Sinteza L-efedrina iz L-fenilacetilkarbinola (L-PAC)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ali obstaja kakšna možnost za zamenjavo mikrovalovne pečice z običajnim ogrevanjem, ki očitno spreminja temperaturo in čas?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
@G.Patton Ali ne bo dovolj standardna reduktivna aminizacija L-PAC?
Etanol + metilamin (40 % v vodi) + L-PAC in pustite reagirati pri sobni temperaturi 30 min, da se omogoči nastanek imina.
Mešanico smo ohladili na približno 0 C in jo reducirali z NaBH4.
Mešanico smo nato bazificirali in ekstrahirali z DCM
posušili z brezvodnim natrijevim sulfatom, filtrirali in uparili.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
l-PAC je zelo občutljiv na baze, te povzročajo njegovo racemizacijo, kar bi bilo škoda. Svetujejo se kisli ali nevtralni pogoji, pri NaBH4 pa lahko uporabimo enostavno pripravljene derivate, kot so STAB (iz NaBH4 v toluenu z dodatkom 3 ekvivalentov GAA) ali cinkov borhidrid (iz brezvodnega ZnCl2 in NaBH4) ali drugi. Segrevanje ni potrebno in voda ni problem, samo dodajte enakomolarni metilamin acetat k l-PAC v toluenu, dodajte 0,01 molarnega dihidrata tosinske kisline in pustite stati en dan pri temperaturi rt, pri čemer nastane stabilen imin, ki se nato reducira s STAB. Odlični izkoristki. Izogiba se popolnoma alkalnim pogojem. Edina pomanjkljivost je potrebna količina GAA - 4 ekvivalenti
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
moj prvi poskus izdelave l-pak, tukaj je moj recept nisem prepričan, ali je vse pravilno, vendar bom vseeno poskusil.

2,5 litra h2o
87,50 g melase
kvas in hranilo
20 ml benzaldehida
75 ml etra

v 5-litrski demižon damo 2,5 l h2o in 87,50 gm melase,
nasičimo pranje s čistim kisikom,
dodamo kvas in hranilo ter pustimo fermentirati približno 8 ur,
ko se pralna voda hitro vname, dodajte 10 ml benzaldehida,
po približno 4 urah dodajte še 10 ml benzaldehida in pustite fermentirati še 12 ur ali več,
ko je končano, odstranite kvas,
ekstrahirajte l-pak s 50 ml etra in nato s 25 ml etra,
združite eter in destilirajte
zberete l-pak?
Teoretični donos 10 ml je 50 % pretvorba.

Cenim povratne informacije in objavil bom rezultate, ko bom končal.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Zdi se, da ne razumemo, da gre za reakcijo kondenzacije dveh aldehidov. Benzaldehid in - kaj? Torej je dodan acetaldehid in tu je vaš drugi. Ali Aceton v avstrijskem patentu, ki ga je prodajal stric Fester (v resnici ne deluje kot večina njegovih stvari). Ali pa se doda piruvat, ki je vir energije za kvasovke in pri tem tvori acetaldehid.

Torej, če to naredite brez drugega aldehida ali njegovega predhodnika, potem bosta potrebna DVA benzaldehida, saj deluje tudi Benzaldehid + Benzaldehid, vendar se seveda največji donos, ki ga lahko izračunamo iz Benzaldehida, zmanjša na polovico.

Dekstroza in fruktoza lahko zagotovita energijo, vendar ne aldehida za reakcijo.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Natrijev piruvat je zlati standard. Deluje tudi kalcijev piruvat. Težava je, da ga potrebujete ogromno, zato je za resno proizvodnjo primernejši acetaldehid. Če lahko kupite paraldehid, je odličen, saj se zlahka depolimerizira v acetaldehid in je veliko bolj primeren za uporabo.
Acetaldehidu morate dodati vir energije, kot sta saharoza ali dekstroza.
Trik s piruvatom je v tem, da ne potrebuje fermentacije kvasovk.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
koliko natrijevega piruvata bi potrebovali?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Žal fantom ta ocena ni bila pravilna, treba je vključiti natrijev piruvat in sev kvasovk, ki lahko prenese rahlo kisle pogoje, ph 5 - 5,5, in po možnosti večje temperaturno območje. njegovo delo še vedno poteka, albite zelo počasi napreduje lol
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
to so vprašanja, ki jih imam:

ph h2o, rahlo kisel pri 5 -5,5?
ali moram za rast kvasovk prati s čistim kisikom?
Ali je benz na liter h2o 4 ml?
Ali moram po 4 urah dodati dodatne 4 ml benza na litr vode?
Ali se proizvede 35 g etanola na litr vode?
je ph 6 na različnih stopnjah koncentracije benza?
Ali moram pri pranju vzdrževati 20 stopinj Celzija?
Ali je treba spremeniti ph raztopine pred ekstrakcijo? Če je l-pak občutljiv na bazičnost?
Ali pred destilacijo raztopino etra/l-pak posušim z brezvodnim natrijevim sulfatom ali brezvodnim magnezijevim sulfatom?
Ali je teoretični izkoristek 50 % ali več ali manj?
melasa proti dekstrozi?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Da, ta sinteza ima več vprašanj kot časa.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Ali ste dosegli kakšen napredek?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
10 mM benzaldehida je približno 1,0612 g/L. To koncentracijo bi uporabili za optimizacijo proizvodnje L-PAC.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prosim, kdo me bo ročno naučil, kako izdelati l-efedrin, za znanje sem pripravljen plačati
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Pozdravljeni, menite, da morate narediti večino študija tistih, ki sami nato s poskusi in napakami postaviti stvari v prakso, dokumentirati vsak poskus, potem boste imeli vprašanja, ki jih potrebujete, da bi dobili ustrezne odgovore, veliko sreče
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Ne kupujte ga imam več kot 1000 sporočil o 11 sintezah in lahko bi se držal ene zapletel celoten postopek z zamenjavo sinteze
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Rampage, prosim, cenim, da delaš z mano, vendar me je naučil P2P, ki je dal racemično in sovražim vse o racemičnem, drugič me je naučil drugega postopka, ki je dal nor - efedrin, ki se ne more uporabiti za proizvodnjo metamfetamina, ne maram argumenta in reči hvala, dragi, odločil sem se, da se želim naučiti l-efedrina ali D-pseudoefedrina, ki ga lahko uporabim za proizvodnjo metamfetamina, dragi, če mi lahko kdo pomaga na tem področju, vam bom plačal tisoč dolarjev
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Rampage, prosim, cenim, da delaš z menoj, vendar si me naučil P2P, ki je dal racemično in sovražim vse o racemičnem, drugič si me naučil drugega postopka, ki je dal nor - efedrin, ki se ne more uporabiti za proizvodnjo metamfetamina, ne maram argumentov in reči hvala, dragi, odločil sem se, da se želim naučiti l-efedrina ali D-pseudoefedrina, ki ga lahko uporabim za proizvodnjo metamfetamina, dragi, če mi lahko kdo pomaga na tem področju, ti bom plačal na tisoče dolarjev
 
Last edited:

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Ule preprosto ne maram racemičnih stvari, ki ste me jih naučili, končno sem se odločil, da se naučim, kako lahko proizvedem L-efedrin ali D-psevdoefedrin iz fermentacije kvasovk ali katero koli drugo metodo z dobrim izkoristkom, ki ne bi vodila do racemičnega izdelka, pripravljen sem plačati tisoč dolarjev svojemu mentorju, prepričan sem, da je tu strokovnjak, ki ima znanje, prosim, dajmo poslovati
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nobenega smisla nima izdelovanje l-pak. Pridobite 0,5 ml l-pak na 1 l vode. Nesmiselno. 20 l vode za 10 ml izdelka? Mmm?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Pozdravljeni ročaji
ali lahko vprašam, kako ste to ugotovili?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Biotransformacija za proizvodnjo L-efedrina
P.L. Rogers, H.S. Shin in B. Wang. Oddelek za biotehnologijo, Univerza Novi Južni
Wales, Sydney 2052, Avstralija

2.3 Koncentracija benzaldehida
Vpliv benzaldehida na proizvodnjo L-PAC s S.cerevisiae je raziskoval Gupta
in drugi (32) ter Agarwal in drugi (33). Slednja avtorja sta poročala, da je po koncentraciji benzaldehida
nad 16 mM (1,7 g L-1), se je hitrost proizvodnje L-PAC povečala.
in nad 20 mM (2,1 g L-1) se je popolnoma zavrla. Ko je preostali
benzaldehida zmanjšala pod 4 mM (0,4 g L-1), je začela prevladovati tvorba benzilalkohola
nad L-PAC. Ocenili so, da je optimalno koncentracijsko območje benzaldehida
4-16 mM. V nadaljnjih študijah (34) so navedli optimalno koncentracijo za L-PAC
10 mM (1,1 g L-1).
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
zanimivo org, kako bi se lotili izvajanja neprekinjene ekstrakcije?
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Prosim, kako naj ločim DL-psevdoefedrin, da bom imel samo D-psevdoefedrin
 
Top