P2P v (d)fenil-2-propanol?

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pozdravljeni, videl sem sintezo P2NP, pri kateri v glavnem nastane izomer d. Ali ne bi bilo potem med pretvorbo v P2P treba prevzeti produkta D?
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
To je zanimivo, tega še nisem vedel, super! To seveda ni P2NP, kar se proizvaja, ampak ima na prvem ogljiku dodano alkoholno skupino, to je neposredni predhodnik norfedrina, kot je P2NP neposredni predhodnik amfetamina.

To pomeni, da za pridobitev d-amfetamina potrebujete nekaj težjega orožja kot NaBH4/CuSO4, seveda RP/H3PO3/H3PO2 + I ali breza, na misel pride še nekaj drugih metod.

Nimam pa niti najmanjšega pojma, zakaj pri kondenzaciji benzaldehida z nitroetanom s trietilaminom kot katalizatorjem nastane nitroalkohol in ne nitro-sestavina, kot je znano. Prav tako je presenetljivo, zakaj je selektivna ne le za cis ali trans konfiguracijo. Nenavadno.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Tema je zelo zanimiva tudi zame, čeprav z drugačnega vidika. Rešitev racemične proste baze metamfetamina je mogoče opraviti brez topila s pomočjo moje najljubše spojine (nasmešek):
O,O`(+)-dibenzoil-d-vinska kislina v dobrih izkoristkih. (80-85% ).

Vendar sem želel vprašati, ali ima kdo izkušnje s tako imenovanim postopkom RRR. RRR je kratica za resolution-racemisation-recycling, za ponovno racemizacijo neželenega l-izomera nazaj v racemično zmes 50:50. Pri tem se uporablja majhna količina radikalnega iniciatorja, kot je AIBN, in vir tiilnih radikalov (tj. metil tioglikolat). Na ta način lahko z večkratnim izvajanjem postopka povečamo izkoristke s teoretičnih 50 % na več kot 90 %. Doslej nisem našel nobenega razumnega zapisa postopka.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Katero dibenzoil vinsko kislino uporabljate za cepljenje cas? Ali gre za tekoči ali kristalni del? Ali lahko to podrobno razložite? Strinjam se s to metodo. Mislim, da je boljša od vinske kisline. Hvala.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
To morate vedeti....

Optična ločljivost N-metilamfetamina prek tvorbe diastereoizomernih soli z 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoiltartarinsko kislino
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI IN ELEMÉR FOGASSY
Oddelek za organsko kemijsko tehnologijo, Tehnična univerza v Budimpešti, Budimpešta, Madžarska
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Nizozemska resolucija in veliko drugih stvari v zvezi z vsem tem dobro razloženo:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Resolucije rakematov s kristalizacijo
Aditivi in odtrgavanje
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Morda vam bo to v dodatno pomoč, osebno ga še nisem preizkusil. Lahko pogledam v svoje mape, morda še najdem izvirni PDF

Splošni postopek za poskuse racemizacije. A
0,06 M raztopina amina (100 mg) in tiol (1,2 ali 0,2 ekviv.)
v benzenu refluksirali 2 h (stehiometrični pogoj) ali 7
h (katalitični pogoj) v prisotnosti AIBN (skupna
količina 20 mol % AIBN je bila razdeljena na tri enake dele
dele (pri reakcijskem času > 2 h), ki smo jih dodajali postopoma vsaki 2 uri). Po zgoščevanju je bil ostanek razredčen
s HCl (1 M), raztopina pa se je izpirala z Et2O. Na
vodno fazo smo bazificirali z nasičenim natrijevim karbonatom
in ekstrahirala z Et2O. Čisti amin je bil izoliran po
sušenju na MgSO4 in koncentriranju
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Imam dostop do aibn in tiol, vendar bi bil hvaležen za pomoč pri pravilnih razmerjih, pretvorjenih recimo na kg L-meth freebase? Objavil bom svoje rezultate
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Mislim, da se bom pridružil mladi raziskovalni ekipi in tudi sam opravil nekaj poskusov. :D:D.
Za začetek moram nabaviti spojini metil-tioglikolat in smešno spojino AIBN. Vedno preverim pri velikih kemičnih podjetjih, da dobim oceno stroškov. (tako da njihovo ceno delim s 5 grin). Vsak namig za zanesljivega dobavitelja je dobrodošel.

Kar zadeva topilo, sem na Sigma-Aldrich in na več drugih spletnih straneh opazil, da prodajajo 0,2M raztopine v toluenu, tako da se zdi toluen pravzaprav ustrezna izbira.

 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Imam dobavitelja za AIBN in tiol, če je to potrebno.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Pozdravljeni, kako visoka bi bila cena pri vašem dobavitelju, Ko gre za poskuse, se prav tako strinjam.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ni visoka zadnjič, ko sem vprašal, je bila okoli 500 EUR moq obeh vključenih pošiljk.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Ok zveni smiselno, kakšen je moq, 1 kg, mislim, da. In kako je s časom izvedbe, od trenutka, ko dobavitelj prejme plačilo?
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
zadnje vprašanje, ali sprejemajo kriptovalute, čeprav če ne, to ne bi bil no deal razlog vsaj zame. thx
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
odlično, potem nam prosimo sporočite kontaktne podatke. Tukaj ali, če vas skrbi zasebnost, prek PM. najlepša hvala.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Naj jih vprašam, kako to najraje počnejo.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Danes se bom pogovarjal s svojim dobaviteljem in rekli so mi, da nimajo dovolj časa za upravljanje forumskih poslov, zato so me prosili, da bi deloval kot vmesni človek, tako da ... povejte mi svoje mnenje o tem.
Mislil sem, da je možnost, da oglašujejo svoje glavne izdelke tukaj in bi upravljal posel neposredno z malo provizije v ceni seveda ;-)
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Postopek je v osnovi v redu, vključno s provizijo za vas. Najpomembnejše vprašanje pri tem je, kako se ravna z občutljivimi podatki. Ali bi nato pakete neposredno iz Kitajske poslali končnemu kupcu ali dobavitelju?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Pošilja ga dobavitelj in ne jaz.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
ok, tako da mi sporočite, če se strinjata. Še eno kratko vprašanje zunaj teme: Ali za svoj reaktor uporabljate grelnik/hladilnik ali samo grelno enoto? In katero hladilno sredstvo/tekočino za prenos toplote uporabljate?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Imam enoto za ogrevanje/hlajenje, kot prenosno tekočino pa uporabljam olje za kopeli.
Če se strinjata?
Hvala.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
No, potem vam predlagam, da zberete naročila od fantov, ki so želeli te reagente (vključno z mano), in jih nato naročite pri svojem dobavitelju.
 
Top