Sinteza metamfetamina iz P2P prek Al/Hg

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Reakcije potekajo v skladu s shemo 1.
EKJWDbouiX

Reagenti in materiali.

  • Aluminijasta folija 14 µm, 6 g
  • živosrebrov(II) klorid, 0,05 g
  • Destilirana voda, 2-3 litri
  • P2P (iz p2np z redukcijo NaBH4 in parno destilacijo) 5 g
  • Vodni metilamin 39 %, 15 ml
  • natrijev klorid, 5 g v 15 ml vode
  • IPA (izopropilni alkohol) ali etanol, 100 ml
  • DCM (diklorometan), 75-100 ml
  • Amonijev klorid, 50-100 g
  • Koncentrirana žveplova kislina 80 %, 20-25 ml
  • Tehnična voda, 2 litra s 500 g ledu
  • brezvodni natrijev sulfat, 20-30 g
  • 5 ml 25 % NaOH
  • Dietil eter, 5-10 ml
  • 2-litrske, 500-mililitrske in 250-mililitrske bučke
  • 500 ml bučka s tremi grli za pridobivanje vodikovega klorida
  • kondenzator za povratni valj
  • Naprava za destilacijo topila z vodno kopeljo
  • Naprava za vakuumsko filtriranje
  • ločilni lijak
  • Silikonska mast za brušenje
  • Filtrirni papir
  • Lijaki
  • Čaše
  • Grelnik

Postopek sinteze

V dvolitrsko erlenmajerico položimo aluminijasto folijo in jo napolnimo z vodo tako, da je folija potopljena pod njeno plastjo. Dodamo suhi živosrebrov(II) klorid in zmes močno mešamo, dokler ne pride do aktivnega izločanja vodika in dokler se na foliji ne pojavi moten videz. Slika 1
KU6T2oD1bh

Aktivni razvoj vodika med pripravo amalgama. Slika 2
Vr0LRnmGak

Pripravljenemu amalgamu dodamo metilamin, raztopino natrijevega klorida, p2p in etanol. Priključen je povratni hladilnik. Slika 3
17J6QfVUc0

Kadar je erlenmajerica močno segreta (nad 40-50 °C), jo je treba ohladiti v ledeni kopeli. Slika 4
SdMnISYpkb

Videz reakcijske zmesi v erlenmajerici med aktivnim potekom postopka. Slika 5
ZxtcnWSIEb

Nato reakcijski zmesi dodamo raztopino natrijevega hidroksida, da se raztopi odvečni aluminij, in jo pustimo stati približno eno uro. Nastala reakcijska zmes se prelije na filter brez nadaljnjega izpiranja mulja. Slika 6
LWmVv4QDot

Dobljeno raztopino aminov ekstrahiramo z več odmerki DCM (diklorometana). Slika 7
8uPirKdOox

Plast DCM ločimo v ločilnem lijaku. Ločeno plast DCM po potrebi filtriramo, posušimo z brezvodnim natrijevim sulfatom in destiliramo do olja pri T=90 °C.
Ekstrakt v DCM se pred destilacijo destilira. Slika 8

MHguFt1VhT

Prosta baza po destilaciji DCM. Slika 9
BtORgicNqP

Nato v raztopino amina v etanolu spustimo tok plinastega vodikovega klorida, dokler ne pride do močne kisle reakcije in pojava rožnate barve v raztopini. Dobljeno raztopino izparevamo do kristalizacije. Vodikov klorid dobimo z dodajanjem žveplove kisline amonijevemu kloridu.
Kristalizacija aminoklorida. Slika 10

JFRghbCINJ

Kristalizirani aminoklorid. Slika 11
Zw9CsiNc0m

Kristalizirano maso speremo z dietiletrom (5-10 ml), filtriramo in posušimo. Slika 12
UcGE2dgIpy

Izkoristek brez dodatnega izpiranja blata je bil 4,5 g ali 65 % teoretičnega izkoristka.
Izguba v blatu je 0,5 g ali 7,2 %.
 
Last edited by a moderator:

Djdrama

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 28, 2023
Messages
25
Reaction score
6
Points
3
Ne razumem vas dobro. Uporabili ste 5 gramov p2p in dobili 72,2 %, kar je 4,5 grama?
 

The Alchemist

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 7, 2023
Messages
45
Reaction score
25
Points
8
Pravi, da je izguba 0,5 v kalu, torej ali ni to 4 g, torej 80 % pred rekristalizacijo?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
7,2 % metamfetamina ostane v sivem mulju Al (slika 6, filter), če ga ne speremo s topilom (EtOH ali IPA)
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Zakaj v heksanu ni nikjer mehurčkov? In pranje z vročo vodo z NaCl in sodo bikarbono odvzame veliko nečistoč.

Kljub temu lahko, če namesto IPA uporabite metanol, izvedete neposredno ekstrakcijo iz reakcijske zmesi po dodajanju luga s heksanom.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Če namesto metilamina uporabljate nitrometan, vam tudi ni treba opraviti hlajenja, poleg tega lahko destilirate in ponovno uporabite svoj vir metilamina. Manj odpadkov in manj stroškov
 
View previous replies…

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Čakajte, skoraj prepričan sem, da sem prebral, da uporaba nitrometana poteka bolj vroče kot uporaba metilamina, ker poteka dve redukciji hkrati. Nikoli nisem zasledil, da bi moral delovati hladneje.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Zaradi temperature vrelišča metanola potrebujete hlajenje, vrelišče metilamina. Pri nitrometanu tega ne potrebujete, prav tako nitrometan deluje kot primerno topilo.

Nitrometan z metanolom tvori tudi aezotrop, ki poveča njegovo vrelišče na 80 stopinj.
 

CryoThio

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 7, 2023
Messages
201
Reaction score
65
Points
28
Aha, v redu, zdaj razumem, kaj hočete povedati.

To so dobre informacije.

Mislim tudi, da sem prebral, da je nitrometanska pot manj "gosta", saj lahko z isto eksotermo izvedemo večje reakcije. Če je to smiselno.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
213
Points
33
Prav tako je treba upoštevati, da je nitrometan eksploziven in lahko gori, če ni na voljo zračnega kisika.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ne, gre za modificirano barbierjevo reakcijo z obliko cinka, ki nato postane nekako kompleksna in nekako lahko sprejme malo vode. gašenje reakcije z vodo ne deluje več.

To je supergrignardova reakcija, vendar je barbierjeva, ker gre za en lonček.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
35
Points
18
Iv je vedno uporabljal čisti nitrometan, vendar v knjigi Uncle Festers piše, da lahko brez težav uporabimo 10-odstotno nitro gorivo, da metanol ne povzroča težav v RM.
 

Marocamora

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Dec 4, 2022
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Odlično delo Prosimo, da prenesete ta videoposnetek na tej strani, če vas to ne moti, in se vam zahvaljujem
 
Top