Sinteza metamfetamina iz P2P prek aluminijevega amalgama

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
31
Points
8
Ali lahko naredim metilamin in situ. prek nitrometana, kot to naredijo pri redukciji MDP2P
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Rad bi vprašal, ali moram še vedno postati klorovodikova kislina?Ali je to že končni izdelek?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
P2P + nitrometan. To lahko storite.
To deluje samo z Al/Hg
Ne deluje z natrijevim borohidridom.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
ali lahko nadomestim metilno sredstvo s formaldehidom?
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
formaldehid in primarni amin dajeta ustrezen imin, ki ga je sicer mogoče reducirati z NaBH4, vendar je STAB (Na(OAc)3 oziroma natrijev triacetoksiborhidrid veliko bolj zaželen, saj ima močno prednost pri redukciji iminov, za ta namen se uporablja tudi NaBH3CN id, vendar je nekoliko strupen in drag
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
obstaja še en način uporabe dimetilsulfata (znanega tudi kot Me2SO4) in koncentriranega KOH a.q. reagente je treba kapljati nad mešalno raztopino v topilu iz dveh lijakov za kapljanje (Me2SO4 nujno potrebuje lijak ustrezne velikosti za izenačevanje tlaka, saj je treba zadržati dih, dokler je steklenička odprta, kar pomeni prenos in vse to); raztopina KOH je lahko iz preprostega lijaka za kapljanje in mora začeti kapljati najprej (3 kapljice), nato metilno sredstvo z enako hitrostjo (hitrost kapljanja je 1 kapljica/minuto (čim bolj blizu), ko je končano, vas ne bom dolgočasil s pripravo, vendar je preprosto.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
(korak 6.) Kakšno naj bo temperaturno območje vakuumske destilacije (da se učinkovito znebimo nečistoč in preprečimo razgradnjo proste baze)?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Pravilno vprašanje, vendar je odgovor v razmerju med močjo vakuuma in temperaturo (bolj ko je tlak negativen, nižje je vrelišče) Predlagam, da se ne igrate s super močnim vakuumom, če pred tem nimate izkušenj. Srečno in veliko uspeha!
 
View previous replies…

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Zahvaljujemo se vam za odgovor. Ali obstaja kakšna kritična, zgornja temperaturna meja? (ali pa bo morda pravilno vprašanje - kakšna je temperatura razgradnje metamfetamina freebase?)
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Še enkrat postavljate najbolj smiselno in potrebno vprašanje (zdaj natančnih podatkov ne poznam na pamet in vam ne bom dajal netočnih informacij, vendar imam do vas vzgojen odnos in vam pomagam, da se sami naučite, kako se učiti). Obstaja diagram, ki ga upošteva vsak kemik v zvezi z razmerjem med podtlakom (vakuumom) in temperaturo, to si morate poiskati sami (obljubim, da ne boste imeli veliko težav z iskanjem). Bistvo je, da preverite podatke in da je vakuum vsaj nekoliko nižji od običajnega (okoliškega) b.p. vaše spojine, ki jo želite destilirati (opozorilo za penjenje). Priporočam tudi Voglovo knjigo Praktična organska kemija, ki jo lahko brez posebnega iskanja prenesete v formatu .pdf (vsebuje tudi zgoraj omenjeni diagram in pojasnjuje skoraj vse, kar morate vedeti v zvezi s preparativno kemijo). Ko boste prebrali peščico pomembnega gradiva iz tega priročnika, boste postali veliko boljši poklicni kemik. Pravkar sem vam dal najboljši nasvet, ki ga dam vsakomur. Zapomnite si, da bo znanje, za katerega si prizadevate, za vedno vaše.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
(korak 1.). Razumem, da je treba te ingridiente samo dati skupaj v bučko in začeti kuhati... In moja vprašanja so:

1) Ali temperatura po dodajanju HgCl2 (ali HgNO3) ne naraste dramatično, spontano, in jo je treba nadzorovati, da ne bi zavrela?

2) Ali ne bi moral pred dodajanjem ostalih sestavin (P2P, EtOH, metilamin) pripraviti aluminijevega amalgama? Ali pa je to vseeno in lahko v bučko preprosto vstavim vse ingridiente skupaj in začnem refluksirati?

3) Ali je kakšna razlika, kateri alkohol bom uporabil kot reakcijsko topilo (na primer metanol ali izopropanol namesto etanola)?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1) Ni tako slabo, glede na to, da se začne kot enoplastno, se stopnjuje počasneje in po mojih opažanjih ne gre tako noro kot na primer tradicionalni amalgam s p2np. hlajenje uporabljajte le, če je to nujno potrebno.
2) upoštevati morate postopek.
3) tako etanol kot izopropanol sta mi delovala, vsaj tako mislim, z obema sem dobil enak izdelek.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
na voljo je videoposnetek te sinteze, ki lahko prikaže podrobnosti za drugo vprašanje.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Bistvo vsega je, da je i-PrOH v nasprotju z EtOH veliko manj mešljiv z močnimi alkalnimi a.q. raztopinami in se veliko lažje izloča (nasičenje vodne plasti s soljo ali čim drugim, kar poveča vašo ionsko moč, povzroči, da se loči in plava na vrhu, opozoriti je treba, da preveč močno stresanje i-PrOH s koncentrirano a.q.q. osnovno raztopino običajno tvori emulzije, ki bodo zahtevale vaše čakanje, in če uporabljate DCM ali podobno, boste morda morali čakati tudi več dni, da se plasti ločijo, če boste stresali premočno, vendar bo organska plast na dnu in NaCl morda ne bo vaš najboljši prijatelj).
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
7. Prosta baza metamfetamina je raztopljena v x3 prostorninah suhega acetona.


Ali lahko aceton nadomestimo z etanolom ali metanolom ali dcm?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Etanol in metanol imata preveliko afiniteto do vode, dcm bi lahko deloval, slišal sem tudi, da ljudje uporabljajo tolueen
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
za obarjanje se močno priporoča uporaba acetona
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3
1-fenilaceton ni zlahka dostopen, zato lahko reagira z 1-fenilisopropanolom in metilsulfonil kloridom, da dobimo metansulfonat, nato pa z reakcijsko raztopino metilsulfonila in metilamina dobimo ciljni produkt.
 
Top