Sinteza metamfetamina iz P2P prek aluminijevega amalgama

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da
Pridobiti morate bazo brez metilaminov. Klorovodikova sol ne bo delovala.
 

bndr

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Metilaminska prosta baza je plin, v tem postopku uporablja metilamin HCL, natrijev hidroksid ga sprosti, ko ga doda reakciji. Torej da, metilamin HCL se lahko uporabi. To je vse, kar sem kdaj uporabil....
 

WilliamK

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 13, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Ne uporabljamo čistega metilamina, temveč 25-odstotno raztopino, ki je raztopljena v vodi.
V tej obliki je to pozabljena tekočina.
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
7. Prosta baza metamfetamina je raztopljena v x3 prostorninah suhega acetona.


Ali lahko aceton nadomestimo z etanolom ali metanolom ali dcm?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
za obarjanje se močno priporoča uporaba acetona
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
3. Reakcijsko zmes prelijemo v čašo z ledom in vodo (1:1 v/v) skozi sitni filter (da se znebimo trdnega Al/Hg), bučko je treba sprati od ostankov reakcijske zmesi v čašo. Reakcijsko zmes v čaši alkaliziramo z aq raztopino kalijevega hidroksida (120 g KOH v 250 ml H2O).
4. Nato raztopino ekstrahiramo z dietiletrom (ali petroletrom) 750 ml.

3) kalijev hidroksid lahko nadomestimo z NaOH?
4) eter lahko nadomestimo z dcm? Ali?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni! Da in da. Lahko.
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Za varnost, nekaj, kar je najbolj potrebno!
živosrebrov klorid, kako varna je uporaba v tej sintezi, tudi delo z velikimi količinami
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Zaradi tega boste umrli. Imel sem precej hudo zastrupitev z živim srebrom, na tako slab način, da mi je spremenilo vid, in ko sem počival 2 dni, je izginil na izhodiščno raven, a takoj ko sem spet delal z živim srebrom, je bil moj vid kmalu (nekaj ur) spet zajeban.

Tudi moj spomin je zaradi tega trajno poškodovan.


Težava je pri ljudeh, ki določajo reakcijo s tem, verjetno ne vedo, kako se znebiti živega srebra v končnem izdelku.

Močno svetujem, da nobeno telo ne uporablja te sintaze, če se tega učite. in samo z vakuumsko destilacijo vašega končnega izdelka. Najprej spoznajte druge metode.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ali je na tej točki pred sušenjem koristno ekstrakt sprati z destilirano vodo, da se znebimo anz morebitne soli Hg, ali je to zaradi destilacije v naslednjem koraku nepotrebno?
 

Studenttt

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 29, 2022
Messages
42
Reaction score
20
Points
8
Ali je ta sinteza mogoča bela umazana bmk ali mora biti vakuumsko destilirana bmk
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Lahko je umazan BMK po taljenju, le poskrbite, da je nevtraliziran iz kisline z močnim lugom. Pri tej sintezi vam ni treba uporabljati BMK brez vode.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Še ena stvar, ki so jo vsi spregledali, ne boste dobili črepinje, morate narediti resolucijo na vakuumsko destilirano freebazo tritate s hcl kislino in narediti aceton v zamrzovalniku, da dobite črepinje, sicer boste dobili prah, če tega ne boste naredili
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Tudi ko dodate naoh, bi morala prosta baza priti na vrh reakcijske mešanice, zakaj jo morate ekstrahirati, samo dajte jo v lijak za ločevanje in pozneje odcedite vodo s kerp zgornjo plast olja
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Ali lahko metilamin samo raztopite v metanolu in nato dodate naoh, da dobite metilamin v prosti bazi?
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Tudi pri alkalizaciji lahko samo prenesem zmes rx iz čaše v erlenmajerico in.dry Naoh, nato jo destiliram z zunanjo paro in in ločim kavstično vodo in meth freebase v ločilnem lijaku fb mora biti čista od zunanje parne destilacije, nato naredim resolucijo, da dobim dmeth
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
500 gramov aluminijastega nepremazanega kovinskega prahu 100 % stopnje 420A finega prahu BREZPLAČNA POŠTA
Je neprevlečen.in to je tisto, kar Merkur odstrani prevleko.
Ali lahko to uporabim namesto folije in živosrebrovega klorida?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28

Žal mi je, da moram reči, vendar menim, da to ne bi delovalo iz več razlogov. Hg ne olajša redukcije z odstranjevanjem aluminijevega oksida (čeprav pri tem uniči prevleko, ko pride v stik z aluminijem tudi na najmanjši točki). Do redukcije pride, ker je Hg bolj elektropozitiven, kar pomeni, da ko pride do stika z aluminijem, Hg odvzame elektrone iz aluminija, kar povzroči oksidacijo Al v Al(OH)3 (mulj, ki ga vidite v reakciji). Ustvari most za prenos elektronov z aluminija na vaš izdelek, ki je reduciran (dobi elektrone).

Če ne bi bilo Hg, bi se aluminij sam uničil na zelo buren način, pri čemer bi v trenutku nastale ogromne količine H2. Mimogrede, to bi se zgodilo kadar koli, če ne bi bilo zaščitne plasti Al2O3, saj je Al zelo reaktiven, oksidna plast pa je edini razlog, da Al lahko obstaja v zraku.

Al v prahu bi imel zaščitno plast (aluminijev oksid - Al2O3) tudi na majhnih delih Al. Težava z Al v prahu je, da bi reakcija potekala prehitro in je ne bi mogli nadzorovati. Tudi če je vaša folija pretanka, je precej problematično, če ne celo nemogoče, preprečiti porabo aluminija, preden se vaš izdelek zmanjša. Če si to predstavljate v obliki prahu, bi se aluminij skoraj v trenutku razgradil.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
HCl ne bo nadomestila dušikovega v Hg nitratu, saj je dušik močnejši od HCl. Če sem vas prav razumel :). Kovinsko živo srebro je treba reaktirati z dušikovo kislino, da dobite nitrat, in ga uporabiti kot takega ali pa dobiti nitrat, ga bazirati z NaOH, da dobite živosrebrov oksid (oborine), nato pa oksid reaktirati s HCl. Druga možnost, ki sem jo uporabil, je, da naredimo Hg acetat (Hg+ocetna kislina+H2O2) -> bela oborina, nato dodamo HCl, dokler oborina ne izgine, in to juho uporabimo za amalgamacijo.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Živo srebro + razredčena dušikova kislina, ki nastane iz HCl in nitratne soli (zaradi disociacije in ravnotežja ter podobnih sranj boste imeli nekaj dušikove kisline) -> živosrebrov(I)nitrat. Reakcija živosrebrovega(I)nitrata s HCl je eden od običajnih načinov za pridobivanje HgCl2.

Na koncu je dokaz vedno v pudingu: Preprosto poskusite. Deluje.

Pred 20 leti, ko je Polverone to izpostavil na sciencemadness.org, je bilo nekaj praskanja po glavi, a ker je pred objavo dejansko poskusil in nihče ni dvomil v to, no, je znan in spoštovan in je lastnik foruma ;)....
.... sčasoma je to metodo uporabilo kup ljudi, tudi jaz jo pogosto priporočam, saj je bila objavljena pred več kot 20 leti in v vsem tem času mi nihče ni prišel odtrgat glave....

vse v redu, brez skrbi
/ORG
 

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
Ta zapis je popolna zmešnjava. Če ga boste upoštevali takšnega, kot je, boste dobili 10 % jela. Lahko pa tudi manj.

1. Aluminijev amalgam je treba pripraviti vnaprej, to je pomemben korak
2. Amalgamu dodajte p2p, metilamin in izopropanol.
3. Temperaturo reakcije vzdržujte na < 30 stopinj
4. S 40 g p2p in 40 g aluminijastega FOIL-a boste dobili 100-odstotni pobeg :).
5. Pred filtriranjem blata Al/Hg dodajte NaOH/KOH, kar olajša postopek filtriranja in uniči preostali Al
6. In tako naprej...
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Pred tem sem delal na 200-litrskih sodih, 100-litrski sodi so tudi v redu, in opravil reakcijo v enem loncu.

350-400 gramov živega srebra na 10L b (400 gramov je res veliko agresivnega), 15L metilamin 40% in nato kot 30L metanola.
Glede folije nisem prepričan, na koncu sem naredil približno 2/3 polnega vedra z opraskano/poškodovano folijo (brez kroglic), tako da je bila to ta teža.

Na koncu je bilo folije preveč.
Donos: 12 l pri PH 12.

Takrat z metilaminom, vsi vedo, da obstajajo boljše alternative za to pri delu, npr. z Al/Hg.
 
View previous replies…

Ortist

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
89
Solutions
1
Reaction score
54
Points
18
težko je verjeti :). pri 40 g obremenitve je zelo eksotermna, zato morate RM ohladiti, sicer vam ves metilamin preprosto uide. Nimam pojma, kaj se zgodi, če imate kilogram aluminijaste folije. Če uporabiš aluminijaste kroglice, je nekoliko manj eksotermna.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Temperatura povratnega toka je tista, pri kateri zavre, kar je odvisno od vrelišča zmesi, kar pomeni, da bo pri veliki količini metilamina temperatura približno 45 do 50 °C, saj takrat azeotrop voda/alkohol/metilamin zavre. Brez tlačne posode ne morete doseči višje temperature. Težava je uhajanje metilamina, povedal sem že, kako rešiti to težavo z lovljenjem in ponovno uporabo MeNH2, ki vre. Pri nižjih temperaturah se bo MeNH2 še vedno izgubljal, vendar bo reakcija trajala večno in bo trajala dan, dva ali pet.
 

Lordoftheshard 2

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 29, 2023
Messages
78
Reaction score
42
Points
18
Torej, kaj priporočate razmerja in tako naprej za izvedbo sinteze v 8 urah, piše 2on tukaj z razmerji, ki so na voljo tukaj, je raje refluks za 8 ur, da se delo opravi pravilno
 
Top