Sinteza metilfenidata (Ritalina)

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ali bi dobili druge estre ritalinske kisline, če bi zadnji korak opravili v drugih topilih (IPA = izopropilfenidat, EtOH = etilfenidat itd.)?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, da, boste.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. NaOH v IPA bo popolnoma pokvaril vaš ritalin*HCl. Brezobazni ritalin lahko dobite z vodnim NaOH in nato izvedete esterifikacijo.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Torej bi bil postopek tak, da bi ritalin hcl dali v raztopino NaOH, dobili ritalin freebazo in nato le to dali v ipa, da bi dobili izopropilfenidat? Domnevam, da je treba hcl dodati po esterifikaciji, da se OH karboksilne skupine ne nadomesti s Cl, vendar nisem 100 % prepričan o tem.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, opravičujem se za dolg odgovor. Vašega vprašanja nisem videl.
Ne, eterefikacija ni delo, kot ste ga opisali. Pridobiti morate natrijevo sol ritalinske kisline in nato v kislem stanju z IPA pridobiti ester.
To ne bo delovalo, kot ste povedali =) Kakšen je razlog za te manipulacije? Pravzaprav nisem prepričan, da bo reakcija uspešna. Poleg tega boste izgubili del svojega ritalina.
 
View previous replies…

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nikoli se nisem ukvarjal z eterefikacijami, vendar če se zdi, da je izvajanje popolne sinteze tako ali tako edina izvedljiva možnost, mislim, da mi tega niti ni treba storiti. Namesto tega sem malo več iskal poti za pridobivanje metil fenilglioksilata. Razmišljal sem, da bi ga lahko dobil iz benzoilklorida, vendar sem našel samo sinteze, ki vključujejo cianide. Gringardovi reagenti namesto cianidov bi bili veliko varnejši, vendar iz nekega razloga nikjer nisem našel sinteze te reakcije.

ZLXaYEy1j0

Mislim, da bi lahko benzilklorid preprosto zamenjali z benzoilkloridom in izvedli enako reakcijo, kot bi jo izvedli za pridobitev PAA, vendar nisem prepričan, ali obstaja kakšna ovira.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, tu je kisik. Takšne sinteze ne morete izvesti.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Jebi, zdaj vsaj vem, da moti. benzoil klorid in CuCN je torej edini način iz benzoil klorida?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Za kaj? To ni PAA (fenilocetna kislina).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Ik, če v zgornji reakciji namesto tega uporabite benzilklorid, dobite PAA. Mislil sem, da bi z uporabo benzoilklorida namesto benzilklorida dobil fenilglioksilno kislino, ker pa kisik posega v reakcijo, je edini meni znani način, da bi namesto tega uporabil cianide:

0ax1NDIqsJ
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Kadar sinteze vključujejo cianide, grem v lokalno trgovino s strojno opremo na oddelek za bazensko kemijo in po Na DCCA ali TCCA. Z njimi se izvede enaka reakcija kot z bolj strupenimi oblikami cianidov. Tolikokrat sem iz DLPA naredil fenilocetno kislino in tako naprej ..
 

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
I no to je malo izven teme, imam prijatelja, ki je nalepil te zavihke 10 mg
Vprašal me je, ali obstaja kakršen koli način, da bi iz teh tablet izvlekel ritalin in ga spremenil v obliko, ki jo je mogoče kaditi, kot je metamfetamin
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, ekstrakcija kislin/baz
 
View previous replies…

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Hvala, gospod, saj sem poskusil običajne Ekstrakcije najprej z etanolom ni pomembno, če filtriraš in tako naprej končajo z blokatorji in drugimi junk#. Prihaja z njim kupiti naključje sem videl vašo nit in čeprav bi vprašal in brat thankyou to je edini način, kako lahko ekstrahirate ritalin čisto in pravilno sem pogledal na Reddit in tako naprej nisem videl nobenega elses kot čisto kot to
 

Attachments

  • j1gZSEdOpJ.jpg
    j1gZSEdOpJ.jpg
    927.1 KB · Views: 262

Lordoftheshard

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
20
Reaction score
13
Points
3
Najprej sem dyd alkohol ekstrakcija hrošč blokatorji itd vedno znova prihajal z njo
Nato sem izvedel abstrakcijo in dobil to
 

toffifee

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 27, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni povsod, ali mi lahko pomagate najti tržišče za nakup 1-fenil-2-(piperidin-1-il)etanon-1,2-diona. ali metil fenilglioksilata ? Katera je najboljša spletna stran za naročanje reagentov in laboratorijske opreme? Države SND
 

blackshwan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 10, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni @G.Patton.


O tem koraku (refluksiranje).
[Reakcijsko zmes smo nežno refluksirali 3-12 ur s povratnim hladilnikom (kot je bilo določeno s spremljanjem s TLC). ]


Kakšna je temperatura vira toplote? Hvala.


https://bbgate.com/attachments/lwndic7fo8-png.2904/

 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. temperaturi, ki bi zadostovala za vrenje zmesi 1-fenil-2-(piperidin-1-il)etan-1,2-diona (1) v dimetoksietanu, smo dodali p-toluensulfonhidrazid (2) (1,1 ekvivalenta ) pri normalnih pogojih (22*C, 760 mm Hg).
 

dupskoslonia

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 9, 2023
Messages
1
Reaction score
1
Points
1
Hej, fantje. Imam ritalinsko kislino. Kaj potrebujem za izdelavo metilfenidata in etilfenidata? Sem popoln novinec, ali mi lahko razložite korak za korakom? Bila bi vam zelo hvaležna.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Karbonilno skupino morate prepričati, da z metanolom oziroma etanolom tvori ester. To je s standardnimi kemijskimi sredstvi precej enostavno in poskusite poiskati precej blage metode, kot so encimi (lipaze) ali enostavno delo s ClSiMe3 v metanolu s substratom.
 

kotkata

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
May 27, 2023
Messages
15
Reaction score
12
Points
3
Ali obstaja kakšen protokol ali priročnik za začetnike ali recept za pretvorbo ritalinske kisline v metilfenidat?

Po mojem razumevanju to ni raketno, vendar sem nekoliko zmeden, kako iz ritalinske kisline dobiti metilfenidat.
 
View previous replies…

untryrgos

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 19, 2024
Messages
17
Reaction score
11
Points
3
Pozdravljeni, hvala za vaš način sinteze. sledil sem vašemu načinu in pojavilo se je nekaj razlik. ko sem se prepričal, da vse kisline izginejo, in končal prvi korak, sem našel toliko ločevanja soli. Ali gre za metilfenidat sulfat? pH je približno 1 do 2.
 

Attachments

  • 1UutT2HidC.jpg
    1UutT2HidC.jpg
    1.5 MB · Views: 53
Top