rastlin različnih vrst iz rodu Ephedra z začetno obdelavo z alkalijo, ki ji sledi ekstrakcija z organskim topilom. Ekstrakcija, prečiščevanje in izolacija teh zdravil so dolgotrajni, dragi in zapleteni zaradi prisotnosti neželenih stranskih produktov. L-fenilacetilkarbinol (L-PAC; (1)), ki je predhodnik efedrina, se proizvaja z biotransformacijo benzaldehida z uporabo kultur kvasovk. Kemična pretvorba L-PAC v efedrin se je izkazala za ugodnejšo od ekstrakcije. L-PAC se lahko pretvori s kemično reduktivno aminizacijo z metilaminom v optično čisti L-efedrin. Uporaba mikrovalovnega obsevanja za kemijsko sintezo je vse pomembnejša, saj je enostavna alternativa klasičnim kemijskim načinom s hitrimi reakcijami, ki dajejo visoko konverzijo in selektivnost. Pričujoče delo je bilo opravljeno z namenom preučiti možnost izvedbe sinteze z uporabo mikrovalov kot alternative tem rutinskim kemijskim sinteznim reakcijam. Dvostopenjska preprosta sintetična reakcija je bila izvedena v homogenem reakcijskem mediju pod vplivom mikrovalov. Homogeno reakcijsko okolje zagotavlja boljšo toplotno homogenost pri mikrovalovnem segrevanju in olajša povečanje obsega reakcije. Postopek je boljši od metod, ki vključujejo zapletene postopke hidrogeniranja in redukcije zaščitenih cianohidrinov. Preberete lahko tudi druge teme o proizvodnji efedrina.

Oprema in steklovina.

  • 100 ml bučka z okroglim dnom;
  • Led;
  • pH indikatorski papir;
  • pipeta;
  • 100 mL lijak za kapljanje z izravnalnim tlakom;
  • stojalo za retorto in objemka za pritrditev aparata;
  • magnetno mešalo;
  • 100 ml x4; 50 ml x2 čaše;
  • 500 mL ločilni lij;
  • epruveta s kalcijevim kloridom (CaCl2);
  • Komplet zabliskovno kromatografijo (srednji stolpec in silikagel 60 ± 120 očes);
  • Neutronska kuhinjska pečica IFB (izhodna moč 760 W in frekvenca 2450 MHz);
  • Vakuumski vir;
  • steklena palica in lopatka;
  • Naprava Rotovap;
  • Laboratorijska tehtnica (primerna je od 0,01 do 100 g) [odvisno od sintezne obremenitve];
  • merilni valj, 100 ml.

Reagenti.

  • L-PAC (0,03 mola, 4,5 g) [številka CAS 1798-60-3];
  • Etanol (EtOH) ~ 150 mL;
  • Klorovodikova kislina (HCl), vodna raztopina, ~20 mL;
  • 40-odstotna (v/v) raztopina metilamina (CH3NH2) 9 mL;
  • dietil eter (Et2O) 200 mL;
  • natrijev bikarbonat (NaHCO3) ~50 g;
  • destilirana voda, 65 mL;
  • brezvodni natrijev sulfat (Na2SO4) ali magnezijev sulfat (MgSO4) ~100 g;
  • etil acetat (EtOAc) ~ 500 ml;
  • toluen ~400 mL
  • Natrijev borohidrid (NaBH4) 0,09 mola, 3,24 g.
FejquziLpg

Postopek

Pretvorba L-fenilacetilkarbinola (L -PAC) (B) v 2-(metilimino)-1-fenil-1-propanol (2)
L -PAC (0,03 mola, 4,5 g) damo v 100 mL bučko z okroglim dnom, ki vsebuje 10 mL etanola, ohladimo v zdrobljenem ledu in pH prilagodimo na 4 s kapljičnim dodajanjem HCl. Ob stalnem mešanju smo po kapljicah dodali tri ml 40-odstotne (v/v) raztopine metilamina. Reakcijsko zmes smo segreli na temperaturo okolice (30 +/- 2 °C) in jo 3 minute obsevali pri 50 % moči v modificirani domači mikrovalovni pečici* v prejšnji bučki s cevko CaCl2 (povezava z atmosfero). Reakcija se je nadaljevala 6 min (dva cikla po 3 min pri 50 % moči) z dodajanjem 3 ml 40 % raztopine metilamina med vsakim ciklom obsevanja. Po izpostavljenosti mikrovalovom smo reakcijsko zmes ohladili v zdrobljenem ledu z 10 mL dodane vode. pH reakcijske mešanice smo prilagodili na 4, reakcijsko mešanico pa splaknili z etrom (25 mL x 3), da smo zbrali nereagirani L-PAC (1). Vodno plast smo nevtralizirali z NaHCO3 in pH vrednost prilagodili na 7 do 8. Vodno plast smo ekstrahirali z etrom (25 mL x 3), združene etrske plasti pa ponovno izprali s 15 mL hladne vode. Etersko plast smo posušili s prehodom skozi brezvodni natrijev sulfat (Na2SO4); eter smo odstranili z rotiranjem, da smo dobili proizvod (2) kot rumeno olje. To olje smo nadalje očistili s silikagelsko (60 ± 120 očes) kolonsko (flash) kromatografijo z uporabo etil acetata in toluena (6:4) kot eluenta. Izplen 55 %.

*Zakemijske reakcije z uporabo mikrovalovnega obsevanja je bila uporabljena modificirana kuhinjska pečica IFB Neutron (moč 760 W in frekvenca 2450 MHz
).
UfUFDwls0I

2-(metilamino)-1-fenil-1-propanol (3) (efedrin)
Imin (2 ) 2-(metilamin)-1-fenil-1-propanol (0,03 mola, 4,89 g) smo dali v 100 mL bučko z okroglim dnom, ki je vsebovala 10 mL etanola. Raztopini smo dodali NaBH4 (0,09 mola, 3,24 g) v korakih po 0,02 mola za vsako 2-minutno obsevanje z mikrovalovi pri 50 % moči. Skupni reakcijski čas pri izpostavljenosti mikrovalovom je bil 10 min (2 min x pet ciklov pri 50 % moči). Po izpostavljenosti mikrovalovom smo reakcijsko zmes ohladili v ledu in jo ohladili z dodatkom 10 mL ledeno hladne vode in nekaj koščki ledu. To raztopino smo nato ekstrahirali z etrom (25 mL x 3). Združene etrske plasti smo dvakrat izprali s 15 mL hladne vode v ločilnem lijaku in posušili s prehodom skozi brezvodni natrijev sulfat (Na2SO4) v čaši. Etersko plast smo odstranili z rotiranjem in dobili produkt, ki vsebuje olje, in nereagirani imin (2). Zmes smo ločili s kolonsko kromatografijo z uporabo silikagela (60 ± 120 očes) in etil acetata ± toluena (8:2) kot eluenta. Izolirani produkt, dobljen po eluciji kolone, smo rekristalizirali v vročem etanolu in posušili, da smo dobili efedrin. Izdelek 64 %.
UOtHe2FsK3
 
Last edited by a moderator:

mp_

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 1, 2023
Messages
13
Reaction score
6
Points
3
Večkrat je bila v tej sintezi omenjena tema rotavap. Ker so dragi, bi lahko etrsko plast/raztopilo izparili pri normalnem tlaku?

Ali pa je tako kot pri LSD, kjer je treba izdelek zaradi njegove nestabilnosti izpariti pod znižanim tlakom?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ali obstaja kakšna možnost za zamenjavo mikrovalovne pečice z običajnim ogrevanjem, ki očitno spreminja temperaturo in čas?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
@G.Patton Ali ne bo dovolj standardna reduktivna aminizacija L-PAC?
Etanol + metilamin (40 % v vodi) + L-PAC in pustite reagirati pri sobni temperaturi 30 min, da se omogoči nastanek imina.
Mešanico smo ohladili na približno 0 C in jo reducirali z NaBH4.
Mešanico smo nato bazificirali in ekstrahirali z DCM
posušili z brezvodnim natrijevim sulfatom, filtrirali in uparili.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
l-PAC je zelo občutljiv na baze, te povzročajo njegovo racemizacijo, kar bi bilo škoda. Svetujejo se kisli ali nevtralni pogoji, pri NaBH4 pa lahko uporabimo enostavno pripravljene derivate, kot so STAB (iz NaBH4 v toluenu z dodatkom 3 ekvivalentov GAA) ali cinkov borhidrid (iz brezvodnega ZnCl2 in NaBH4) ali drugi. Segrevanje ni potrebno in voda ni problem, samo dodajte enakomolarni metilamin acetat k l-PAC v toluenu, dodajte 0,01 molarnega dihidrata tosinske kisline in pustite stati en dan pri temperaturi rt, pri čemer nastane stabilen imin, ki se nato reducira s STAB. Odlični izkoristki. Izogiba se popolnoma alkalnim pogojem. Edina pomanjkljivost je potrebna količina GAA - 4 ekvivalenti
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prosim, poskusil sem to metodo, imam rotacijski uparjalnik, sledil sem vsem postopkom, prosim, potrebujem nekoga, da me pravilno nauči tega postopka ali katere koli druge metode sinteze efedrina Hcl. Prosim, res potrebujem pomoč prijateljev v skupini.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prosim, nisem čistil s silikagelsko mrežasto kromatografijo, prosim, kako naj to storim, domnevam, da je to morda vplivalo na moj izdelek, prosim, usmerite me prijatelji tukaj
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Dragi v mnogih mojih poskusih nisem mogel sintetizirati efedrina
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
ali ima kdo recept za izdelavo l-pak
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Obstaja študija z avstralske univerze, v kateri so z uporabo kvasa in benzaldehida v vroči vodni kopeli eno uro dosegli 30-odstotni izkoristek, če se prav spomnim. Najdete jo na spletni strani sciencedirect.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Težava z l-PAC je, da hitro racemizira v d/l-PAC, kar ne daje želenega l-efedrina, temveč d/l-efedrin, kar posledično vodi v racemično meto, kot je narejena iz P2P.
Želimo d-meth ali vsaj pretežno d-meth.
Dva dejavnika spodbujata racemizacijo l-PAC: Prvi je alkalno okolje, recimo prisotnost kakršnih koli baz in ioni prehodnih kovin, recimo kakršne koli soli železa itd., ki so prisotni tudi v majhnih količinah, saj delujejo katalizatorsko.

Veliko redukcijskih sistemov je alkalnih, kot je NaBH4, zato je jasno, kaj se bo zgodilo. Poleg pravilnega shranjevanja in ravnanja z l-PAC ter dodajanja nečesa, kot je oksalna kislina in/ali cinova kislina ali EDDA, da bi poskrbeli za vse kovinske soli v okolici, je treba izbrati kisel redukcijski sistem ali sistem, ki deluje vsaj v rahlo kislih pogojih. Priporočam uporabo kisline STAB, ki je kisel derivat NaBH4 in se še posebej dobro obnese pri reduktivnih aminiranjih. Metilamin se nato uporabi kot acetat, recimo ocetnokislinska sol metilamina, in vse skupaj kot en lonec, ena poteza, tvorba imina/redukcija imina, kar se imenuje reduktivna aminizacija.
Informacije o tem, kako izdelati STAB iz NaBH4 in GAA, so povsod na spletu in tudi o tem, kako ga uporabiti. Donosi so odlični.
Cink-borohidrid bi bil še ena možnost, ki se zlahka pripravi, če imamo brezvodni ZnCl2.
Al/Hg je prav tako mogoč, vendar ga je treba pripraviti v THF ali dietiletru.
Vendar je najboljši domači kisli sistem, kot sta STAB ali cinkov borhidrid.

Proizvodnja l-PAC iz benzaldehida z biosintezo ni nujno težka, vendar je bolj tehnični izziv za velike količine. Najprej je treba najti dober sev kvasovk za ta namen. Na koncu je treba l-PAC predvsem ekstrahirati, pri čemer je nujen kontinuiran ekstrakcijski sistem, eter pa je najprimernejše topilo.

Veliko sreče!
 

yuiopjkl

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 14, 2022
Messages
73
Reaction score
40
Points
18
Prebral sem prispevek nekoga, ki je l-efedrin sintetiziral z refluksiranjem l-PAC z metilformamidom, pri čemer je bil izkoristek približno 21 g l-efedrina iz 20 g l-PAC

Nisem prepričan, ali bo ta metoda delovala ali ne.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Ni razloga, da Leuckartova reakcija ne bi delovala za izdelavo efedrina iz l-PAC, kislo okolje je tu zagotovo velik plus. Seveda gre za Leuckartovo reakcijo in rezultati se zelo razlikujejo, večina, ki jo poznam, ni dobila rezultatov, s katerimi bi bila zadovoljna. Toda skoraj vsi so želeli narediti amfetamin in to je vse prej kot robustno, efedrin ali metamfetamin sta veliko bolj robustna in dobri donosi so lahko dobro možni.
V idealnem primeru bi l-PAC neposredno po ekstrakciji reagiral z N-benzilmetilaminom, da bi dobil stereokemično stabilen imin, in z dvojno hidrogenizacijo/debenzifikacijo s Pd/C dobil l-efedrin, s čimer bi se izognili vsem težavam z racemizacijo, ki bi lahko nastale po ekstrakciji.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Pozdravljeni. Ali lahko predlagate kakšno metodo?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Zanima me tudi metoda za proizvodnjo l-pak
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
L-fenilacetilkarbinol, ki ste ga uporabili, izvira iz?
Ali imate kakšne nove informacije o metodi za biološko transformacijo? tj. količine, časovni razpored, zračenje, neprekinjeno ali šaržno?
Nekoliko se mi je zataknilo pri tem, kako doseči RQ 4-5?
Vsaka pomoč bi bila odlična.
 
Top