Sinteza metamfetamina iz P2P z redukcijo z NaBH4. Srednja stopnja.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pozdravljeni,

po številnih preskusih z uporabo metilamin HCL na podlagi te metode bom z vami delil najboljši način, ki sem ga našel za pridobivanje metamfetaminske proste baze v velikem obsegu:

  • 966 gr P2P
  • 14 litrov metanola
  • 1183 gr metilamin HCL
  • 638 gr NaOH
  • 452 gr Brezvodni natrijev sulfat
  • 105 gr NaBH4
  • 35 l destilirane vode
  • 7 litrov DCM

- Reaktor napolnite s 14 l metanola
- Med mešanjem raztopimo metilamin HCL
- Temperaturo reaktorja nastavite na 0C (ne na temperaturo zmesi) in dodajte NaOH, temperatura se bo povečala
- Ko se temperatura vrne na 20 C, dodajte P2P, temperatura se bo povečala, mešajte od 45 min do 1 ure
- Dodajte 252 g brezvodnega natrijevega sulfata
- Ko temperatura zmesi doseže 8C, začnite po delih dodajati NaBH4, ki ne sme preseči 20C
- Ko je dodan ves NaBH4, pustite, da se mešanica meša pri temperaturi 20C približno 2 uri, dokler ne preneha mehurčkati
- Dodajte vodo in nadaljujte z mešanjem 5 minut
- Dodajte DCM in mešajte 10 min
- Prenehajte mešati in pustite, da se plasti ločijo
- Spodnjo plast obdržite, zgornjo pa zavrzite (ni koristno ekstrahirati te vodne faze).
- V ohranjeno plast dodajte 200 g brezvodnega natrijevega sulfata in jo premešajte
- filtrirajte v Buchnerjevem lijaku
- Izparite DCM
- Dobimo čisto in smrdljivo metamfetaminsko bazo

;-)
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Najprej vam čestitamo za uspešno vodno reduktivno aminizacijo z uporabo NaBH4. Vaš sporočeni izkoristek 88 % je izjemen, saj se približuje izkoristkom brezvodne poti. Tu so možni izkoristki, pri katerih masa nastale proste baze presega vhodno maso P2P. (> 90,1 % mol/mol).
Naj postavim nekaj vprašanj:
Če je odgovor pritrdilen, v kolikšni meri je uporaba manjše količine topila vplivala na izkoristek?
II) Po ekstrakciji baze in ločitvi organske plasti dodate 200 g Na2SO4, da odstranite vodo. Zdi se mi, da je 200 g preveč. Ločevanje plasti v ločilnem lijaku je precej učinkovito, zakaj torej tako velika količina sušilnega sredstva?
Hvala!
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Tudi sam tega nisem trdil. Kaj je vir vode, točno vodna tvorba metilaminske baze oziroma tvorba imina. To je to. Za vašo tako imenovano "aretirano" vodo nikoli ne boste potrebovali tako visoke količine. In končno, poskus ekstrakcije izdelka/baze iz emulzije tako ali tako ni dobra zamisel.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
"In končno, poskus izločanja izdelka/osnove iz emulzije tako ali tako ni dobra zamisel."
Kaj mislite s tem?Zakaj ne?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Verjetno sem bil zavajajoč. Mislil sem, da ste ŕe obtičali, ko se pojavi emulzija. Običajno sem imel te težave, ko sem ekstrahiral spojino iz vodne raztopine z DCM/etilacetatom in ima spojina podobno ali manjšo gostoto kot voda. Kakor koli že, vrnimo se k mojemu prvotnemu vprašanju:
Naredil sem majhno preskusno serijo za pripravo P2P iz BMK glicididata (natrijeva sol). Skupni organski ekstrakti so imeli prostornino približno 300 ml. Za odstranitev vode je bilo potrebnih 5,8 g MgSO4. V primerjavi z vašim volumnom je to 135 g.
Kakor koli že, ne ekstrahirate niti vodne faze (domnevam, da zato 7 l za pričakovanih 950 g proste baze), kljub temu pa uporabljate toliko sušilnega sredstva. Seveda je to vaš način, vendar ga ne razumem. Vsak g sušilnega sredstva malo škoduje izkoristku.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ne ekstrahiram vodne faze? Seveda, vendar z organsko plastjo hkrati, o sušilnem sredstvu uporabim potrebno količino, da posušim preostalo vodo.
Ne strinjam se s trditvijo, da sušilna sredstva škodujejo donosu, saj lahko v sušilnem sredstvu ostane nekaj olja (to se vidi v barvi sušilnega praška), ko se to zgodi, lahko sredstvo sperete s topilom in to topilo izparite.
Nekateri menijo, da to škodi donosu, ker imajo več izdelka, preden ga uporabijo, ta prekomerna proizvodnja pa je samo voda.
Hvala.
 

rothschild33

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 17, 2022
Messages
69
Reaction score
45
Points
18
želel pojasniti z nekaj prejšnjega sporočila, ta metoda deluje z MDP2P -> MDMA s samo zamenjavo P2P z MDP2P?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
1340 g brez metamfetaminske baze iz 1932 g p2p je 62,4 %. Kakor koli že, čestitke!
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
V kemijskem smislu je metamfetamin metamfetamin. Ne glede na to, na kakšen način je pridobljen, z borohidridom ali hidrogeniranjem itd.
Toda če smo iskreni, je metamfetamin NaBH4 zelo slabši glede časa delovanja in kakovosti.
Morda so prisotne minimalne nečistoče, ki ostanejo pri drugih načinih proizvodnje in dajejo izdelku poseben učinek.
V primeru borohidrida je čas delovanja do 16-18 ur in veliki odmerki racemičnega izdelka.
Mislim, da bi se ljudje, ki so sintetizirali metamfetamin iz borohidrida, strinjali z mano.
Na primer, metamfetamin, pridobljen z leukartovo metodo in razdeljen na izomere, je učinkovit skoraj 2 dni.
Metamfetamin, pridobljen z natrijevim borohidridom in ločen v izomere, deluje le 16 ur in večji odmerek.
Odsotnost nečistoč v bazi zagotavlja frakcijska destilacija in delitev na izomere.
Seveda se to sliši zelo čudno, saj je s kemijskega vidika metamfetamin metamfetamin, vendar, kot kaže praksa, temu ni tako.
Na primeru viagre vam lahko povem, da je fizer edinstven pri proizvodnji sildenefila, in če ga primerjate z generiki, ki imajo podobno količino učinkovine, boste občutili razliko.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Zakaj je metamfetamin NaBH4 slabši in ali obstaja način, da bi bil enako kakovosten kot drugi načini sinteze?
 

Smahk

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 8, 2022
Messages
15
Reaction score
0
Points
1
10% metilamin v metanolu (m/m) - 1000 ml s 100 g MeNH2 (~3 moli)

za izdelavo tega iz metilamin hcl sem dobil navodila s tem postopkom ? Ali je to pravilno? Hvala!

dodajte ekvivalent NaOH in metilamin hcl
Ekstrakcija z dcm
Odstranite dcm
Raztopite v h20 po razmerju
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ali obstaja cenejša alternativa rotavapu, ki jo lahko uporabim?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Torej, če bi delal večjo serijo, na primer 25 kg P2P, bi na 138 g P2P nastalo 2 mol vode? Torej bi moral iz 25 kg absorbirati 6521 ml vode? To se mi zdi veliko vode, lahko to kdo potrdi?
 

curiousgeorge

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 7, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
To je dobesedno tako zanimivo.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Še vedno se ukvarjam s tem, vendar potrebujem kakšen nasvet od tu.

Ali prav mislim, da ne bo v redu izvesti te sinteze, če nimam digestorja? (ker je metilamin izpostavljen zraku v moji kopalnici, kjer nosim respirator in imam odprto okno, in to je skoraj vse).
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Izvajate ga lahko na dobro prezračevanem delovnem mestu.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
kaj lahko uporabimo namesto diklorometana?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Toluen bo v redu, vendar bo potem na zgornji plasti
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ali menite, da bi bilo treba pri uporabi toluena kakor koli prilagoditi količino, ki bi jo potreboval?
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Količina kot količina, ki je potrebna za izločitev vsega? Uporabil bi enako količino kot DCM in ekstrahiral, dokler vaš toluen ne izgubi barve, torej ste ekstrahirali vse olje.
 
Top